Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys
Tel. (8 451) 54 101, faks. (8 451) 54 130, el. p. rastine@pasvalys.lt
 
 
 

Renginių kalendorius

bck
spalis 2014
fow
 
P
A
T
K
P
Š
S
29
30
1
2
4
5
6
7
9
11
12
13
14
15
16
17
20
21
24
25
26
27
28
31
1
2
 
 
Kultūros renginiai
Posėdžiai
Parodos
Sporto renginiai
Seminarai
Visos kategorijos
 
 
 

Socialiniai tinklai

 
 
 

Jaunimas

Spausdinti
 
 

 

 

Konferencijos-diskusijos programą rasite čia.


Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra kviečia tobulėti ir kelti kompetenciją dalyvaujant tarptautiniuose mokymuose

 

Kviečiame registruotis šiuos mokymo kursus:
* Mokymo kursai apie įmonių socialinę atsakomybę ir jos suderinamumą su programa Erasmus+. Kaip nevyriausybinis ir verslo sektorius gali bendradarbiauti? Ar įmonių socialinė atsakomybė yra naudinga abiem pusėms? Kaip? Atsakymai į šiuos ir dar daug kitų klausimų mokymo kursuose 2014 m. lapkričio 3-8 d. Budapešte, Vengrijoje. Plačiau: http://goo.gl/XZddyS
* Mokymo kursai apie projektų viešinimą ir rezultatų sklaidą. Nežinote, kaip tai daroma? Norite išmokti naujų kūrybiškų sprendimų? Sužinoti, kaip projektus viešina jaunimas iš kitų šalių? Tuomet mokymo kursai 2014 m. lapkričio 9-16 d. Ispanijoje kaip tik jums! Plačiau: http://goo.gl/L10T77

90 proc. kelionės išlaidų padengia Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra. Kviečiame registruotis patiems, rekomenduoti tiems, kuriems gali būti aktualu.

Jeigu nespėsite užsiregistruoti iki rugsėjo 28 dienos, iki spalio 1 dienos galite kreiptis į JTBA projektų koordinatorę Eglę Venckutę (egle@jtba.lt) ir sužinoti apie pavėluotos registracijos galimybes.

 


LiJOT: ar jaunimas Lietuvoje iš tiesų yra prioritetas?

 

Artėjant 2015 m. valstybės biudžeto skirstymui ir tvirtinimui, situacija jaunimo organizacijų finansavimo srityje nesikeičia. Pagal dabartinį skiriamą finansavimą vienam jaunimo organizacijos nariui per metus ugdyti tenka vidutiniškai 15-20 litų jo veiklos ir ugdymo išlaidoms padengti. Atsižvelgdama į tai, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) reiškia savo susirūpinimą ir ragina atkreipti valdžios dėmesį į jaunimo organizacijų finansinę padėtį ir jų išlikimą.

„Tokie sprendimai kaip valstybės biudžeto dalies mažinimas jaunimo organizacijoms kelia grėsmę ne tik kokybiškam jų veiklos įgyvendinimui ar net išlikimui, bet ir verčia susimąstyti, ar jaunimas tikrai yra vienas iš valstybės prioritetų, užtikrinantis pilietiškumo, lyderystės ugdymą bei mūsų visų ateitį“, − komentuoja Mantas Zakarka, LiJOT prezidentas.

Dar 2010 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino Nacionalinės jaunimo politikos 2011–2019 metais plėtros programą, kurios vienas iš pagrindinių tikslų – „sudaryti palankias sąlygas nuosekliai ir kokybiškai jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų veiklai, siekiant aktyvesnio jaunimo į(si)traukimo į organizuotą veiklą“.

Tačiau 2009-2014 m. suma, skiriama tiesiogiai jaunimo ar su jaunimu dirbančių organizacijų projektams ir programoms tesudaro 700 tūkst. litų. Finansavimas jaunimo organizacijoms buvo ženkliai sumažintas nuo 2008 m., tuomet jis sudarė net 2,5 mln. litų. Taigi, anksčiau minėta programa su visais savo tikslais ir uždaviniais realiai yra įgyvendinama tik pusiau, todėl nesukuria nei palankių sąlygų kokybiškai jaunimo organizacijų veiklai, nei judėjimo į priekį, vykdant naujas idėjas.

Dėl tokio finansavimo jaunimo organizacijoms karpymo, jos yra priverstos ieškoti papildomų finansavimo šaltinių atskiroms veikloms finansuoti ir negali įgyvendinti tikrųjų savo funkcijų, įtvirtintų Jaunimo politikos pagrindų įstatyme. Todėl, pasak M. Zakarkos, būtų naivu tikėtis, kad jaunimas Lietuvoje stiprės ir toliau kokybiškai vykdys savo veiklas, kai finansavimas šiai sričiai yra be galo mažas.

LiJOT vadovas pabrėžia, kad dažnai pamirštama, jog būtent jaunimo organizacijų nariai yra tie žmonės, kurie kuria pokytį visuomenėje ir gali padėti spręsti labai opias valstybės problemas, tokias kaip, pavyzdžiui, jaunimo nedarbas, pilietiškumo, tautiškumo stoka ar neformalaus ugdymo plėtra. Kasmet jaunimo organizacijos tampa vis originalesnės, jos sugeba pamatyti ir įvertinti esamas problemas bei pasiūlyti joms inovatyvius ir valstybei naudingus sprendimus.

„Sunku įsivaizduoti, kaip visus teigiamus pokyčius šiose srityse jaunas žmogus gali pasiekti už 15 litų per metus“, – priduria M. Zakarka.

Jau pavasarį, 36-ojoje LiJOT Asamblėjoje buvo priimta rezoliucija, kurioje jaunimo organizacijos išreiškė savo susirūpinimą esama situacija. Jos pabrėžia, kad supranta valstybės ekonominę situaciją, tačiau matydamos, jog kitoms sritims per visą šį laikotarpį finansavimas didinamas, o nevyriausybiniam jaunimo sektoriui, užsiimančiam jaunų žmonių ugdymu ir užimtumu, yra mažinamas, nesupranta tokio jaunimo organizacijų ignoravimo.

Jaunimo organizacijos siūlo, tvirtinant 2015 m. valstybės biudžetą, numatyti galimybę jaunimo organizacijų projektams bei programoms skirti papildomą finansavimą, kuris padės tinkamai įgyvendinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Nacionalinės jaunimo politikos plėtros programose įtvirtintus tikslus jaunimo politikos srityje bei sugrąžinti jaunimo nevyriausybinio sektoriaus finansavimą bent į 2005 m. lygį.

„Raginame valstybės institucijas atsakingai įvertinti ribą, kurią peržengus bus padaryta didžiulė žala jaunimo veiklai ir jaunų žmonių ugdymui. Visi suprantame, kad su tokiu finansavimu nieko nenuveiksi, tik imituosi veiklą ir žengsi didelį žingsnį atgal“, – teigia M. Zakarka.

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba yra didžiausia skėtinė nevyriausybinių jaunimo organizacijų sąjunga Lietuvoje, vienijanti 65 didžiausias nacionalines ir regionines jaunimo organizacijas bei organizacijų sąjungas. 

 

Daugiau informacijos:

Rasa Aleškevičiūtė

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba ( LiJOT)

Tel. (8-5) 279 1014

El. p. informacija@lijot.lt

 


Europos savanorių tarnybos asociacija SALTES (www.saltes.net) - savanorius vienijanti organizacija, vykdanti tarptautinius bei vietinius savanorystės projektus, o taip pat ir jaunimo iniciatyvas pradeda įgyvendinti projektą „Savanorystės tinklo stiprinimas Lietuvoje“, kurio tikslas Lietuvos savanorių ambasadorių tinklo vystymas.

 

 

Kas yra Savanorystės ambasadorių tinklas?

Savanorystės ambasadoriai visoje Lietuvoje sudarys tinklą, kuris bus palaikomas SALTES apskričių koordinatorių. Kartu planuosime tarptautinę savanorystės dieną, savanorių festivalį SAVAS festas, dalyvausime mokymuose, keisimės savo patirtimi ir teiksime informaciją žmonėms, kurie domisi savanoryste.

 

Ko tikimasi iš Savanorystės ambasadoriaus?

Savanorystės ambasadorius – tai žmogus, kuris tiki savanoryste, nori žinoti, kokios organizacijos veikia jo mieste ar miestelyje, gali skirti laiko besidomintiems savanoryste žmonėms, o taip pat nori tobulėti ir dalyvauti mokymuose ir susitikimuose, kuriuos organizuos SALTES visoje Lietuvoje. 

 

Kodėl Savanorystės ambasadorių tinklas?

 • Kad mes patys augtume ir tobulėtume iniciatyvių žmonių komandoje

 • Kad būtų griaunami neteisingi mitai apie savanorystę

 • Kad kuo daugiau žmonių įsitrauktų į savanoriškas veiklas

 • Kad savanorystė taptų labiau žinoma Lietuvoje

 • Kad savanoriška veikla būtų labiau vertinama


Kaip tapti ambasadoriumi?

Prašome užpildyti anketą  ir laukti atrankos rezultatų J  

Anketą rasite čia: https://docs.google.com/a/saltes.net/forms/d/1N-FqOxCfbBuQLy2GPNop-MzCE_mJtCYrWm2uSb5-QYY/viewform  

 


Dalyvauk
Moksleivių teisinio švietimo programoje

 


Nori išbandyti save naujoje srityje? Nori savanoriauti, bet nerandi kaip ir kur?

Jaunimo savanoriška tarnyba laukia tavęs!

Jei esi 16-29 m. jaunuolis, šiuo metu nedirbi ir nesimokai, turime Tau puikų pasiūlymą, kaip naudingai praleisti savo laisvalaikį, įgyti daug naujų gebėjimų ir patirties! Kviečiame dalyvauti naujame projekte „Jaunimo savanoriška tarnyba", kuris siekia prisidėti prie jaunų žmonių aktyvesnio įsitraukimo į darbo rinką. Kokybiškos savanoriškos veiklos metu jauni žmonės bus įtraukiami į jų poreikius ir gebėjimus atitinkančias savanoriškas veiklas, kurių metu įgis asmeninių, socialinių, profesinių kompetencijų.

Jei susidomėjai, Tavęs laukia „Jaunimo savanoriška tarnyba“!

Savanoriauk visoje Lietuvoje!

Jaunimo savanoriška tarnyba kviečia Tave savanoriauti daugiau nei 240 organizacijų visuose Lietuvos miestuose. Projektas siūlo galimybę savanoriauti savo ar kitame mieste, kur rasi mėgstamą ir įdomią veiklą.

Išsirink norimą veiklą!

Savanoriauti galėsi jaunimo ir su jaunimu dirbančiose organizacijose, turizmo, kultūros centruose, regioniniuose parkuose, policijoje, miestų teatruose, socialinėse, sveikatingumo įstaigose, gyvūnų globos namuose, botanikos soduose, muziejuose, bibliotekose, menų mokyklose, darželiuose ar kitose Tau patinkančiose vietose.

Tobulėk ir kaupk žinių bagažą!

Savanoriaudamas įveik iškilusius iššūkius ir sužinok daug naujo. Čia galėsi tobulinti savo įgūdžius, išmokti veiklų, kurios padėtų susirasti darbą ir atrasti sau patinkančią sritį. Dalyvauk savęs pažinimo, asmeninio tobulėjimo mokymuose. Savanoriavimo metu Tau pagelbės draugiškas mentorius, kuris padės drauge išspręsti visas iškilusias problemas.

Savanoriauk be rūpesčių!

Savanorystės metu poreikiui esant Tau bus padengtos kelionių, privalomojo sveikatos draudimo, maitinimo ir apgyvendinimo išlaidos.

Kas gali dalyvauti Jaunimo savanoriškoje tarnyboje?

Jei esi 16-29 m. jaunas žmogus ir šiuo metu niekur nedirbi bei nesimokai, mes laukiam Tavęs!

Kiek truks savanorystė?

Suteikiame galimybę savanoriauti 3 arba 6 mėnesius, 20 valandų per savaitę.

Kaip tapti programos JST savanoriu?

Užsiregistruoti ir užpildyti savanorio anketą gali ČIA.

Daugiau informacijos:

Rasa Aleškevičiūtė

LiJOT ryšių su visuomene koordinatorė

El. paštas – informacija@lijot.lt

Tel. nr. – 8 659 55 153


Dėl konkurso „Aš matomas tamsoje“

Siekdamas skatinti moksleivius gatvėse ir keliuose elgtis saugiai ir atsakingai, formuoti moksleivių pozityvų požiūrį į vertybes, plėtoti bendrojo lavinimo mokyklų bendruomenės ir policijos pareigūnų bendradarbiavimą, populiarinti saugų elgesį gatvėse ir keliuose, sudaryti sąlygas moksleiviams dalyvauti Kelių eismo taisyklių pažeidimų prevencijoje, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuras organizuoja Panevėžio apskrities pradinių (2–4) klasių moksleivių atšvaitų gaminimo konkursą „Aš matomas tamsoje“ (toliau – konkursas).

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuras kviečia moksleivių kolektyvus dalyvauti konkurse. Konkurso nuostatai paskelbti www.panevezys.policija.lt, nuoroda „Vaikams“.

 

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 


Kviečiame dalyvauti tarptautiniame vaikų ir jaunimo meninės kūrybos darbų konkurse „Kelionė laiku – atgimusi valdovų rūmų istorija“. Konkurso sąlygas rasite čia.

 

Taip pat informuojame, kad Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre savo veiklą spalio 9 d. pradeda Neakivaizdinė jaunųjų aktorių mokykla (NJAM). NJAM programa, dalyvio anketa. Kvietimas mokytis neakivaizdinėje jaunųjų aktorių mokykloje.


Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra siūlo įvairias tobulėjimo galimybes ir kviečia jaunus žmones bei su jais dirbančius dalyvauti Agentūros bei kitų ES programos „Veiklus jaunimas“ agentūrų organizuojamuose tarptautiniuose bei vietiniuose mokymo ir bendradarbiavimo renginiuose. Renginių sąrašą galite rasti čia.

 


Rugpjūčio 28 d. startavo Jaunimo reikalų departamento prie SADM organizuojama akcija „Rezervuota jaunimui“, kuria siekiama atskleisti kuo gyvena jaunas žmogus, kokie jo pomėgiai ir poreikiai.

Pagrindinis akcijos tikslas – ne tik skatinti pačius jaunus žmones aktyviai prisidėti prie akcijos, reikšti savo nuomonę ir išrinkti savo mėgstamiausias lankyti vietas visoje Lietuvoje, bet ir identifikuoti, kokiose vietose ir erdvėse dažniausiai lankosi skirtingų amžiaus grupių jauni žmonės.

Daugiau apie akciją, jos įgyvendinimo etapus, galite rasti JRD pranešime: http://www.jrd.lt/jrd-veiklos-naujienos/jaunuoliai-kvieciami-rinkti-savo-megstamiausias-vietas


Eurodesk Lietuva naujienlaiškis nr. 1460, 2014-08-27


Savanoriauti galima net policijoje

Šiandieniniam jaunimui, kuris ieško veiklos, įdomų ir prasmingą laiko praleidimo būdą siūlo projektas „Savanoriai – žmogaus saugumui“. Savanorystė itin sparčiai populiarėja jaunimo tarpe, kadangi savanoriaujant galima išbandyti skirtingas veiklas, įsitraukti į įvairias organizacijas.

Pirmą kartą savanorius kviečia ir Lietuvos policija. Daugiau kaip 200 aktyvių savanorių jau įsijungė į veiklas, kurias siūlo policijos pareigūnai, tapę projekto mentoriais. Savanoriai gali savanoriauti bet kuriame Lietuvos policijos komisariate.

Pirmaisiais įspūdžiais apie savanorišką veiklą dalijasi Utenos miesto savanoriai. Edvinas Jančys, Utenos miesto savanoris, sako, kad savanorystė policijoje – įsimintina patirtis: „Kadangi visa veikla vykdoma savanoriškai ir baigus studijas vasarą yra pakankamai daug laisvo laiko, nusprendžiau, kad būtų neprošal pasidomėti policijos vykdoma veikla užtikrinant viešąją tvarką bei iš arti pamatyti kasdienį pareigūnų gyvenimą darbinėje aplinkoje. Nekalbant apie tai, kad susipažinau su pareigūnų darbo metodais bei specifika, supratau, kad daugelis dalykų, kuriuos anksčiau galvojau apie policijos pareigūnus, yra mitai, o patirtis ir žinios išliks visam gyvenimui“.

Kiekvienas norintis turi galimybę sudalyvauti trijų dienų mokymuose apie savanorystę, lavinti bendravimo įgūdžius bei susipažinti su komandinio darbo subtilybėmis. Tendencingai daugiausiai mokymuose dalyvauja vaikinai, bet aktyviai savanoriauti policijoje įsitraukia ir merginos. Dvi draugės – Dovilė Guobytė ir Virga Knyvaitė – nusprendė, kad vasaros atostogas praleis prasmingai – savanoriaudamos Utenos policijos komisariate. Dovilė Guobytė sakė: „Susipažinau su policininkų veikla, supratau, kad darbas reikalauja didelio emocinio pasiruošimo ir kantrybės. Nei viena savanorystės diena nepraėjo be daugelio įspūdžių“. Draugės savanoriauti pradėjo kartu, tačiau savanorystės metu dalyvavo skirtingose veiklose. Virgai Knyvaitei didžiausią įspūdį paliko patrulių darbas: „Savanoriavimas policijoje yra labi įdomi veikla, kurios metu daug ką sužinai apie policininkų darbą bei susirandi bendraminčių, su kuriais gali pažvelgti į pasaulį kitomis perspektyvomis ir išbandyti save naujose situacijose bei ugdyti savo pilietiškumą.“

Projektas „Savanoriai – žmogaus saugumui“ kviečia visus, norinčius įsitraukti į savanorišką veiklą policijoje. Savanoriais gali tapti jaunimas nuo 18 iki 29 metų, kuris šiuo metu niekur nedirba ir nesimoko. Projektas yra iš dalies finansuojamas ES Socialinio fondo lėšų, projekto kodas VP1-2.2-ŠMM-10-V-04-003. Projektą įgyvendina VšĮ „Raidos kryptys“, Policijos departamentas prie VRM ir Policijos mokykla. Projektas bus įgyvendinamas iki 2015 m. birželio 3 d. visoje Lietuvoje. Projekto tikslas – savanoriškos jaunimo veiklos visuomenės saugumo užtikrinimo srityje organizavimas ir socializacijos bei pilietiškumo ugdymas neformaliojo švietimo pagalba. Daugiau informacijos ir pirmieji savanorių įspūdžiai videoreportaže: https://www.youtube.com/watch?v=LWuJoz_lVTo


Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), vykdydama Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos užsakymą dėl jaunimo informavimo ir konsultavimo sistemos įgyvendinimo, kviečia prisijungti prie jaunimo informavimo taškų tinklo, kuriuose būtų užtikrintas kokybiškas jaunimo informavimas. Kviečiame regionuose veikiančias organizacijas ir įstaigas tapti jaunimo informavimo taškais Lietuvoje ir suteikti jauniems žmonėms aktualią informaciją jiems rūpimomis temomis.

Kas svarbu, norint tapti jaunimo informavimo tašku?

Prireiks atvirų ir nuolatinį darbo laiką turinčių patalpų bei darbuotojo, kuris domėtųsi jaunimo informavimu ar darbu su jaunais žmonėmis. Pirmenybė bus teikiama tų miestų, kuriuose dar nėra jaunimo informavimo taškų, organizacijoms.

Kokios jaunimo informavimo taško funkcijos?

Pagrindinė užduotis bus palaikyti atvirą ir prieinamą erdvę, kurioje galima rasti informacinių leidinių, taip pat bendradarbiauti su regione veikiančiomis organizacijomis, teikiančiomis įvairias paslaugas jauniems žmonėms.

Asmuo, atsakingas už informacinio taško priežiūrą savo organizacijoje, bus pakviestas į penkių dienų įvadinius mokymus ir įgis jaunimo informavimo taškų darbuotojams skirtus Europos jaunimo informavimo ir konsultavimo agentūros pripažintus pažymėjimus. Daugiau informacijos galima rasti čia

Jaunimo informaciniai taškai taip pat turės galimybę prisijungti prie Europos informacinių paslaugų tinklo jaunimui Eurodesk veiklos, gauti unikalią prieigą prie informacijos jaunimo mobilumo ir ES teikiamų galimybių jauniems žmonėms bei tapti Eurodesk Lietuva atstovais savo regione. Jaunimo informaciniams taškams, tapusiais ir Eurodesk Lietuva regioniniais atstovais, bus užtikrinamas palaikymas ir aprūpinimas metodine bei dalomąja medžiaga, galimybė dalyvauti nacionaliniuose tinklo susitikimuose, tarptautiniuose mokymo kursuose, renginiuose, įgyvendinti viešinimo veiklas savo regione. Daugiau apie Eurodesk Lietuva tinklą skaitykite: http://www.zinauviska.lt/lt/kas-mes/eurodesk-tinklas.

Jei susidomėjote ir norite tapti jaunimo informaciniu tašku, kviečiame užpildyti paraišką, pridėti galimo darbuotojo gyvenimo aprašymą ir iki 2014 m. rugsėjo 10 d. 16 val. atsiųsti dokumentus el. pašto adresu eurodesk@eurodesk.lt.

 

LiJOT informacija


Eurodesk Lietuva naujienlaiškis nr. 143, 2014-08-06


Eurodesk Lietuva naujienlaiškis nr. 139, 2014-07-09


SALTES komanda kviečia dalyvauti pirmame savanorių festivalyje!

Nori kartu su savo organizacijos nariais sudalyvauti „Organizacijų mugėje“ ar patobulinti savo žinias asmenybės tobulėjimo temomis? O galbūt nori sustiprinti savo kalbėjimo įgūdžius, kokia nors užsienio kalba ir sudalyvauti „Kalbų staliukuose“? Gal kartais esi užkietėjęs ekologas ir norėsi išmokti iš sulčių pakelio pasigaminti piniginę ar sudalyvauti autostopo varžybose? Tuomet MES norime Tau kai ką pasiūlyti!

Europos savanorių tarnybos asociacija „SALTES“, siekdama formuoti savanorystės tradicijas bei suvienyti visą savanorių bendruomenę Lietuvoje, 2014 m. rugpjūčio 9–10 d. Trakų rajone, organizuoja pirmąjį NEMOKAMĄ savanorių festivalį „Savas Festas“.

Jeigu savanoriauji ar kažkada savanoriavai, o gal tiesiog prijauti savanorystės idėjai ir manai, kad savanorystė „veža“, tuomet nieko nelaukęs registruokis šioje formoje, o gavęs iš organizatorių patvirtinimo laišką, kad esi laukiamas festivalyje, gali jau po truputį pakuotis savo palapinę! Nes čia tavęs laukia ne tik puiki dieninė programa, skanus maistas, bet ir smagi vakarinė dalis!

 

Preliminarią festivalio programą rasi čia.

Daugiau apie festivalį rasi čia.

 

„SALTES“ komanda


Investicija į jaunimo darbuotojus – nauda jaunimui

Šiandienos visuomenėje, itin sparčiai besikeičiant jauno žmogaus lūkesčiams ir poreikiams, didėja ir darbo su jaunimu aprėptis, dėlto itin svarbu, kad jauno žmogaus aplinkoje atsirastų kompetentingi asmenys, gebantys domėtis naujovėmis bei „palydėti“ jaunuolį atrasti, naudoti ir plėtoti pamatines vertybes, prasmingai realizuoti jau įgytas kompetencijas bei siekti naujų - būtent tokią misiją ir atlieka profesionalus jaunimo darbuotojas.

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (JRD), įgyvendindamas projektą „Integruotos jaunimo politikos plėtra“ (Projektas) siekia ugdyti kompetentingus, motyvuotus jaunimo darbuotojus, naudodamas Lietuvoje jau pasiteisinusią Jaunimo darbuotojų sertifikavimo sistemą. Ši sistema padeda užtikrinti, kad su jaunimu tiesiogiai dirbantys žmonės, nepriklausomai nuo jų pagrindinės profesijos, turėtų reikiamus įgūdžius kokybiškai dirbti ir suprasti kiekvieną jauną žmogų. Daugelis jaunimo darbuotojų pastebi, kad Jaunimo darbuotojų sertifikavimo sistema padeda pažinti save, suprasti asmenines nuostatas, vertybes, atrasti priėjimą prie jauno žmogaus, išmanyti ir mokėti pritaikyti individualius ir grupinius metodus, skirtingas darbo formas. Naudą, be abejonės, jaučia ne tik jaunimas bei jaunimo politikos veikėjai, bet ir visa visuomenė.

Jaunimo darbuotojas nėra nauja specialybė. Įgyvendinant šią sistemą nebuvo kuriami nauji etatai. Keliant trūkstamas kompetencijas, buvo siekiama įgalinti su jaunimu dirbančius asmenis dirbti efektyviau, kompetentingiau bei lanksčiau, atliepiant sparčiai besikeičiančius jaunų žmonių poreikius.

“Specialistai iš skirtingų sričių, dirbantys su jaunimu, parodė didžiulę motyvaciją ir užsispyrimą dalyvauti jaunimo darbuotojų sertifikavimo sistemoje - vykti į mokymus, atlikti praktiką bei pakartotinai įsivertinti naujai įgytas ar atnaujintas kompetencijas, dažnu atveju, savo atostogų sąskaita, - džiaugėsi JRD direktoriaus pavaduotojas Juozas Meldžiukas. Manome, kad būtent sąmoningas noras tobulėti ne tik skatina pačio asmens tobulėjimą, bet verčia “pasitempti” ir visą aplinką.”

Viso Projekto metu net 182 su jaunimu dirbantiems asmenims buvo įteikti jaunimo darbuotojų sertifikatai, pagrindžiantys jų kompetencijas kokybiškai dirbti su jaunimu. Pastebima, jog tapti sertifikuotu jaunimo darbuotoju nekliudė nei amžius, nei veiklos sritis - reprezentuojama plati veiklos specializacijų įvairovė nuo atvirų jaunimo centrų bei erdvių iki organizacijų, dirbančių jaunimo verslumo srityje, darbuotojų, aktyvių kultūros, jaunimo, darbo centrų, sporto centrų, bibliotekų darbuotojų.

 

JRD informacija


Kompetentingiems Jaunimo darbuotojams – sertifikatų įteikimas Panevėžyje

Daugiau nei du metus trukusi Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgyvendinamo projekto „Integruotos jaunimo politikos plėtra“ veikla „Jaunimo darbuotojų sertifikavimo sistemos įgyvendinimas“ artėja finišo link.

Birželio 27 d. Panevėžyje, kino centre „Garsas“, įteiksime 101 jaunimo darbuotojo sertifikatą, kompetencijas mokymuose bei praktikos metu tobulinusiems jaunimo darbuotojams iš visos Lietuvos.

Kviečiame susipažinti su būsimų sertifikuotų jaunimo darbuotojų sąrašu.


Eurodesk Lietuva naujienlaiškis nr. 137, 2014-06-25


Jau galima balsuoti už įdomiausius projektus, kurie bus pristatyti Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo (PLJS) metu, Projektų pristatymo programoje. LiJOT kviečia būti aktyviais ir iki birželio 30 d. savo balsus atiduoti už Jaunimo savanorišką tarnybą (JST), Man Ne Dzin arba kitus, LiJOT narių organizacijų įgyvendintus, projektus. Liepos 1 d. bus paskelbti dėl geriausiojo vardo besivaržysiantys projektai. Balsuoti galima čia: http://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/isrink-idomiausia-projekta.htm.

PLJS vyks liepos 10-13 dienomis Prienų rajone esančiame Visuomenės harmonizavimo parke. Renginį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Festivalį organizuojanti Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga šiais metais vėl ketina pasiūlyti programą, kuri kvies bendrauti lietuvius, gyvenančius skirtingose pasaulio šalyse.

 

LiJOT informacija


2014 m. rugpjūčio 23 dienomis vyks LiJOT vasaros forumas, kurio tema yra jaunimo nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimas tarpusavyje, su žiniasklaidos priemonėmis bei verslo sektoriumi. Forumo metu plenarinius pranešimus skaitys verslo ir žiniasklaidos sričių specialistai. Kviečiame visų LiJOT organizacijų atstovus aktyviai dalyvauti formuojant renginio turinį.

Informacija vasaros forumo dalyviams

 • Kviečiame į renginį atvykti po du organizacijų atstovus.

 • Renginio vieta: poilsiavietė Asveja (Molėtų r.).

 • Dalyvio mokestis: 30 Lt.

 • Preliminari renginio programa ir techninės detalės bus išsiųstos užsiregistravusiems dalyviams.

Informacija organizacijoms, norinčioms pristatyti savo veiklas ir moderuoti darbo grupes

Kviečiame organizacijas prisidėti prie turinio formavimo keliais būdais:

- dalijantis savo gerąja patirtimi, atsižvelgiant į forumo tematiką (organizacijų „sėkmės istorijos);

- turint darbo grupę jūsų siūloma tema, kuri yra susijusi su jaunimo NVO bendradarbiavimu su kitomis NVO, verslu bei žiniasklaida.

Organizacijos, moderuojančios darbo grupes, gali turėti po 3 atstovus (kartu su moderuojančiais).

 Registracija į vasaros forumą

 • Registracijos anketą galite rasti čia.

 • Organizacijas, moderuojančias darbo grupes, kviečiame registruotis iki liepos 10 d.

 • Organizacijų atstovus kviečiame registruotis iki liepos 14 d.

 LiJOT informacija


Jaunųjų ūkininkų ir kadetų šventė Saločiuose

http://www.valstietis.lt/Pradzia/Naujienos/Zemes-ukis/Jaunuju-ukininku-ir-kadetu-svente-Salociuose


Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) – didžiausia nevyriausybinė jaunimo organizacija Lietuvoje, vienijanti 65 nacionalines jaunimo organizacijas ir regionines jaunimo organizacijų sąjungas, ieško savanorio darbui su jaunimo politika.

Ieškome komandos nario, kuris:
- būtų veiklus ir energingas;
- sugebėtų savarankiškai veikti;
- domėtųsi ir turėtų patirties jaunimo ar su jaunimu dirbančiose organizacijose;
- domėtųsi ar išmanytų jaunimo politiką;
- mokėtų veikti komandoje;

Tavo darbo pobūdis būtų:
- dokumentų, susijusių su jaunimo politika, analizavimas;
- LiJOT dokumentų, susijusių su jaunimo politika, rengimas;
- bendravimas su regioninėmis jaunimo organizacijų tarybomis;
- veiklų, siekiančių jaunimo nevyriausybinio sektoriaus plėtros, įgyvendinimas;
- prisidėjimas sprendžiant aktualių jaunimo nevyriausybinio sektoriaus problemas.

Savanoriaudamas(-a) LiJOT biure galėsi tobulėti, ugdyti savo gebėjimus, siūlyti idėjas ir kūrybiškai pažvelgti tiek į jaunatviškus dalykus, tiek į rimtas temas. Mes siūlome įdomią veiklą jaunatviškoje ir draugiškoje komandoje, puikias sąlygas tobulėti bei prisidėti prie jaunimui ir visai visuomenei aktualių pokyčių. Prisijunk!

Laukiame tavo CV ir trumpo motyvacinio laiško el.paštu gintare@lijot.lt iki gegužės 30 d.

Tapk LiJOT komandos nariu!


LiJOT informacija


2014 m. lapkričio 13 d. VšĮ Šiaulių universiteto gimnazija jau trečią kartą organizuoja tarptautinį moksleivių ir studentų muzikos ir audiovizualinio meno festivalį-konkursą „Daina.LT 2014“, skirtą liaudies dainos vizualizacijai.  

Festivalio-konkurso tikslas – skatinti moksleivių ir studentų domėjimąsi liaudies dainomis (archajinėmis ir modernizuotomis jų raiškos formomis), inovatyvia jų raiška ir sklaida, ugdyti kūrybiškumą bei estetinį skonį, kuriant audiovizualinius darbus – menines dainų vizualizacijas.  

Finalinis konkurso renginys vyks FORUM CINEMAS salėje (AKROPOLIS, Šiauliai). 

Kviečiame moksleivius bei mokytojus, studentus bei dėstytojus, aktyviai dalyvauti šiame, šiandieną ir tradicijas apjungiančiame kūrybiniame projekte, kartu sukuriant gražias ir inovatyvias, etnomuzikines tradicijas įprasminančias raiškos bei pateikimo formas. 

Registruokitės, kurkite darbus, kad kartu galėtume pasidžiaugti jūsų išradingumu, kūrybiniu polėkiu, gilumu išgirsti ir suvokti liaudies dainos įmantrybes ir minties kodus.  

Laukiame Jūsų - dalyvių registracija jau prasidėjo.

Daugiau informacijos apie festivalį-konkursą rasite šiuo adresu: http://dainalt.sugimnazija.lt/index.php/lt/

Daina.LT 2014 nuostatai


Kviečiame prisijungti prie Lietuvos jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų grupės EUROPROJECT socialiniuose tinkluose. Čia Jus rasite:

 •   Visą informaciją apie Lietuvoje vykdomus jaunimui skirtus projektus ir kitas iniciatyvas;

 •   Lietuvos jaunimo organizacijų skelbimus dėl savanorių, projektų dalyvių, renginių, seminarų, konferencijų Lietuvoje bei užsienyje; Kiekviena organizacija laisvai galės įsikelti savo skelbimus ir dalintis informacija;

 • Užsienio organizacijų skelbimus dėl projektų, seminarų, konferencijų, partnerių paieškos iš Lietuvos;

 

Pasinaudokime tokia galimybe ir prisijunkime į vieną bendrą Lietuvos jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų Facebook grupę EUROPROJECT (Lithuanian Youth and leaders) https://www.facebook.com/groups/europroject/


Arba pradėkite sekti šio puslapio naujienas:

https://www.facebook.com/pages/Youth-cooperation-center-EUROPROJECT/

 •   Sužinosime kas vyksta įdomaus Lietuvoje ir užsienyje! Kaip ten sudalyvauti ir į ką kreiptis!

 •   Turėsime didžiausią Lietuvos jaunimo bazę, per kurią galėsime rasti dalyvių ir partnerių projektams Lietuvoje ir užsienyje!

 •   Užsienio organizacijos laisvai ras partnerius iš Lietuvos, vienoje Lietuvos jaunimo grupėje.


Europroject komandos informacija


Lietuvos jaunimas sieks madingai „perrengti” rinkimus                                                    


Šiemet rinkimai Lietuvoje bus spalvingesni ir madingesni nei visuomet. To sieks Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) vykdydama informacinę pilietiškumo skatinimo kampaniją „Man ne dzin”. Jos metu jaunimas bus kviečiamas aktyviai dalyvauti gegužę vyksiančiuose Lietuvos Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose. 

„Jau dvidešimt metų Lietuvoje rinkimai „rengiasi” nuobodžiai ir pilkai. Balsavimo erdvė jaunam žmogui – nuobodi ir neįkvepianti, jis paprasčiausiai nenori ten būti. Sieksime tai pakeisti, rinkimams suteikti bent šiek tiek spalvų ir taip į balsavimo vietas gegužės mėnesį pritraukti daugiau jaunų žmonių”, − sako Mantas Zakarka, LiJOT Prezidentas.

Jo teigimu, Lietuvoje piliečiai iki trisdešimties metų retai naudojasi balsavimo teise. Praėjusiuose rinkimuose savo valią išreiškė mažiau nei penktadalis jaunų šalies piliečių.

„Naivu tikėtis, kad jauni žmonės, anksčiau nedalyvavę rinkimuose, tiesiog nuspręs šį kartą juose sudalyvauti. Reikia sukurti daugiau priežasčių jiems ateiti. Viena iš jų gali būti įdomi, kūrybiška, nestandartinė balsavimo erdvė ar jos akcentai. Šiemet pabandysime į rinkimus įvesti bent vieną naują akcentą – dizainerių sukurtas balsavimo kabinų užuolaidas. Tai bus pirmas mažas žingsnis siekiant padaryti patrauklias rinkimų apygardas jaunimui “, – sako M. Zakarka.

Kampanijos „Man ne dzin” organizatoriai prie iniciatyvos sukurti madingą balsavimo erdvę kviečia prisijungti visus Lietuvos dizainerius. Geriausi ir įdomiausi pasiūlymai bus pagaminti ir pakabinti įvairiose Lietuvos rinkimų apygardose.

Originalių balsavimo kabinų užuolaidų maketus kviečiame siųsti iki balandžio 18 d. el. pašto adresu: mnd@lijot.lt.

Reikalavimai balsavimo kabinų užuolaidų dizaino maketams:

- naudoti tik Lietuvos Respublikos vėliavos spalvas – geltoną, žalią ir raudoną − bei juodą ir baltą;

- maketuose negali būti naudojama Lietuvos Respublikos įstatymais draudžiama simbolika ir simboliai, tiesiogiai siejami su rinkimuose dalyvaujančiomis politinėmis partijomis ir kandidatais;

- maketai turi būti pateikti PDF formatu.

„Man ne dzin” – tai nepolitinė informacinė pilietiškumo skatinimo kampanija, kurios ištakos siekia dar 2004 metus, kai Lietuvos piliečiai pirmą kartą dalyvavo Europos Parlamento rinkimuose. Tuo metu LiJOT kartu su savo organizacijomis ėmėsi iniciatyvos skatinti jaunimo pilietiškumą, naudojimąsi balsavimo teise ir Europos Sąjungos demokratiškumo vertybes. „Man ne dzin“ jau 10 metų organizuojama prieš kiekvienus nacionalinius ir Europos Sąjungos rinkimus, skatinant jaunus žmones balsuoti ir aktyviai dalyvauti pilietiniame gyvenime, pateikianti pagrindinę informaciją apie sprendimų priėmimą, demokratinius procesus šalyje, leidžianti gyvai susitikti su sprendimų priėmėjais ir suteikianti jauniems žmonėms galimybę apgalvotai rinktis savo kandidatus.

 

Dizaino konkursas skelbimas 

„Man ne dzin” koncepcija

Daugiau informacijos:

Rasa Aleškevičiūtė

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba ( LiJOT)

Tel. (8-5) 279 1014

El. p. informacija@lijot.lt


Eurodesk Lietuva naujienlaiškis nr. 123, 2014-03-19


Lietuvos jaunimo organizacijų taryba balandžio-gegužės mėnesiais vykdo informacinę pilietiškumo skatinimo kampaniją, skirtą skatinti jaunų žmonių dalyvavimą rinkimuose ir stiprinti jaunų žmonių suvokimą apie jų galią visuomenėje. Pagrindinė kampanijos auditorija – 18-30 jauni, galintys balsuoti žmonės bei jauni žmonės, kurie dar neturi balsavimo teisės, bet jau aktyviai dalyvauja pilietiniame šalies ir Europos Sąjungos gyvenime. Šių metų kampanijos pagrindinė idėja – neleisk, kad už tave spręstų kiti!

Matome, jog kokybiškam kampanijos „Man ne dzin“ įgyvendinimui būtinas kuo didesnis matomumas ir jaunimo organizacijų įsitraukimas. Todėl siūlome jūsų organizacijai tapti kampanijos „Man ne dzin“ ambasadoriais ir:

būti oficialiu kampanijos partneriu;

teikti jauniems žmonės nešališką, patikimą ir oficialiąją kampanijos informaciją;

viešinti kampanijos veiklas jauniems žmonės tiesiogiai ir internetinėje erdvėje;

įsitraukti į kampanijos veiklų organizavimą;

dalintis savomis idėjoms, kurios gali tapti kampanijos įgyvendinimo dalimi.


Jeigu norite prisidėti prie „Man Ne Dzin“ veiklų, parašykite mums iki kovo 23 d., el. paštu gintare@lijot.lt.

Daugiau informacijos apie dalyvavimo sąlygas galite rasti čia.


„Jaunimo garantijų“ iniciatyva – palankesnės galimybės jaunimui

Nuo sausio 1 dienos Lietuvos darbo birža pradeda įgyvendinti „Jaunimo garantijų“ iniciatyvą, siekdama padėti jaunimui sėkmingiau pereiti iš švietimo sistemos į darbo rinką ir prisitaikyti prie jos pokyčių. Visiems nedirbantiems ir nesimokantiems 15–29 metų jaunuoliams, netekus darbo ar išėjus iš formaliojo švietimo sistemos, per keturis mėnesius nuo pirmos Darbo biržoje registracijos dienos bus pateiktas kokybiškas darbo, tolesnio mokymosi ar praktikos pasiūlymas. Numatoma, kad įgyvendinant ,,Jaunimo garantijų“ iniciatyvą 20142020 m. laikotarpiu ESF finansuojamuose projektuose dalyvaus 65 tūkst. jaunuolių.

Lietuvos darbo biržos direktoriaus Vido Šlekaičio tvirtinimu, jaunimo garantijomis siekiama suaktyvinti jaunimą per kuo trumpesnį laikotarpį įsilieti ar sugrįžti į darbo rinką arba suteikti tolesnio mokymosi galimybę. Jaunimo garantija neturi būti suprantama kaip darbo garantija. „Parama jaunuoliams bus suteikiama atsižvelgiant į konkrečius jauno žmogaus polinkius ir galimybes. Galbūt nemažai jaunuolių užteks trumpalaikio ir nedidelio postūmio – bendro profesinio orientavimo ir informacijos apie darbo rinką, kitiems reikės padėti įvertinti galimybes patekti į darbo rinką ir surasti tinkamą darbą suteikiant specialias konsultacijas. Tretiems – o tai dažniausiai aktualu jaunuoliams su žemu išsilavinimu neturintiems kvalifikacijos – reikės taikyti didesnės apimties ir ilgesnės trukmės integraciją į darbo rinką skatinančias paramos priemones“, – pažymėjo V. Šlekaitis. Anot jo, jaunų žmonių socialinė aplinka skiriasi, todėl ypač didelį dėmesį reikės skirti tiems jaunuoliams, kurie nei dirba, nei mokosi.

Lietuvos darbo birža jaunimo įtraukčiai į darbo rinką ar švietimo sistemą paspartinti parengė paslaugų jaunimui paketą, kuris apima aktyvinimo ar motyvacijos profesijai įsigyti skatinimo, darbo paieškos metodų valdymo ugdymo, aktyvios darbo rinkos politikos taikymo priemones. Nuo 2013 m. spalio 1 d. pradėtos diegti naujos intervencinės priemonės jaunimui motyvuoti ir aktyvinti bei individualiam darbui su jaunimu tobulinti. Teritorinių Darbo biržų konsultantai praktikoje jau taiko naujas bedarbių konsultavimo metodikas – Darbo klubas, mentorystė, „Mano pasiekimų aplankas“, konsultavimas grupėms „Aš galiu“.

Nuo šių metų siekiant užtikrinti ankstyvą intervenciją ir aktyvinimą stiprinamas Darbo biržos tarpininkų ir konsultantų individualus darbas su jaunais darbo ieškančiais žmonėmis. Jaunimui iki 29 metų individualūs užimtumo veiklos planai bus sudaromi per ne ilgesnį nei 1 mėn. laikotarpį, kuriuose bus numatyta konkreti pagalba užtikrinant profesionalų, kūrybišką, lankstų ir įvairų priemonių parinkimą bei taikymą, atsižvelgiant į individualius darbo ieškančiojo poreikius. Kiekvienoje teritorinėje Darbo biržoje jaunimą aptarnaus specialiuose mokymuose dalyvavę ir sertifikatus įgiję profesionalūs jaunimo darbuotojai.

Lietuvos darbo birža sukūrė atitinkamas struktūras „Jaunimo garantijų“ iniciatyvos įgyvendinimo proceso valdymui visuose lygiuose. Siekiant įtraukti socialinius partnerius į paslaugų jaunimui gerinimą prie visų teritorinių darbo biržų buvo suformuotos Jaunimo metodinės tarybos, į kurių sudėtį įtraukti švietimo įstaigų, darbdavių, savivaldybių, vietos bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų ir kitų įvairių jaunimo interesus atstovaujančių organizacijų atstovai. Taip pat sukurtas „Jaunimo garantijų“ iniciatyvos įgyvendinimo koordinacinis komitetas prie Lietuvos darbo biržos ir koordinaciniai komitetai prie teritorinių Darbo biržų, kurie analizuos ir vertins „Jaunimo garantijų“ iniciatyvos įgyvendinimo procesus kartu su partneriais. Tai daryti padės įdiegta stebėsenos sistema.

Šiuo metu visose šalies teritorinėse Darbo biržose siekiant jaunimą įtraukti į darbo rinką jam paslaugas teikia Jaunimo darbo centrai.

Apie ,,Jaunimo garantijų“ iniciatyvą

2013 m. birželio 27–28 d. Briuselyje įvykusiame Europos Vadovų Tarybos susitikime ES vadovai patvirtino visapusišką kovos su jaunimo nedarbu planą. Pagal jį numatyta įgyvendinti ,,Jaunimo garantijų“ iniciatyvą 20142020 m. laikotarpiu.

Europos Komisijos rekomenduojamos Jaunimo garantijų iniciatyvos tikslas yra užtikrinti, kad visi jaunuoliai be išimties, kuriems nepavyko patiems įsilieti į darbo rinką, per keturis mėnesius po mokyklos baigimo ar darbo netekimo gautų kokybiško darbo pasiūlymą arba jiems būtų sudarytos tęstinio mokymosi galimybės.

Tarp jaunimo užimtumo skatinimo priemonių – darbo vietų kūrimas, gamybinės praktikos ir stažuočių galimybės, aktyvus socialinių partnerių dalyvavimas.

ES valstybėms narėms padės finansuoti „Jaunimo garantijų“ iniciatyvą naudojant ES struktūrinius fondus.

Iniciatyvos „Su gimtadieniu, Lietuva“ vardu kviečiame visas jaunimo  ir su jaunimu dirbančias organizacijas/įstaigas prisijungti prie Vasario 16-osios dienos iniciatyvos. 

Nacionalinės jaunimo organizacijos susivienijo bendram tikslui ir kviečia švęsti mūsų valstybės gimtadienį kartu!

Vasario 9–16 dienomis visi savo FACEBOOK profilio viršelį pakeiskime į specialiai tam sukurtą paveikslėlį [Su gimtadieniu, Lietuva!].

Taip pat akcijos puslapyje bus įdedamos šalies gyventojų nuotraukos, kuriose jie sveikins mūsų valstybę. Padovanokite Lietuvai savo šypseną. Jaunieji lyderiai jas fiksuos visuose šalies miestuose.

Būkime vieningi ir Lietuvos gimtadienį švęskime kartu!

Siųsk savo nuotrauką adresu sugimtadieniu@gmail.com

Akciją organizuoja: Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS), Lietuvos studentų sąjunga (LSS), Jaunimo organizacija DARBAS (JOD), Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga (LSDJS), Jaunųjų konservatorių lyga (JKL), Lietuvos liberalus jaunimas (LLJ).

Kviečiame visas jaunimo organizacijas/iniciatyvas/įstaigas susivienyti bendram tikslui.

Dalyvavimo akcijoje būdai: 

1. Pakeisti savo organizacijos/įstaigos/iniciatyvos facebook puslapio viršelį specialiu akcijos plakatu.

2. Fotografuoti savo organizacijos narius/savanorius su specialiu akcijos plakatu.

3. Savo organizacijų/įstaigų padalinuose fotografuoti žmones su akcijos plakatu (iki  ir per Vasario 16 d.)

 

Jeigu organizacija/įstaiga nusprendė prisidėti: 

1. Laukiame patvirtinančio laiško.

2. Organizacijos/įstaigos vadovo nuotraukos su akcijos plakatu.

3. Organizacijos/įstaigos logotipo.

4. Informacijos apie tai, kaip planuojate prisidėti.

 

Lietuvos moksleivių sąjungos informacijaEsi jaunas žmogus? Turi savo nuomonę apie visuomenės procesus ir jauną žmogų Lietuvoje? Pareikšk ją šioje trumpoje apklausoje ir padėk formuoti Europos jaunimo politiką.

Skelbiami 2014 m. Atvirų jaunimo centrų (AJC) ir Atvirų jaunimo erdvių (AJE) veiklos programų finansavimo konkursai 

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2014 m. sausio 14 d. įsakymu Nr. A1-15  „Dėl Atvirų jaunimo centrų veiklos programų finansavimo 2014 metais ir Atvirų jaunimo erdvių veiklos programų finansavimo 2014 metais konkursų nuostatų“, skelbia 2014 metų lėšomis finansuojamų programų konkursus jaunimo ir su jaunimu dirbančioms organizacijoms. 

Su visais Atvirų jaunimo centrų (AJC) veiklos programų finansavimo 2014 metais konkurso dokumentais galite susipažinti čia. 

Su visais Atvirų jaunimo erdvių (AJE) veiklos programų finansavimo 2014 metais konkurso dokumentais galite susipažinti čia. 

 

Kontaktinis asmuo: Petras Uksas, tel. (8 5) 2 461 675, el. p. petras.uksas@jrd.lt. 

 

Paraiškos turi būti pateiktos adresu: Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Sodų g. 15, LT-01313 Vilnius, ne vėliau kaip  2014 m. vasario 12 d. 16.30  val. arba gauta registruotu paštu su pašto žyma, rodančia, kad paraiška išsiųsta ne vėliau nei 2014 m. vasario 12 d.


2013 m. gruodžio 17 d. buvo įteiktas 81 oficialus sertifikatas jaunimo darbuotojams, kurie atitinka jaunimo darbuotojui keliamus reikalavimus, apibrėžtus Jaunimo darbuotojų sertifikavimo metodikoje (patvirtinta 2012 m. gegužės 2 d. Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus įsakymu Nr. 2V-73A-(1.4)). Tokius sertifikatus gavo 2 Pasvalio rajono savivaldybės daugiafunkcių centrų vadovės Edita Gudienė ir Valerija Šteimantienė. Daugiau informacijos www.jrd.lt – „Jaunimo reikalų departamentas įteikė 81 jaunimo darbuotojo sertifikatą“.


Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biure gruodžio viduryje vyko susitikimas su Argentinos vienuoliu, Pumpėnų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės parapijos klebonu Domingo Avellaneda Cabanillas. Pokalbio tema „Kaip atrasti gyvenimo džiaugsmą ?“

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paskelbė kvietimą teikti paraiškas pagal 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programą „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ .

 

Paraiškų pateikimo pradžia: 2013 m. gruodžio 31 d. 8.00 val.

Paraiškų pateikimo pabaiga: 2014 m. vasario 28 d. 15.45 val.

Kvietimo teikti paraiškas biudžetas 19.494.028,86 Lt (5.645.861,00 EUR)

 

Išsamesnė informacija:

http://www.cpva.lt/lt/veikla/paramos-administravimas/eee-ir-norvegijos-fm/kvietimai_54/kvietimas-teikti-paraiskas-jbst.html

Jei turite klausimų – kreipkitės nurodytais kontaktais:

Lina Benetė, tel. (8 5) 2 748 738, el. p. l.benete@cpva.lt

Jūratė Sabaitė, tel. (8 5)  219 1347, el.p. j.sabaite@cpva.lt


SADM paruošė leidinį Gyvenimas ir darbas Lietuvoje", kuriame
pateikta susisteminta aktuali informacija iš Lietuvos emigravusiems ir
ketinantiems (ar bent svarstantiems galimybę) sugrįžti į Lietuvą
tautiečiams.


Pasvalio rajono savivaldybės tarybos 2012 m. gruodžio 27 d. sprendimas Nr. T1-258 ir priedas


 

Jaunimas pasiūlė Europos Parlamentui, kaip įveikti nedarbą

 


Eurodesk Lietuva naujienlaiškis Nr. 104, 2013-10-06


Nusibodo rašyti sau pačiam ir norisi išplaukti į platesnius vandenis? Tada nemiegok, prisijunk prie „Žinau viską“ jaunųjų žurnalistų tinklo ir dalyvauk konkurse, kurio pagrindinis prizas – žurnalistinė stažuotė Briuselyje.

 

Ką tau reikia daryti? Parašyk straipsnį viena iš šių temų ir siųsk jį mums:

 1. Rytų partnerystė.
 2. Baltijos jūros regionas.
 3. Piliečių metai.

 

Dėmesio! Mes laukiame drąsių žurnalistų, kurie nebijo į šias temas pažvelgti savaip, straipsnių. Mes siūlome – tu rašai. Rašyk apie tai, kas, tavo manymu, yra aktualiausia viena ar kita tema ir ką tu pats nori pabrėžti, kas yra svarbiausia jaunam žmogui.

 

Kas gali dalyvauti? Kiekvienas „Žinau viską“ tinkle užsiregistravęs jaunasis žurnalistas. Dar nežinai, kas yra jaunieji žurnalistai, bet labai nori dalyvauti? Ne bėda! Apsilankyk Žinau viską portale, užpildyk registracijos anketą ir  tu – jau esi jaunasis žurnalistas! Dabar gali sėsti prie klaviatūros ir imtis darbo. O gal tu jau „užkietėjęs“ žurnalistų tinklo senbuvis? Tuomet jau dabar pradėk rašyti savo straipsnį, kurį atsiųsk el. paštu žinauviską@eurodesk.lt.

 

Kokios taisyklės? Rašyk straipsnį ir siųsk jį mums. Visi, tą savaitę gauti straipsniai, pretenduoja tapti savaitės geriausiu straipsniu, kurį  išrinks konkurso organizatorių atstovai. Savaitės geriausio straipsnio autorius ne tik bus apdovanotas Užsienio reikalų ministerijos įsteigtais mini prizais, bet jo straipsnis taip pat bus publikuojamas Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai internetiniame puslapyje www.eu2013.lt ir informaciniame portale www.delfi.lt. Kiti straipsniai, kurie dalyvauja konkurse, bus publikuojami www.žinauviską.lt portale.

 

Apie ką rašyti? Orientuokis arba sugalvok savo temą:

 • Rytų partnerystė
 1. Naujos galimybės ir erdvės su „Erasmus+“ (švietimas / kultūra, mokslas, naujos technologijos ir mainai);
 2. Beieškant Europos Europoje: bendras kultūros paveldas.
 3. Mano pasas europietiškas – važiuoju kur noriu. Ar tikrai? (Mobilumas ir bevizio režimo perspektyvos Rytų partnerystės šalims).
 4. Kodėl nėra moldaviškų morkų ar gruziniško vyno Portugalijoje? (Laisvos prekybos erdvės susitarimo privalumas ir nauda ES ir Rytų partnerystės šalims / gyventojams / verslui).
 • Baltijos jūros regionas
 1. Baltijos regionas – tvaraus ir sėkmingo vystymosi ateities lyderis. (Baltijos regiono vystymosi scenarijai, pagrindiniai iššūkiai, siekiant atskleisti regiono didžiausią potencialą).
 2. Kodėl žalioji politika – du zuikiai vienu šūviu? (aplinkosaugos skatinimas – kaip ekonominio šalies augimo bei konkurencingumo didinimo veiksnys).
 3.  Vienas už visus – visi už vieną. (Privataus sektoriaus vaidmuo šalies žaliosios politikos įgyvendinimo strategijoje, verslo įtaka ir balsas, privataus ir viešojo sektorių bendradarbiavimo svarba, kuriant tvarų ir „žalią“ Baltijos regioną). 
 • Europos piliečių metai
 1. Europos piliečių metai 2013 m.: visi vienodi – visi lygūs? (ES Pilietybės reikšmė / ES piliečio teisės ir svoris kasdieniame gyvenime).
 2. Valdžia, verslas ir visuomenė – ar trialogas įmanomas? (Visuomenės prioritetų, poreikių ir interesų įgyvendinimo užtikrinimas Europoje).
 3. Ar garsus mano balsas? (individo vaidmuo ir reikšmingumas politinių Europos procesų mechanizme).

 

Konkurso pabaigoje iš keturių kiekvienos savaitės laimėtojų bus išrinktas vienas geriausias, kuriam Užsienio reikalų ministerija (URM) padovanos žurnalistinę stažuotę Briuselyje. 2-osios vietos laimėtojas stažuosis Pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai departamente.

 

O kas jei? Jei vieną savaitę dalyvavai konkurse, kitą savaitę gali siųsti kitą straipsnį ir vėl iš naujo pretenduoti tapti savaitės geriausiu!

Konkursas trunka keturias savaites, taigi laiko turi iki lapkričio 11 d.

Laukiame tavęs prisijungiant prie mūsų komandos!

 

Eurodesk Lietuva informacija

Didžioji g. 8-5, LT-01128 Vilnius

Tel./faks. (8 5) 279 10 14

El. paštas lijot@lijot.lt 

www.lijot.lt

 


Lapkričio 1415 d. Anykščiuose organizuojami MEP Mokytojų mokymai, lapkričio 1517 d. MEP mokymai vyresniųjų klasių moksleiviams.

KVIETIMAS

 „Microsoft“ išplėtė savo programinės įrangos dovanojimo nevyriausybinėms organizacijoms programą, tad nuo šiandien, spalio 29 d.  ir Lietuvos ne pelno siekiančios organizacijos, kartu su kita programine įranga, gali gauti nemokamą „Office 365“ paslaugą. „Microsoft“  jau 30 metų teikia nemokamą programinę įrangą ne pelno siekiančioms organizacijoms visame pasaulyje, o galimybė NVO pasinaudoti „Office 365“ yra dar vienas kryptingas žingsnis įmonės bendruomenių veikloje. Šiuo metu programa veikia 41 šalyje, o iki 2014 metų birželio programa veiks 90 šalių. 

 

Mes siūlome Jūsų organizacijai galimybę nemokamai naudotis geriausiais „Microsoft“ debesų kompiuterijos sprendimais, ir tikime, kad dėl to Jūsų organizacijos IT ūkio valdymas bus paprastesnis ir pigesnis, o Jūs galėsite sutelkti visą dėmesį į savo misiją spręsti socialines, švietimo, aplinkosaugos ar kultūros problemas. 

 

Atkreipiame Jūsų dėmesį, programinė įranga bei „Office 365“ paslauga suteikiama NVO, įgyvendinančioms socialinę misiją, nesiekiančioms pelno ir  turinčioms paramos gavėjo statusą, programos turi būti instaliuojamos į organizacijai nuosavybės teise priklausančius kompiuterius.  

 

„Office“ – efektyvus jūsų organizacijos darbas iš bet kur.

Su „Office 365“ jūs galėsite bet kada ir iš bet kur pasiekti savo organizacijos elektroninį paštą, bendrą įmonės kalendorių, pranešimų (IM) programą bei rengti HD vaizdo konferencijas. Jūs gausite jau gerai pažįstamų „Microsoft“ įrankių, kaip „Word“, „Excel“, „PowerPoint“ internetines aplikacijas, kuriomis sukurtus dokumentus galėsite redaguoti ir peržiūrėti naudodamiesi bet kuria interneto naršykle. Su „Office 365“ galėsite lengvai sukurti savo internetinę svetainę be jokių papildomų talpinimo mokesčių bei intraneto svetainę, sustiprinančią organizacijos vidaus bendravimą. 

 

Atkreipiu dėmesį, kad Web aplikacijas suteikiame nemokamai, tačiau programų darbastalio (Desktop) aplikacijų versijas „Microsoft“ nevyriausybinėms organizacijoms suteikia už simbolinį mokestį.

Išsamią informaciją „Office 365” nevyriausybinėms organizacijoms rasite čia http://www.microsoft.com/about/corporatecitizenship/en-us/office365-for-nonprofits/

 

Jei Jūsų atstovaujama organizacija atitinka visus kriterijus (Who is Eligible), jums reikėtų  užsiregistruoti bandomajai „Office“ versijai („Office 365 Enterprise E3“ planas, skirtas ne daugiau kaip 25 vartotojams).

Tuomet reikėtų laukti iš „Microsoft“ pranešimo, ar jūs atitinkate kriterijus, pagal kuriuos gali būti dovanojama programinė įranga.

Patvirtinus jus, kaip reikalavimus atitinkančią ne pelno siekiančią organizaciją, galėsite toliau nemokamai naudotis „Office 365 Enterprise E1“ planu.

 

Naujausia programinė įranga – nevyriausybinėms organizacijoms

Taip pat primename, kad „Microsoft“ dovanoja ir kitą programinę įrangą („Windows”, “Visual Studio”, “Windows Server”), kurios pilną sąrašą rasite čia: http://www.microsoft.com/About/CorporateCitizenship/en-us/nonprofits/whats-available/available-software/

 

Jeigu norėtumėte gauti savo organizacijai šią programinę įrangą, jums reikėtų pasitikrinti, ar Jūsų atstovaujama organizacija atitinka visus kriterijus (Who is Eligible), tuomet anglų kalba kreiptis el. pašto adresu osakharov@techsoupglobal.org (CC a-marali@microsoft.com)  (tiesiog nusiųskite lakonišką prisistatymą, Jūsų atstovaujamos organizacijos socialinės veiklos trumpą apibūdinimą ir prašymą suteikti programinę įrangą, pakanka  57 sakinių). 

Jums bus suteiktas prisijungimo kodas prie NVO skirtų resursų, kur galėsite pateikti dokumentus apie savo organizaciją ir užpildyti paraišką. Jei kiltų papildomų klausimų dėl šio proceso, reikia taip pat kreiptis adresu: caeurope@microsoft.com. Šios programinės įrangos suteikimas dažniausiai užtrunka iki 810 savaičių po galutinio paraiškos pateikimo.

Kilus papildomų klausimų, kreiptis:

 

Giedrė Bielskytė

PR&CTZ Lead for Microsoft Lithuania              Mob. tel. +370 61555364+370 61555364 

Microsoft  |  Central and Eastern Europe           v-gibi@microsoft.com


Pasvalio rajono jaunimo pilietiškumo ugdymo, laisvalaikio užimtumo ir jaunimo iniciatyvų skatinimo programų finansavimo konkursas 2014 m.

Įgyvendinant Pasvalio rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos programą, skelbiamas jaunimo veiklos projektų konkursas, skatinantis jaunimo dalyvavimą vietinės bendruomenės gyvenime, jaunimo pilietiškumo ugdymą, laisvalaikio užimtumą ir jaunimo iniciatyvas.

Nuo 2013 m. gruodžio 1 d. iki 2014 m. vasario 1 d. skelbiamas projektų finansavimo konkursas Pasvalio rajone.

Paraiškas pristatyti iki 2014 m. vasario 1 d. Jaunimo reikalų koordinatorei Vidai Stokienei adresu Pasvalys, Vytauto Didžiojo a. 1. El. paštas v.stokiene@pasvalys.lt, tel. (8 451) 34 274.

NUOSTATAI

1 PRIEDASKviečiame Jūsų miesto ir rajonų mokyklas ir kūno kultūros mokytojus dalyvauti kasmet vykstančiuose konkursuose.

20122013 m. m. Lietuvos sportiškiausia mokykla ir Geriausių Lietuvos kūno kultūros mokytojų penketukas 2013 m.

2012–2013 M. M. LIETUVOS SPORTIŠKIAUSIOS MOKYKLOS KONKURSO NUOSTATAI

KONKURSO „GERIAUSIŲ LIETUVOS KŪNO KULTŪROS MOKYTOJŲ PENKETUKAS 2013 M.“ TVARKOS APRAŠAS

 

Pagarbiai,

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro

Pilietinio ugdymo skyriaus metodininkė

Loreta Kisnieriūtė

El.p. loreta.kisnieriute@lmnsc.lt

Tel. (8 5) 248 6282; mob. 8 677 68552

 


2013-09-17  Pasvalio rajono savivaldybės salėje susirinko Pasvalio rajono gimnazijų ir vidurinių mokyklų ekonomikos mokytojai ir moksleiviai, dalyvavę VERSLO IDĖJOS KONKURSE „WITHOUT BORDERS” . 2013 m. liepos 1419 d.  10 mokinių iš Pasvalio Petro Vileišio, Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijų ir Pumpėnų vidurinės mokyklos dalyvavo Verslo stovykloje kartu su Biržų, Pakruojo, Latvijos Bauskės ir Rundalės rajonų jaunimu.

Apie projekto idėją kalbėjo jo iniciatorė Danguolė Abazoriuvienė. Ji sakė:

Projekto „Tarpvalstybinio verslui palankių bibliotekų tinklo kūrimas“ (Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo per sieną 20072013 m. programa) vienas iš tikslų skatinti jaunų žmonių verslumą. Jauni žmonės turi ne tik galvoti apie verslą, bet ir nebijoti įgyvendinti savo idėjas. Pagrindinėmis kliūtimis jaunimo verslui įvardijamos žinių ir kompetencijų bei finansinių išteklių trūkumas. Norint padėti spręsti šias problemas, 2013 metų pavasarį buvo suorganizuotas verslo idėjos konkursas, kuriame dalyvavo 3 Pasvalio rajono mokyklų mokiniai: Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos, Pumpėnų vidurinės mokyklos, Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos. Pateiktos 6 idėjos, dalyvavo 12 moksleivių. 10 geriausių mokinių dalyvavo Vasaros stovykloje Verslo akademijoje Biržų r. Stovyklos tikslas ugdyti mokinių kūrybiškumą ir inovatyvumą, skatinti kurti ir įvairiomis priemonėmis realizuoti verslo idėjas. Stovykla buvo naudinga visiems.

Danguolė Abazoriuvienė sakė: norinti, kad mūsų bendradarbiavimas tęstųsi ir toliau: projekto veikloje galėtų dalyvauti ir daugiau mokyklų, nes šio projekto dėka Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje bus įkurta mokymų klasė (vyks įvairios verslo žinių pamokos), įvairiems renginiams pritaikyta konferencijų salė, sukurta interneto svetainė, kurioje bus:

1. Pateikiama informacija apie savivaldybės, privačių asmenų, verslininkų išnomuojamą, privatizuojamą nekilnojamąjį turtą (taip sudaryta galimybė patiems vartotojams įkelti informaciją).

2. Sudarytas Pasvalio rajono verslo įmonių katalogas.

3. Sukurtas interaktyvus investicinis gidas-žemėlapis „Verslo aplinka Pasvalio rajone“.

4. Pateikiama informacija apie verslui skirtus renginius.

5. Pateikiama informacija apie bibliotekoje naujai gautus leidinius verslo tema ir sudaryta galimybė informaciją prenumeruoti.

 

Mokiniai pasidalino įspūdžiais, patirtais Verslo stovykloje.

Savo mintimis dalinosi Laura ir Monika iš Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos. Joms svarbiausia buvo tai, kad išmoko bendrauti angliškai.

Titas ir Elvyra iš Pumpėnų vidurinės mokyklos pristatė projektą Žudikai": tai prekyba priemonėmis nuo uodų.

Justina, Banga ir Indrė (Petro Vileišio gimnazija) pristatė projektus Lauko viešbutis" ir Misija", o Gintarė ir Martyna iš Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos pasidžiaugė, kad susipažino su veikliu jaunimu, pagilino anglų kalbos žinias,  išmoko dirbti grupėje.

Mokytojai Linas Kruopis (Petro Vileišio gimnazija), Lilijana Ališauskienė (Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazija), Asta Jatulevičiūtė (Pumpėnų vidurinė mokykla) labai palankiai įvertino idėją dalyvauti projekte. Jie sakė, kad mokiniai daug išmoko, pagilino užsienio kalbos žinias, tačiau pasigedo rajono verslininkų geranoriško bendravimo su mokiniais, bendradrabiavimo.

Joniškėlyje jau prieš dvejus metus pradėtos kurti moksleiviškos verslo bendrovės Tribitė " ir Metų malkos". Tačiau, negavusios paramos ir verslininkų palaikymo, užgeso. Vis dėlto idėjos kurti tokias bendroves gyvos ir jau spalio mėnesį planuojamas susitikimas su  asociacija Verslo žiedas". Gerosios patirties žadama vykti pasisemti į Garliavą.

Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos Užsienio kalbų, socialinių mokslų ir technologijų skyriaus vedėja Gitana Kruopienė, apibendrindama projektą, skatino jaunus žmones drąsiai teikti savo idėjas, tęsti projektinę veiklą. Mokykloms linkėjo sudaryti sąlygas tokias bendroves kurti.

Vaškų vidurinės mokyklos pavaduotoja Birutė Ladygienė pasidalino mokyklos patirtimi dalyvaujant A. Adamkienės fondo organizuojamose Verslumo mokyklose.

 

 

  

 

Goethe institutas kviečia spalio 13–18 d. dalyvauti pažintiniame vizite Baltijos kaimynai – Baltijos jūros jaunimo susitikimas!” Renginys vyks Rostoko mieste, Vokietijoje. Pagrindinis  vizito tikslas – susipažinti su jaunimo socialinės įtraukties, jaunimo profesinio mokymosi ir jaunimo įsidarbinimo klausimais Baltijos jūros regione. Renginyje dalyvaus jaunimo (1825m.) atstovai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Vokietijos. 

 

Norinčius dalyvauti pažintiniame vizite siųskite savo gyvenimo aprašymus (CV) el. paštu: international@lijot.lt.

Daugiau informacijos: international@lijot.lt.

 

LiJOT informacija

 

Didžioji g. 8-5, LT-01128 Vilnius

Tel./faks. (5) 279 10 14

El. paštas: lijot@lijot.lt 

www.lijot.lt


 

Ambicingus ir norinčius kurti savo verslą kviečiame į renginį „Verslas veža“ rugsėjo 20 d. Kauno Žalgirio arenoje (Karaliaus Mindaugo pr. 50). 

Nemokamame renginyje sėkmės istorijomis ir verslo patirtimi dalinsis atlikėjas, prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas, „radistas“ Rolandas Mackevičius, „ŽAS“ narys ir įmonės „Motiventti“ vadovas Linas Zareckas-Choras, manodrabuziai.lt įkūrėja Milda Mitkutė, kosmetikos įmonės „Uoga uoga“ steigėja Lena Sokolovska ir kiti nuosavus verslus sukūrę jauni žmonės.

Renginių ciklas „Verslas veža“ – verslumo skatinimo renginių ciklas, siekiantis įtraukti iš visos Lietuvos jaunus, ambicingus ir apie savo ateitį galvojančius jaunuolius, kurie brandina savyje verslumo idėjas ir nori jas įgyvendinti.

 Renginys nemokamas. Renginys vyks nuo 10 val. iki 18 val., dalyviai laukiami atvykstant bet kuriuo metu.

Daugiau informacijos apie renginį ir renginio programa: http://www.verslilietuva.lt/lt/versli-lietuva-zemelapis/ 

 

Kviečiame dalyvauti ir sėsti už savo verslo vairo!

 

Pagarbiai, 

Neringa Stasiūnaitė

Jaunesnioji projektų vadovė

 

UAB „Idea prima“

Tel. (8 5) 2614133

Faks. (8 5) 2312479

 


Tarptautinė ankstyvosios prevencijos programa „Zipio draugai 2013–2014 m. m."


Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centras, įgyvendindamas projektą „Lietuvos pilietiškumo žemėlapis” kviečia Jus dalyvauti baigiamojoje projekto konferencijoje „Pilietinis ugdymas (ne)privalomas?“, kuri vyks 2013 m. spalio 3 d. Juozas Art erdvėje, J. Jasinskio g. 14, Vilnius.

 

Projekto įgyvendinimo metu 2012 m. buvo atlikta sociologinė gyventojų apklausa apie pilietiškumo sampratą, fokusuotos grupinės diskusijos su moksleiviais, mokytojais bei neformalaus ugdymo specialistais, parengta lyginamoji pilietiškumo analizė, parengtas iliustruotas leidinys apie pilietiškumo sampratą ir reikšmę. 2012 m. birželio mėnesį buvo surengta 10 mokymų pilietiškumo tema įvairiose Lietuvos savivaldybėse, mokymuose dalyvavo 380 moksleivių bei 20 mokytojų. 2013 m. birželį surengta vasaros stovykla, kurioje moksleiviai gilino žinias apie pilietiškumą ir asmeninių vertybių bei lyderystės ugdymą (-si).

 

Konferencijos metu bus pristatyti pagrindiniai projekto rezultatai, aptariamos moksleivių pilietinio ugdymo į procesą įtraukiant nevyriausybines ir neformalaus ugdymo organizacijas galimybės. Kiekvienas renginio dalyvis turės galimybę padiskutuoti, išsakyti savo nuomonę, pateikti siūlymų.  Renginio programa pridedama.

 

Renginyje kviečiame dalyvauti pedagogus (pilietinio ugdymo, istorijos, geografijos, etikos mokytojus), nevyriausybinių organizacijų, neformalųjį ugdymą vykdančių organizacijų atstovus, savivaldybių švietimo skyrių darbuotojus ir kitus. Prašome paskleisti šį kvietimą savo organizacijų nariams, darbuotojams.

 

Registracija į renginį vyks iki 2013 m. rugsėjo 27 d. užpildant registracijos formą internete (jei nuoroda neaktyvi, nukopijuokite į interneto naršyklės langą: https://docs.google.com/forms/d/1xngH7cAkhsreJW2Q65rE_tUjn2l1f-RLXngYa18TarA/viewform)

 

Daugiau informacijos el. paštu giedre@nisc.lt.

 

Maloniai kviečiame dalyvauti.

 

Giedrė Šopaitė-Šilinskienė

Projektų vadovė

Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centras

Odminių g. 12, LT-01122 Vilnius

Tel. ( 8 5) 2618782, Faks. (8 5) 2126045

Mob. 8 683 94963

giedre@nisc.lt

www.3sektorius.lt

 


 


Tolerancijos mokymai Rokiškyje

 


Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje skelbia naujų Jaunimo Europos komandos narių atranką. Pasidalinkite žinia su savo savivaldybių jaunimu. 

Iki 2013 m. rugsėjo 11 d. ieškome aktyvių, Europos Sąjunga (ES) besidominančių 16–29 metų amžiaus jaunuolių iš visos Lietuvos, kurie, bendraudami su kolegomis ir bendraamžiais savo miestuose ir miesteliuose, pasidalytų savo žiniomis apie ES ir jos politiką.

 


 


  

Dalinamės informacija apie socialinio verslumo ir inovacijų konferenciją BiZzZ’13.Vienas iš konferencijos tikslų – jaunimo nedarbo mažinimas.

BiZzZ’13: čia gimsta Lietuvą keičiančios patirtys

Afrikos būgnų skambesys, socialinių verslų kūrybinės dirbtuvės, ekspertų ir atsakingų valdžios institucijų konsultacijos bei visa vainikuojantis slėpiningas naktinis žygis. Šie išgyvenimai trims dienoms prikaustė socialinio verslumo ir inovacijų konferencijos BiZzZ’13 dalyvius. Per 200 inovatorių, atsakingų institucijų, socialinio verslumo ekspertų ar tiesiog įkvėpimo beieškančių žmonių į Antalieptės slėnį subūręs renginys alsavo bendruomeniškais ryšiais ir pozityvia energija, kuri kuria patirtis, keičiančias žmonių gyvenimus.

Išsamiau: http://zmogui.lt/839

Prasmingos dienos!

Neringa Jurčiukonytė

Direktorė

Nacionalinis socialines integracijos institutas

Gedimino pr. 21, 01103 Vilnius (IV aukštas, NVO avilys)

mob. +370 65263085+370 65263085 

www.zmogui.lt:

 www.zurnalistui.lt

www.visiskirtingivisilygus.lt

www.gyvojibiblioteka.lt

www.socialinistaksi.lt

Nacionalinis socialinės integracijos institutas kuria ir taiko socialines inovacijas, padedančias žmonėms iš įvairių pažeidžiamų socialinių grupių integruotis į daugialypę visuomenę.

 

Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos el. konferencija - 

koordinatoriai@googlegroups.com. Prisijungti prie el. konferencijos diskusijų internete galite http://groups.google.com/group/koordinatoriai

Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos internetinis puslapis http://www.njrka.lt 

Daugiau parinkčių rasite apsilankę šiuo adresu: https://groups.google.com/groups/opt_out. 

 

 
 

  

 
 

  

  

  

 

      

 

  

 

  

  

 

 


 


 

 

Renkami piliečių agoros apie jaunimo nedarbą dalyviai

 

Š.m. lapkričio 68 dienomis Briuselyje Europos Parlamentas rengia piliečių agorą pasitarimą, skirtą jaunimo nedarbo problemai. Agoros dalyviai kviečiami dalytis savo patirtimi, diskutuoti su jaunuoliais iš kitų Europos Sąjungos šalių ir parengti Europos Sąjungos politikams skirtas rekomendacijas, kaip kovoti su jaunimo nedarbu. Kiekvienai šaliai atstovaus du piliečiai. Kviečiame registruotis norinčius dalyvauti agoroje!

Europos Parlamento rengiamos piliečių agoros jaunimo nedarbo klausimais tikslas suburti jaunimą iš visos Europos ir surengti diskusiją apie iššūkius Europos darbo rinkoje. Į šią konferenciją bus pakviesta po du 18-30 metų amžiaus jaunuolius vienas dirbantis ir vienas bedarbis iš kiekvienos Europos Sąjungos valstybės narės. Padedant ekspertams jie diskutuos su dalyviais iš kitų valstybių narių įvairiomis specifinėmis su jaunimo nedarbu susijusiomis temomis. Šioje piliečių agoroje parengtos rekomendacijos bus perduotos Europos Sąjungos sprendimų priėmėjams.

Reikalavimai dalyviams

Dalyvauti piliečių agoros jaunimo nedarbo klausimais kviečiami 1830 metų amžiaus jaunuoliai, gyvenantys vienoje iš 28 ES valstybių narių.

Diskusijos vyks anglų, prancūzų, vokiečių arba ispanų kalbomis, todėl labai svarbu, kad dalyviai galėtų diskutuoti viena iš šių kalbų. Taip pat bus teikiamos pasyvaus vertimo į graikų, italų, portugalų ir lenkų kalbas paslaugos. Tai reiškia, kad dalyviai galės klausytis diskusijos šiomis kalbomis. Vis dėlto jie turėtų pajėgti įsitraukti į diskusiją viena iš keturių pirmiau nurodytų kalbų (anglų, prancūzų, vokiečių arba ispanų).

Nedirbantys ir darbo biržose registruoti asmenys turėtų pasirūpinti leidimu keliauti, jei to reikalauja vietinės institucijos. Europos Parlamentas turi galimybę dalyviams išduoti dalyvavimą renginyje patvirtinančias pažymas.

Europos Parlamentas padengs visų dalyvių transporto ir apgyvendinimo išlaidas.

Registracija ir informacija

Jaunuoliai, kuriuos domina agora, turėtų registruotis iki 2013 m. rugpjūčio 31 d. Dviejų dalyvių iš kiekvienos šalies atranka bus vykdoma Briuselyje, rezultatai paaiškės per pirmąsias rugsėjo savaites.

 


 

Savanorystės ambasadorių programa

 

Ši programa skirta visiems, kurie turi savanoriavimo patirties (vietinės ar traptautinės), nori skleisti savanorsytės idėjas savo gyvenamoje vietovėje.

Ambasaroriumi gali tapti kiekvienas, sudalyvavęs SALTES organizuojamuose mokymuose.

 

Kas yra Savanorystės ambasadorių programa?

 

Norėdami kuo plačiau paskleisti žinią apie savanorystę, SALTES parengė unikalią savanorystės ambasadorių programą, kurios tikslas suburti iniciatyvių žmonių komandą, kuri Lietuvai skleistų žinią apie savanorystę ir griautų neteisingus mitus apie ją.

 

Ko tikimasi iš Savanorystės ambasadoriaus? 

 

Ambasadoriaus veikla paremta laisva asmenine iniciatyva kiekvienas kviečiamas skirti šiai veiklai tiek laiko ir pastangų, kiek gali.Savanorystės ambasadorių programos siekiai:

 • Kad kuo daugiau žmonių įsitrauktų į savanoriškas veiklas,
 • Kad savanorystė taptų žinoma Lietuvoje,
 • Kad savanoriška veikla būtų labiau vertinama.

 


Kaip tapti ambasadoriumi?

 

Prašome užpildyti anketą  ir laukti patvirtinimo elektroniniu paštu.  

Anketą siųsti savanoriauk@saltes.net iki 2013-09-01

 

Kviečiame prisidėti ir Tave! Įsitrauk į programos kūrimą ir tapk savanorystės ambasadoriumi!

 

Pasidalink šia žinia su savo draugais ir pažįstamais, kuriems svarbi savanorystė, bendruomenė ir neformalusis mokymasis!

 

Daugiau informacijos gausi čia:

Mob. +370 670 17813+370 670 17813 

El. paštu savanoriauk@saltes.net

 

SAVanorystės AMBasadoriaus Anketa

 

Vardas:

Pavardė:

Gimimo data:

Gyvenamoji vieta:

El. paštas:

Mob. tel.:

Nurodykite dabartinį savo užsiėmimą (kur dirbate, studijuojate ar mokotės):

 

Ar dalyvaujate nevyriausybinių organizacijų veikloje? Jeigu taip, tai kokių ir kokias funkcijas atliekat?

 

Kodėl norėtumėte tapti savanorystės ambasadoriumi (SAV AMB)?

 

Kaip įsivaizduojate SAV AMB veiklą?

 

Kuo galėtumėte būti naudingas SAV AMB tinklui?

 

Kokiame regione norėtumėte veikti?

 

Kokios paramos reiktų iš SALTES, įgyvendinant šią programą savo vietovėje?

 

Kaip norėtumėte, kad ambasadorių tinklas veiktų? (pasiūlymai, idėjos)

 

Anketą siųsti savanoriauk@saltes.net iki 2013-09-01! Ačiū ir IKI!Lietuvos savivaldybių asociacija, Susisiekimo ministerija, kiti partneriai ir renginio organizatoriai VšĮ Didysis Projektas" (kurio steigėjai yra akcijos Darom" iniciatoriai) kviečia Jus:

 

Sudaryti sąlygas 1012 klasių moksleiviams dalyvauti didžiausiame, brangiausiame ir turiningiausiame metų renginyje moksleiviams:

Mokmobas 2013

www.mokmobas.lt

Vieta: Visuomenės Harmonizavimo parkas, Prienų r.

Data: Liepos 1517 d.

Dalyvių skaičius: 2000 vietų limitas (jau užsiregistravo per 1 000 ir skaičius greitai auga)

Skirtas: 1012 klasių Lietuvos moksleiviams

Taip pat dalyvaus ir tam tikras kiekis studentų, norėsiančių pasidalinti savo patirtimi dėl skirtingų studijų galimybių

Programa: Laisvalaikis, paskaitos ir Kur studijuoti?"

Lektoriai: buvę ir dabartiniai ministrai, merai, žymūs verslininkai, meninkai, sportininkai ir t.t.

Į 100 Lt bilietą įeina – maitinimas 7 kartus, visa programa, ekskursija į Birštoną. Nakvynė bus palapinėse. O transportavimas daugeliui moksleivių irgi nekainuos dėl savivaldybių ir Lietuvos geležinkelių paramos.

 

Labai dėkojama Švietimo ministerijai už tai, kad išplatino informaciją apie renginį visoms Lietuvos mokykloms ir švietimo centrams.

Dėkojame savo partneriams Savivaldybių asociacijai, Susisiekimo ministerijai, Lietuvos 

geležinkeliams, Lietuvos moksleivių sąjungai ir mūsų informaciniam partneriui www.15min.lt.

Dėkojame toms savivaldybėms, kurios jau pažadėjo tam tikrą pinigų sumą ar ją pervedė. 

Prašome savivaldybių:

Labai prašome visų likusių savivaldybių, kiek galima greičiau, pranešti mums apie skiriamą pinigų sumą ir paskui kiek galima greičiau ją pervesti.

Jei jūs patys sudarinėjate dalyvaujančių moksleivių sąrašą, taip pat prašom jį kiek galima greičiau atsiųsti.

Prašome paskirti kontaktį žmogų, su kuriuo galėtume pasitarti  dėl detalių.

Prisegame:

Lietuvos savivaldybių asociacijos raštą, kviečiantį prisideti prie renginio

Organizatorių VšĮ Didysis Projektas" registracijos liudijimą ir paramos gavėjo statusas iš registrų centro

Mūsų kontaktai ir rekvizitai, kur pervesti pinigus:

Pagrindiniai konktaktai

El. paštas mokmobas@gmail.com

Telefonas 865916411

 

Mūsų rekvizitai:

VšĮ Didysis Projektas"

Ž. Ežerų g. 1-11

Juridinio asmens kodas 303025093

AB bankas Swedbank

Banko kodas 73000

A.s. LT747300010135150958

 


Mokmobo 2013 organizatoriai

 

  

Apie Pasvalio rajono Jaunimo reikalų tarybos vizitą Akmenės rajono savivaldybėje skaitykite http://www.akmene.lt/.

  

                                                Dalinkis savo patirtimi rūpinkis ateities jaunimu! 

Maloniai kviečiame Jūsų organizacijos atstovus dalyvauti š.m. liepos 12 dienomis organizuojamame tarptautiniame forume „Aktyvus jaunimo įgalinimas: iššūkiai ir perspektyvos regioninėje jaunimo politikoje” Vilniaus miesto savivaldybėje, kurio pagrindinis tikslas pasidalinti gerąja regioninės jaunimo politikos įgyvendinimo patirtimi. 

Pirmąją forumo dieną bus pristatoma geroji Lietuvos ir užsienio šalių jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų, jaunimo darbuotojų, atvirų jaunimo centrų patirtis, šalių regioninės jaunimo politikos struktūros ir jų ypatybės bei diskutuojama apie tarpžinybinio bendradarbiavimo svarbą. Antrąją forumo dieną numatomi mokymai jaunimo darbuotojams apie jaunimo įtraukimą į šalies demokratinius procesus bei seminaras jaunimo organizacijų atstovams apie regioninių jaunimo organizacijų tarybų veiklą. 

Forume savo patirtimi dalinsis Lietuvos, Latvijos, Estijos, Danijos, Vokietijos, Rusijos atstovai. Forumo plenarinės sesijos ir darbo grupės vyks lietuvių ir anglų kalbomis. 

Kviečiame iki 2013 m. birželio 24 dienos registruotis į forumą jaunimo reikalų koordinatorius, jaunimo nevyriausybinių organizacijų, atvirų jaunimo centrų atstovus, jaunimo darbuotojus bei visus norinčius sužinoti apie jaunimo politiką užsienyje ir Lietuvoje asmenis. 

 

Registracijos nuoroda:

https://docs.google.com/forms/d/1H0nK3SXVhNuHOFn_lMFokRuG-ExWrHN2YZqgIaFpwZY/viewform 

Sekite naujienas Facebook renginyje:

https://www.facebook.com/events/121373404737149/?fref=ts

 

Organizatoriai: Vilniaus jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritas stalas", asociacija „Jaunimo iniciatyvinė grupė", Vilniaus miesto savivaldybė.

Partneriai: Jaunimo reikalų departamentas prie SADM, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Aalborgo miesto savivaldybė.

Finansavimo šaltiniai: Europos Komisijos programa „Veiklus jaunimas", Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa, Vilniaus miesto savivaldybė

 

Pagarbiai, 

Vilniaus miesto savivaldybės 

Jaunimo reikalų koordinatoriaus asistentė

Kristina Plečkaitytė 

Konstitucijos pr. 3, kab. 515

LT-09601 Vilnius

Tel. (8 5) 211 2356

Faksas (8 5) 211 2222

Mob.: +370692507

kristina.pleckaityte@vilnius.lt

 

                                                Dalinkis savo patirtimi – rūpinkis ateities jaunimu!

Tarptautinis forumas ,,Aktyvus jaunimo įgalinimas: iššūkiai ir perspektyvos regioninėje jaunimo politikoje“

2013 m. liepos 12 d., Vilnius

 

Programa

Liepos 1 diena
9.30
10.00Registracija

10.0010.30Sveikinimo žodis 

Vilniaus miesto savivaldybės meras

 Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovas

 Vilniaus jaunimo organizacijų sąjungos ,,Apskritas stalas“ pirmininkas
10.3011.00 I plenarinė sesija ,,Jaunimo politikos tendencijos Europoje“.
Pranešėjas Europos jaunimo forumo atstovas
Pirmininkaus Vilniaus jaunimo organizacijų sąjungos ,,Apskritasis stalas“ pirmininkas
11.0011.30 II plenarinė sesija ,,Jaunimo politika Lietuvoje“
Pranešėja Kristina Dambrauskaitė, Jaunimo reikalų departamento prie SADM Jaunimo politikos plėtros ir programų įgyvendinimo skyriaus vedėja
Pirmininkaus Vilniaus jaunimo organizacijų sąjungos ,,Apskritasis stalas“ pirmininkas 
11.30–12.00 – Kavos pertrauka

12.00–13.30 – Darbo grupės. I dalis* 

I DARBO GRUPĖ„Jaunimo dalyvavimas ir įtrauktis“ (anglų kalba)

Pranešėjai:

 Modestas Vitkus, Klaipėdos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius

Cluj Napoca, Europos jaunimo sostinė 2015 atstovas (Rumunija)

Pirmininkaus Vilniaus jaunimo organizacijų sąjungos ,,Apskritasis stalas“ pirmininkas

II DARBO GRUPĖ„Jaunimo centrų veikla ir socialinė įtrauktis“ (anglų kalba)

Pranešėjai:

 Ole Scholer, Aalborg miesto atstovas (Danija)

 Jonas Laniauskas, Vilniaus miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius

Pirmininkaus Ramunė Rinkuvienė, Jaunimo reikalų departamento prie SADM Jaunimo politikos plėtros ir programų įgyvendinimo skyriaus vyr. specialistė

III DARBO GRUPĖ„Tarpžinybinis ir tarptautinis bendradarbiavimas jaunimo politikoje“ (lietuvių kalba)

Pranešėjai:

 Kristina Dambrauskaitė, Jaunimo reikalų departamento prie SADM Jaunimo politikos plėtros ir programų įgyvendinimo skyriaus vedėja

 Ugdymo plėtotės centro prie Švietimo ir mokslo ministerijos atstovas

Pirmininkaus Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos atstovas

13.30 – 14.30 – Pietūs

14.30 – 16.00   Darbo grupės. II dalis

16.00 – 16.30 – Kavos pertrauka

16.30–18.00 – Darbo grupės. III dalis

18.00–18.30 – Pirmos forumo dienos apibendrinimas


Liepos 2 diena
10.00–15.00 – Mokymai jaunimo darbuotojams ,,Jaunimas ir demokratija“ (anglų k). Lektorius – Aalborg miesto atstovas (Danija)

10.00–15.00 – Diskusija jaunimo organizacijų atstovams ,,Regioninių jaunimo organizacijų stiprinimas ir įgalinimas“


*Darbo grupės vyks ,,Pasaulio kavinės“ metodu, t.y.  kiekvienas forumo dalyvis turės galimybę dalyvauti visose trijose skirtingose darbo grupėse. 

  

2013 m. liepos 1314 dienomis vyks LiJOT vasaros forumas, kurio metu kalbėsime apie LiJOT ir organizacijų narių tarptautinius reikalaus, Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai ir prioritetus.

Šiais metais Lietuva pirmininkauja Europos Sąjungos Tarybai. Tai neeilinis įvykis ne tik mūsų šaliai, bet ir visam Baltijos šalių regionui. Per pusę metų, nuo liepos 1 d. iki gruodžio 31 d., Lietuva pirmininkaus vienai pagrindinių ES institucijų Vadovų tarybai ir aktyviai dalyvaus priimant svarbiausius sprendimus Bendrijoje. Didelis dėmesys bus skiriamas ir jaunimo politikai. LiJOT vasaros forumo metu bus gilinamasi į organizacijų tarptautinės veiklos galimybes, analizuojami Lietuvos pirmininkavimo jaunimo politikos srityje prioritetai – nedirbantys, nesimokantys ir mokymų veikloje nedalyvaujantys jauni žmonės (toliau – NEET‘s), taip pat socialinės įtraukties galimybės, svarbiausi renginiai ir gerosios jaunimo NVO praktikos.

LiJOT vasaros forumo’13 dalyvių registracijos anketą rasite čia. Dalyvių registracija vyks iki liepos 1 d. Į renginį kviečiame deleguoti po 2 atstovus iš organizacijos.

Organizacijos, norinčios pasidalinti savo gerąja tarptautinės veiklos arba darbo su NEET's grupe patirtimi, bus kviečiamos pirmininkauti darbo grupei. Organizacijos, pirmininkaujančios darbo grupėms, galės deleguoti po 3 atstovus (kartu su pirmininkais). Registracija dėl darbo grupių pirmininkavimo vyks iki birželio 26 d. el. paštu laura.p@lijot.lt.

Renginio vieta: poilsiavietė „Asveja" (Molėtų r.).


LiJOT vasaros forumo'13 programos projektas

 

Liepos 13 d.

10.00–11.00

Dalyvių atvykimas ir registracija.

11.00–11.15

LiJOT Vasaros forumo‘ 13 atidarymas.

11.15–12.00

LiJOT ir tarptautiniai reikalai (Europos jaunimo forumo pristatymas/ LiJOT vaidmuo tarptautiniame jaunimo atstovavime).

12.00–12.30

Vilnius – EYC 2016. (Projekto „Vilnius Europos jaunimo sostinė 2016“ pristatymas).

12.30–13.00

Kavos pertrauka.

13.00–13.45

Lietuvos pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai ir jaunimo NVO vaidmuo.

13.45–14.30

Nuo Briuselio iki Baku: Rytų partnerystės jaunimo forumo pristatymas.

14.30–15.30

Pietūs.

15.30–16.15

NEET‘s tikslinė grupė: poreikiai, specifika, darbo metodai.

16.15–17.00

Gerosios jaunimo NVO patirtys dirbant su NEET‘s tiksline grupe (darbas grupėse).

17.00–17.30

Kavos pertrauka.

17.30–18.30

Nacionalinė jaunimo konsultacija: Struktūrinio dialogo diskusija su LiJOT nariais (darbas grupėse).

19.00–20.00

Vakarienė.

21.00–00.00

Socializacija.

Liepos 14 d.

9.00–10.00

Pusryčiai.

10.00 –11.30

Tarptautinio bendradarbiavimo ateitis: gūdūs viduramžiai ar šviesus renesansas? (Įrankiai jaunimo NVO plėtoti tarptautinę veiklą ir bendradarbiavimą).

11.30–12.00

Kavos pertrauka.

12.00–13.00

Jaunimo NVO gerosios praktikos vykdant tarptautinę veiklą (darbas grupėse).

13.00–13.30 

LiJOT Vasaros forumo‘ 13 uždarymas.

14.00–15.00 

Pietūs.

15.00 

Išvykimas.

 

Kontaktinis asmuo:

 

LiJOT Projektų koordinatorė Laura Prievelytė

laura.p@lijot.lt

www.lijot.lt

Didžioji g. 85, LT-01128 Vilnius

Tel./faks. (8 5) 279 10 14

El. paštas lijot@lijot.lt 

www.lijot.lt

LiJOT informacija

 


Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra yra Europos jaunimo savaitės veiklų šurmulyje! 

22 miestai!! 100 veiklų! Dar daugiau jaunų žmonių – tikriausiai bus tūkstančiai dalyvavusių.

Kviečiame ir jus aktyviai dalyvauti Europos jaunimo savaitės veiklose: www.jtba.lt/savaite2013 

Sekti įspūdžius, dalyvauti konkursuose www.facebook.com/veiklusjaunimas 

Pasitikrinkite, ar tikrai viską žinote apie ES Piliečių teises – o jei diskusijoje susirimuotų kokie žodžiai, tai dalyvaukite konkurse „Hip hop ritmu apie Europą“

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dGv8PyDGYsU

http://www.pazinkeuropa.lt/kiti-projektai/konkusas-hiphopo-kalba-apie-europa-562

Labai laukiame hiphopo apie programą „veiklus jaunimas“, juk tai viena iš nuostabiausių dalyvavimo, mokymosi galimybių jauniems žmonėms ir ne tik jiems!

Paminėkite bent draugų kompanijoje ES programų 25-metį! Jei norite daugiau sužinoti apie Programą, „Veiklus jaunimas“, Europos Komisijoje dirbantys asmenys kviečia gegužės 31 d. diskutuoti kartu su jais FB renginyje: https://www.facebook.com/events/162260270614792/

Ir pabaigai rimtų rimčiausiai: Pateikite savo nuomonę, kokių priemonių reikėtų imtis, kad jauni žmonės lengviau įsidarbintų, mokytųsi (konsultacija truks vos keletą minučių, o taip prisidėsite prie ES sprendimų priėmimo proceso): https://docs.google.com/forms/d/1FNZeGubVi2KJzSqbVkH4oud5TvKbezgku0Q-7TPC8Co/viewform?pli=1

  

Šiandien prasidėjo Lietuvos konsultacija apie niekur nedirbantį, nesimokantį ir ilgalaikiuose perkvalifikavimo mokymuose nedalyvaujančius jaunus žmones. Ši konsultacija vyksta pagal Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančių valstybių išsikeltą jaunimo politikos prioritetą. Pirmininkavimo metu kiekviena šalis sukuria prioritetų sąrašą – įvardija tikslus, kurių kryptingai sieks visus pusę metų. Šių metų antrąjį pusmetį ES Tarybai pirmininkauja Lietuva ir būtent šie jauni žmonės yra Lietuvos prioritetas.  

Siekiame išsiaiškinti, kaip, jaunų žmonių nuomone, būtų galima padėti niekur nedirbantiems, nesimokantiems ir mokymuose nedalyvaujantiems jaunuoliams grįžti mokytis ar patekti į darbo rinką. 

Kviečiame šia informacija pasidalinti ir savo turimais kanalais įtraukiant į konsultaciją kuo daugiau jaunų žmonių!

Platesnė informacija: http://www.lijot.lt/lt/naujienos/lijot-žinios/346-prisidėk-prie-es-jaunimo-politikos-formavimo 

Klausimyną galima pildyti čia.

 

 

Didžioji g. 8-5, LT-01128 Vilnius

Tel./faks. (5) 279 10 14

El. paštas: lijot@lijot.lt 

www.lijot.lt

  

LiJOT informacija

 


Mes, Lietuvos mokinių parlamentas, norėdami paminėti Vaikų gynimo dieną bei gegužę – mėnesį be smurto prieš vaikus, – organizuojame dviejų dienų programą „Kartu po saule“, skirtą mokiniams!
PIRMA DIENA (rekomenduojama data – gegužės 30 d.)
1. Jeigu yra galimybė, iš ryto ir kiekvienos pertraukos metu, leisti muziką.
2. Energiniai žaidimai per pertraukas, komandiniai apšilimai. *
3. Apranga – mėlyna ar bent mėlynas akcentas. Mėlyna simbolizuoja sąjungą, taiką, saugumą, harmoniją, pasitikėjimą. Taigi, spalvos pasirinkimas yra neatsitiktinis.
4. Draugystės apyrankių akcija.**
ANTRA DIENA (rekomenduojama data – gegužės 31 d.)
1. Prieš pirmą pamoką 10 minučių mankšta. Dalyvauja visi mokykloje besimokantys ir dirbantys asmenys.
2. Jeigu yra galimybė, iš ryto ir kiekvienos pertraukos metu, leisti muziką.
3. Vaikų gerovės savaitės užbaigimas – finalinis šokis „Cotton eye joe“. ***
4. Apranga arba jos akcentas – balta spalva. Simbolizuoja tyrumą, gėrį.
Siūlome mankštą ir finalinį šokį organizuoti lauko kiemelyje.
Būtina: Kiekvieną dieną fotografuoti grupes mokinių, apsirengusių tam tikra spalva, skatinamos nuotraukos ir iš bendrų dienos veiklų. Lauksime Jūsų įamžintų akimirkų! Nuotraukas siųskite į vaikogerove@lmp.lt.

PAAIŠKINIMAI
*ENERGINIAI ŽAIDIMAI
Čia pateikti žaidimų pavyzdžiai, kuriuos siūlome žaisti per pertraukas. Jei turite kitus, galite žaisti ir savuosius. Svarbu, kad visiems būtų linksma.
„Žirgų lenktynės“
• Dalyviai sustoja ratu. Jie yra raiteliai žirgų lenktynėse.
• Žaidimo vadovas – žaidėjas rato centre.
• Lenktynėms prasidėjus visi turi rankomis mušti per kelius – imituoti bėgimą.
• Žaidimo eigoje veiksmai yra keičiami, t. y.:
• Posūkis į kairę. Reikia mušti per kaimyno, stovinčio iš kairės, kelius.
• Posūkis į dešinę. Reikia mušti per kaimyno, stovinčio iš dešinės, kelius.
• Kai lenktynių dalyviai „bėga per tiltą“, rankomis mušama krūtinė.
• Taip pat raiteliai turi įveikti kliūtis – peršokti duobę ar balą.
• Lenktynių metu galima sutikti vaikinų, merginų ar Anglijos karalienę. Reikia sustoti ir jiems pamojuoti.
• Pratimas baigiasi tada, kai pasiekiama finišo tiesioji ir raitelius pasitinka įsivaizduojami fotografai, todėl visi turi pozuoti.
„Ponis“
Žaidimo tekstas, kurį turi įsiminti žaidėjai:
„Hey we go with the big fat pony!
Hey we go with the big fat pony!
Hey we go with the big fat pony!
Early in the morning...
Front to front my baby!
Back to back my baby!
Side to side my baby!
Early in the morning...“
• Visi žaidimo dalyviai sustoja ratu. Rato viduryje stovi nuo 1 iki 3 žaidėjų.
• Žaidėjai, esantys rato viduryje, suka ranką virš galvos ir bėga ratu dainuodami pirmąjį dainos posmelį.
• Jam pasibaigus, žaidėjai, esantys rato viduryje, atsistoja prieš žmogų, stovintį arčiausiai, ir atlieka šiuos veiksmus:
• „Front to front my baby“ – dalyvių pora stovi atsisukę veidu vienas į kitą ir atlieka pasirinktus judesius.
• „Back to back my baby!“ – dalyvių pora stovi nugaromis vienas į kitą ir atlieka pasirinktus judesius.
• „Side to side my baby!“ – dalyvių pora stovi šonu vienas į kitą ir atlieka pasirinktus judesius.
• „Early in the morning..“ – dalyviai apsikeičia vietomis ir iki šiol stovėjęs rate žmogus tampa žaidimo vedėju, t. y., stoja į rato vidurį.
• Šis pratimas baigiamas tada, kai prisijungia visa grupė.
„Veidrodis“
• Dalyviai pasidalina į dvi lygias komandas.
• Dalyviai sustoja į dvi linijas, vienas prieš kitą.
• Viena komanda turi rodyti judesius, o kita – juos atkartoti.
• Po kiek laiko dalyviai keičiasi vietomis.
Pastaba: Judesius rodanti komanda turi būti kuo išradingesnė. Taip žaisti bus įdomiau.
„Skulptūrų parkas“
• Išrenkami trys žmonės.
• Pasiskirstoma vaidmenimis: vienas iš jų yra „skulptorius“, o kiti – „molis“.
• „Skulptorius“ gamina meno šedevrą ir abu žmones – „molį“, gali pastatyti įvairiomis pozomis.
• Tuomet „skulptorius“ užima vieno iš „molio“ vietą ir pakviečia kitą žaidėją.
• Naujasis žaidėjas tampa „skulptoriumi“ ir vėl lipdo, paskui vėl užima „molio“ vietą.
Žaidimas tęsiasi tol, kol „skulptoriais“ tampa visi žaidimo dalyviai.
„Įsivaizduojamas kamuolys“
• Grupės dalyviai padalinami į dvi grupes.
• Atsistoja į dvi eiles vieni priešais kitus.
• Grupės turi mėtyti „įsivaizduojamą kamuolį“. Grupės vadovas praneša, kokį kamuolį dalyviai turi mesti vieni kitiems. Pavyzdžiui: labai didelį ir sunkų, labai lengvą ir mažą, mažą ir sunkų, mažą ir lengvą, krepšinio kamuolį, obuolio dydžio ir t. t.
„Kėdutė“
• Visi dalyviai glaudžiai sustoja ratu.
• Visi pasisuka į dešinę.
• Dalyviai turi lėtai ir vienu metu atsisėsti vienas kitam ant kelių.
Jei grupei tai pavyksta, galima pabandyti, sėdint vienas kitam ant kelių sutartinai žengti vieną žingsnį į priekį, o jei ir tai pavyksta – apeiti visą ratą sėdint vienas kitam ant kelių.
„Atsistokime“
• Visi dalyviai susiskirsto poromis.
• Poros atsisėda ant žemės, susiglaudţia nugaromis, sulenkia kelius ir susikabina alkūnėmis.
• Tuomet paprašykite žaidimo dalyvių atsistoti.
• Kai dalyviai atliks šią užduotį poromis, pakvieskite atlikti ją grupelėmis po tris, keturis ir t. t. Galiausiai pakvieskite visus dalyvius susėsti į labai glaudų ratą ir atsistoti visiems vienu metu.
Rekomendacijos: Atliekant užduotį poromis, kiekvienas grupės narys turėtų susirasti partnerį, kuris būtų panašaus ūgio ir svorio kaip ir jis pats. Prieš pateikdami šią užduotį įsitikinkite, kad dalyviai nebijos susitepti drabužių.
**DRAUGYSTĖS APYRANKIŲ AKCIJA
Draugystė apyrankė – tai pakabukas, kuris pagamintas iš neilgų siūlelių, rišamas ant kaklo arba rankos.
Draugystės apyrankę pasigaminti labai paprasta patiems, tereikia:
1. Prisikarpyti daug, maždaug sprindžio ilgumo siūlų.
2. Siūlus sudėti į išilgą krūvelę.
3. Su kitu siūlu lengvai perrišti tą krūvelę per vidurį.
4. Sulenkti siūlus per surišimo vietą ir dar kartą surišti su kitu siūlu, kad gautųsi tarsi apvali galva su ilgais plaukais.
5. Tada draugystės apyrankę užsirišti ant rankos ir traukti po vieną siūlelį, kurį reikia užrišti žmonėms, kuriems nori parodyti savo švelnumą, draugiškumą, dėmesį.
6. Darykime tai su meile!
Prašome siūlus nupirkti iš mokyklos lėšų ar kitų finansinių šaltinių. Draugystės apyrankes galite pasidaryti iš anksto.
*** FINALINIS ŠOKIS „Cotton eye joe“
Stovima ratelyje poromis susikibus už rankų; vaikinai išorėje.
4 žingsneliai į priekį, 4 atgal
4 žingsneliai į priekį, 4 atgal
žingsnis į vidinį šoną, žingsnis į išorinį
apsisukti (apsikeisti vietomis)
žingsnis į vidinį šoną, žingsnis į išorinį
apsisukti (apsikeisti vietomis)
merginos stovi vietoje, vaikinai greitai bėga į priekį ir susikimba rankomis su kita mergina ir vėl kartojami tie patys judesiai:
4 žingsneliai į priekį, 4 atgal
4 žingsneliai į priekį, 4 atgal
žingsnis į vidinį šoną, žingsnis į išorinį
apsisukti (apsikeisti vietomis)
žingsnis į vidinį šoną, žingsnis į išorinį
apsisukti (apsikeisti vietomis)
Svarbu šokti energingai!
 Galbūt bus lengviau suprasti, kai matysim:
http://www.youtube.com/watch?v=3kJUcd5khtA
Muzika, pagal kurią reikia šokti:
http://www.youtube.com/watch?v=kLlLOb7GGC8
Daugiau informacijos:
Lietuvos mokinių parlamento vaiko gerovės darbo grupės pirmininkas
Lukas Kornelijus Vaičiakas
vaikogerove@lmp.lt


Gegužės 11 d. įvyks Talentų Kartos įvadinis renginys. Talentų Karta skirta žmonėms, kurie nori dirbti patinkantį darbą ir sukurti karjerą.
Kai perskaitysite šią žinutę, spauskite nuorodą "Pažiūrėti vaizdo medžiagą". Kai pabaigsite žiūrėti vaizdo medžiagą, apsilankykite interneto svetainėje www.talentukarta.lt ir galėsite užsiregistruoti į Talentų Kartos įvadinį renginį.

 Pažiūrėti vaizdo medžiagą: www.youtube.com/watch?v=9tYovWV9GFY

 

Daugiau informacijos ieškokite

www.TalentuKarta.lt<http://www.talentukarta.lt/> ir facebook.com/TalentuKarta

 


Balandžio 28 dieną, Vilniuje prie LR Seimo vyks nacionalinis (suprask – nepartinis) mitingas Už mūsų žemę, kalbą ir valstybę!´.
Mažiausiai veina jo priežastis – lietuvius diskriminuojančios valstybinio lietuvių kalbos egzamino tvarkos sugrąžinimas – yra svarbi ir jaunimą vienyjančioms organizacijoms.
Kviečiu pasidalinti su savo nariais feisbukiniu kvietimu į renginį: https://www.facebook.com/events/244710915673244/
Nepatingėkim pastovėti už tai, kas svarbu. Atsineškit vėliavą.

Ateitį formuojanti patirtis – tapk jaunuoju žurnalistu!

 

Eurodesk Lietuva ir Europos Sąjungos programa „Veiklus jaunimas“ kviečia 14 – 29 metų jaunus žmones tapti jaunaisiais žurnalistais. Mėgstantys rašyti, fotografuoti, filmuoti, tyrinėti ir kurti kitokiais būdais atras čia savo vietą, galės ne tik daugiau sužinoti apie europines temas ir įgyti žurnalistinio darbo gebėjimų, tačiau ir dalyvauti kompetencijų kėlimo renginiuose, susipažinti su bendraminčiais ir patirties semtis iš profesionalų.


Jaunųjų žurnalistų tinklas veikia jau trečius metus, o jo tinklo nariai teigia įgavę vertingos patirties ir patobulėję kaip asmenybės. „Kadangi domiuosi žurnalistika, šis tinklas man suteikė galimybę realizuoti savo gebėjimus bei juos plėtoti, susipažinti su panašiai mąstančiais žmonėmis, pabendrauti su profesionaliais žiniasklaidos atstovais. Tai puiki galimybė ne tik perteikti informaciją jauniems žmonėms, bet ir proga pačiai sužinoti daug naujienų, nes buvimas tinkle tarsi įpareigoja domėtis įvairiomis, su jaunimu susijusiomis aktualijomis. Į šį tinklą žiūriu kaip į asmenybės ugdymo priemonę“, – teigia Živilė Raškauskaitė, jaunųjų žurnalistų tinklui priklausanti jau nuo 2011 metų.


Jaunųjų žurnalistų tinklas tampa tiesiogine investicija į savo ateitį. „Jauni žmonės, prisijungę prie tinklo įgyja žurnalistinių kompetencijų, pabendrauja su profesionalais, taip pat gali iš arčiau pamatyti žurnalistų darbą organizuojamų stažuočių metu, įsigilinti į tam tikras temas ir tapti jų specialistais. 2012 metais daug dėmesio skyrėme daugiakalbystei, tačiau netrūko straipsnių ir savanorystės, studijų užsienyje temomis. Jaunieji žurnalistai jau parengė virš 240 straipsnių ir pateikė virš 230 nuotraukų“, – pasakoja Eurodesk Lietuva programos vadovas Evaldas Rupkus.


2013 metais taip pat akcentuojamos aktualios ir svarbios temos. „Kviečiame jaunuosius žurnalistus domėtis ES piliečių metais, Europos jaunimo savaite, Lietuvos pirmininkavimu ES Tarybai. Jaunieji žurnalistai turės galimybę kurti reportažus keliuose tarptautiniuose pirmininkavimo renginiuose jaunimui ir taip įgyti unikalios tarptautinės žurnalistikos patirties“, – apie 2013 m. tinklo naujoves pasakoja ES programos „Veiklus jaunimas“ projektų koordinatorė Agnė Kviklienė.

 

Eurodesk yra 33 Europos šalyse veikiantis jaunimo informacijos tinklas, skirtas jaunimui ir dirbantiems su jaunimu, teikiantis nemokamą aukštos kokybės informaciją ir patarimus apie Europos Sąjungos teikiamas galimybes: studijas, savanorystę, mainus, keliones, įsidarbinimo galimybes bei finansavimo programas. Išsamesnė informacija www.žinauviską.lt.


ES Programa „Veiklus Jaunimas“ suteikia jauniems žmonėms neformalaus ugdymo(-si) galimybes bei finansines subsidijas jų inicijuotiems bei įgyvendinamiems projektams. Lietuvoje programą koordinuoja Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra. Išsamesnė informacija – www.jtba.lt.

 

Daugiau informacijos:
Eurodesk Lietuva                                                                                   ES programa „Veiklus jaunimas“
Vaiva Ružaitė                                                                                         Agnė Kviklienė
8 628 02900                                                                                          8 5 2497003
evaldas@eurodesk.lt            
                                                                 agne@jtba.lt


Lietuvos jaunimo organizacijų taryba pradeda projektą "Stiprios jaunimo NVO vietos savivaldai". Pilnas projekto pavadinimas – "Jaunimo NVO stiprinimas plėtojant institucinius gebėjimus per bendradarbiavimą su vietos savivalda". Projektas skirtas Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, įgyvendinimui.

Projekto tikslas – užtikrinti JNVO (jaunimo nevyriausybinių organizacijų) ir savivaldybių bendradarbiavimą sprendimų priėmimo procese vietos lygmeniu, stiprinant JNVO kompetencijas interesų atstovavimo srityje.

Daugiau informacijos apie projektą ir dalyvio anketą rasite čia.

Jau penktą mėnesį Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Departamentas) kviečia su jaunimu dirbančius asmenis internetiniame tinklapyje www.jaunimodarbuotojas.lt įsivertinti savo turimas kompetencijas, o vėliau, esant poreikiui, jas kelti Departamento organizuojamuose kvalifikacijos kėlimo mokymuose. Tačiau ar sistema naudinga, ar mūsų visuomenėje yra svarbu mokėti įsivertinti, suprasti savo darbo rezultatus bei tobulėti?

 

„Manau, kad dažnas iš mūsų klausiame, ar mūsų darbas yra prasmingas ir reikalingas, kaip tai žinoti ir jį pagerinti?“, – retoriškai klausia Departamento Jaunimo politikos plėtros ir programų įgyvendinimo skyriaus vedėja Kristina Dambrauskaitė. „Mano manymu, šis įrankis (aut. p. www.jaunimodarbuotojas.lt) suteikia galimybę įsivertinti save, kaip specialistą, ir įvertinti, kokį rezultatą aš duodu visuomenei bei jauniems žmonėms su kuriais dirbu. Šiandien nebeužtenka pabaigti universitetą: reikalingas lankstumas, nuolatinis tobulėjimas, ieškojimas, paremtas savo įsivardintomis vertybėmis. Juk besimokanti asmenybė, mokanti save objektyviai vertinti ir tobulėti - didelis privalumas“.

 

Neabejojama, jog darbas su jaunimu prisideda prie jauno žmogaus formavimo, ruošimo gyvenimui, gyvenimo pagrindų. „Sukurtas įrankis leidžia su jaunimu dirbantiems asmenims aiškiai įsivardinti, kokį darbą jie dirba, kokius metodus naudoja, kokių rezultatų pasiekia“, – K. Dambrauskaitei antrina ir VšĮ „Verslo iniciatyva“ direktorius Darius Karaša, atliekantis su jaunimu dirbančių asmenų vertinimą. „Sukurtas įrankis padeda žmogui sistemingai įsivertinti savo kompetencijas bei parodo aiškias kryptis, kur jis sistemingai turėtų tobulėti“.

 

Departamentas primena, jog registracija su jaunimu dirbančių asmenų kompetencijų vertinimui vyksta iki kovo 11 d. (imtinai).

 

Daugiau informacijos – www.jaunimodarbuotojas.lt arba žemiau nurodytais kontaktais.  

 

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Valda Karnickaitė

Projekto "Integruotos jaunimo politikos plėtra" koordinatorė

Tel. (8-5) 2 497 117

El. paštas: valda.karnickaite@jrd.lt

 

VšĮ "Verslo iniciatyva"

Darius Karaša

Dirbančių su jaunimu asmenų kompetencijų vertinimo mechanizmo įgyvendinimo koordinatorius

Tel . +370 696 01233+370 696 01233 

El. paštas: vertinimas@vini.ltInformacija apie Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros organizuojamą ilgalaikį mokymų procesą, skirtą regionuose veikiančioms jaunimo ir su jaunimu dirbančioms organizacijoms, bendruomenėms.
Viena iš dažniausių regionuose veikiančių jaunimo ar su jaunimu dirbančių organizacijų išsakomų problemų yra jaunų žmonių nuolatinis „nubyrėjimas“, kai jie dėl mokslų, darbo ar kitų priežasčių išvyksta iš savo gimtųjų vietovių. Juos išauginusios organizacijos retai sulaukia sugrįžtančių ir naujomis patirtimis pasidalinančių savo senųjų narių. Dėl to šiuo ilgalaikiu mokymosi procesu siekiama stiprinti regionuose veikiančias jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas padedant joms atrasti būdus, kaip į savo veiklą ir toliau įtraukti narius, išvykstančius į kitus miestus.

Daugiau informacijos pateikiama JTBA tinklalapyje: http://www.jtba.lt/naujienos/903?PHPSESSID=7130bc95aef0f7147c25d727eed77ec2

Registracija į šį mokymų procesą vyksta iki kovo 19 dienos, atrankos rezultatus paskelbsime iki kovo 25 d.Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skelbiami konkursasi: http://www.jrd.lt/jrd-veiklos-naujienos/jrd-skelbia-2013-metu-lesomis-finansuojamu-programu-konkursus.

Dėmesio! Skelbiama atranka organizacijoms, norinčioms įgyvendinti „Tarptautinių jaunimo apdovanojimų“ programą

 

Organizacijos, norinčios įgyvendinti „Tarptautinių jaunimo apdovanojimų“ programą Lietuvoje, kviečiamos dalyvauti atrankoje ir tapti programos vykdytojais.


Atrankos metu bus atrinktos 8 organizacijos, kurių atstovai bus pakviesti į įvadinius programos „Tarptautiniai jaunimo apdovanojimai“ mokymo kursus. Vėliau organizacijos galės apsispręsti dėl programos vykdymo savo organizacijoje

.

Atranka vyks keliais etapais:

Dalyvauti atrankoje vykdyti „Tarpautinių jaunimo apdovanojimų“ programą turi teisę viešieji ir privatūs juridiniai asmenys: viešosios įstaigos, asociacijos, biudžetinės įstaigos, privačios įmonės, draugijos ir kt.

 

Tinkamumo kriterijai:

-  organizacijos darbuotojai nebuvo pripažinti kaltais padarę rimtą profesinį prasižengimą, jų atžvilgiu nebuvo priimtas teismo sprendimas dėl klastotės, korupcijos, dalyvavimo nusikalstamoje veikloje arba kokioje nors kitoje neteisėtoje veikloje.

-   organizacija turi teisę ir dirba tiesioginį darbą su jaunimu (gali būti ir kitų tikslo grupių).

-   anketa turi būti užpildyta iki galutinio termino t.y. kovo 1 d.

Atrankos kriterijai:

-    organizacija įrodo savo pajėgumą vykdyti su Apdovanojimais susijusią veiklą: kandidatai turi aiškią motyvaciją, darbo su jaunimu patirties, Apdovanojimų programa atitinka organizacijos veiklos prioritetus.

-     organizacija yra finansiškai pajėgi vykdyti programą ir turi stabilius bei pakankamus finansavimo šaltinius.

-     organizacijos yra iš prioritetinių regionų.

 

Užpildytą pirminę anketą (.doc formatu) prašome atsiųsti iki 2013 m. kovo 1 d. imtinai el. pašto adresu info@jatc.lt. Organizacijos, kurių anketos pereis į kitą etapą, bus informuotos ir pakviestos užpildyti pilną paraiškos formą.

 

Atrankos anketa


Apdovanojimų naujienlaiškis 2013 Nr. 1

 

Daugiau informacijos, susijusios su atranka ar „Tarptautinių jaunimo apdovanojimų“ programa galima rasti: www.jaunimoapdovanojimai.lt arba kreipiantis telefonu 8 646 15301.

 


Pateikiama LiJOT Valdybos ir Biuro veiklos ataskaita, kurioje aprašyta svarbiausia 2013 m. sausio mėnesio veikla pagal LiJOT 2011 – 2018 m. strategijoje numatytas veiklos kryptis.

Pagrindinės veiklos
Prasidėjus naujiems metams, tęsiami projekto „Įsitrauk. Mokykis. Keisk“ darbai – vyksta susitikimai su dalyviais ir rengiamasi kitoms veikloms. Taip pat pradėti projekto „Savanorystė – pirmas žingsnis sėkmingos karjeros link“ darbai.
Sausio mėnesį vyko tolesnis bendradarbiavimas su Europos jaunimo forumu dėl LiJOT projekto ,,Man ne dzin“ ir Jaunųjų balsuotojų lygos (League of Young Voters) bendos veiklos perspektyvų.
Sausį toliau vyko pasiruošiamieji darbai dėl Lietuvos pirmninkavimo ES Tarybai metu vyksiančių tarptautinių renginių. Visą sausio mėnesį vyko ir nacionalinė jaunimo konsultacija pagal šiuo metu ES Tarybai pirmininkaujančios Airijos temą „Socialinė įtrauktis“. Visuose procesuose aktyviai dalyvauja ir LiJOT atstovai.
Šį mėnesį pradėti ir parengiamieji darbai LiJOT Žiemos forumui, kuris vyks kovo pradžioje. Šiemet jaunimo organizacijų atstovai kviečiami susipažinti su besimokančios organizacijos koncepcija.
Pasipildė Eurodesk Lietuva programos komanda. Įvertinus kandidačių motyvaciją ir turimus gebėjimus, prie komandos prisijungė savanorės Inga Kazakevičiūtė ir Miglė Strumskytė.
Visą sausį Eurodesk Lietuva komanda rengė susitikimus su potencialiais regioniniais partneriais įvairiuose miestuose aptariant vietos organizacijų galimybes tapti Eurodesk Lietuva atstovais. Susitikimų metu pasirašytos bendradarbiavimo sutartys.
Kviečiame detaliau susipažinti su LiJOT Valdybos ir Biuro veiklomis sausio mėnesį, pateiktomis žemiau.
Sausio mėnesio LiJOT Valdybos ir Biuro veikla
Žiniomis grįstas jaunimo ir jaunimo organizacijų atstovavimas
Sausio 7 d. LiJOT prezidentė L.Senkutė ir biuro vadovas M.Zakarka susitiko su Socialinės apsaugos ir darbo ministre Algimanta Pabedinskiene.
Sausio 7 d. buvo pradėta jaunimo konsultacija socialinės įtraukties ir darbo su jaunimu tema, vykdant Airijos organizuojamą struktūrinio dialogo procesą. Sausio 31 d. į elektroninio klausimyno klausimus jau buvo atsakę per 1000 respondentų.
Sausio 9 d. LiJOT prezidentė L.Senkutė susitiko su Lietuvos Respublikos Prezidentės D.Grybauskaitės vyriausiąja patarėja užsienio politikos klausimais Jovita Neliupšiene ir Lietuvos Respublikos Prezidentės D.Grybauskaitės patarėja nevyriausybinių organizacijų klausimais Gaja Bartusevičiūte. Susitikimo metu aptarti jaunimo renginiai Lietuvos pirmininkavimo Europos Sajungos Tarybai metu.
Sausio 11 d. LiJOT prezidentė L.Senkutė dalyvavo susitikime Lietuvos Respublikos prezidentūroje dėl jaunimo nedarbo priemonių. Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos darbo biržos, teritorinių darbo biržų, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM), Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) bei nevyriausybiniu organizaciju atstovai. Susitikime buvo aptarta esama jaunimo nedarbo situacija bei apžvelgtas priemonių igyvendinimo planas. Daugiau informacijos apie susitikimą: http://goo.gl/R9XNB.
Sausio 14 d. LiJOT prezidentė L.Senkutė ir Eurodesk Lietuva programos vadovas E.Rupkus dalyvavo susitikime dėl programos Jaunimo reintegravimo į švietimo sistemą ir/ar darbo rinką rengimo su SADM, Lietuvos darbo biržos ir Jaunimo reikalų departamento prie SADM (JRD) atstovais. Susitikimo metu sutarta labiau įsigilinti į LiJOT įgyvendinto EQUAL projekto „Lietuvos jaunimo užimtumo tobulinimo vystymo bendrija“ metodiką, taikant jos rezultatus rengiamai jaunimo nedarbo mažinimui skirtai programai. Pristatymą sausio 18 d. parengė buvę projekto darbuotojai G.Kačergytė ir G.Plečkaitis.
Sausio 17 d. LiJOT prezidentė L.Senkutė ir projektų koordinatorė L.Prievelytė susitiko su partneriais, įgyvendinant projektą „Savanorytė – pirmas žingsnis sėkmingos karjeros link“. Aptartas projekto administravimo principas, paraiškos detalės.
Sausio 19 d. LiJOT prezidentė L.Senkutė ir biuro vadovas M.Zakarka dalyvavo Lietuvos liberalaus jaunimo metinėje sueigoje Alytuje. Sueigos metu išrinkta nauja organizacijos vadovė – Marija Markauskaitė.
Sausio 21 d. LiJOT prezidentė L.Senkutė, Eurodesk Lietuva programos vadovas E.Rupkus susitiko su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus jaunimo skyriaus vadovu. Susitikimo metu buvo aptarti organizacijų bendradarbiavimo bei dalyvavimo LiJOT veikloje klausimai.
Sausio 24 d. LiJOT prezidentė L.Senkutė susitiko su Krašto apsaugos ministro patarėja Gintarė Janulaityte. Susitikimo metu aptartos jaunimo problemos pilietiškumo ugdymo srityje. Sutarta susitikti su daugiau jaunimo organizacijų dėl priemonių jaunimo pilietiškumui skatinti.
Sausio 24 d. LiJOT prezidentė L.Senkutė ir biuro vadovas M.Zakarka susitiko su „Microsoft Lietuva“ atstovais del galimo bendradarbiavimo. Sutarta apsvarstyti galimybes organizuojant bendras veiklas ir renginius kompiuterinio raštingumo temomis.
Sausio 28 d. LiJOT prezidentė L.Senkutė, biuro vadovas M.Zakarka, Eurodesk Lietuva programos vadovas E.Rupkus ir Valdybos narys A.Palionis dalyvavo susitikime su JRD bei Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros (JTBA) atstovais dėl tolimesnių bendradarbiavimo planų. Aptartas metų planas ir nuspręsta susitikti dėl atskirų tematinių sričių.
Sausio 29 d. LiJOT tarptautinių reikalų koordiantorius K. Žemaitis su biuro vadovu M.Zakarka dalyvavo susitikime SADM, kuriame buvo aptarta ES Jaunimo konferencija vyksianti Vilniuje. Buvo išsigrynintos veikos kryptys, aptartas LiJOT įsitraukimas į Jaunimo konferencijos organizavimą.
Sausio 30 d. LiJOT regioninių reikalų koordinatorė G.Alaburdaitė ir LiJOT Valdybos atstovai A.Trimonytė ir J.Ignatavičius dalyvavo susitikime su LR Ūkio ministerijos viceministru Mariu Skarupsku. Susitikime dalyvavo organizacijų dirbančių su jaunimo verslumo skatinimu atstovai, kurie kartu su viceministru dalijosi įžvalgomis apie Lietuvos jaunimo verslumo situaciją bei generavo idėjas galimiems skatinimo sprendimams.
Sausio mėn. pradėta vykdyti atranka į LiJOT tarptautinių reikalų savanorio vietą.
Sausio mėn. įvyko jaunimo delegatų atranka, vyksiančių į ES Jaunimo konferenciją Dubline. Į konferenciją vyks LiJOT tarptautinių reikalų koordiantorius K.Žemaitis, Valdybos narys T.Nikulinas, organizacijų atstovė I.Jokubauskaitė.
Narių stiprinimas ir telkimas jaunimui ir valstybei aktualiems tikslams įgyvendinti
Sausio 5 d. LiJOT ryšių su visuomene koordinatorius A.Bružas dalyvavo Lietuvos moksleivių sąjungos Žiemos forume „Ką turi žinoti moksleivių atstovas?“, kuriame vedė darbo grupę organizacijų ir renginių komunikacijos tema.
Sausio 7 d. LiJOT regioninių reikalų koordinatorė G.Alaburdaitė dalyvavo susitikime, skirtame aptarti NVO ir verslo iniciatyvas ir pristatyti Jungtinių Tautų vystymo programos įgyvendintų projektų rezultatus bei galimas tokių projektų perspektyvas ateityje.
Sausio 7 d. LiJOT prezidentė L.Senkutė, biuro vadovas M.Zakarka ir Eurodesk Lietuva programos vadovas E.Rupkus susitiko su Socialdemokratinio jaunimo sajungos (LSDJS) atstovais. Susitikimo metu buvo kalbėta apie LSDJS dalyvavimą LiJOT veikloje, LiJOT bei LSDJS pranešimus spaudai.
Sausio 8 d. LiJOT projektų koordinatorė L.Prievelytė dalyvavo Europos socialinio fondo agentūros ir Lietuvos Respublikos Vidaus reiklų ministerijos organizuotame renginyje dėl paraiškų ESFA teikimui dėl projekto „Žiniomis ir faktais grįsta jaunimo politika“. Projektas skirtas įgyvendinti 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 4 prioriteto „Administracinių gebėjimų stiprinimas ir viešojo administravimo efektyvumo didinimas“ VP1-4.1-VRM-08-V priemonę „Valdžios ir nevyriausybinio sektorių bendradarbiavimas ir partnerystė“.
Sausio 9 d. LiJOT prezidentė L.Senkutė buvo susitikusi su mokymų vadovu Mindaugu Grajausku. Susitikimo metu kalbėta apie bendradarbiavimo galimybes, konsultuotasi LiJOT žiemos forumo temos klausimais.
Sausio 17 d. LiJOT prezidentė L.Senkutė ir regioninių reikalų koodinatorė G.Alaburdaitė dalyvavo susitikime su Marijampolės jaunimo organizacijų taryba „Apskritasis stalas“. Susitikimo metu kalbėta apie esamą organizacijos situaciją, poreikius, aptartas projektas „Įsitrauk. Mokykis. Keisk“.
Sausio 29 d. LiJOT projektų koordinatorė L.Prievelytė ir finansininkė D.Žižliauskienė dalyvavo Centrinės projektų valdymo agentūros mokymuose skirtuose paprojekčius įgyvendinančioms perkančiosisoms organizacijoms. LiJOT įgyvendinamas projektas – „Jaunimo NVO stiprinimas plėtojant institucinius gebėjimus per bendradarbiavimą su vietos savivalda“.
Sausio mėn. LiJOT projektų koordinatorė L.Prievelytė kartu su projekto „Savanorystė – pirmas žingsnis sėkmingos karjeros link“ partneriais Lietuvos verslo darbdavių konfederacija teikė paraišką Europos socialinio fondo agentūrai. Projektas skirtas įgyvendinti 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.2-ŠMM-10-V priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“.
Sausio mėn. LiJOT projektų koordinatorė L.Prievelytė organizavo tradicinio LiJOT žiemos forumo programos turinį ir techninius klausimus.
Sausio mėn. LiJOT projektų koordinatorė L.Prievelytė organizavo susitikimus su projekto „Žiniomis ir faktais grįsta jaunimo politika“ partneriais.
Sausio mėn. vyko organizacijų konsultavimas el. paštu ir telefonu bei tolimesnis projekto „Įsitrauk. Mokykis. Keisk“ įgyvendinimas – pasirengimas likusiems įsivertinimo susitikimams ir kompetencijų mokymams. Taip pat buvo rengiama Jaunimo koordinacinės veiklos ir jaunimo politikos plėtojimo tikslinės programos finansavimo 2013-2014 metais konkurso paraiška.
Jaunimo veiklos žinomumo didinimas ir jaunimo informavimas
Sausio 13 d. Eurodesk Lietuva referentė A.Graikšaitė lankėsi radijo stoties Zipfm laidoje „IQzona“, kurioje buvo kalbama apie studijas užsienyje, pristatomas Eurodesk kaip informacijos šaltinis, ieškant informacijos apie studijas užsienyje.
Sausio 22 ir 25 d. Eurodesk Lietuva programos vadovas E.Rupkus ir programos redaktorė V.Ružaitė susitiko su kandidatėmis į Eurodesk Lietuva nacionalines savanores. Įvertinus kandidačių motyvaciją ir turimus gebėjimus, Eurodesk Lietuva komandą papildė dvi savanorės – Inga Kazakevičiūtė ir Miglė Strumskytė.
Sausio 23 d. Eurodesk Lietuva programos vadovas E.Rupkus ir referentė A.Graikšaitė susitiko su Eurodesk Lietuva atstovais regione kandidatais – Šiaulių jaunimo centru. Buvo aptariamos bendradarbiavimo sąlygos ir galimybės. Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.
Sausio 24 d. Eurodesk Lietuva programos vadovas E.Rupkus ir referentė A.Graikšaitė susitiko su Plungės atviro jaunimo centro ir Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos atstovais dėl galimybės tapti Eurodesk atstovais. Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Plungės atviru jaunimo centru.
Sausio 25 d. Eurodesk Lietuva programos vadovas E.Rupkus ir referentė A.Graikšaitė lankėsi Alytaus miesto bendruomenės centre, su kuriuo aptartos bendradarbiavimo galimybės. Nutarta atvirame jaunimo centre įkurti Eurodesk Lietuva atstovybę. Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.
Sausio 25 d. Eurodesk Lietuva programos vadovas E.Rupkus ir referentė A.Graikšaitė dalyvavo Eurodesk atstovų Lazdijuose atidarymo renginyje Lazdijų r. savivaldybės viešosios bibliotekos atviro jaunimo centro patalpose. E.Rupkus pasveikino renginio dalyvius – jaunus žmones ir savivaldybės atstovus – ir pristatė Eurodesk teikiamas galimybes. A.Graikšaitė kartu su Europos savanorių tarnybos savanorėmis iš Austrijos ir Ispanijos vedė savanorišką veiklą pristatančią sesiją „Padėk kitiems – padėsi sau. Savanoriauk!“.
Sausio 29 d. Eurodesk Lietuva programos vadovas E.Rupkus susitiko su Švietimo mainų paramos fondo Euroguidance programos atstovais dėl bendradarbiavimo dalyvaujant mugėje „Studijos”. Sutarta, kad Eurodesk Lietuva pristatys savo paslaugas mugės dalyviams ŠMPF stende.
Sausio 29 d. Eurodesk Lietuva programos vadovas E.Rupkus dalyvavo susitikime dėl Jaunimo savanoriškos veiklos programos įgyvendinimo su JTBA, JRD ir savanoriškų organizacijų, koordinuojančių Europos savanorių tarnybos projektus, atstovais. Aptartos programos įgyvendinimo galimybės, galinčios kilti problemos ir partnerystė.
Sausio 30 – vasario 1 d. Eurodesk Lietuva programos vadovas E.Rupkus ir referentė A.Graikšaitė organizavo įvadinius mokymus naujiems Eurodesk Lietuva atstovams. Mokymų metu buvo supažindinta su Eurodesk vykdoma veikla, pristatyti pagrindiniai jaunimo informavimo terminai ir dokumentai, supažindinta su unikalių savanorystės sesijų metodika „Padėk kitiems – padėsi sau. Savanoriauk!“ (angl. Help Yourself by Helping Others), suplanuoti artimiausi atstovų regionuose veiklos žingsniai. Mokymuose dalyvavo atstovai iš Vilniaus, Panevėžio, Klaipėdos, Alytaus, Biržų, Rietavo, Plungės, Mažeikių, Šiaulių.
Sausio 31 d. LiJOT ryšių su visuomene koordinatorius A.Bružas dalyvavo susitikime su Lietuvos statistikos departamento ir JRD atstovais dėl bendro leidinio apie jaunimo statistiką išleidimo. Susitikime aptartas leidinio tematinis planas, išleidimo terminai ir kiti leidinio ruošimo aspektai.
Sausio mėn. Eurodesk Lietuva jaunimo informavimo ir konsultavimo portalą Eurodesk.lt/žinauviską.lt aplankė 54 786 unikalūs lankytojai, atsakytos 45 užklausos, patalpintos 53 naujienos, 6 jaunųjų „Žinau viską“ žurnalistų straipsniai ir 5 EurodeskTV vaizdo klipai.
LiJOT administruojamų interneto puslapių lankymas
Sausio mėnuo:
www.eurodesk.lt 54 786 unikalūs lankytojai;
www.lijot.lt 10 390 unikalūs lankytojai.
Primename, kad kiekvieno mėnesio veiklos ataskaitas galite rasti ir www.lijot.lt dokumentų skiltyje.
Nevyriausybinės organizacijos iki šių metų vasario 28 d. kviečiamos Sveikatos apsaugos ministerijai teikti paraiškas projektams sveikatos stiprinimo srityje (pagal numatytus prioritetus) finansuoti.  

LiJOT‘as ieško Eurodesk atstovų regionuose – organizacijų, kurios norėtų tapti informacijos taškais savo rajonuose:

 

  

Aktyvesnis veiklos neturinčio jaunimo įtraukimas į visuomeninę veiklą - socialinės politikos prioritetas

 2012-12-10


Jaunų žmonių, kurie nedirba, nesimoko, neturi veiklos ir nepriklauso jokioms organizacijoms, įtraukimas į aktyvų visuomeninį socialinį gyvenimą tampa vis svarbesnė užduotis daugelyje valstybių. Lietuva – ne išimtis. Mūsų šalyje toks jaunimas sudaro 10-14 proc.

 

Artimiausia Lietuvos ateitis priklauso nuo beveik 710 tūkst. jaunuolių, kuriems dabar yra nuo 15 iki 29 metų. Mažiau galimybių turintys jaunuoliai yra patekę į socialinę atskirtį, jiems stinga įgūdžių sėkmingai integruotis visuomenėje, todėl labai svarbu tokį jaunimą skatinti įvairiomis priemonėmis būti aktyvesniu, dalyvauti visuomeniniame gyvenime, nes tai atveria daug kelių į sėkmingą ateitį jaunam žmogui“, - tvirtino socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Audra Mikalauskaitė.

 

Todėl, jos teigimu, Lietuvoje įgyvendinama daug priemonių, kurių svarbiausias tikslas – jaunus ir jokios veiklos neturinčius žmones įtraukti į aktyvesnį gyvenimą, dalyvauti socialinėje veikloje, dirbti nevyriausybiniame sektoriuje ir užsiimti kita visuomeniniame veikla.

 

Viceministrės A. Mikalauskaitės teigimu, ypatingas dėmesys tokiam jaunimui bus skiriamas būsimo Airijos-Lietuvos-Graikijos TRIO ES pirmininkavimo metu, kuomet bus siekiama jaunus žmones kuo daugiau įtraukti į aktyvų socialinį gyvenimą.

 

Airija, Lietuva ir Graikija nuo 2013 m. sausio 1 d. pradės 18 mėnesių trunkantį bendradarbiavimą kaip ES pirmininkaujančios šalys. Praėjusią savaitę ES ministrų taryboje buvo patvirtinti visų trijų šalių prioritetai jaunimo politikos srityje. Lietuvos prioritetas skiriamas jaunų žmonių grupei, kurie šiuo metu nedirba, nesimoko ir nedalyvauja mokymuose, jų socialinei integracijai.

 

Kaip rodo 2011 m. agentūros „Eurofound” atliktas tyrimas, visose Europos Sąjungos šalyse yra apie 14 mln. nedirbančių ir niekur nesimokančių žmonių, kuriems dabar nuo 15 iki 29 metų. Toks didžiulis nedarbas tarp jaunimo ES šalims atsieina 153 mlrd. eurų kasmet arba 1,2 proc. visos ES bendrojo vidaus produkto (BVP). Į šią sumą įeina ne tik išmokamos pašalpos, bet ir pajamos, kurių bedarbiai jaunuoliai šaliai neuždirbo.

 

Lietuvos gerieji pavyzdžiai Europai dirbant su jaunimu

 

Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (JRD prie SADM) direktorius Mindaugas Kuliavas džiaugiasi, kad trijų šalių bendradarbiavimo metu turėsime galimybę su Europa pasidalinti gerąja savo šalies patirtimi, rengiant jaunimo darbuotojus ir steigiant atvirus jaunimo centrus.

 

„Airija savo pirmininkavimo metu didelį dėmesį skirs kokybiškam darbui su jaunimu. Lietuvoje mes taip pat skiriame daug dėmesio darbo su jaunimu sistemai vystyti ir jau yra dirbama ne vienerius metus, rengiant kvalifikuotus jaunimo darbuotojus ir steigiant regionuose Atvirus jaunimo centrus, kurie skatina jaunimo užimtumą regionuose bei suteikia galimybę jaunam žmogui save realizuoti“, - sako JRD prie SADM direktorius M. Kuliavas.

 

Jaunimo klausimai bus sprendžiami kartu su jaunimu

 

Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) Prezidentė Loreta Senkutė teigia: „Artėjančius metus matome kaip unikalią progą sutelkti visos Europos bei Lietuvos institucijų dėmesį ties Lietuvos jaunimui svarbiais klausimais. Socialinė atskirtis yra viena opiausių visos Europos problemų, paliečiančių jauną žmogų, todėl tikime, artėjančių metų diskusijos turės įtakos ir rezultatų gerinant visos Europos jaunų žmonių situaciją.“.

 

Pasak LiJOT prezidentės, vyks struktūrinis dialogas su jaunimu, t. y. jaunimo klausimai bus sprendžiami kartu su jaunimu. Trijų šalių bendradarbiavimo metu bus konsultuojamasi su jaunais žmonėmis apie jau minėtą nacionalinį prioritetą – nedirbančius, nesimokančius ir mokymuose nedalyvaujančius jaunus žmones. Šios konsultacijos vyks ne tik Lietuvoje, bet ir visose Europos Sąjungos valstybėse. Surinktų ir apibendrintų jaunimo pasiūlymų pagrindu, rugsėjo mėnesį į konferenciją Vilniuje susirinkę ES valstybių narių ir narystės siekiančių valstybių jaunimas diskutuos kartu su už jaunimo politiką atsakingais valstybių pareigūnais ir priims rekomendacijas. Pastarosios, taps pagrindu ES Tarybos Rezoliucijai, o vėliau į jas bus atsižvelgiama ES bei valstybių narių lygmenyje.

 

Jaunimas turės galimybę įsitraukti į įvairias veiklas

 

Kitais metais vyks ir daugiau renginių, kurie skirti jaunimo problematikai ir siekiantys įgalinti bei įtraukti jaunimą. Pavyzdžiui, 2013 m. spalio mėnesį vyks Rytų partnerystės forumas, skirtas plėtoti bendradarbiavimą su Europos Sąjungos kaimynėmis Rytų Europoje ir bus skirtas dalintis patirtimi darbo su jaunimu klausimais.

 

Pasak Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros (JTBA) projektų vadovės Agnės Kviklienės, Europos Komisijos programa „Veiklus jaunimas“ parems daug jaunimo projektų ir iniciatyvų, kurios prisidės prie pirmininkavimo temų atskleidimo, jaunimo įtraukimo. Taip pat, buriama jaunųjų žurnalistų komanda, kuri nušvies pirmininkavimo temas bei renginius jaunimo akimis.

 

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

 


Mokymo kursai "Jaunimo projektai žaliems", 2013 m. sausio 9-13 d., Kaunas

2012-12-06

 

Informacija apie mokymo kursus neturintiems projektų vykdymo patirties. Renginys skirtas 15-30 metų jaunimui. Gali dalyvauti 2 atstovai iš tos pačios organizacijos ar neformalios grupės. Terminas norintiems užpildyti dalyvio anketas: gruodžio 19 d.

 


Kvietimas į 2-ų dienų mokymus “Antidiskriminacijos, tolerancijos ir pagarbos kitam ugdymas”

 

Meilėje karaliauja emocijos, bendravime – šaltas protas ir racionalūs sprendimai.

Toks yra stereotipas.

Sparnuota frazė „meilė iš pirmo žvilgsnio“ gali būti labai racionaliai paaiškinta – žmogus, sutikęs kitą žmogų, per pirmąsias 2-3 sekundes nesąmoningai apsisprendžia: priimtina jam ta persona, ar ne, ir kiek ją galima įsileisti į savo erdvę.

Šį apsisprendimą lemia emocija. Toliau eina veiksmai.

Bendravimo sėkmę ne mažiau lemia emocinė patirtis, tolerancijos ir pagarbos kitam kūrimas, kur labai svarbu mokėti klausytis ir išgirsti, kur sąvokos Aš plius Tu tampa lygu Mes.

Tai – bendravimo su kitu asmeniu pradžia.

 

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Departamentas) kartu su VšĮ „Mokymo ir įgūdžių ugdymo centru“ kviečia jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų ir įstaigų atstovus įgyti žinių ir įgūdžių apie diskriminacijos rūšis, formas, diskriminavimo prevenciją ir pagarbos ugdymą darbe su jaunais žmonėmis.

 

Mokymų tikslas:

° Įvaldyti ir lavinti tolerantiško ir pagarbaus bendravimo būdus ir savybes;

° Suformuoti geranorišką elgesį;

° Gerinti gebėjimą atsisakyti išankstinės nuostatos;

°  Išmokti pasirinkti tinkamas bendravimo frazes;

°  Gebėti savarankiškai pravesti 2 val. mokymus „Antidiskriminacijos“ tema savo bendruomenėje, mokykloje, savivaldybėje.

„Jei darai tai vienas, pokyčiai būna sunkesni“.

 

Mokymai vyksta socialinės-psichologinės treniruotės pagrindu, tai reiškia:

°  Pateikiama naudinga informacija;

°  Vyksta intensyvus praktinių įgūdžių mokymas;

°  Mokymai yra aktyvūs ir įdomūs;

°  Puiki terpė atsiskleisti savistabai.


„  Nė vienas iš mūsų nėra toks protingas, kaip mes visi kartu“ Japonų patarlė


Mokymuose kviečiami dalyvauti:

° Jaunimo ir su jaunimu dirbančios organizacijos;

° Atviri jaunimo centrai ir erdvės;

° Apskritieji stalai;

° Jaunimo darbo centrai;

° Mokinių savivaldos.

 

Mokymų rezultatas:

Mokymuose dalyvavę dalyviai, pasinaudodami mokymuose įgyta patirtimi, gebės savarankiškai savo organizacijoje pravesti praktinį 2 valandų “Antidiskriminacijos, tolerancijos ir pagarbos kitam ugdymas” mokymą.

Pastaba. Kiekvienas dalyvis turės galimybę pasigaminti jau 9 metus ypatingai teigiamai mokymo dalyvių vertinamą praktinę užduotį. Ši užduotis sudomins mokymo dalyvius bei bus puiki Jūsų mokymų pradžia.

 

Mokymų vietos, datos:

Miestas, kuriuose vyks mokymai

Prioritetas teikiamas šių savivaldybių atstovams

Data

Registracijos pabaiga

Varėna 

Varėna, Lazdijai, Druskininkai, Šalčininkai, Alytus, Alytaus rajonas

2012 m. gruodžio 8-9 d. (šeštadienis – sekmadienis)

Gruodžio 5 d.

Telšiai

Telšiai, Skuodas, Akmenė, Kuršėnai, Mažeikiai, Varniai, Joniškis, Šiaulių rajonas, Rietavas, Kretinga

2012 m. gruodžio 13-14 d. (ketvirtadienis – penktadienis)

Gruodžio 10 d.

Utena

Utena, Ignalina, Zarasai, Visaginas, Rokiškis, Kupiškis, Anykščiai, Molėtai, Švenčionėliai

2012 m. gruodžio 15-16 d. (šeštadienis – sekmadienis) 

Gruodžio 12 d.

 

Preliminarus mokymų laikas:

Pirma diena 11:00 – 18:00;

Antra diena 8:00 – 15:00.

 

Padengiamos dalyvių maitinimo ir nakvynės išlaidos. Atvykimą iki renginio vietos dengia patys dalyviai arba juos siunčianti organizacija.

 

Į mokymus registruokitės čia.

 

 

Atrinkti dalyviai bus informuoti elektroniniu paštu, kuriame bus pateikta detali informacija apie renginio vietą, darbotvarkę ir kitus būtinus dalykus.

 

Skubėkite registruotis! Vienuose mokymuose gali dalyvauti tik 20 dalyvių.

 

Informacija teikiama:

VšĮ „Mokymo ir įgūdžių ugdymo centras“

Liana Mogišaitė

tel. 8 620 71030

el. paštas: liana@mogisaite.lt    

Jaunimo reikalų departamentas prie SADM

Petras Uksas

tel. (8-5) 2 461 355

el. paštas: petras.uksas@jrd.lt


2012-11-12
Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, direktoriaus įsakymu, skelbia Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo (toliau – Fondas) projektų finansavimo 2013 metais konkursą.
Konkurso tikslas – paremti projektus, kurie įvairiais būdais ir metodais plėtoja Lietuvos ir Lenkijos jaunimo draugišką bendradarbiavimą bei ugdo jaunimo socialines kompetencijas.

 


2012-11-08

Pasvalio rajono jaunimo pilietiškumo ugdymo, laisvalaikio užimtumo ir jaunimo iniciatyvų skatinimo programų finansavimo konkursas

 

Įgyvendinant Pasvalio rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos programą skelbiamas jaunimo veiklos projektų finansavimo konkursas, skatinantis jaunimo dalyvavimą vietinės bendruomenės gyvenime, jaunimo pilietiškumo ugdymą, laisvalaikio užimtumą ir jaunimo iniciatyvas. Konkursas vyks nuo 2012 m. gruodžio 1 d. iki 2013 m. vasario 1 d.

 

Paraiškas prašome pristatyti iki 2013 m. vasario 1 d. Jaunimo reikalų koordinatorei Vidai Stokienei adresu: Vytauto Didžiojo a. 1, Pasvalys, el. paštas v.stokiene@pasvalys.lt, tel. (8 451) 34 274.

 

 Prioritetiškai bus finansuojami jaunimo veiklos projektai:

- kuriuos įgyvendinant būtų ruošiami jaunimo lyderiai, numatant jiems galimybes praktinių gebėjimų taikymui;

- skatinantys vienoje teritorijoje veikiančių jaunimo nevyriausybinių organizacijų, jaunimo iniciatyvų veiklos koordinavimą, informacinę sklaidą ir bendradarbiavimą su kitomis institucijomis,

kurių įgyvendinimas skatins jaunus žmones aktyviau bendradarbiauti tarpusavyje, skleisti gerąją patirtį, saugoti etnokultūrą ir paveldą;

- tęstiniai projektai, įrodantys jaunimo iniciatyvumą, užimtumą, kultūrinę, etnokultūrinę, prevencinę, sportinę ir kt. veiklą;

- kuriuos įgyvendina ir kuriuose dalyvauja seniūnijose gyvenantis jaunimas, kurie skirti aktualių vietinių problemų įvardijimui ir sprendimui;

- projektai, kurie turi kitų rėmėjų.

 

Programai teikiami projektai turi vadovautis:

- jaunimo savanoriškumo principu;

- jaunimo savarankiškumo principu;

- jaunimo savivaldos principu.

 

Projektų finansavimui paraiškas teikti gali:

- Pasvalio rajono vaikų ir jaunimo organizacijos, jaunimo iniciatyvinės grupės, bendruomenėse veikiančios religinės organizacijos;

- Moksleivių savivaldos institucijos;

- Neformalios jaunimo grupės, tai yra asmenų nuo 14 iki 29 metų amžiaus grupės (toliau vadinama asmenų grupės).

 

Ne mažiau kaip 2/3 projekto dalyvių turi būti jauni asmenys nuo 14 iki 29 metų amžiaus (Projekto dalyviai yra asmenys, kurie yra tiesioginiai projekto adresatai (renginių dalyviai, paslaugų gavėjai ir pan.).

 

Konkursui teikiami projektai turi būti aprašomi paraiškoje (1 priedas). Vieną (1) paraiškos egzempliorių su parašais ir spaudu reikia pateikti ir el. paštu v.stokiene@pasvalys.lt.

 

Pasvalio rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba svarstys konkursui pateiktas paraiškas ir savo išvadas pateiks Pasvalio rajono savivaldybės tarybai. Galutinį sprendimą dėl lėšų skyrimo projektams priima Pasvalio rajono savivaldybės taryba, atsižvelgdama į Pasvalio rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos siūlymus.

 

Dėl projektų, kuriems bus skirtos lėšos, finansavimo ir vykdymo bus pasirašomos patvirtintos formos projektų finansavimo sutartys.

 

Pasibaigus projektui, projekto teikėjas turės pateikti:

- dalykinę ataskaitą (2 priedas), kurioje aprašys, kas, kur, kada vyko (ataskaitą pateikti iki 2013 m. gruodžio 10 d. adresu: Pasvalio rajono savivaldybės administracija,  Vytauto Didžiojo a. 1, Pasvalys, 309 kab.);

- finansinę ataskaitą (ataskaitą pateikti iki 2013 m. gruodžio 10 d. adresu: Pasvalio rajono savivaldybės administracija, Vytauto Didžiojo a. 1, Pasvalys, 209 kab.).

 

Informacija dėl projektų teikimo:

tel. (8 451) 34 274, mob. tel. 8 686 39 708, el. paštu v.stokiene@pasvalys.lt

 


2012-11-08
Šiandien, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorius Mindaugas Kuliavas ir Mykolo Romerio universiteto Politikos ir vadybos fakulteto dekanas doc. dr. Algirdas Monkevičius pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurios tikslas - siekti veiksmingo bendradarbiavimo studijų, tęstinio mokymosi, kvalifikacijos tobulinimo, mokslinių tyrimų ir projektinės veiklos srityse.


 2012-10-23


Dirbi su jaunimu? Įsivertink savo kompetencijas!

Jeigu tu:

 • Esi ne jaunesnis (-ė) nei 18 metų.
 • Turi vidurinį išsilavinimą.
 • Dirbi su jaunimu (14 – 29 metų amžiaus asmenimis) ar aktyviai veiki jaunimo veikloje arba planuoti tai daryti artimoje ateityje.
 • Turi organizacijos ar institucijos, kurioje dirbi ar savanoriauji, palaikymą (kandidatas, teikdamas paraišką, aiškiai nurodo, kurioje su jaunimu dirbančioje organizacijoje jis veikia / veiks ir kur jis galės atlikti savo praktiką).

 

Apsilankyk www.jaunimodarbuotojas.lt ir įsivertinkite savo, kaip su jaunimu dirbančio asmens, kompetencijas![1]

Dalyvaudamas (-ama) kompetencijų vertinime Tu gali:

 1. Įsivertinti savo, kaip su jaunimu dirbančio asmens, kompetencijas ir nustatyti jų lygį.
 2. Gauti profesionalią ekspertų-vertintojų pagalbą ir konsultacijas.
 3. Gauti parengtą ataskaitą apie turimų kompetencijų lygį pagal penkis kompetencijų blokus (dirbančio su jaunimu asmens portfolio).
 4. Gauti išvadas ir rekomendacijas dėl ateities tobulinimosi poreikio.
 5. Toliau dalyvauti jaunimo darbuotojų sertifikavimo sistemoje, kurioje bus numatytos galimybės sudaryti sąlygas dalyvaujančių asmenų kompetencijų kėlimui.
 6. Ateityje, tęsiant dalyvavimą jaunimo darbuotojų sertifikavimo sistemoje, tapti sertifikuotais jaunimo darbuotojais.

Ekspertų-vertintojų paslaugos yra suteikiamos nemokamai.

Visa informacija – www.jaunimodarbuotojas.lt ir žemiau nurodytais kontaktais.

VšĮ "Verslo iniciatyva"

Darius Karaša

Dirbančių su jaunimu asmenų kompetencijų vertinimo mechanizmo įgyvendinimo koordinatorius

Tel.: +370 620 20499+370 620 20499 

El. paštas: darius@vini.lt

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Valda Karnickaitė

Projekto "Integruotos jaunimo politikos plėtra" koordinatorė

Tel. (8-5) 2 497 117

El. paštas: valda.karnickaite@jrd.lt

 


[1] Projektą „Integruotos jaunimo politikos plėtra“ (Projekto Nr. VP1-4.1-VRM-07-V-01-002) įgyvendina Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.[1] Ekspertų – vertintojų paslaugas teikia Viešoji Įstaiga „Verslo iniciatyva“.


2012-10-23
Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas yra paskelbęs pilietinės visuomenės konkursą, kuris vyksta kiekvienais metais, o nugalėjusi iniciatyva apdovanojama 30 000 EUR vertės prizu.
Šiemet ketinama apdovanoti projektus, įrodžiusius, kad novatoriškos iniciatyvos tvarios gamybos ir (arba) tvaraus vartojimo srityje paskatino kurti ekologiškas darbo vietas Europoje.
Paraiškų pateikimo terminas iki š. m. spalio 26 d.
Daugiau informacijos apie patį konkursą galima rasti čia: http://www.eesc.europa.eu/?i=portal.en.events-and-activities-civil-society-prize-2012&force=1.
Kilus klausimams galite kreiptis šiais kontaktais:
Indrė Vareikytė, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narė, tel.: +370 606 12000+370 606 12000 

2012-10-17

Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo nacionalinės valdymo institucijos - Jaunimo reikalų departamentas prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Švietimo sistemos plėtros fondas Varšuvoje kviečia dalyvauti Lietuvos ir Lenkijos jaunimo kongrese, skirtame pažymėti Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo 5 metų jubiliejų.

Daugiau informacijos apie šį kvietimą galite rasti čia: http://www.jrd.lt/jrd-veiklos-naujienos/jus-dalyvauti-lietuvos-ir-lenkijos-jaunimo-kongrese


Dirbi su jaunimu? Įsivertink savo kompetencijas!


Jeigu tu:

 • Esi ne jaunesnis (-ė) nei 18 metų.
 • Turi vidurinį išsilavinimą.
 • Dirbi su jaunimu (14 – 29 metų amžiaus asmenimis) ar aktyviai veiki jaunimo veikloje arba planuoti tai daryti artimoje ateityje.
 • Turi organizacijos ar institucijos, kurioje dirbi ar savanoriauji, palaikymą (kandidatas, teikdamas paraišką, aiškiai nurodo, kurioje su jaunimu dirbančioje organizacijoje jis veikia / veiks ir kur jis galės atlikti savo praktiką).

 

Apsilankyk www.jaunimodarbuotojas.lt ir įsivertinkite savo, kaip su jaunimu dirbančio asmens, kompetencijas![1]

Dalyvaudamas (-ama) kompetencijų vertinime Tu gali:

 1. Įsivertinti savo, kaip su jaunimu dirbančio asmens, kompetencijas ir nustatyti jų lygį.
 2. Gauti profesionalią ekspertų-vertintojų pagalbą ir konsultacijas.
 3. Gauti parengtą ataskaitą apie turimų kompetencijų lygį pagal penkis kompetencijų blokus (dirbančio su jaunimu asmens portfolio).
 4. Gauti išvadas ir rekomendacijas dėl ateities tobulinimosi poreikio.
 5. Toliau dalyvauti jaunimo darbuotojų sertifikavimo sistemoje, kurioje bus numatytos galimybės sudaryti sąlygas dalyvaujančių asmenų kompetencijų kėlimui.
 6. Ateityje, tęsiant dalyvavimą jaunimo darbuotojų sertifikavimo sistemoje, tapti sertifikuotais jaunimo darbuotojais.

 

Ekspertų-vertintojų paslaugos yra suteikiamos nemokamai.

Visa informacija – www.jaunimodarbuotojas.lt ir žemiau nurodytais kontaktais.

VšĮ "Verslo iniciatyva"

Darius Karaša

Dirbančių su jaunimu asmenų kompetencijų vertinimo mechanizmo įgyvendinimo koordinatorius

Tel.: +370 620 20499+370 620 20499 

El. paštas: darius@vini.lt

 

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Valda Karnickaitė

Projekto "Integruotos jaunimo politikos plėtra" koordinatorė

Tel. (8-5) 2 497 117

El. paštas: valda.karnickaite@jrd.lt

 


[1] Projektą „Integruotos jaunimo politikos plėtra“ (Projekto Nr. VP1-4.1-VRM-07-V-01-002) įgyvendina Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.[1] Ekspertų – vertintojų paslaugas teikia Viešoji Įstaiga „Verslo iniciatyva“.


Kvietimas registruotis į žiemos skautišką akademiją


   Trys skautiškos organizacijos (Lietuvos skautija, Lietuvos skaučių seserija ir Studentų skautų organizacija) atveria duris, kviesdamos prisijungti - pažinti skautus ir išbandyti savo jėgas pačioje įvairiausioje veikloje. Šiam tikslui skirtas projektas „Dievui. Tėvynei. Artimui“ nukreiptas į skautiško judėjimo plėtrą Lietuvoje.

Kviečiame registruotis gruodžio 1-2 d. vyksiančią žiemos skautų akademiją!

   Žiemos akademija bus tokia pat, kaip ir vykusios pavasarį ir rudenį. Tad gali pasikalbėti su pavasarinių akademijų dalyviais, išgirsti jų įspūdžius ir rekomendacijas bei pasirinkti Tau įdomiausias temas.

Registracijos anketa
čia: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dFZkSVZOci1INFRoWktMZXZKSFZjWlE6MQ#gid=0

Apie praėjusias skautiškas akademijas gali sužinoti daugiau čia:
http://www.skautauk.lt/4/post/2012/05/k-imokome-pirmojoje-skaut-akademijoje.html
ir čia:
http://www.skautauk.lt/4/post/2012/05/antroji-skaut-akademija-100-ingeidi-veid-vienoje-vietoje.html

Jei turi klausimų tau padės Vaiva el. p.
vaiva@skautai.lt


Rudens akademijos programa. Daugiau informacijos apie programą ir atvykimą rasite čia: http://www.skautauk.lt/renginiai.html

 


KVIEČIAME JAUNIMĄ PAREIKŠTI SAVO NUOMONĘ LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO RINKIMUOSE!

 

MIELAS JAUNIME,

 

Tavo gyvenimo tarpsnis yra labai svarbus mūsų valstybei, jos raidai. Tapdamas visaverčiu visuomenės nariu šiuo laikotarpiu Tu sukuri šeimą, pradedi dirbti, gauni išsimokslinimą, statai savo būsimo gyvenimo pamatus, Tu jau dabar kuri Lietuvos ateitį. Tu jau dabar susiduri su įvairiomis problemomis ─ Tau trūksta lėšų išsilavinimui gauti ir pragyventi. Tu dabar matai ir skurdą, susiduri ir su patyčiomis, nerandi darbo, sutinki neigiamą požiūrį, visuomenės netoleranciją...

 

Yra labai svarbu, kad būtum pilietiškai aktyvus. Neleisk, kad kiti nuspręstų už Tave, kokia valstybės politika turi būti, kaip turėtų būti sprendžiamos problemos, su kuriomis Tu susiduri vienoje ar kitoje gyvenimo srityje. Tu turi žinoti, kad valdžia ir valdžios institucijos turi tarnauti žmogui, o ne atvirkščiai.

 

Būk aktyvus ─ nes Tavo dėka įvairios problemos visose gyvenimo srityse gali būti sprendžiamos greičiau!

Būk aktyvus ─ nes tik taip galėsi naudotis visomis teisėmis ir galimybės, kurios numatytos Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir įstatymuose!

Būk aktyvus ─ nes nuo Tavo balso priklausys Tavo, Tavo šeimos, Tavo artimųjų gyvenimas per ateinančius 4 metus!

 Būk aktyvus ─ nes nuo Tavo balso priklausys Lietuvos ateitis!

 

NETIESA, KAD TAVO BALSAS NIEKO NEREIŠKIA, TIESA YRA TA ─ VISKAS YRA TAVO RANKOSE!

 

ATEIK SPALIO 14 D. Į LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO RINKIMUS IR PAREIKŠK

SAVO NUOMONĘ!

 

 

Nacionalinė jaunimo reiklaų koordinatorių asociacija

 


JRD: Tyrėjų tinklo įkūrimas Lietuvoje, greičiau išspręstų ne vieną jaunimo probleminį klausimą mūsų šalyje

 2012-10-02

 

„Labai džiaugiuosi, kad šiandien jaunimo politikos įgyvendintojai ir praktikai bei jaunimo tyrėjai – mokslininkai iš Lietuvos ir kitų užsienio šalių susirinko pasidalinti savo įžvalgomis apie jaunimą”, -sakė Jaunimo reikalų departamento (JRD) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) direktorius Mindaugas Kuliavas atidarydamas pirmą kartą Lietuvoje vyksiančią Tarptautinę mokslinę – praktinę konferenciją „Ar aš pažįstu jauną žmogų“. 

 

„Viena iš ministerijos prioritetinių veiklos sričių yra jaunimo politika, todėl darbas jaunimo politikos įgyvendinime yra nuoseklus ir nenutrūkstamas. Labai svarbu išklausyti jaunimą, įsiklausyti į jo nuomonę, ko jis nori ir kas jam geriausia, ir tik paskui ieškoti priemonių ir galimybių įgalinti visus sprendimus“, - teigė Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Dalius Bitaitis.

 

Ryšių užmezgimas ir bendradarbiavimas su mokslininkais – tyrėjais vyko ne vienerius metus

 

Pasak, JRD vadovo M. Kuliavo, JRD jau seniai matė poreikį bendradarbiauti su mokslininkais – tyrėjais, kurie tiria jaunimą Lietuvoje ir už jos ribų.

 

„Pirmieji žingsniai, besiruošiant Tarptautinei mokslinei – praktinei konferencijai „Ar aš pažįstu jauną žmogų?“, buvo žengti dar prieš kelerius metus. Pirmuoju savo darbu bandėme rasti mokslininkus, vykdančius jaunimo tyrimus Lietuvoje bei užsienyje ir su jais užmegzti tarpusavio ryšius. Taip po truputį tvirtėjo mūsų, kaip jaunimo politikos įgyvendintojų ir mokslininkų – tyrėjų bendradarbiavimas“, - teigia JRD vadovas.

 

Tyrėjų tinklas padėtų greičiau sureaguoti į esančias ir bandančias atsirasti jaunimo problemas

 

M. Kuliavo teigimu, nuolatinis bendravimas su mokslininkais – tyrėjais privedė prie rimto tikslo siekimo - Lietuvoje sukurti Tyrėjų tinklą. Šio tinklo pagalba būtų galima turėti nuolatinius partnerius, sprendžiant jaunimui aktualius klausimus, kas padėtų pasiekti kur kas geresnių rezultatų jaunimo politikos srityje. 

 

„Šiandien savo valstybėje neturime bendros sistemos ar aktyviai veikiančio organo, kuris galėtų dirbti su tyrimais, jaunimo srityje, ir mums, jaunimo politikos formuotojams, įgyvendintojams pateiktų aiškius faktus, skaičius, rezultatus. Jais remiantis ir bendradarbiaujant įvairioms institucijoms galėtume daryti tam tikrus svarbius politinius sprendimus, kurie gerintų jaunimo ir pačios visuomenės gyvenimą“, - apie Tyrėjų tinklo reikalingumą Lietuvoje sako JRD vadovas.

 

Kitaip tariant, Tyrėjų tinklas Lietuvoje būtų ta sistema, kurioje esantys mokslininkai – tyrėjai kaip lygiaverčiai partneriai su politikais ir praktikais vykdytų tam tikrus tyrimus jaunimo srityje. Gauti rezultatai būtų pagrindas, ieškant efektyvių būdų bei priemonių visoms numatytoms probleminėms sritims spręsti. Ir šioje vietoje atsiranda labai svarbi mūsų visų funkcija - įvairių institucijų bendradarbiavimas.

 

Tarptautinėje mokslinėje – praktinėje konferencijoje „Ar aš pažįstu jauną žmogų“ dalyvauja mokslininkai – tyrėjai, tyrinėjantys jaunimą iš Austrijos, Jungtinės Karalsytės, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Olandijos, Portugalijos ir Vokietijos.

 

Šios konferencijos pirmąją dieną yra pristatomos kiekvienos šalies svarbiausios tendencijos jaunimo politikos srityje, o rugsėjo 27 d. Vilniaus universitete, vykstančioje šios konferencijos diskusijoje, mokslininkai – tyrėjai iš Lietuvos ir kitų užsienio šalių, valstybės politikai bei jaunimo politikos įgyvendintojai (praktikai) bandys sudėlioti aiškią Tyrėjų tinklo Lietuvoje strategiją: šio tiklo funkcijas bei tinkamiausią veikimo modelį mūsų šaliai.

 

Jaunimo reikalų departamento informacija

 


Z.Vaigauskas: neateidami balsuoti, teisę veikti valdžią paliekame kitiems

 

   

„Neateidami į rinkimus, savo teisę veikti valdžią paliekame kitiems – tiems, kurie į rinkimus ateina“, - šiandien per Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) septintus metus organizuojamą informacinės kampanijos „Man ne dzin“ pristatymą apie pilietiškumą ir rinkimus kalbėjo Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas. „Jaunimo, kaip ir visų kitų, balsas bus išgirstas rinkimuose, politikams patikėtuose mandatuose“, – sakė Z.Vaigauskas.

 

Kampanijos pristatyme dalyvavęs visuomenininkas, hip hop atlikėjas Gabrielius Liaudanskas – Svaras teigė norintis, kad pradėtume galvoti. „Šiandien mes Lietuvoje negalvojame, einame paskui bandą, darome taip, kaip pasakė kaimynas, arba taip, kaip pasakė reklama televizijoje. Norėčiau, kad visi pradėtų galvoti ir reikšti savo nuomonę. Ir vienas iš būdų išreikšti nuomonę yra ateiti į rinkimus“, – kalbėjo Svaras.


Kampanijos „Man ne dzin“ pristatymas vyko simbolinėje vietoje – troleibuse. Tokia vieta parinkta neatsitiktinai, nes viešuoju transportu naudojasi didelė dalis jaunimo, o kampanijos siekis yra būti ten, kur yra jauni žmonės, ir kalbėti jiems suprantama kalba.


Šiais metais kampanija visoje Lietuvoje kvies jaunimą būti aktyviais ir pilietiškais asmenimis, nepamiršti savo pilietinės pareigos ir rinkimų dieną. „Man ne dzin“ neapsiribos veikla tik Vilniuje. Įvairūs renginiai numatyti ir daugelyje Lietuvos miestų. Rugsėjo – spalio mėnesiais Kaune, Klaipėdoje, Utenoje ir kituose miestuose įvyks „Man ne dzin" diskusijos, koncertai, kampanijos pristatymai. Visa tai įgyvendinti regionuose padės jaunimo organizacijos ir įvairios neformalios grupės iš visos Lietuvos, kurioms ne dzin.


„Pagrindinis mūsų siekis – „palydėti“ jauną žmogų iki balsadėžės, padėti suprasti pilietiškumo svarbą“, – sakė kampanijos organizatorių LiJOT prezidentė Loreta Senkutė. „Kita svarbi žinutė – pilietiškumas neatsiranda pats savaime. Turime visi skirti tam daugiau dėmesio, visai lygmenimis ir tik tada pasieksime, kad jauni žmonės iš tiesų būtų labiau pilietiški“, - sakė L.Senkutė.


Šie metai jaunimui išskirtiniai ir dėl dar vienos priežasties. Rugsėjo 19 d. sukanka 20 metų nuo Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos įkūrimo. Kampanijos „Man ne dzin“ ir LiJOT 20-mečio proga rengiama dviguba šventė – nemokamas koncertas visiems Vilniaus Rotušės aikštėje, kuris vyks rugsėjo 19 d. – LiJOT įsteigimo dieną.

 

Kampanijos „Man ne dzin“ organizatorius – Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT). 1992 m. rugsėjo 19 d. įsteigta, šįmet švenčianti 20-metį, didžiausia nevyriausybinė jaunimo organizacija, vienijanti 64 nacionalines jaunimo organizacijas ir regioninių jaunimo organizacijų tarybas. Po LiJOT skėčiu susivieniję 200 000 visos Lietuvos jaunų žmonių. LiJOT – pagrindinis valstybės partneris formuojant ir įgyvendinant jaunimo politiką. LiJOT taip pat įgyvendino tokius projektus, kaip „Misija Sibiras“, LTV laida „Savanorių biuras“, „Žinių radijo“ laidą „Jaunimo požiūris“, koordinavo 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionato savanorių veiklą ir kt.

 

 

Daugiau informacijos:

Aurimas Bružas

El.p.: aurimas@lijot.lt

Tel.: 8 623 94248

www.mannedzin.lt

http://facebook.com/ManNeDzin

 


2012-08-29

Kviečiame prisijungti prie Jaunimo Europos komandos

Jaunimo Europos komanda yra jaunų žmonių, kurie domisi Europos politika ir aktualijomis bei gali šiuolaikiškai pristatyti įvairias ES temas, tinklas. Šios komandos tikslas – padėti kitiems jauniems žmonėms suprasti, kaip veikia Europos Sąjunga ir kokią įtaką ji daro mūsų gyvenimui.


Kviečiame prisijungti prie aktyvių, Europos Sąjunga (ES) besidominančių 16–29 metų amžiaus jaunuolių, kurie, aktyviai bendraudami su kolegomis ir bendraamžiais Lietuvoje, norėtų:

- Organizuoti seminarus, pristatymus, diskusijas, žaidimus ir kitokius renginius ES tematika savo mieste ar regione.

- Prisidėti prie tokių projektų, kaip „Europrotai“, „Europos egzaminas“ įgyvendinimo, savanoriauti su ES susijusiuose renginiuose.

- Skaityti pranešimus kitų organizacijų ar kolegų organizuojamuose renginiuose ar konferencijose.

- Rašyti komentarus žiniasklaidai, tinklaraščius, dalintis informacija socialiniuose tinkluose.

- Užsiimti kita veikla ir prisidėti prie geresnio jaunų žmonių suvokimo apie ES ir jos teikiamas galimybes.


Iki rugsėjo 6 dienos prašome užpildyti registracijos formą tinklalapyje www.pazinkeuropa.lt ir siųsti savo gyvenimo aprašymą adresu linas.dapsys@ec.europa.eu.


Daugiau informacijos:

http://www.pazinkeuropa.lt/jek/kvieciame-tapti-jaunimo-europos-komandos-nariais-73


 Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Departamentas) kartu su UAB "Lyderio grupė" pratęsia kvietimą jaunimo organizacijoms teikti paraiškas dalyvauti jų veiklos kokybės vertinimo, rekomendacijų teikimo ir įgyvendinimo veikloje (toliau – Veikla ). Šia veikla, įgyvendinant integruotą jaunimo politiką, kuri remiasi stabiliu ir konstruktyviu bendradarbiavimu, bus siekiama stiprinti nevyriausybinį sektorių, įgalinant jį tapti lygiaverčiu partneriu savivaldybių bei valstybės institucijoms.
Šioje veikloje dalyvaudami Jūs įgysite:
• organizacijos institucinį sustiprinimą;
• organizacijos veiklos kokybės augimą;
• organizacijos konkurencinį pranašumą;
• organizacijos veiklos vertinimo žinias;
• naudingų socialinių kompetencijų organizacijos atstovams;
• gebėjimus kurti visavertę aplinką jauno žmogaus ugdymui;
• gebėjimus plėtoti partnerystę tarp valstybinio ir nevyriausybinio sektorių;
• kompetencijų ir sugebėjimų įgyvendinti jaunimo politikai keliamus tikslus.
Šioje Veikloje kviečiamos dalyvauti:
1. Nacionalinės jaunimo organizacijos, kurias sudaro skirtingose savivaldybėse veikiantys skyriai ir padaliniai.
2. Regioninės jaunimo organizacijų tarybos.
UAB "Lyderio grupė" koordinuos jaunimo organizacijų veiklos kokybės vertinimo, rekomendacijų teikimo ir įgyvendinimo veiklos etapus, teiks organizacijoms būtiniausius reikiamo pobūdžio mokymus bei ekspertų konsultacijas silpniausių veiklos sričių stiprinimui. Pagal nacionalinę jaunimo organizacijų veiklos kokybės gerinimo metodiką (susipažinti su ja galite čia – http://jrd.lt) bus atliekami iš viso 16-os organizacijų veiklos kokybės įvertinimai bei parengtos rekomendacijos, veiklos planai metams bei vykdomas jų įgyvendinimas.
Paraiškos priimamos nuo 2012 m. liepos 23 d. Paskutinė paraiškų pateikimo diena – 2012 m. liepos 31 d. (imtinai). Paraiškos formą galima rasti šiuo adresu: http://jrd.lt
Visas kvietimo tekstas: JRD informacija
Kurk lyderiaujančią organizaciją!

 


2012-06-28

Paskelbta Pasaulio jaunimo susitikimo programa

Pranešame, jog Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo organizatoriai paskelbė išsamią renginio programą. Neįprasto formato festivalio dalyvių įvairovė apima pramoginio pasaulio atstovus, ir šalies aukščiausius vadovus, o nagrinėjamos temos paliečia nuo Silicio slėnio alternatyvos Lietuvoje ir šalies energetikos iššūkių iki krentančio sporto lygio ar elektroninio balsavimo. Liepos 12 – 15 dienomis Visuomenės harmonizavimo parke Prienų rajone lauks lietuviški kino filmai, žinomų menininkų kūrybinės dirbtuvės ir ryškiausių Lietuvos muzikos atlikėjų koncertai.
Išsamią renginio programą galite rasti: http://pljs2012.lt/programa/
BILEITAI BRANGS! Perkdami daugiau nei 10 bilietų - sutaupysite! Dėl grupinių bilietų kreipkitės vaida@pljs.org, +370 655 50345+370 655 50345 .
--------------------------------------
PASAULIO LIETUVIŲ JAUNIMO SUSITIKIMAS 2012:
VERSLAS
Verslo dalyje „Swedbank“ vyriausiasis analitikas Nerijus Mačiulis, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda ir Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis diskutuos, ar valstybės ekonomikos sėkmė priklauso nuo taupymo ar investavimo. Verslininkas ir pokerio žaidėjas Antanas Guoga dalinsis mintimis apie sėkmės faktorių verslo lošimuose. Prekybos tinklo „Senukai“ akcininkas Augustinas Rakauskas pasakos apie nesavanaudiško verslo naudą verslininkui ir valstybei.
MOKSLAS
Mokslo diskusijose bus kalbama apie mokslininkų potencialo išnaudojimą, investicijas į medikus, kam tarnauja mokslas ir kas stabdo jo raidą. Šveicarijos bioinformatikos instituto mokslininkas Jonas Cicėnas kels klausimą, kada galėsime išgydyti vėžį ir kitas ligas. Kartu su akademinio pasaulio atstovais, Švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi bei jaunimo lyderiais bus kuriama aukštojo mokslo vizija.
KULTŪRA
Garsus lietuvių kilmės menininkas iš JAV Ray Bartkus, architektas ir grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas, teatro režisieriai Faustas Latėnas ir Rimas Tuminas, prodiuseris Rolandas Skaisgirys, dizaineris Juozas Statkevičius ir kiti kultūros atstovai nagrinės nacionalinės kultūros šaknis, keliamas revoliucijas, kultūros eksportą bei indėlį valstybės ekonomikoje. Žurnalistas ir keliautojas Vytaras Radzevičius drauge su žinomais sporto srities atstovais svarstys, ar Lietuvos vardą garsiausiai skanduoja krepšinio sirgaliai.
POLITIKA
Premjeras Andrius Kubilius, Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, politologas Vladimiras Laučius, žurnalistas ir analitikas Rimvydas Valatka ieškos atsakymų į klausimus apie Lietuvos nacionalinius interesus, kuriamas strategijas bei užsienio politiką. Seimo pirmininkė Irena Degutienė drauge su jaunosios kartos politikais, „G&G Sindikato“ lyderiu Gabrielium Liaudansku – Svaru, vaikų ir jaunimo psichiatru Dainiumi Pūru ir kitais diskutuos apie jaunimui kuriamą vietą politikoje. Verslininkai, valdančiųjų institucijų bei išeivijos jaunimo atstovai kalbėsis apie dvigubos pilietybės bei elektroninio balsavimo įteisinimą.
PRAMOGOS
Festivalio lankytojai galės dalyvauti karjeros bei verslo, mokslo ir kultūros kontaktų mugėse. Kino ekrane bus galima išvysti filmus „Tadas Blinda. Pradžia“, „Kaip mes žaidėme revoliuciją“, „Knygnešys“, „Balkonas“, „Artimos šviesos“ bei trumpametražių „Kino pavasario“ filmų programą. Didžiojoje scenoje koncertus surengs „Antis“, Andrius Mamontovas, „G&G Sindikatas“, „Bix“, „Liūdni Slibinai“, „Fusedmarc“, „Happyendless“, Keistuolių teatras, „Freaks on floor“. Pramogų zonoje veiks spalvingos kūrybinės dirbtuvės, vyks teatro pasirodymai bei mados kolekcijų pristatymai. Lankytojai galės dalyvauti futbolo, krepšinio ir tinklinio turnyruose.
Daugiau informacijos: www.pljs2012.lt
PASIMATYKIME LIEPOS 12 - 15 DIENOMIS!

2012-06-28

JRD skelbia Socialinės atsakomybės ugdymo projektų „Nugalėti blogį gerumu“ finansavimo 2012 metais atrankos konkursą

 Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau - Departamentas) vadovaudamasis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2012 m. sausio 25 dienos įsakymu Nr. A1-40 „Dėl pavedimo Jaunimo reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos“, pagal kurį Departamentas įgyvendina 3.2 programos „Jaunimo politikos įgyvendinimas“ 1.1.2.3. priemonę „skatinti jaunimo socialinę atsakomybę, remiant projektus, skirtus tėvystės įgūdžių formavimui ir pozityvių auklėjimo metodų sklaidai šeimoje“, skelbia Socialinės atsakomybės ugdymo projektų „Nugalėti blogį gerumu“ finansavimo 2012 metais atrankos konkursą.

Konkurso tikslas – skatinti jaunimo socialinę atsakomybę, remiant projektus, skirtus tėvystės įgūdžių formavimui ir pozityvių auklėjimo metodų sklaidai šeimoje.

Paraiškos turi būti pateiktos adresu: Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Sodų g. 15, LT-01313 Vilnius, iki 2012 m. liepos 4 d. 11.00 val. arba gauta registruotu paštu su pašto žyma, rodančia, kad paraiška išsiųsta iki 2012 liepos 4 d. (imtinai).

Socialinės atsakomybės ugdymo projektų „Nugalėti blogį gerumu“ finansavimo 2012 metais atrankos konkurso dokumentai: nuostatai, paraiška, deklaracija, veiklos planas.

 Paraiškų teikimo klausimais informacija teikiama tel. nr. (8 5) 2 461 355.

JRD informacija

 


2012-06-15
Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau - Departamentas) š. m. liepos 12-15 d. dalyvaudamas Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime, kuris įvyks Prienų rajone, Visuomenės harmonizavimo parke, organizuos renginio dalyviams Protų mūšius. Ta proga, Departamentas kviečia jaunus žmones teikti savo klausimus su atsakymais ir taip dalyvauti konkurse. Bus atrinkti penki geriausi klausimų autoriai, kurie bus apdovanoti, o jų klausimai bus įtraukti į Departamento Protų mūšio turnyrus.

2012-06-04

Jaunų žmonių mintys apie emigraciją įamžintos trumpametražiame filme „Pasiliko“

 Ar emigraciją reikėtų vertinti kaip galimybę gyvenimą vėl ir vėl pradėti iš naujo? O gal tai yra priemonė naujam kitokiam „aš“ susikurti? Ką praranda svetur emigravęs jaunimas? Apie tai trumpametražiame filme „Pasiliko“ savo mintis ir pamąstymus išsakė 5 verslūs, aktyvūs ir iniciatyvūs jauni žmonės.

 

Trumpametražiame filme „Pasiliko“ filmo herojų išsakomas mintis papildo projekto „Pasilik Lietuvoje“ metu sukurti grafinio dizaino, fotografijos, video darbai. Žiūrovai šiame filme turi galimybę pamatyti keturis projekto „Pasilik Lietuvoje“ metu jaunimo sukurtus video darbus: „Nesvarbu“, „Pasiliksiu Lietuvoj“, „Men(inin)kė“, „Žydrūnas“. Trumpametražį filmą „Pasiliko“ galima išvysti tinklalapyje http://vimeo.com/42392568. Kviečiame jį ne tik peržiūrėti patiems, bet ir pasidalinti su jaunimu, kolegomis ar emigruoti ketinančiais artimaisiais. Galbūt būtent šis filmas padės apsispręsti pasilikti Lietuvoje ar paskatins imtis naujos veiklos.

 

Šis filmas yra baigiamoji projekto „Pasilik Lietuvoje“ dalis. Projekto tikslas yra skatinti jaunimo verslumą, pilietiškumą, iniciatyvumą bei naują požiūrį į juos supančias galimybes dirbti ir gyventi Lietuvoje. Daugiau informacijos apie projektą: www.facebook.com/jaunimo.iniciatyva. Projektą „Pasilik Lietuvoje“ koordinuoja VšĮ „Jaunimo iniciatyva“.

 

Projektas „Pasilik Lietuvoje“ yra finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą".

 


2012-06-04

2012-05-23
Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas 2012
Pirmą kartą Lietuvoje 2012 m.  liepos 12 - 15 dienomis vyks verslo, mokslo, politikos ir kultūros festivalis jaunimui - Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimą 2012!
Keturias dienas Prienų rajone įsikūrusiame įspūdingame Visuomenės harmonizavimo parke veiks kelios dešimtys erdvių, kuriose bus skaitomi pranešimai, vyks diskusijos verslo, mokslo, kultūros, politikos temomis, bus rengiamos kūrybinės dirbtuvės, sporto turnyrai, susitikimai su garsiais žmonėmis, kontaktų bei karjeros mugės, o vakarais spalvinga pramoginė programa – kinas, teatras, mados kolekcijų pristatymai, ryškiausių Lietuvos atlikėjų koncertai.
Renginyje dalyvaus per 100 garsių verslo, mokslo, politikos ir kultūros atstovų, tarp kurių Prezidentas Valdas Adamkus, verslininkai Ilja Laurs, Antanas Guoga, Augustinas Rakauskas, Visvaldas Matijošaitis, premjeras Andrius Kubilius ir Lietuvos Respublikos vyriausybė, technikos mokslų daktaras Vladas Lašas, profesorius Alfredas Bumblauskas, dainininkas Gabrielius Liaudanskas-Svaras, architektas ir muzikantas Algirdas Kaušpėdas ir daugybė kitų.
Renginio lankytojams koncertuos Andrius Mamontovas, Keistuolių teatras su „Brėmeno muzikantais“, grupės „Antis“, „G&G Sindikatas“, „Happyendless“, „Liūdni slibinai“, „Fusedmarc“ ir kiti garsūs atlikėjai. Kino programoje: premjera „Kita svajonių komanda" (angl. „The other dream team"), „Tadas Blinda", „Kino pavasario" filmų programa, „Kaip mes žaidėme revoliuciją".
Dar daugiau apie renginį ir idėją: www.pljs2012.lt
Jeigu kiltų klausimų drąsiai kreipkitės į Vaidą Kelerytę vaida@pljs.org arba Guodą Lomanaitę guoda@pljs.org.

2012-05-23
Kaimuose jaunimas nesnaudžia!
Jei esi vienas iš tų, kuris savo kaime nesnaudžia – dalyvauk mokymo kursuose ir sužinok, kaip atsakingai veikti, atrasti kūrybinius sprendimus ir būti versliam!
Mokymo kursai vyks 2012 m. birželio 9-13 d., Daugirdiškių km.
AKCIJA: registruojiesi vieną kartą, dalyvauji dviejuose mokymuose!
AKCIJA: kviečiame iš tos pačios kaimiškos vietovės 2 atstovus: vieną jauną žmogų (metų prasme), o kitą taip pat jauną (bet širdyje), kuris neatitolęs nuo jaunų žmonių, dirba su jais, padeda įgyvendinti veiklas. Pasitikrink, ar verta skaityti visą mokymo kursų aprašymą ir registruotis! Vietų skaičius ribotas!
Jau turime 16 dalyvių, kurie nekantriai laukia didesnės grupės. Norime pakviesti programoje dalyvauti dar 16 žmonių!

2012-05-14
JRD kviečia į mokymus "Tarpžinybinis bendradarbiavimas jaunimo politikos srityje", skirtus nevyriausybinių jaunimo bei su jaunimu dirbančių organizacijų atstovams, š. m. gegužės 28-30 d., Telšiuose.

2012-05-08
JRD kviečia į mokymus "Viešasis kalbėjimas", kurie vyks 2012 m. gegužės 25-27 d. Klaipėdoje. Mokymai skirti nevyriausybinių jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų atstovams.

Daugiau informacijos apie šiuos mokymus galite rasti čia: http://www.jrd.lt/jrd-veiklos-naujienos/jrd-kviecia-i-mokymus-viesasis-kalbejimas-klaipedoje


2012-04-30
Kvietimas dalyvauti ilgalaikėje mokymų programoje "Socialinis aktyvumas ir verslumas kaime", 2012 m. gegužės - spalio mėn.
Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra, koordinuojanti ES programos ´Veiklus jaunimas įgyvendinimą Lietuvoje, 2012 m. gegužės – spalio mėn. organizuoja ilgalaikę mokymo programą ´Socialinis aktyvumas ir verslumas kaime, kurios tikslas – ugdyti jaunų žmonių iš kaimiškų vietovių kūrybiškumą ir verslumą, gerinti jų į(si)darbinimo galimybes.
Norėdami dalyvauti ilgalaikėje mokymo programoje, iki 2012 m. gegužės 6 d. kartu poroje (jaunas žmogus ir su jaunimu dirbantis asmuo) užpildykite dalyvių registracijos anketą internete http://www.jtba.lt/anketa/kaimo-bendruomenes
Pasitelkiant šią mokymų programą, siekiame kaimiškose Lietuvos vietovėse ugdyti jaunus žmones, kurie imtųsi naujų, kūrybiškų, socialiai atsakingų veiklų, skatinančių tiek jaunimo užimtumą, tiek prisidedančių prie bendruomenės gerovės didinimo.
Mokymo programa skirta jauniems žmonėms ir su jaunimu dirbantiems asmenims iš kaimiškų vietovių. Dirbantis su jaunimu asmuo gali būti jaunimo, socialinis, kultūros, sporto, seniūnijos darbuotojas, socialinis pedagogas, bendruomenės narys, dirbantis su jaunais žmonėmis (padedantis jauniems žmonėms organizuoti veiklas, konsultuojantis jaunus žmones ir pan.).
Mokymų programoje dalyvauti kviečiame po du atstovus iš tos pačios kaimiškos vietovės: vieną jauną žmogų ir vieną su jaunimu dirbantį asmenį. Ši pora turi norėti ir gebėti dirbti kartu ir galėti dalyvauti visuose mokymo programos etapuose.
Ilgalaikės programos etapai:
I etapas. Gegužės 19-23 d. Mokymo kursai kūrybiškumo ir verslumo ugdymui. Pirmųjų mokymų metu bus orientuojamasi į gebėjimus įvardinti jauniems žmonėms aktualias problemas ir kūrybiškai jas spręsti, kurti ir pritaikyti naujoves bei kūrybiškumą savo bendruomenėje. Mokymo kursų metu dalyviai rengs idėjas, kurias įgyvendins per antrąjį programos etapą.
II etapas. Birželis–rugsėjis. Po mokymų dalyviai rengs ir savo bendruomenėse įgyvendins mini iniciatyvų projektus, padėsiančius pagrindus didesniems socialinį verslumą ir įsidarbinimą skatinantiems projektams. Jų metu dalyviai galės pritaikyti mokymo kursų metu įgytus įgūdžius bei kaupti vertingą patirtį. Praktikos etapo metu dalyvius konsultuos JTBA regioniniai konsultantai.
III etapas. Rugsėjo 28 – spalio 2 d. Po praktinio patyrimo savo bendruomenėse, tie patys dalyviai bus kviečiami į antruosius mokymo kursus įgytų kompetencijų ir patirties įsivertinimui bei papildomų kompetencijų, kurios įgalintų dalyvius kurti jaunimo aktyvumą skatinančias veiklas ar socialinius verslus, tobulinimui.
Prieš kiekvieną etapą atrinktiems dalyviams bus siunčiama detali informacija apie programą, pasiruošimą, praktinius dalykus, kur ir kaip atvykti, ir t.t.
Dalyvavimas mokymų programoje dalyviams suteiks galimybę įgyti:
 • Kūrybiško ir į sprendimus orientuoto mąstymo įgūdžių
 • Geresnį supratimą apie socialinį aktyvumą ir verslumą
 • Iniciatyvumo įgūdžių
 • Naujų galimybių kūrimo ir esamų išteklių panaudojimo įgūdžius
 • Gebėjimų pasitelkti įgytą patirtį ieškant darbo
 • Žinių ir supratimo apie ES programos ´Veiklus jaunimas paramą jaunimo neformaliojo ugdymo, iniciatyvumo ir verslumo skatinimo projektams
 • Praktinį mini projektų įgyvendinimo patyrimą
Dirbantieji su jaunimu dar papildomai turės galimybę įgyti:
 • Jaunų žmonių palydėjimo ir konsultavimo įgūdžių
 • Patirties analizavimo ir aptarimų vedimo įgūdžių
 • Tarpininkavimo tarp jaunų žmonių ir kitų bendruomenės grupių įgūdžių
Ši ilgalaikė mokymų programa padės ne tik tiesioginiams programos dalyviams, bet ir kaimo bendruomenėms, iš kurių jie atvyks. Programos metu dalyviai bendruomenėje kurs inovatyvias veiklas, sieks įtraukti daugiau jaunų žmonių, analizuos esamas galimybes socialinėms iniciatyvoms ir sieks jas įgyvendinti.
Išsamesnę informaciją apie mokymų programą, pasiruošimą, dalyvių atrankos kriterijus, mokymų vadovų patirtį ir pan. galite rasti čia: bendruomenėms (spausti ant nuorodos).
Dalyvavimo sąlygos
Programos, nakvynės ir maitinimosi išlaidas mokymo kursų metu padengs Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra. Kelionės išlaidos iki mokymo kursų vietos ir atgal lieka dalyvio ar jį/ją siunčiančios organizacijos, bendruomenės atsakomybėje.
Registruodamiesi į šiuos mokymus, jauni žmonės ir su jaunimu dirbantys asmenys (jei bus atrinkti dalyvauti) įsipareigoja:
 • skirti laiko (mažiausiai 4-5 valandas) pasiruošimo etapui prieš I–uosius mokymo kursus ,,Socialinis aktyvumas ir verslumas kaime´;
 • dalyvauti mokymo kursuose ir į (si) vertinimo seminare nuo pradžios iki pabaigos;
 • įsipareigojimas dalyvauti visuose mokymo programos etapuose, įskaitant ir praktinių iniciatyvų įgyvendinimą birželio – rugsėjo mėnesiais;
Atrinkti dalyviai bus informuoti iki š.m. gegužės 10 d. paskelbiant jų sąrašą Agentūros tinklalapyje www.veiklusjaunimas.lt / www.jtba.lt bei išsiunčiant detalesnę informaciją apie pirmojo mokymų programos etapo – mokymo kursų – programą, pasiruošimą, praktinę informaciją, kur ir kada atvykti, jų registracijos anketose nurodytais el.pašto adresais.
Iškilus klausimams, kreipkitės į Jaunimo iniciatyvų koordinatorę Loretą tel. 8 5 2497003, el.paštu loreta@jtba.lt .
Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros informacija

2012-04-20
Mokymų programa susideda iš trijų etapų: mokymo kursų, praktinės veiklos bendruomenėse ir įsivertinimo seminaro.
Pasitelkiant šią mokymų programą, siekiame kaimiškose Lietuvos vietovėse ugdyti jaunus žmones, kurie imtųsi naujų, kūrybiškų, socialiai atsakingų veiklų, skatinančių tiek jaunimo užimtumą, tiek prisidedančių prie bendruomenės gerovės didinimo.
Mokymų programoje dalyvauti kviečiame po du atstovus iš tos pačios kaimiškos vietovės: vieną jauną žmogų ir vieną su jaunimu dirbantį asmenį. Tad jei žinote aktyvius jaunus žmones ir jiems padedančius, juos palaikančius asmenis kaimiškose vietovėse, labai tikimės, kad padrąsinsite juos dalyvauti šioje mokymų programoje.
Konsultantų pagalba taip pat bus reikalinga, kai mokymų programos dalyviai įgyvendins idėjas savo bendruomenėse praktiniu laikotarpiu – gegužės–rugsėjo mėn. Dėl konsultacijų-palaikymo šiuo periodu tarsimės individualiai, kai jau žinosime dalyvius ir kokiuose rajonuose ši pagalba yra reikalinga.
Daugiau informacijos apie šią programą www.jtba.lt/naujienos/731
Registracija vyksta iki gegužės 6 d.

2012-04-20
2012 m. balandžio 22–28 d. Lietuvoje ir pasaulyje vyks UNESCO tarptautinė socialinė kampanija Visuotinio veiksmo savaitė 2012, kurios tema – Ankstyvasis vaikų ugdymas ir rūpyba.
Milijonai mokytojų, mokinių, nevyriausybinių organizacijų atstovų visame pasaulyje įsitrauks į kampanijos renginius ir pasisakys už vaikų teises. Prisijungti prie šios kampanijos kviečiami ir Jūs !
Kiekvienais metais daugiau nei 200 mln. vaikų iki 5 metų amžiaus žemo ir vidutinio išsivystymo šalyse patiria vystymosi sunkumų dėl skurdo, maisto trūkumo, nepriežiūros bei sunkiai prieinamų kokybiško ugdymo paslaugų. Jei ateityje jie ir turės galimybę lankyti mokyklą, jų pasiekimai greičiausiai bus žemesni, nei galėtų būti. Greičiausiai jie dirbs mažiau apmokamus darbus, neišgalės jiems suteikti kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų, pilnavertės mitybos ir tinkamo ugdymo.
Kiekvienas vaikas nuo gimimo turi teisę į kokybišką ugdymą
Jei šią teisę ignoruosime, milijonai vaikų bus pasmerkti, todėl Visuotinio švietimo kampanija kviečia pasaulio lyderius tęsėti duotus pažadus ir užtikrinti, kad kokybiškas ankstyvasis ugdymas būtų prieinamas visiems.
Kaip mes suprantame rūpybą ir ugdymą nuo ankstyvos vaikystės ?
(Sąvokos „ugdymas" ir „rūpyba" atskirtos sąmoningai , siekiant pabrėžti, kad vaikams svarbi ir priežiūra bei rūpinimasis jais, ir ugdymas bei mokymas. Daugiau apie tai – http://www.smm.lt/naujienos/pranesimai.htm?id=3138 )
Ankstyva vaikystė apima amžiaus tarpsnį nuo 0 iki 8 metų ir tai yra pats svarbiausias žmogaus vystymosi periodas. Visapusiškas ir kokybiškas ankstyvasis vaiko lavinimas svarbus vaiko fiziniam, psichomotoriniam, pažinimo, socialiniam ir emociniam vystymuisi, įskaitant ir kalbos mokymąsi bei raštingumą. Vaikai aktyviai mokosi nuo gimimo todėl pirmieji metai yra gyvybiškai svarbūs jų sėkmei mokykloje bei tolimesniame gyvenime.
Tyrimais įrodyta, kad tinkama mityba, gera sveikatos priežiūra, saugi ir patikima aplinka, ugdymas sudaro geresnes sąlygas intelektualiniam ir fiziniam vaiko vystymuisi ir gali lemti jo ateitį.
Nacionalinis Visuotinio veiksmo savaitės koordinatorius Lietuvoje - Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, vykdytojas – Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.
Daugiau informacijos apie 2012 metais vysiančią Visuotinę veiksmo savaitę Lietuvoje: http://www.savaite.lvjc.lt/
pasaulyje: http://www.globalactionweek.org/pages/news ir UNESCO interneto tinklalapyje adresu:

2012-04-17
Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau - Departamentas) skelbia Užsienio lietuvių jaunimo organizacijų veiklos finansavimo 2012 metais konkurso rezultatus.

2012-04-17

Eurodesk Lietuva komanda šią vasarą siūlo išsitaškyti!


2012-04-17
Ar Jūsų mokykloje yra moksleivių, kurie svajoja būti ateities lyderiais? Jei taip, visus juos kviečiame į Lietuvos mokinių forumą!
Skelbiame, jog registracija tinklapyje www.drasinkimeateiti.lt jau prasidėjo!
Lietuvos mokinių lyderystės forume jaunimas mokysis lyderystės paslapčių bei įgaus drąsos žengti savo sėkmės link. Pirmojoje renginio dalyje paskaitas jaunimui ves Aurimas Vietrinas (lektorius - praktikas, daugiau kaip 15 metų patirtį turintis verslo vadybos konsultantas - treneris, lektorius, koučas, Lietuvos verslo konsultantų asociacijos narys) bei Liana Mogišaitė (andragogė-praktikė, verslo konsultantė, trenerė, VšĮ Mokymo ir įgūdžių ugdymo centro vadovė). Lektoriai atsakys į klausimą, ko reikia, kad svajonės virstų realybe.
Antroji forumo dalis bus skiriama susitikimams su jau nemažai pasiekusiais žmonėmis, kurie pasidalins savo istorija bei atsakys į pateiktus klausimus. Su mokiniais bendraus:
 • Užsienio reikalų ministerijos ambasadorė ypatingiems pavedimams Ina Marčiulionytė, šiuo metu užimanti URM Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktorės pareigas, gali pasidalinti savo Lietuvos ambasadorės UNESCO patirtimi bei įspūdžiais, gavus Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžių.
 • Televizijos laidų vedėjas, žurnalistas ir publicistas Andrius Užkalnis. Andrius 16 metų gyveno ir dirbo Didžiojoje Britanijoje, vadovaudamas įvairiems skyriams BBC. „Kiekvienas yra savo laimės kalvis, o gyvenime nieko nebūna blogiau, nei skausmas dėl neišnaudotų galimybių” – taip mąsto Lietuvoje rašiniais ir trimis išleistomis knygomis išgarsėjęs žurnalistas, gyvenimo pusiaukelėje nusprendęs pasukti gyvenimą nauja vaga ir užsiimti kūryba.
 • Režisierius Emilis Vėlyvis, sukūręs ne vieną didelio jaunimo dėmesio sulaukusį filmą. Režisierius dažnai yra lyginamas su garsiuoju Q. Tarantino.
 • Vytauto didžiojo universiteto Teologijos fakulteto dekanas Benas Ulevičius, roko grupės "Quest Rising" įkųrėjas ir lyderis, etnologas, indenų kultūros tyrinėtojas, teologijos daktaras.
 • Televizijos laidų ir renginių vedėjas bei prodiuseris Gediminas Jaunius, kurį dar galima prisatyti kaip politinį veikėją bei režisierių.
 • Radijo bei televizijos laidų vedėjas, Radijo stoties „M–1“ programų direktorius Mindaugas Stasiulis.
Dalyvių, pasidalinsiančių su mokiniais savo patirtimi apie karjeros kelius ir klystkelius, sąrašas ilgėja kiekvieną dieną!
Taigi, laukiame moksleivių balandžio 20 d. Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje (Antakalnio g. 54).
Daugiau informacijos www.drasinkimeateiti.lt
Dalyvavimas nemokamas, tad vyresniųjų klasių mokiniai skatinami nedelsti ir registruotis adresu www.drasinkimeateiti.lt. Projektas yra iš dalies finansuojamas Europos socialinio fondo agentūros, įgyvendinant projektą „Neformalaus ugdymo iniciatyvų sistemos „DRĄSINKIME ATEITĮ“, skirtos asmenybės bendrųjų gebėjimų ugdymui, diegimas bendrojo lavinimo mokyklose“ (projekto Nr. VP1-2.2-ŠMM-05-K-01-025) pagal priemonę „Kalbų mokymo, verslumo, ugdymo ir inovatyvių švietimo metodų kūrimas ir diegimas“.


2012-03-20

Nacionalinis konkursas moksleiviams "Atsakingi mes!/?"

Konkurso užduotis – sukurti kūrinį, propaguojantį atsakingą vartojimą, populiarinantį aplinkosaugą ir puoselėjantį ekologinę kultūrą, darbe pasirenkant vieną iš gamtos stichijų (žemė, vanduo, oras, ugnis). Kūrinio žanrą pasirenkate patys tai gali būti: esė, eilėraštis, daina, atvirukas, paveikslas, plakatas, nuotrauka, vaizdo klipas, vaidybinis etiudas, šūkis, keramikos darbas, skulptūra, koliažas ir pan.

  

Siekdamas, kad savivaldybėse jaunimo politika būtų įgyvendinama vienodai, savivaldybės būtų skatinamos tapti nuolat tobulėjančiomis institucijomis jaunimo politikos srityje, regionuose nebūtų stokojama esminių jaunimo politikos tikslų ir uždavinių supratimo bei aiškios politinės valios jiems siekti, Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (JRD) inicijavo jaunimo politikos įgyvendinimo savivaldybėse kokybės vertinimus. Šie vertinimai yra viena iš JRD vykdomo projekto „Partnerystės tarp valstybinio ir nevyriausybinio sektorių skatinimas įgyvendinant integruotą jaunimo politiką" (toliau - Projektas) veiklų, prisidedančių prie Projekto pirmojo tikslo – „stiprinti valstybinį sektorių, dirbantį jaunimo politikos srityje“ – įgyvendinimo.

 

Daugiau informacijos ir pilną pranešimo tekstą apie atliktus Kokybės vertinimus rasite čia: http://www.jrd.lt/jrd-veiklos-naujienos/kokybes-vertinimai-sekmingam-jaunimo-politikos-igyvendinimui-ir-pletra

 

Edita Matulevičiūtė

 


Savivaldų pirmininkų susitikimas

 

Kovo 2 d. (penktadienį) Pasvalio Svalios pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos moksleivių sąjungos (toliau – LMS) organizuojamas Vadovų klubas. Tai nauja iniciatyva, kilusi Lietuvos moksleivių sąjungoje kaip galimybė įtraukti visas mokinių savivaldas į Savivaldų pirmininkų klubą – susitikimą, kuris vyks kartą per mėnesį. Klubo tikslas – suburti mokinių savivaldų pirmininkus, užmegzti dialogą ir skatinti bendradarbiavimą, išsiaiškinti egzistuojančias problemas, susijusias su mokiniais.

 

Į pirmąjį Vadovų klubo susitikimą atvyko Daujėnų, Svalios, Paiešmenių pagrindinių, Vaškų, Saločių Antano Poškos vidurinių ir Pasvalio Petro Vileišio bei Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės– Bitės gimnazijų mokyklų mokinių savivaldų pirmininkai ir nariai.

 

Iš pradžių susipažinimui pažaidėme socializacijos žaidimus, kurie padėjo mums geriau susipažinti.

Visos mokyklos turėjo paruošti pristatymus apie savo mokyklos mokinių savivaldą. Visų mokyklų pristatymai buvo puikūs. Iš jų sužinojome, kad dauguma mokyklų savivaldų dirba aktyviai, rengia ir organizuoja įvairius renginius, gerina savo mokyklos įvaizdį.

 

 

Pasvalio mokinių savivaldų informavimo centro (toliau – MSIC) narė Aida Jankauskaitė papasakojo apie Pasvalio MSIC organizuojamą mokyklų savivaldų forumą, kuris vyks kovo 14 d. Daujėnų pagrindinėje mokykloje. Diskutavome apie MSF metu galimas darbo grupių temas. Visi mokiniai aktyviai dalyvavo diskusijoje ir teikė savo pasiūlymus.

Po trumpos pertraukėlės, per kurią žaidėme tradicinius LMS žaidimus, Pasvalio MSIC pirmininkas Paulius Bukelis papasakojo apie dar vieną tradicinį LMS renginį – „Pavasario forumą“.

 

Šis vadovų klubas – pirmas Pasvalio rajone. Tikimės, kad jis taps tradicija, vienijančia mokyklų mokinių savivaldos atstovus.

 

Viktorija Bagdonavičiūtė

Pasvalio MSIC narė

 


Apklausa „Kokia savivalda Tavo mokykloje?“

Apklausos klausimus galtie rasti šiuo adresu:

http://www.publika.lt/apklausa-15-4f53b6a9a0ede.html

 


 

Kvietimas paminėti 1949 m. kovo 25–28 d. vykusius trėmimus iš Baltijos valstybių ir trėmimų aukas

 


 

Mokykla iš Turkijos ieško partnerių

 

Gülsefa Kapancıoğlu Anatolian vidurinė mokykla iš Turkijos ieško partnerių projektams pagal įvairias ES programos 'Veiklus jaunimas' priemones.

 


Organizacija iš Ispanijos ieško partnerių seminarui

 

Organizacija ASOCIACION SOCIOCULTURAL ALJARAQUE EN ACCION ieško partnerių seminarui, kuris planuojamas 2012 m. rugsėjo mėn.

 


Tarptautiniai BiTriMulti mokymai: pabandykit ir Jūs!

 


Kvietimas dalyvauti mokymo kursuose „SOHO“, 2012 m. birželio 13-17 d., Vokietijoje

 

Kursai skirti organizacijų atstovams, norintiems įgyti žinių bei įgūdžių, reikalingų vykdant „Europos savanorių tarnybos“ projektus.
Dalyvavimo anketą užpildyti iki kovo 25 d.

 


Kvietimas į mokymo kursus „T-NEW“ 2012 m. balandžio 23-29 d. Crimea, Ukrainoje

 

Mokymo kursai siekia išsamiai supažindinti su ES programos „Veiklus jaunimas“ 3.1 priemone „Bendradarbiavimas su ES kaimyninėmis šalimis“, akcentuojant mokymo ir bendradarbiavimo tinklų kūrimą, projektų kokybę.
Registracija vyksta iki 2012 m. kovo 11 d.

 


Kvietimas dalyvauti mokymo kursuose „Youth exchanges: facilitating the process of communication in English”, 2012 m. gegužės 14-19 d., Didžiojoje Britanijoje

 

Mokymo kursai siekia padėti dalyviams išmokti lengviau bendrauti anglų kalba ir užmegzti kontaktus jaunimo mainų projektų įgyvendinimui.
Registracija vyksta iki kovo 20 d.

 


Dalyvauk mokymo kursuose „Finding DEMO“, 2012 m. balandžio 17-22 d., Suomijoje

 

„Findin DEMO“ - tai mokymo kursai apie demokratiją, aktyvų dalyvavimą ir 1.3 priemonę: jaunimo demokratiškumo projektus.
Registracija vyksta iki kovo 13 d.

 


Dalyvaukite mokymo kursuose „The Power of Non Formal Education and youth exchanges“ , 2012 m. birželio 3-8 d., Šveicarijoje

 

Kviečiame į mokymo kursus apie neformalaus ugdymo vaidmenį, metodus, supratimą ir jo panaudojimą skatinant kultūrinę įvairovę ir tarpkultūrinį mokymąsi.
Registracija į mokymus vyksta iki 2012 m. balandžio 1 d.

 


Kvietimas dalyvauti mokymo kursuose „European Citizenship in youth work“, 2012 m. birželio 11-17 d., Kroatijoje

 

Pagrindinis šių kursų tikslas – suteikti jaunimo darbuotojams ir organizacijų lyderiams įgūdžių ir žinių, reikalingų vykdant Europos pilietiškumo ugdymo projektus.
Registracija vyksta iki balandžio 1 d.

 


Kvietimas į mokymo kursus apie jaunimo užimtumą „YOUTH@WORK“ 2012 m. gegužės 7-13 d. Gaziantep, Turkijoje

 

Mokymo kursai skirti padidinti jaunimo darbo potencialą, suprasti (ne)užimtumo vaidmenį jaunimo darbe suteikiant jaunimui geresnes galimybes darbo rinkoje ar jų profesiniame gyvenime.
Registracija vyksta iki kovo 23 d.

 


Kvietimas į seminarą „National and EU Youth Policies“ 2012 m. balandžio 24-26 d. Liublijanoje, Slovėnijoje

 

Šiuo seminaru siekiama skatinti instrumentų, remiančių europinių, nacionalinių, regioninių bei vietinių jaunimo politikos strategijų darnumą, rasti tarp jų ryšį.
Registracija vyksta iki 2012 m. kovo 15 d.

 


Ilgalaikis tarptautinis projektas “Media Wake Up: Young people take part in the structured dialogue”

 

Šiuo projektu yra siekiama padidinti jaunų žmonių suvokimą apie struktūrinį dialogą ir jaunų žmonių dalyvavimą sprendimų priėmimo procese nacionaliniu ir Europiniu lygiu, aktyviai naudojant įvairias medijos priemones.
Registracija iki kovo 25 d.

 


Jaunimas nemano, kad šešiolikmečiai turėtų balsuoti rinkimuose

 

Kviečiame susipažinti su Lietuvos jaunų žmonių atsakymais į 2012 m. pirmąjį pusmetį ES pirmininkaujančios Danijos pateiktus klausimus apie jaunų žmonių dalyvavimą.

 


Kvietimas dalyvauti mokymo kursuose „BiTriMulti“, 2012 m. birželio 6-10 d., Prancūzijoje

 

Mokymo kursai „BiTriMulti“ skirti tiems, kurie neturi 1.1 priemonės Jaunimo mainų projektų vykdymo patirties ir ieško partnerių užsienyje.


Kvietimas dalyvauti mokymo kursuose „Sportas - neformaliojo ugdymo priemonė“, 2012 m. balandžio 2-6 d.

Kursais siekiama padėti sporto specialistams geriau susipažinti su neformaliojo ugdymo principais ir galimybėmis juos taikyti kasdieniame darbe.
Mokymo kursuose kviečiami dalyvauti sporto specialistai iš sporto mokyklų, sporto klubų.

 


Pristatome Europos Tarybos leidinį apie tarpkultūrinį mokymąsi anglų kalba - „Intercultural learning in non-formal education“. Leidinys apie tarpkultūrinį mokymąsi anglų kalba

 


MOKINIŲ PRIEŠINIŲ KONKURSAS „KAIP AŠ ĮSIVAIZDUOJU SAUGŲ DARBĄ“

 

 


 

Skelbiamas IV respublikinis mokinių piešinių konkursas "Senu daiktų istorijos". Maloniai kviečiame dalyvauti visų mokyklų mokinius.

Konkurso nuostatai


Kviečiame dalyvauti tarptautiniuose mokymo kursuose

 

Kvietimas į kontaktų užmezgimo seminarą „European Rural Youth - Make New Contacts! 2012 m. balandžio 10-15 d. Virrat, Suomijoje

Kontaktų užmezgimo seminaras „European Rural Youth“ siekia suburti drauge jaunimo darbuotojus iš skirtingų kaimo vietovių ir atrasti tarptautinio bendradarbiavimo galimybes mažose kaimo vietovėse Europoje.
Registracija vyksta iki 2012 m. kovo 7 d.

 

Kvietimas į seminarą „GET INSPIRED! A Seminar on Youth Entrepreneurial Learning“ 2012 m. balandžio 19-24 d. Lenkijoje (atnaujinta)

Seminaras skirtas neformalaus,formalaus ugdymo ir verslo atstovams, besidomintiems ar užsiimantiems antreprenerišku mokymu(si) skatinant jaunų žmonių tarptautinį ir tarpsektorinį bendradarbiavimą.
Registracija vyksta iki 2012 m. kovo 4 d.

 

Kvietimas dalyvauti mokymo kursuose „ATOQ – Advanced Training On Quality“, 2012 m. balandžio 24-29 d., Vilniuje

Šiame renginyje kviečiami dalyvauti jaunimo darbuotojai ir jauni žmonės, jau turintys patirties organizuojant tarptautinius jaunimo mainus pagal 1.1 priemonę.
Registracija vyksta iki kovo 2 dienos.

 

Kvietimas į mokymo kursus „EuroMed Essentials: The Role of Religions in the EuroMediterranean Cooperation“ 2012 m. balandžio 23-28 d. Maltoje

Pagrindinis mokymo kursų tikslas yra pagerinti esamų ar būsimų mokymų vadovų žinių ir kompetencijų lygį nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu. Šių metų renginyje dėmesys bus skiriamas religijos temai.
Registracija vyksta iki 2012 m. kovo 2 d.

 

Kvietimas į mokymo kursus „Climate Change“ 2012 m. balandžio 23-27 d.  Langeness, Vokietijoje

Šie ES programos „Veiklus jaunimas“, Britų Tarybos ir Jungtinių Tautų aplinkos programos mokymo kursai yra unikali galimybė supažindinti su klimato kaitos problemomis, poveikiu, atrasti šią temą keliais požiūriais,įgytą patirtį panaudoti kuriant iniciatyvas, projektus.
Registracija vyksta iki 2012 m. kovo 2 d.

 

Daugiau informacijos apie mokymo kursus galite sužinoti paspaudę ant mokymo kursų nuorodos arba apsilankę tinklalapyje www.veiklusjaunimas.lt


 

Pokalbiai skirtingomis kalbomis: susipažink su daugiakalbystės tema iš arčiau!

Eurodesk Lietuva ir Goethe‘s institutas į viršų kelia daugiakalbystės temą, o ja besidomintiems žada kelionę į Vokietiją. Nors bent dviejų užsienio kalbų mokėjimas dažnai siejamas su geresniu darbu ir didelėmis perspektyvomis, visgi retas kuris gali pasigirti mokantis daugiau nei vieną užsienio kalbą. Jau mokyklose moksleiviai vis dažniau atsisako antrosios ir nesirenka trečiosios užsienio kalbos, o dar rečiau mokosi ne anglų kaip pirmosios užsienio kalbos.Euroscola konkursas

Paskelbtas Euroscola konkursas Lietuvos pagrindinėms mokykloms, kurio laimėtojas atstovaus Lietuvai Euroscola renginyje Strasbūre š.m. birželio 15 d. Tai yra vienintelis konkursas per metus, kuriame dalyvauja jaunesni - 14-16 metų - moksleiviai, ir jis skirtas tik pagrindinėms mokykloms.

Jei kiltų klausimų, rašykite arba skambinkite žemiau nurodytais telefonais.

 

Euroscola aprašymas

Kvietimas

Paraiška

Konkurso sąlygos pagrindinėms mokykloms 

 

Kviečiame dalyvauti!

 

Natalija Bružienė

Europos Parlamento Informacijos biuras Lietuvoje

Naugarduko g. 10

Vilnius LT-01309

Tel. (8 5) 212 0766

Faks. (8 5) 261 9828

www.europarl.lt


Susitkimas su LMS prezidentu Vygintu Eidėnu

 

Nors ir buvo ilgasis savaitgalis, Lietuvos moksleivių sąjungos (toliau – LMS) Pasvalio mokinių savivaldų informavimo centro (toliau – MSIC) nariai nenuobodžiavo. Vasario 17 dieną Pasvalio kultūros centre vyko pokalbis su LMS prezidentu – Vygintu Eidėnu.

LMS prezidentas išklausė Pasvalio MSIC narius apie jų organizacijos veiklą, vyraujančias problemas, atsakė į narių užduodamus klausimus.

Vėliau, diskutavo apie artėjančius LMS organizuojamus renginius, vadovų klubą ir maratoną po Lietuvą – pradedantį mokinių savivaldų forumą (MSF). LMS prezidentas davė daug naudingų patarimų, kaip geriau organizuoti šiuos renginius, paaiškino jų veikimo principus.

Arbatos pertraukėlės metu Vygintas mielai kalbėjo su MSIC nariais apie tai, kas jiems aktualu, davė daug patarimų, kaip stiprinti šią veiklą.

Paskutinėje dalyje nagrinėjome bene svarbiausią klausimą. Kodėl tiek daug jaunimo yra nemotyvuoti? Kas tai lemia? Ką daryti norint pritraukti kuo daugiau jaunimo į veiklą, ar tokias organizacijas kaip LMS? „Kiekvieną motyvuoją įvairūs dalykai. Galbūt vieną žmogų motyvuoja darbas, tai ką galima pasiekti šia veikla, kitą – pripažinimas, o dar kitą – tiesiog smagi aplinka, žmonės.“ – sakė Vygintas, jau 5 metus dalyvaujantis LMS veikloje.

Manau, po susitikimo kiekvienas MSIC narys susimąstė – o kas gi motyvuoja jį? Šis Vyginto atvykimas, pokalbis davė mums daugybę naudos, patarimų, ir tikimės, kad dabar Pasvalio rajono MSIC turės dar daugiau noro, motyvacijos gerinti jaunimo veiklą.

 

 

                                                                                                                                                                Viktorija Bagdonavičiūtė


Kovo 19-23 dienomis kartu su VšĮ "Kino pavasaris" organizuojame 1-ąjį mokslinių fantastinių ir mokslo populiarinimo filmų festivalį "Eureka 2012", kurio pagrindinis tikslas - parodyti jaunimui, jog mokslas ir mokslinė veikla gali būti ne tik sudėtinga, bet ir labai įdomi ir netgi lengvai suprantama.


Kviečiame Jūsų miesto mokyklos mokinius kartu su mokytojais, tėvais ar draugais atvykti į šį festivalį ir praleisti naudingą ir įdomų pusdienį!

Kvietimas

Repertuaras

Visi filmų seansai yra nemokami, tačiau į juos reikia užsiregistruoti iš anksto adresu: www.kinopavasaris.lt/registracija. Jie vyks Vilniuje, Forum CinemasVingis kino teatre.

Jei kiltų klausimų, visada mielai į juos atsakysime šiuo el. paštu eureka@kinopavasaris.lt.


Lietuvos moksleivių sąjunga ir VšĮ "Kino pavasaris"


 

Kūrybinis projektas „Raktas į mokyklos muziejaus skrynią“

Kūrybinio konkurso „Įsimintiniausia pamoka mokyklos muziejuje“ nuostatai

Kūrybinio konkurso „Istorinės asmenybės mokyklos muziejuje“ nuostatai

Kelionių maršrutų konkurso „Nuo muziejaus iki muziejaus“ nuostatai

„Mokyklos muziejaus ženklo - logotipo“ konkurso nuostatai

Dalyvių registracijos anketa

 


VšĮ „Inovacijų poligonas“ su Kauno technologijos universitetu vykdo projektą „Jaunimo inovatyvių idėjų kūrybinės dirbtuvės“ ir kviečia jaunimą siūlyti įdomias ir originalias idėjas. Išsamesnė informacija prieduose.

 

1 priedas

2 priedas

3 priedas

 

Rimantas Varanauskas

VšĮ „Inovacijų poligonas“ direktorius

+370 611 23123+370 611 23123 

rimas@savasratas.lt

www.innovativepeople.eu

 


Lietuvos mokinių dainų šventė „Mūsų vardas – Lietuva“ vyks, kaip ir buvo numatyta, tačiau pagal taupesnį scenarijų. Dėl to vakar buvo sutarta pas ministrą pirmininką Andrių Kubilių vykusiame pasitarime.

„Dainų šventę galime surengti už mažesnes, bet efektyviau naudojamas lėšas, – sako švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. – Ministerija, peržiūrėjusi savo vidinius išteklius, ketina skirti 2 mln. litų. Dar 3 mln. litų numato skirti Vyriausybė. Artimiausiu metu kartu su visomis suinteresuotomis šalimis aptarsime, kaip efektyviau naudoti biudžeto lėšas ir sutelkti visus galinčius padėti ar prisidėti prie šio renginio“.

Mokinių dainų šventę „Mūsų vardas – Lietuva“ numatyta surengti Vilniuje liepos 6–8 d. Buvo planuota, kad šventėje dalyvaus apie 20 tūkst. dalyvių, kurie pasirodys trijų dienų programoje: Šokių dienoje „Siemens“ arenoje, Dainų dienoje Vingio parke ir Ansamblių vakare Kalnų parke.

 

Švietimo ir mokslo ministerijos Komunikacijos skyrius

 


Informuojame, kad Jaunimo reikalų departamentas skelbia Jaunimo koordinacinės veiklos ir jaunimo politikos plėtojimo tikslinės programos finansavimo 2012 metais konkursą.

 

Daugiau informacijos apie paskelbtą konkursą (paraiškų teikimo terminą ir visus reikalingus dokumentus) rasite čia: http://www.jrd.lt/jrd-veiklos-naujienos/jrd-skelbia-jaunimo-koordinacines-veiklos-ir-jaunimo-politikos-pletojimo-tikslines-programos-finansavimo-2012-metais-konkursa

 


ES programa „Veiklus jaunimas“ kviečia jaunus žmones ir su jais dirbančius asmenis sužinoti, kaip galima mokytis kitaip.

 

2012 m. vasario 2-4 d. Litexpo rūmuose vyksiančio renginio „Mokymasis. Studijos. Karjera“ metu apsilankykite 3-ios salės foje įsikūrusiame ES iniciatyvos „Judus jaunimas” stende.


Daugiau informacijos apie užsiėmimus rasite prisegtame kvietime. Žinutė tinklalapyje: http://www.jtba.lt/naujienos/679
Išskirtinai kviečiame registruotis į reginį vasario 2 d. 15.00 – 16.00 val.


„Kad mokymasis būtų lyg sviestu pateptas“ - seminaras su praktiniais užsiėmimais mokiniams ir mokytojams.
Dalyviai bus kviečiami patirti, kaip galima mokytis kitaip ir kuo svarbus mokymasis iš patirties. Užsiregistravusiems iš anksto bus įteikiami kvietimai į mugę. Registruotis galima čia iki sausio 27 d.: http://www.jtba.lt/anketa/mokykis


Iki susitikimo,
Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros komanda
Daugiau apie ES programą „Veiklus jaunimas” galima sužinoti:
www.veiklusjaunimas.lt

www.facebook.com/veiklusjaunimas

 


 

Kviečiame klausyti radijo laidą ir išgirsti Jaunimo reikalų departamento atstovo pasisakymus apie jaunimo politikos svarbą Lietuvoje. 

 

Vakar (sausio 9 d. 18 val.) Jaunimo reikalų departamento direktoriaus pavaduotojas Juozas Meldžiukas dalyvavo Marijos radijo tiesioginės transliacijos laidoje "Ar yra Lietuvoje jaunimo politika?".

 

Daugiau informacijos apie laidą ir jos transliaciją rasite čia: http://www.jrd.lt/jrd-veiklos-naujienos/kvieciame-klausyti-radijo-laidos-ir-isgirsti-jrd-atstovo-pasisakymus-apie-jaunimo-politikos-svarba-lietuvoje.

 

Taip pat informuojame, kad šiandien Departamentas pristato naująjį savo tinklapį www.jrd.lt. Tikimės, kad naujasis tinklapis bus informatyvus kiekvienam iš jūsų skelbiant informaciją apie jaunimo politiką. 

 

Kviečiame apsilankyti 

www.jrd.lt

 


 
Jaunimo reikalų departamentas skelbia 2012 m. programų finansavimo konkursus!


 

Skelbiami Atvirų jaunimo centrų veiklos programų finansavimo 2012 metais, Atvirų jaunimo erdvių veiklos programų finansavimo 2012 metais, Jaunimo organizacijų stiprinimo programų finansavimo 2012 metais, Regioninių jaunimo organizacijų tarybų stiprinimo programų finansavimo 2012 metais konkursai.

 

Daugiau informacijos apie skelbiamus programų finansavimo konkursus ir visus papildomus dokumentus rasite čia: http://www.jrd.lt/jrd-veiklos-naujienos/skelbiame-2012-m-programu-finansavimo-konkursus


Edita Matulevičiūtė

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Informacijos analizės ir tarptautinių ryšių skyrius

Vyr. specialistė

Tel. (8~5) 2 460 886

El. paštas edita.matuleviciute@jrd.lt

www.jrd.lt

www.facebook.com/jaunimas


 

Kviečiame dalyvauti Europos Sąjungos konsultacijoje apie jaunų žmonių dalyvavimą demokratiniame gyvenime

Ši konsultacija vyksta pagal ES Tarybai pirmininkaujančių valstybių išsikeltą jaunimo politikos prioritetą. Šiuo metu vyksta Lenkijos-Danijos-Kipro pirmininkavimo ES Tarybai periodas. Bendrasis šių šalių jaunimo politikos prioritetas yra jaunimo dalyvavimo demokratiniame gyvenime skatinimas.

2012 m. pirmąjį pusmetį pirmininkauja Danija, į kurios parengtą klausimyną ir kviečiame atsakyti: http://www.publika.lt/apklausa-15-4ed787cc76c45.html

Dalyvaudami konsultacijoje ir pateikdami savo nuomonę,  Jūs svariai prisidėsite prie Europos Sąjungos jaunimo politikos formavimo!

 SADM Vaikų ir jaunimo skyriaus informacija

Jaunimo reikalų departamentas ieško studentų - praktikantų!

Domiesi jaunimo politika, aktyviai veiki jaunimo nevyriausybinėse organizacijose ir/ar kitoje jaunimo veikloje? Laikas spaudžia, kai turi pasirinkti praktikos vietą ir vis dar nežinai, kokioje įstaigoje nori ją atlikti? Šis kvietimas - kaip tik TAU!

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ieško studentų - praktikantų, kurie norėtų tobulinti gebėjimus projektų administravimo, informacijos sisteminimo, tarptautinių ryšių, dokumentų valdymo bei teisės srityse.

Praktiką gali atlikti šiuose skyriuose:

 • Jaunimo politikos plėtros ir programų įgyvendinimo;
 • Informacijos analizės ir tarptautinių ryšių;
 • Teisės ir bendrųjų reikalų.

Siųsk savo gyvenimo aprašymą (CV) el. paštu evelina.mockute@jrd.lt, nurodant skyrių kuriame nori atlikti praktiką bei kontaktinę informaciją iki š. m. sausio 27 d.

Kilus klausimams gali kreiptis el. paštu evelina.mockute@jrd.lt arba tel. (8 5) 2 497 002.

--

Kontaktams:

 Edita Matulevičiūtė

Informacijos analizės ir tarptautinių ryšių vyr. specialistė

(8-5) 2 460 886  |  edita.matuleviciute@jrd.lt

www.jrd.lt

www.facebook.com/jaunimas


Švietimo mainų paramos fondas skelbia kvietimą teikti Comenius Regio partnerysčių projektų paraiškas 2012 m.
 
Visus susidomėjusius minėtais projektais ir turinčius idėjų projektui įgyvendinti 2012 m. sausio 17 d. kviečiame dalyvauti seminare-konsultacijoje 2012 m. Comenius Regio partnerysčių projektų paraiškų teikėjams. Daugiau apie renginį skaitykite ir registruokitės čia .

 


Nauja  metodika jaunimo lyderiams "Pozityvas". "Pozityvo" metodika yra skirta jaunimo lyderiams dirbti su neformaliomis jaunimo grupėmis periodiškai. Metodika yra skirta kritinio mąstymo, žmogaus teisių ugdymui. Jaunimo lyderiai, taikantys metodiką, nuolatos kontaktuoja su mūsų konsultantais, pagal galimybes dalyvauja mokymuose. Šiuo metu metodiką išbandome projekto "Piliečio žadintuvas" metu. Elektroninę metodikos versiją galite rasti čia: http://visiskirtingivisilygus.lt/pozityvo-metodika/ . Tie, kas norite turėti popietinį variantą, kviečiu pas mus į biurą :). (Gedimino pr. 9, III aukštas NVO Avilys).

 


Nacionalinių ir regioninių jaunimo organizacijų atstovai kviečiami dalyvauti informaciniuose seminaruose
Kvietimas į informacinį vizitą jaunimo organizacijų arba su jaunimu dirbančių organizacijų vadovams ir/ar valdybos nariams Vokietijoje

Konkursas „(Ne) Pasaka“

Siekiant paminėti šiuolaikinės Europos kontekste vis didesnę svarbą įgaunančią Tarptautinę tolerancijos dieną, skatinti kritinį bei nestereotipinį mąstymą, atkreipti visuomenės dėmesį į susiformavusius stereotipus ir stigmas, jų žalą, taip pat būtinybę jau nuo ankstyvos vaikystės skatinti pagarbą žmogaus teisėms, Nacionalinis socialinės integracijos institutas organizuoja pirmąjį konkursą „(Ne) Pasaka“.
Konkurso metu visi norintys yra raginami siųsti savo pačių sukurtas, pasakose dažniausiai sutinkamus stereotipus griaunančias istorijas, kurios prisidėtų prie kritinio mąstymo ugdymo bei tolerancijos skatinimo vaikų tarpe. Šios istorijos turėtų tapti atsvara tradicinėms žiaurumu perpildytoms bei klišių ir stereotipų prigrūstoms, taip pat tautinę bei lytinę diskriminaciją skatinančioms pasakoms.
Pabrėžiame, kad konkurse dalyvauti yra kviečiami visi norintys, nepriklausomai nuo jų amžiaus, veiklos ar gyvenamosios vietos.
Nugalėtojų laukia organizatorių įsteigti prizai, o geriausi darbai bus publikuojami portaluose www.gyvojibiblioteka.lt, www.visiskirtingivisilygus.lt, www.zmogui.lt,
Platesnė informaciją rasite mūsų tinklalapyje adresu: http://visiskirtingivisilygus.lt/nepasaka/

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (JRD), įgyvendindamas projektą „Integruotos jaunimo politikos plėtra“, organizuoja mokymus, skirtus jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų atstovams.


Paskelbtas tryliktasis nacionalinis mokinių konkursas "Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija" 2011-2012 m.

Kviečiame Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 5-12 kl. mokinius dalyvauti šiame konkurse. Konkurso tikslas – skatinti jaunimą ugdytis kūrybinius gebėjimus ir pilietiškumą, puoselėti tautinius jausmus ir istorinę atmintį; siekti, kad, tirdami Lietuvos istoriją, darbų autoriai ją „atrastų” per konkrečių asmenų – įvairių Lietuvos žmonių – likimus ir istorijas.

Konkurso nugalėtojų laukia ekskursijos po muziejus, senąsias ir gražiąsias sostinės vietas, koncertas, diplomai, organizatorių ir rėmėjų dovanos. Konkurso nugalėtojams teikiama pirmenybė dalyvauti LGGRTC organizuojamuose renginiuose, istorinėse pažintinėse vasaros stovyklose.

Darbus kartu su dalyvio anketa konkursui prašome pateikti iki 2012 m. vasario 16 d. adresu Didžioji g. 17/1, Vilnius LT-01128

Daugiau apie konkursą: www.genocid.lt, tel. 852755261, 852314149, el. p.: regina.stasiskyte@genocid.lt

Nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ nuostatai 2011–2012 m.


Jaunimo reikalų departamentas tęsia bendradarbiavimą su Policijos departamentu

2011 m. lapkričio 9 d. Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (JRD) direktorius Mindaugas Kuliavas ir Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiamas veiklos įgyvendinimas, susijęs su jaunimu.


2012 m. Lietuvos mokinių dailės olimpiados tema „Sparnai. Nuo vėjo malūnų iki ...“

 Renginio organizavimas mieste, rajone, apskrityje – iki 2012 m. vasario 6 d.

Respublikinis etapas – 2012 m. balandžio 3–4 d. Panevėžio dailės mokykloje (Ramygalos 16 A, LT-36210, Panevėžys), įėjimas iš Vilniaus g. 2

Dalyviai – bendrojo ugdymo, profesinių ir kitų mokyklų 9–12 klasių mokiniai.

Informacijos pateikimo respublikiniam etapui data el. p. adresai ir tel.- iki kovo 1 d.

Dalyvių sąrašai, informacija apie atsivežamus darbus pateikiama el. paštu Dinai Mackevič

Dina.mackevic@lmitkc.lt, tel. (8  5) 2776301.

Atsakingi asmenys

Vytautas Tallat-Kelpša 8 656 09490

daile@panevezys.omnitel.net

 Dina Mackevič

Dina.mackevic@lmitkc.lt

tel. (8 5) 2776301

 

Temos paaiškinimas

Lietuvoje, daugiausia Aukštaitijos regione, gana daug išlikusių vėjo malūnų, didelė dalis jų prastos būklės ir sparčiai nyksta. Jie įdomūs tiek istorine, etnografine prasme, tiek ir savo eksterjeru bei interjeru. Šiame regione mažai upių, todėl gyventojams teko statyti vėjo malūnus. Čia iškilo ne tik mediniai, bet ir iš molio plūkti statiniai. Vieni jų gaudė vėją sukiodami kepures, kiti prieš vėją gręžėsi visu korpusu.

Vėjo malūnai labai gražūs ir pagyvinantys peizažą statiniai, juose daug romantikos, laisvės fantazijai. Galime prisiminti M. Servanteso „Don Kichotą“, Leonardo da Vinčio kūrybą, mažųjų olandų tapytus peizažus. Tai galėtų būti ir laisvės sparnai, čia galima rasti sąsajų su J. Zikaro kūryba, su Pegasu – kūrybos simboliu ir pan.

Mokiniai gali daryti darbus iš natūros ir atlikti laisvas kūrybines užduotis sparnų tema, galimos kompozicijos panaudojant sparno motyvą kaip techninį elementą, su sparnuotais gyvūnais (vabzdžiai, paukščiai), fantastiniais sutvėrimais ir mechanizmais.

Lietuvos mokinių dailės olimpiados sąlygos


„Sėkmės mokykla“ kviečia į konferenciją vyresniųjų klasių moksleivius „Įkvėpk. Žinok. Sukurk!

Laikas: 2011 m.  lapkričio 12 d., 10-14 val.

Vieta: Verslo lyderių centras (BLC), K.Donelaičio g. 62 / V.Putvinskio g. 53, LT-44248 Kaunas.

Konferencijos lektoriai:

Gabrielius Liaudanskas (Svaras)  - Lietuvos repo, hip-hop'o scenos atstovas, grupės "G&G Sindikatas" narys.

Tema: „Padiskutuokime: lyderiais gimstama ar tampama?

Tomas Tumalovičius – Informatikos magistras, Lietuvos krepšinio rinktinės fotografas, geriausio Lietuviško facebook puslapio įkūrėjas (Login 2011 auksas), žurnalistas.

Tema: „Stipriai spardykime savo užpakalius“

Saulius Jovaišas -  Personalo įvertinimo ir atrinkimo specialistas. Verslo valdymo, verslo etikos, socialinės atsakomybės, komunikavimo, komandinio darbo, lyderystės treneris ir konsultantas.

Tema: „Verslo užkulisiai – ar tai man?“

Pradėkime naująjį konferencijų sezoną su jaunatvišku polėkiu ir žingeidumu.

Nepraleiskite progos sudalyvauti, pasisemti įkvėpimo, gerų emocijų ir energijos!

Renginys nemokamas!

Daugiau informacijos rasite el. paštu -  egle@sekmesmokykla.lt, tel. + 370 64417595+ 370 64417595 .


JRD kviečia mokytis jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų atstovus

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (JRD), siekdamas, kad nevyriausybinių organizacijų nariai turėtų pakankamai žinių ir įgūdžių, reikalingų tiek organizacijos veiklai vykdyti, tiek atstovauti pačiai organizacijai, organizuoja mokymus jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų nariams. Tokiu būdu įgyvendindama projekto „Integruotos jaunimo politikos plėtra“ veikla „Diegti efektyvaus bendradarbiavimo principus, didinant jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų atstovų kompetencijas“.


Pasvalio jaunimo organizacijas papildė dar viena organizacija

 2011 m. spalio 20 d. Pasvalio krašto muziejuje vyko Lietuvos moksleivių sąjungos steigiamasis forumas. Jo pagrindinis tikslas buvo įkurti MSIC (mokinių savivaldų informavimo centro) padalinį Pasvalyje.

Ankstų rytą, susirinkę į Pasvalio krašto muziejų, mokiniai iš karto  buvo pristatyti prie darbo. Juos suskirstė į keturias darbo grupes, kuriose turėjo išsiaiškinti kiekvienos mokyklos problemas, džiaugsmus, geriausiai pavykusius renginius. Vėliau juos pristatė.

Po darbo grupėse Pasvalio krašto muziejaus gidė  pristatė atsinaujinusį Pasvalio krašto muziejų.

Susipažinus su naujais eksponatais,  ir išklausius įdomių pasakojimų, Antanas Surgailis pristatė naują „Kino buso“ projektą „Mokausi iš kino“.

Iš Vilniaus atvykęs LMS (Lietuvos moksleivių sąjungos) prezidentas Vygintas Eidėnas pristatė LMS ir MSIC veiklą. Kartu su prezidentu atvyko šiaulietės merginos, kurios papasakojo apie vieną iš tradicinių  reniginių „Rudens forumą“, kuris vyks 2011 m. spalio 28-30 dienomis Šiauliuose, „Saulėtekio“ gimnazijoje.

Vėliau prasidėjo svarbiausia steigiamojo forumo dalis - pirmininko rinkimai. Į pirmininkus kandidatavo Paulius Bukelis, kuris bendru nutarimu ir buvo išrinktas.

Pasvalio jaunimo organizacijas papildė dar viena organizacija, kuri tikisi visų palaikymo ir efektyvaus darbo Pasvaliui ir jo jaunimui.

Viktorijos Bagdonavičiūtės informacija


Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra jus informuoja apie įvairias galimybes dalyvauti ES programos „Veiklus jaunimas“arba programos partnerių veiklose.

Prisiminę praeito laiško rekomendaciją, išduosime paslaptį: paspaudę ant pabrauktų žodžių, sakinių galite daugiau sužinoti apie šias veiklas, pamatyti filmukus. Tad norėdami gauti daugiau informacijos, tiesiog paspauskite J

 

Nr. 1 Veikla, tiems, kurie tik pamatę žodžius SAVANORIŠKA VEIKLA, FILMAI, KŪRYBA eina iš proto!

Dalyvauk filmukų konkurse „Nemarinuok laiko – savanoriauk!”.

Iki lapkričio 30 d. kviečiame siųsti filmukus, kuriuose būtų parodoma, kad laikas, leidžiamas geriems darbams atlikti, yra prasmingas ir suteikia džiaugsmo ne tik tam, kuriam padedama, bet ir tam, kuris padeda.
Konkurso laimėtojai galės metus laiko lankytis kino teatre, o kino režisūros žinias patobulinti specialiuose kursuose!
Konkurso partneris - Skalvijos kino akademija. Informaciniai partneriai - kinomanai.lt, LiJOT, programa „Veiklus jaunimas“, Eurodesk.
Filmukų konkurso taisyklės
Registruotis (jau sukūrus filmuką ir įkėlus jį į youtube) 

Daugiau informacijos apie savnorystės kampaniją rasi oficialiame Europos Komisijos atstovybės puslapyje, paspaudęs čia (ant žodžio čia ir spauski).

 

Nr. 2 SKAITOVAMS IR TESTŲ MĖGĖJAMS bei SAVANORYSTE BESIDOMINTIEMS

Įdomus leidinys apie savanorystę „Savanorystės kelrodis“ (atsisiųsti į savo kompiuterį).

Jei norisi savanoriauti, bet nežinai nuo ko pradėti, kaip ką daryti – pasiskaityki; o gali internete ir testą atlikti: https://www.facebook.com/Europos?sk=app_265179563520020

Knyga labai tinkama organizacijoms, kurios dirba su savanoriais.

 

Nr. 3 JAUNIMO INFORMAVIMAS – SVARBI TEMA! 

Tarptautinis jaunimo informavimo ir konsultavimo sistemos kūrimo seminaras

Seminaro metu siekiama apžvelgti Baltijos jūros regiono šalių gerosios praktikos pavyzdžius, plėtojant jaunimo informavimo ir konsultavimo struktūras regioniniu, nacionaliniu ir Europos lygmenimis, užmegzti tarpinstitucinius bendradarbiavimo ryšius ir parengti rekomendacijas tokios sistemos kūrimui Lietuvoje.

 

Norintys dalyvauti seminare iki lapkričio 2 d. 16 val. turi užpildyti šią el. formą.

 

Nr. 4 Tiems, kurie nori pradėti dalyvauti ES programoje „Veiklus jaunimas“, kurti, vykdyti tarptautinius projektus, bet nežino nuo ko pradėt, nei kas ta per programa „Veiklus jaunimas“ yra.

Aišku, jūs visada galite pasiskaityti informacijos čia www.veiklusjaunimas.lt ir konsultuotis ARBA dalyvauti mokymo kursuose „Appetiser“, 2012 m. vasario 15-19 d., Rumunijoje

Paskubėkit anketas galima pildyti tik iki lapkričio 13 d.

 

Nr. 5 Nori įžiebti bent kiek ugnelės kūrybiškumo? ypač programos „Veiklus jaunimas“ projektuose?

Mokymo kursai „Creative approaches and methods in YiA“, 2011 m. gruodžio 14-18 d., Latvijoje

Mokymo kursų dalyviai kartu atras įvairius būdus, kaip atrasti, plėtoti ir skatinti kūrybiškumą dirbant ES programos „Veiklus jaunimas“ projektuose. Didžiausias dėmesys bus skiriamas tarptautinių jaunimo mainų ir jaunimo iniciatyvų projektams.

Dalyvių anketas užpildyti galite iki lapkričio 13 d.

 

Nr. 6 ATOQ

Mokymo kursai, ATOQ, 2012 m. sausio 17-22 d., Vokietijoje

Tai kursai tarptautinių jaunimo mainų organizatoriams „ATOQ – Advanced Training On Quality“. Šiame renginyje kviečiami dalyvauti jaunimo darbuotojai ir jauni žmonės, jau turintys patirties organizuojant tarptautinius jaunimo mainus pagal 1.1 priemonę.
Anketas užpildyti prašome iki gruodžio 5 d.


 


Pasvalio rajono jaunimo pilietiškumo ugdymo, laisvalaikio užimtumo ir jaunimo iniciatyvų skatinimo programų finansavimo konkurso  2012 m. nuostatai

 

PARAIŠKA DALYVAUTI Pasvalio rajono jaunimo pilietiškumo ugdymo, laisvalaikio užimtumo ir jaunimo iniciatyvų skatinimo programų 2012 m. finansavimo  konkurse

 

Jaunimo pilietiškumo ugdymo, laisvalaikio užimtumo ir jaunimo iniciatyvų skatinimo programos  2012 m. DALYKINĖ ATASKAITA


Spalio 10 d. vyks Pasvalio rajono jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritas stalas“ asamblėja

 2011 m. spalio 10 d. 15 val. Pasvalio savivaldybės salėje vyks eilinė Pasvalio rajono jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritas stalas“ asamblėja.  Asamblėjos darbotvarkėje numatomi naujos valdybos bei pirmininko rinkimai ir veiklos pristatymas. Organizacijos narės kviečiamos iš anksto apsvarstyti galimus kandidatus ir juos deleguoti į asamblėją.

 
Lietuvos vyresniųjų klasių moksleiviai dar gali užsiregistruoti į savaitgalinių mokymų kursus - „Sėkmės klubą“.
Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių grupėse sužinosite kaip greičiau perskaityti V. M. Putino „Altorių šešėly“, atsiminti mūšio prie Mėlynųjų vandenų datą ir kitus efektyvaus mokymosi būdus. Finalinė šio semestro paskaita vyks su vienu žymiausiu Lietuvos choreografų Šarūnu Kirdeikiu, kuris ne tik atskleis savo kūrybiškumo paslaptis, bet ir skatins pajudėti.
Kaip rėžti prezidentines kalbas „nuo lentos“, išsiderėti iš mokytojo geresnį pažymį ir įtaigiai bendrauti sužinosite Kauno grupėje. Finalinė paskaita vyks su charizmatiškuoju dėstytoju iš pajūrio, kuris patars kaip „pakabinti“ norimą merginą ar vaikiną.
Kviečiame prisijungti prie bendraminčių ir linksmai leisti laiką atrandant tai, kas gyvenimą daro gražesnį ir įdomesnį!
Daugiau informacijos ir registracija: http://www.sekmesmokykla.lt/lt/sekmes-klubas
Sėkmės mokykla komanda

 


Moksleivių konkurso laimėtojai lankysis ES paramą gavusiuose aplinkosauginiuose objektuose

 Startuoja moksleivių konkursas, kurio nugalėtojai laimės šešias ekskursijas į ES paramą aplinkosaugos projektams gavusius objektus. LR Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra šį projektą finansuoja iš ES struktūrinių fondų lėšų. Projekto tikslas – pristatyti ES struktūrinės paramos Lietuvos aplinkosaugai rezultatus. Tai yra, kaip ES lėšomis įgyvendinti atliekų tvarkymo, vandentvarkos, nuotekų valymo ir kiti aplinkosaugos projektai, prisidėjo prie kiekvieno iš mūsų gerovės, suteikė galimybę gyventi švarioje aplinkoje.

http://www.pscentras.lt/lt/quiz/1

 


 

SUKURK Lietuvos PIRMININKAVIMO ES Tarybai LOGOTIPĄ!

 Lietuva 2013 m. antrąjį pusmetį pirmą kartą istorijoje pirmininkaus Europos Sąjungos Tarybai. Mūsų valstybei tai išskirtinė galimybė parodyti gebėjimus valdyti sudėtingus ES sprendimų priėmimo procesus, didinti Lietuvos žinomumą, sustiprinti Lietuvos įtaką ir įtvirtinti ES vertybes Lietuvos visuomenėje.

 

 Padėti pasirengti pirmininkavimui gali ir Тu! Užsienio reikalų ministerija organizuoja logotipo idėjos konkursą ir kviečia kurti pirmininkavimo ES Tarybai logotipo idėjas. Galbūt būtent pagal Tavo piešinį bus sukurtas Lietuvos pirmininkavimo logotipas, kuris visą pusmetį bus šalies vizitinė kortelė įvairiuose renginiuose, pirmininkavimo tinklalapyje, televizijos laidose ir puikuosis ant visų Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai suvenyrų.


 

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia į lapkričio 10 d. (ketvirtadienį) vyksiantį pedagogų forumą „KLASĖS AUKLĖTOJO VAIDMUO SPRENDŽIANT KLASĖJE KYLANČIAS PROBLEMAS“. Penktąjį kartą vykstantis renginys skirtas klasės auklėtojams, bendrojo lavinimo mokyklų darbuotojams, miestų ir rajonų švietimo skyrių atstovams.

 


Jaunimo reikalų taryboje – nauji nariai

2011 m. rugsėjo 21 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė pavirtino naują Jaunimo reikalų tarybos (toliau - Taryba) prie Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (JRD prie SADM) sudėtį.


Patarimai jaunimui

Svarbiausi dalykai, ką reikia žinoti ieškant darbo

Darbo birža - www.ldb.lt

Jaunimo darbo centrai - www.ldb.lt/jaunimui - www.facebook.com/jaunimui


Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje turi dvi geras naujienas moksleiviams ir studentams.
Pirma skirta visiems besimokantiems žmonėms – žaidimas „Opa opa per Europą“, kurio metu galima laimėti kompiuterį IPAD ir 100 paskatinamųjų prizų. Tereikia iki rugsėjo 18 d. adresu http://ec.europa.eu/lietuva/news_hp/news/05092011_konkursas_opa_per_europa_lt.htm užsiregistruoti ir rugsėjo 20 d., sulaukus instrukcijų, apsilankyti internetinėse svetainėse informuojančiose apie Europos Sąjungą, atrasti raktą ir atsiųsti jį nurodyti el. paštu.

Antroji žinia, apie Jaunimo Europos komandos atranką, skirta jauniems žmonėms, daug žinantiems apie Europos Sąjungą ir norintiems pasidalyti jomis su savo bendraamžiais. EK atstovybė Lietuvoje ypatingai laukia jaunų žmonių paraiškų iš tų miestų, kuriuose iki šiol nėra Jaunimo Europos komandos narių. Visa informacija apie atranką - http://ec.europa.eu/lietuva/news_hp/news/06092011_jaunimo_europos_komanda_lt.htm

 


16-oji paroda „EXPO Aukštaitija“ vyks 2011 m. rugsėjo 30 d. – spalio 2d. (penktadienį - sekmadienį) Cido arenoje (Parko g. 12, Panevėžyje)

 

Organizatoriai: Panevėžio miesto savivaldybė

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai

Partneris: UAB "Ekspozicijų centras"

Laukiame dalyvių:

- visų sričių gamybos ir paslaugų įmonių;

- švietimo ir mokslo įstaigų;

- ūkininkų ir žemės ūkio produktų perdirbėjų;

- kaimo turizmo verslo atstovų;

- etnokultūros ir paveldo puoselėtojų;

- meno dirbinių kūrėjų ir amatininkų;

- suvenyrų gamintojų ir prekybininkų.

Įmonių pageidavimu, parodos metu suteikiame galimybę organizuoti konferencijas, seminarus, produkcijos pristatymus.

Parodos lankymas nemokamas

Telefonai pasiteirauti: (8 45) 59 63 55; 8 686 87 420

Daugiau informacijos: www.ccic.lt

 


Nors vasara artėja į pabaigą ir mokslo metai ne už kalnų, „Sėkmės mokykla” siūlo nenukabinti nosies: šiais metais šešiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose „Sėkmės klubas” vėl suburs vyresniųjų klasių moksleivius.
 Ar pažįstate 15 – 18 metų moksleivių, kurie NORĖTŲ išmokti:
- Viešai kalbėti, greičiau skaityti, lavinti atmintį
- Valdyti emocijas ir geriau pasiruošti egzaminams
- Labiau pasitikėti savimi, ugdyti lyderio savybes
- Finansų ir verslo pagrindų bei daugybę kitų naudingų dalykų
 Jeigu TAIP, „Sėkmės klubas” kviečia juos prisijungti prie bendraminčių ir linksmai leisti laiką mokantis naujų dalykų.
 Plakatas parsisiuntimui
 
Preliminari semestro „Efektyvus mokymasis” programa
 
Preliminari semestro „Bendravimo įgūdžių lavinimas” programa


 Daugiau informacijos ir registracija: http://www.sekmesmokykla.lt/lt/sekmes-klubas

 


Asociacija LITDEA kviečia jaunimo reikalų koordinatorius bei darbuotojus, atsakingus už darbą su vietos NVO prisidėti prie vystomojo bendradarbiavimo skatinimo

 

1. Renginys tiems, kam rūpi jaunų žmonių nedarbo problematika.

Pratęsiamas terminas dalyvauti renginyje „Bridges to Work“, 2011 m. spalio 17-21 d., Belgijoje

Renginiu yra siekiama sukurti geresnes galimybes jauniems žmonėms - susiduriantiems su įvairiomis patekimo į darbo rinką kliūtimis – bei imtis konkrečių žingsnių jaunimo užimtumo ar verslumo link.
Registracija į renginį vyksta iki rugpjūčio 10 d. (pavėlavę gali registruotis adresu agne@jtba.lt)

2. Dalyvauk - ji esi tarptautinių jaunimo mainų vykdytojas ir nori tobulinti vykdomų jaunimo mainų kokybę.

 „ATOQ – Advanced Training On Quality“, 2011 m. rugsėjo 27 d. - spalio 2 d., Prancūzijoje

Šiame renginyje kviečiami dalyvauti jaunimo darbuotojai ir jauni žmonės, jau turintys patirties organizuojant tarptautinius jaunimo mainus pagal 1.1 priemonę.
Dalyvavimo anketų užpildymo terminas - rugpjūčio 18 d.

 

3.  Dalyvauk – jei jau vykdei ES programos „Veiklus jaunimas“ projektus ir nori savo metodika, temomis pasidalinti su kitais, pamokyti kitus naudotis projekto metu sukurtomis priemonėmis.

 „Tool Fair VI“, 2011 m. lapkričio 16-20 d. Estijoje

„Tool Fair VI“ tai renginys, kuris yra žinomas kaip erdvė, kurioje dalyviai patys patiria ir dalinasi edukaciniais metodais, ugdomosiomis priemonėmis, kurie buvo sukurti, išplėtoti įgyvendinant ES programos „Veiklus jaunimas“ veiklas.
Registracija į renginį vyksta iki rugpjūčio 31 d.

4.  Dalyvauk – jei tau norisi pagilinti suvokimą apie dalyvavimą, demokratiją, pilietiškumą ir šių temų ugdomąjį pritaikymą. O gal nori vykdyti jaunimo demokratiškumo projektą? Šie mokymai gali padėti apsispręsti.

Kvietimas dalyvauti mokymo kursuose „European Citizenship“, 2011 m. lapkričio 27 - gruodžio 2 d., Jungtinėje Karalystėje

Pagrindinis šių kursų tikslas – suteikti jaunimo darbuotojams ir organizacijų lyderiams įgūdžių ir žinių, reikalingų vykdant Europos pilietiškumo ugdymo projektus.

 

Terminas anketoms  iki rugsėjo 4 d. 

5. Nesi dar organizavęs mokymo kursų, nes atrodo, kad tokius organizuoja tik „profai“?? Dalyvauk mokymo kursuose ir įgyk drąsos, įgūdžių, žinių, kaip tokius kursus organizuoti. Labai naudingi mokymai organizacijų atstovams, kurie vis nori daugiau mokymų mokymų ;)

Kviečiame dalyvauti mokymo kursuose TICTAC, 2011 m. lapkričio 14-20 d., Vengrijoje

Mokymo kursai TICTAC - Multilateral Training Course to Support Quality in Action 4.3 yra tiems, kurie norėtų parengti projektus 4.3 arba 3.1 priemonei „Mokymas ir bendradarbiavimo tinklų kūrimas“, tačiau neturi pakankamai įgūdžių ir žinių.
Registracija į mokymus vyksta iki rugsėjo 4 d.

6.  Išskirtinai tik toms organizacijoms, kurios dirba su Europos savanorių tarnyba.

Kvietimas dalyvauti mokymo kursuose „SOHO“, 2011 m. gruodžio 14-18 d., Prancūzijoje

Kursai skirti organizacijų atstovams, norintiems įgyti žinių bei įgūdžių, reikalingų vykdant „Europos savanorių tarnybos“ projektus.

Dalyvavimo anketą užpildyti iki rugsėjo 4 d.

7.  DALYVAUK! DALYVAUK, jei esi ES programos “Veiklus jaunimas” naujokas! Sužinosi daugiau apie Programą, bus proga užmegzti tarptautinius ryšius ir pradėti vykdyti projektus.

Kviečiame dalyvauti mokymo kursuose „Appetiser“

Šie kursai – puiki proga organizacijoms, iki šiol aktyviai veikusioms vietos, regiono ar nacionaliniu lygmeniui pagaliau išplaukti į tarptautinius programos „Veiklus jaunimas“ vandenis.

Mokymo kursai vyks 2011 m. lapkričio 16-20 d., Jungtinėje Karalystėje ir 2012 m. vasario 15-19 d., Rumunijoje.

8.  Abeji mokymo kursai skirti tiems, kurie norėtų vykdyti jaunimo iniciatyvų projektus. Pačius mažiausius, bet vienus iš žaviausių projektų Programoje.

Kvietimas dalyvauti mokymo kursuose „Get in Net“, 2011 m. lapkričio 8-13 d., Latvijoje

Šis renginys skirtas neformalioms jaunimo grupėms ir organizacijoms, kurios ieško partnerių ir nori sužinoti daugiau apie tarptautinius jaunimo iniciatyvų projektus (1.2 priemonė).
Dalyvavimo anketų užpildymo terminas - rugsėjo 15 d.

Kvietimas dalyvauti seminare „Pim your project“, 2011 m. lapkričio 10-13 d., Vokietijoje

Seminaras apie ES programos „Veiklus jaunimas“ vietinių ir tarptautinių jaunimo iniciatyvų projektų vykdymą.
Seminaras nuo mokymo kursų „Get in NET“ skiriasi  savo metodika ir tuo, jog vyks vokiečių kalba.  Anketas pildyti iki rugsėjo 30 d. 

Jei dar trūksta paraginimo, paskatinimo dalyvauti, ar abejojate, ar tikrai mokymo kursai jums – susiek su Agne, agne@jtba.lt.


SPECIALUS KONKURSAS EUROMEDSCOLA!
Europos Parlamento Informacijos biuras Lietuvoje skelbia specialų konkursą, kurio laimėtojai bus pakviesti į Strasbūrą į specialų renginį, skirtą Europos Sąjungos ir Viduržemio jūros regiono šalių bendradarbiavimui.

 


Kuriamas dialogas tarp jaunimo ir savivaldybių politikų

Dialogas yra vienas iš priimtiniausių ir demokratiškiausių būdų rasti kelioms pusėms priimtinus sprendimus, kompromisus. Tos pusės gali skirtis amžiumi, patirtimi, veiklos specifika, tačiau esant abipusiai pagarbai, norui siekti bendrų tikslų, minėtieji skirtumai nebetenka didelės reikšmės.


LMS VASAROS FORUMAS`2011

Liepos 17-21d. Lietuvos moksleivių sąjunga, kviečia visus norinčius dalyvauti mūsų organizacijos gyvenime registruotis į patį geriausią - VASAROS FORUMĄ 2011. Per penkias dienas, gyvendamas Vyžuonų pagrindinėje mokykloje (Utenos rajone), nakvodamas klasėje ant atsivežto čiužinio ir miegmaišio, pusryčiams, pietums ir vakarienei valgydamas maistą, kuris, beje, bus beveik toks pat skanus kaip pas mamą, patirsi begales smagių akimirkų kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga!

TU turėsi galimybę sužinoti viešojo kalbėjimo, kūno kalbos, derybų bei projektų rašymo paslapčių. Susitiksi su Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentu Šarūnu Frolenko, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovais: ministru Gintaru Steponavičiumi. Vakarais organizatoriai garantuoja daug pramogų ir žaidimų.

NIEKO NELAUK IR REGISTRUOKIS ČIA http://www.moksleiviai.lt/

Daugiau informacijos ir programą rasite čia http://www.moksleiviai.lt/


Kviečiame vaikus dalyvauti vasaros edukacinėje programoje

 


Vasaros pabaigoje Vyriausybė vėl atvers savo duris šauniausiems šalies moksleiviams

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, bendradarbiaudama su Nacionaline moksleivių akademija, Lietuvos moksleivių sąjunga ir Lietuvos mokinių parlamentu jau trečius metus iš eilės kviečia baigiamųjų klasių moksleivius dalyvauti projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“.

 

Rugpjūčio 22–26 dienomis moksleiviai atliks praktiką pasirinktoje ministerijoje arba Ministro Pirmininko tarnyboje. Praktikos dalyviai iš arti susipažins su Vyriausybės, valstybės institucijų ir politikų kasdieniu darbu, galės stebėti Vyriausybės posėdžius, dalyvauti įvairiuose susitikimuose.

 


 2011 m. rugpjūčio 27 d., jau 4 kartą bus organizuojamas, tradicija tapęs, jaunimo meno ir muzikos festivalis Gatvės Fiesta. Šis festivalis kasmet pritraukia begalę jaunų žmonių į Smegduobių parką atsipūsti nuo kasdienybės, linksmai, be alkoholio ir tabako praleisti laiką su būriu draugų.

Festivalio pagrindinė idėja - skatinti jaunimo kūrybiškumą, savirealizaciją, užimtumą ir tokiu būdu juos atitraukti nuo įvairaus tipo svaigalų bei netinkamos veiklos. Šis renginys organizuojamas remiantis jaunimo pateiktomis idėjomis, todėl yra pripažintas ir vertinamas jaunimo tarpe.

Šiais metais, planuojame įmaišyti naujų spalvų į jau gerai žinomą Gatvės Fiestos paletę - išsiuntėme pasiūlymą bendradarbiauti Nacionaliniam Kraujo donorystės centrui, Nacionaliniam socialinės integracijos centrui, taip pat išplėtojome idėją apie Gatvės Fiestos savanorių biurą, todėl Gatvės Fiesta turėtų nušvisti naujomis spalvomis.

Norime Jus, Pasvalyje veikiančias jaunimo organizacijas, pakviesti prisijungti prie renginio įgyvendinimo, kad renginys pasiteisintų 100 proc.

Gatvės Fiesta organizatoriai:

Gintautas Čepukaitis, mob. 8 6894 7212

Rimantei Vareikaitei, mob. 8 6281 3473, el.p. vareikaite.rimante@gmail.com


 
Jaunimo reikalų departamentas bendradarbiaudamas su Vokietijos Federacinės Respublikos Federalinės šeimos, senjorų, moterų ir jaunimo ministerija, rengia atranką į tarptautinį mokymų seminarą Vokietijoje (pažengusiems). Visą pilną skelbiamos atrankos informaciją rasite čia: http://www.jrd.lt/go.php/lit/Skelbiama_atranka_i_tarptautini_mokymu_s/1686.


2011 m. paskelbti Europos savanoriškos veiklos metais, kuriais tiek Lietuvoje, tiek visoje Europos Sąjungoje siekiama didinti savanorystės matomumą, skatinti savanorystės pripažinimą, sudaryti savanoriškai veiklai palankesnes sąlygas ir skatinti piliečius įsitraukti į savanorišką veiklą.
 
Visus 2011 metus 27-iose Europos Sąjungos šalyse yra organizuojamas specialus Europos savanoriškos veiklos metų turas. Vilniuje jis vyks 2011 m. birželio 21 – 23 dienomis Vilniaus rotušėje.
 
Europos savanoriškos veiklos metų turas suteiks galimybę įvairaus profilio organizacijoms, dirbančioms su savanoriais, pristatyti ir viešinti savo veiklą bei pritraukti potencialius savanorius. Tai taip pat puiki galimybė sutelkti nevyriausybinių organizacijų, valdžios ir verslo įmonių atstovus efektyviam dialogui dėl savanorių statuso ir palankesnių sąlygų savanoriškai veiklai sudarymo.
 
Lankytojai galės dalyvauti diskusijose, konferencijoje, išgirsti tikrąsias savanorių istorijas ir susipažinti su įvairių organizacijų veikla. Rotušės aikštėje vyks įvairių kolektyvų pasirodymai, TEObusas transliuos dokumentinius filmus apie savanorius.
 
Daugiau informacijos apie Europos savanoriškos veiklos metų turą Vilniuje, programą ir registracijos formą rasite tinklalapiuose www.nisc.lt/forumas arba www.socmin.lt.
 
 Būk savanoris - keisk pasaulį!

Atnaujintos "Mokyklos žinios"
Puslapio temos: patvirtinti bendrieji ugdymo planai 2011–2013 metams, Šiaurės ministrų tarybos biuras ieško mokyklos-partnerės, kuri galėtų dalyvauti tarptautiniame sveikos gyvensenos projekte, kvietimas apsilankyti mokinių - dailės olimpiados dalyvių - darbų parodoje.

Kviečiame mokyklas dalyvauti renkant kraštotyrinę medžiagą tema „194I m. birželio sukilimas: kovos, kovotojai, pergalės ir aukos“

 

2011 metai Lietuvos Respublikos Seimo paskelbti Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių Atminimo metais. Šiemet sukanka ir 70 metų nuo vieno ryškiausių XX a. Lietuvos istorijos įvykių - 1941 m. birželio sukilimo, kuris įsiplieskė mūsų krašte.

Lietuvos jaunimo turizmo centras kartu su Krašto apsaugos bičiulių klubu ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru kviečia Nacionalines mokinių ir jaunimo Kraštotyros ekspedicijos dalyvius patyrinėti dar vieną aktualią temą: „194I m. birželio sukilimas: kovos, kovotojai, pergalės ir aukos“.

Papildoma informacija


  
Išsami programa:

Kvietimas minėti Birželio 14 d. - Gedulo ir vilties dieną

Kaip ir kasmet, Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, kartu su kitomis institucijomis, inicijuoja Birželio 14 – tosios - Gedulo ir vilties dienos minėjimą Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose. Šiemet minėsime 70 – tąsias pirmųjų trėmimų metines, kuomet per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.

REGISTRACIJA


 
Kiekvienas miestas ar miestelis ieško būdų būti unikalus ir turėti tai, kuo gyventojai galėtų džiaugtis ir didžiuotis - kas gražiu senamiesčiu, kas aktyvia vietos bendruomene ar giliomis švenčių tradicijomis. Naujas Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) organizuojamas projektas – konkursas „Savanoriškos veiklos sostinė“ – skatina didžiuotis savanoriais ir jų atliekama veikla. Projektas remiamas LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

  

Sociologiniai tyrimai rodo, kad nemaža jaunų žmonių dalis vis dar nežino, ką jie veiks vasarą ir net 40 proc. nesavanoriaujančių žmonių nežino, kur ieškoti informacijos apie savanoriškos veiklos galimybes. Europos informacinių paslaugų tinklas jaunimui Eurodesk Lietuva nori jiems padėti prasmingai ir saugiai praleisti vasaros atostogas. „Ką veiksi vasarą?“ – nuo gegužės 3 d., artėjant šiltajam sezonui, jaunų žmonių klausia Eurodesk Lietuva komanda.


Kviečiame organizacijas, institucijas, jaunų žmonių grupes įgyvendinti Europos jaunimo savaitės veiklas savo miestuose! Europos jaunimo savaitė vyks 2011 m. gegužės 15-22 d.
Diskutuok, vaidink, kurk rekomendacijas, išreišk savo nuomonę, jei tau rūpi jaunų žmonių situacija Europoje ir Lietuvoje, jei tiki neformalaus ugdymo poveikiu, dialogu ir konsultacijomis su jaunais žmonėmis ir už politiką, jaunimo reikalus atsakingais asmenimis.
Europos jaunimo savaitės veiklas organizuojančios organizacijos, institucijos kviečiamos pranešti, kokias veiklas vykdys adresu agne@jtba.lt.
Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra yra pasiruošusi suteikti konsultacijas dėl Europos jaunimo savaitės įgyvendinimo, padėti atrasti ekspertų, suteikti viešinimo medžiagos, atvykti į renginius ir tapti jūsų veiklų informaciniais partneriais
Europos jaunimo savaitė vyksta nuo 2003 m. kas 18 mėn. pagal struktūrinio dialogo ir prezidentaujančių Europos Sąjungos Tarybai valstybių ciklus. Europos jaunimo savaitė prisidės prie Europos Jaunimo strategijos prioritetų įgyvendinimo ir bus integrali struktūrinio dialogo dalis.
2011 metais dėmesys Europos jaunimo savaitės metu bus skiriamas:
Dėl konsultacijų, informacijos apie Europos jaunimo savaitę galite kreiptis:
Agnė Kviklienė
Tel. 852497003"Muzikos perlai" jau 3 sezoną iš eilės rengia vaikų bei jaunimo vasaros stovyklas, šiemet numatoma, jog bus dar įdomesnės stovyklos, dauguma tų pačių dėstytojų, tačiau turime ir naujų profesionalų, kad galėtume šiek tiek atsinaujinti ir dar įdomiau įgyvendinti visas programas.

 


 

Lietuvos jaunųjų gamtininkų centras  2011 m. birželio 27 – liepos 10 dienomis Labanoro regioniniame parke Molėtų rajone rengia vaikų vasaros poilsio stovyklą “Išlikimas gamtoje”. Stovykla skirta ne tik gamtininkams, bet visiems mokiniams, besidomintiems aktyviu poilsiu, kelionėmis, krašto pažinimu, gamtos ir kultūros paveldu, turiningu laisvalaikiu.

 Pasvalio rajono mokinių parlamento rinkimo rezultatai

Pasvalio rajono   mokinių parlamento prezidente ir Lietuvos mokinių parlamento nare išrinkta Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos mokinė Rimantė Vareikaitė.

Prezidentės pavaduotoju išrinktas Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos mokinys Mykolas Petkevičius. Sekretoriaus pareigos atiteko Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos mokiniui Osvaldui Gruzdui.

 


 

Dėl vaikų linijos numerio pasikeitimo

 


Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Departamentas) skelbia Jaunimo verslumo ugdymo ir skatinimo projektų finansavimo 2011 metais konkursą. Konkurso tikslas – finansuoti projektus, skatinančius jaunimo užimtumą (ypač vasaros metu), kuriuo ugdomi tiek praktiniai įgūdžiai savo jėgomis kurti produktus arba paslaugas, tiek gebėjimai juos realizuoti rinkoje. Projektų finansavimui konkurso būdu planuojama skirti 45 tūkst. litų. Didžiausia vienam projektui galima skirti suma – 7,5 tūkst. litų Konkurso nuostatus galima rasti Departamento internetiniame puslapyje www.jrd.lt.

Kviečiame dalyvauti seminare „Youth work: enhancing youth employability?“, 2011 m. balandžio 28-29 d., Slovėnijoje.
Seminaru siekiama apžvelgti darbo su jaunais žmonėmis vaidmenį ir kompetencijų - reikalingų didinti jaunų žmonių įsidarbinimą, socialinį užimtumą - įgijimą. Dėmesys seminare bus skiriamas neformaliam ugdymui mobilumo programose.
Dalyvauti yra kviečiami jaunimo darbuotojai; jaunimo srities, reikalų tyrėjai; sprendimų priėmėjai ar kito pobūdžio ekspertai, bet dirbantys dėl, su jaunimo socialinio užimtumo.
http://www.jtba.lt/naujienos/506


Kviečiame dalyvauti mokymo kursuose TICTAC, 2011 m. gegužės 2-8 d., Didžiojoje Britanijoje
Mokymo kursai TICTAC - Multilateral Training Course to Support Quality in Action 4.3 yra tiems, kurie norėtų parengti projektus 4.3 arba 3.1 priemonei „Mokymas ir bendradarbiavimo tinklų kūrimas“, tačiau neturi pakankamai įgūdžių ir žinių. Terminas anketoms - vasario 21 d.


ES programos „Veiklus jaunimas“ ir Eurodesk Lietuva jaunųjų žurnalistų tinklas „Žinau viską“ labai išaugo: http://www.eurodesk.lt/komanda Galite kviesti žurnalistus, jei organizuojate renginius, aktualius jauniems žmonėms, jei norite straipsnio, video ar foto reportažų specialia tema jauniems žmonėms. Jie savanoriai ir neprivalo atsakinėti į visas užklausas, tačiau daugelis jų išreiškė norą bendradarbiaut, daugiau sužinot, būt pakviestiems.


Kvietimas dalyvauti mokymo kursuose „Make your voice heard“, 2011 m. balandžio 11-15 d., Norvegijoje
Mokymo kursai skirti norintiems įgyti kompetencijų ES programos „Veiklus jaunimas“ 1.3 priemonės jaunimo demokratiškumo projektų suplanavimui ir įgyvendinimui. Kviečiame dalyvauti poromis. Jaunimo demokratiškumo projektų partneriai gali būti ir savivaldybės. Tad mokymo kursuose gali dalyvauti, pvz. 1-as JRK ir jaunimo organizacijos atstovas. Terminas anketoms - vasario 21 d.


Kvietimas dalyvauti mokymo kursuose kultūros darbuotojams, 2011 m. kovo 14–18 d., Kaune
Mokymų kursų metu bus gilinamasi į darbo su jaunais žmonėmis specifiką – jaunų žmonių (grupių) poreikius, norus, gyvenimo būdų specifiškumus, atsižvelgiant į nūdienos iššūkius, konkrečias patirtis ir egzistuojančias galimybes; jaunų žmonių įtraukimą ir motyvavimą per savanorišką veiklą; tarpkultūriškumą tarp dviejų žmonių, jų grupių, subkultūrų, tautybių kaip resursą ir galimybę kultūrinei veiklai; kultūros darbuotojo vaidmenį ir laikyseną jauno žmogaus atžvilgiu. Taip pat praktiškai susipažįstama su neformaliojo ugdymo pritaikymo galimybėmis vietinėje ir tarptautinėje kultūrinėje veikloje; susipažįstama su Europos Sąjungos programos „Veiklus jaunimas“ vertybėmis ir galimybėmis per realius pavyzdžius ir su kitais finansavimo šaltiniais bei galimybėmis.
Mokymo kursai paremti neformalaus ugdymo metodikomis ir principais. Dalyvavimas mokymuose yra nemokamas.

Teisinių žinių konkursas „Temidė“

Šis konkursas vyks š.m. kovo 25 d. 12 val. Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje.
Kviečiame bendrojo lavinimo mokyklų 9-12 klasių mokinių komandas, sudarytas iš penkių narių, būti aktyvias ir dalyvauti konkurse.
Prašome paraiškas dėl dalyvavimo iki 2011 m. kovo 20 d. atnešti į Šveitimo ir sporto skyrių (309 kab.), arba atsiųsti elektroniniu paštu v.stokiene@pasvalys.lt.
Bendrojo lavinimo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų mokinių respublikinio teisinių žinių konkurso „Temidė“ nuostatai
Akimirka iš 2010 m. konkurso finalo


Moksleivi, ką žinai apie Lietuvos kariuomenę? Skelbiama registracija į respublikinio moksleivių konkurso antrąjį etapąLaisvės gynėjų dienos 20-mečio minėjimo „Mūšis už Tautų laisvę“ programa

Paskelbtas dvyliktasis respublikinis mokinių konkursas „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ 2010-2011 m. Konkursas skirtas 5-12 klasių moksleiviams nagrinėti žmonių likimus sudėtingais Lietuvos istorijos – tremties bei partizaninio karo metais. Remiantis istorinių įvykių liudininkų pasakojimais ir kitais istoriniais šaltiniais, mokiniai skatinami kurti. Galima rinktis įvairias tekstines, vaizdines ir kt. temos atskleidimo formas - rašinį, piešinį, dainą, eiles, filmą, fotografiją, instaliaciją ar kt. Konkurso darbus vertinimo komisijai prašome pateikti iki 2011 m. vasario 16 d., adresu Didžioji g. 17/1, LT-01128, Vilnius.
Konkursą organizuoja Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kartu su LR švietimo ir mokslo ministerija, VšĮ kultūros ir švietimo centru Vilniaus mokytojų namais, Vilniaus vidurine mokykla „Lietuvių namai“ bei Karo prievolės administravimo tarnyba prie KAM. Konkurso nugalėtojai – mokiniai ir jų mokytojai bus pakviesti į apdovanojimų renginį, kuris vyks 2011 m. balandžio 29 d. Vilniuje. Jų laukia ekskursijos po muziejus, senąsias ir gražiąsias sostinės vietas, koncertas, diplomai, organizatorių ir rėmėjų dovanos. Visiems konkurso dalyviams bus išsiųsti padėkos raštai už dalyvavimą.
Konkurso nuostatai. Taip pat jie yra skelbiami LGGRTC interneto puslapyje www.genocid.lt
Papildoma informacija teikiama: LGGRTC Memorialiniame departamente telefonais (8 5) 27 55 261, 2314149, el. p. regina.stasiskyte@genocid.lt; adresu Didžioji g. 17/1, 01128 Vilnius. Pumpėnų vidurinės mokyklos dorinio ugdymo vyr. mokytojos, MRU teisės edukologijos magistrantės G. Janulevičienės, straipsnis „Teisių ir pareigų vienovė – teisės ir dorovės sutapties forma“.LJSS organizuoja ir siekia surengti konkursą „Nebijok ištaisyti savo klAIDoS“ visoje Lietuvos teritorijoje socialinio tinklapio „Facebook“ pagalba. Gruodžio 1-ąją d., visame pasaulyje bus minima kovos su AIDS diena, kurios šūkis „Būk lyderiu! Sustabdykime AIDS. Tesėkime pažadą“. Planuojamas trumpametražių filmų ir fotografijų konkursas sieks paraginti žmones ir organizacijas prisiminti šios problemos mastą, puoselėti atsakomybės ir sveikatos vertybes bei būti kūrybingais. Taisyklės

 


 

You'll need Skype CreditFree via Skype
You'll need Skype CreditFree via Skype
You'll need Skype CreditFree via Skype
You'll need Skype CreditFree via Skype
You'll need Skype CreditFree via Skype
You'll need Skype CreditFree via Skype
You'll need Skype CreditFree via Skype
You'll need Skype CreditFree via Skype
You'll need Skype CreditFree via Skype
You'll need Skype CreditFree via Skype
You'll need Skype CreditFree via Skype
You'll need Skype CreditFree via Skype
You'll need Skype CreditFree via Skype
You'll need Skype CreditFree via Skype
You'll need Skype CreditFree via Skype
You'll need Skype CreditFree via Skype
You'll need Skype CreditFree via Skype
Informacija atnaujinta: 2014-10-13 12:06

Kaip mus rasti?

Norėdami pamatyti detalų žemėlapį paspauskite ant paveikslėlio

Rekvizitai

Pasvalio rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys
Tel. (8 451) 54 101, faks. (8 451) 54 130, el.p. rastine@pasvalys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188753657

Darbo laikas

Pirmadieniais–ketvirtadieniais 8.00–17.00 val. Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00–12.45 val.
@ 2011 Pasvalio rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sena svetainė       Sprendimas: Fresh Media. Naudojama EasyWeb 3.2 sistema