Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys
Tel. (8 451) 54 101, faks. (8 451) 54 130, el. p. rastine@pasvalys.lt
 
 
 

Renginių kalendorius

bck
sausis 2015
fow
 
P
A
T
K
P
Š
S
29
30
31
1
2
3
4
5
7
8
10
11
14
15
16
17
18
19
21
25
26
27
28
29
30
31
1
 
 
Kultūros renginiai
Posėdžiai
Parodos
Sporto renginiai
Seminarai
Visos kategorijos
 
 
 

Socialiniai tinklai

 
 
 

Jaunimas

Spausdinti
 
 

Kviečiame susipažinti su rekomendaciniu leidiniu, skirtu dirbantiems su kaimiškų vietovių jaunimu. Šis leidinys – Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros ir viešosios įstaigos „Sveikatingumo idėjos“ bendro sumanymo rezultatas.

Šiame leidinyje rasite praktinius patarimus:

• kaip pritraukti kaimiškų vietovių jaunimą į programos veiklas;

• į ką atsižvelgti, renkant grupę bei komunikuojant su kaimiškų vietovių jaunimu;

• kaip pasiekti, kad kaimiškų vietovių jaunimas parengtų projekto paraišką bei ateityje būtų pajėgus savarankiškai veikti programos „Erasmus+“ jaunimo srityje.

Taip pat šiame leidinyje rasite programos „Veiklus jaunimas“ projektų pavyzdžių, kurie atskleidžia gerąją projektinę patirtį bei iliustruoja įvairias jaunimo įgyvendintas idėjas.

Susipažinti su leidiniu galite Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ interneto svetainėje: http://goo.gl/fuCAEp arba JTBA elektroninėje bibliotekoje: http://www.jtba.lt/biblioteka.

 

Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra


Žinauviską.lt kviečia bendradarbiauti.

 

Jaunimo informacijos tinklas Eurodesk Lietuva, administruojamas Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos, kviečia keistis informacija, kad mobilumo galimybės pasiektų kuo daugiau jaunų žmonių!

Žinauviską.lt — jaunimo portalas, suteikiantis jaunam žmogui reikalingiausią informaciją. Portalą administruoja ir lankytojams pataria Eurodesk Lietuva programos darbuotojai bei savanoriai. Savo straipsnius, nuotraukas ir video kasdien siunčia virš 200 jaunųjų žurnalistų tinklo narių iš visos Lietuvos.

Eurodesk Lietuva – nemokamų Europos informacinių paslaugų tinklas jaunimui, teikiantis išskirtinę informaciją. Eurodesk veikia 34 Europos šalyse, jungia net 1700 regioninių partnerių.

Lietuvoje išplėtotas atstovų regionuose tinklas – 31 Lietuvos mieste veikia apmokyti jaunimo informavimo darbuotojai, kurie organizuoja informacinius renginius, teikia informaciją ir konsultacijas vietos jauniems žmonėms.


Socialinės apsaugos ir darbo ministrė pasirašė Regioninės jaunimo politikos stiprinimo 2015–2017 metų veiksmų planą (nuorodą į teisės aktą: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/ec037cf097d411e48910ce15e7daff9a; pranešimas SADM tinklalapyje http://www.socmin.lt/lt/naujienos/pranesimai-spaudai/ministre-a.-pabedinskiene-1b5x.html).

 


Šiais metais, jau vienuoliktąjį kartą, vykdysime informacinę pilietiškumo skatinimo kampaniją Man Ne Dzin, skirtą savivaldybių tarybų ir merų rinkimams. Mūsų tikslas – skatinti jaunus žmones, turinčius teisę balsuoti, ateiti į rinkimus ir nuspręsti patiems, kas juos atstovaus miesto ar rajono savivaldoje.

 

2014 metų Man Ne Dzin kampanijos metu visi kartu pasiekėme tikrai neblogų rezultatų ir tikimės, kad šiais metais jaunimo aktyvumas rinkimuose gali būti dar didesnis! Tam, kad pasiektume kuo daugiau jaunų žmonių visoje Lietuvoje, skatiname jus ir šiais metais prisidėti prie sėkmingo kampanijos įgyvendinimo.

Organizacijas kviečiame atsiųsti vieno savo atstovo, kuris bus deleguotas į Man Ne Dzin 2015 m. LiJOT komandą, kontaktus. Su šiuo organizacijos deleguotu atstovu mes toliau derinsime visas veiklas ir prisidėjimą prie kampanijos jūsų savivaldybėse. Kontaktų laukiame iki sausio 16 d., penktadienio, el. paštu informacija@lijot.lt.

Jeigu kyla klausimų, drąsiai galite kreiptis į vieną iš šių metų kampanijos organizatorių – LiJOT ryšių su visuomene koordinatorę Rasą Aleškevičiūtę el. paštu informacija@lijot.lt arba tel. 8 (5) 279 10 14.

Laukiame aktyvaus Jūsų prisidėjimo!


Pradeda veikti pirmoji Lietuvoje Socialinių verslų akseleravimo programa – ar esi pasiruošęs pagreitinti savo socialinio verslo idėją?

 

Pasaulyje įsitvirtinusi socialinio verslumo koncepcija atkeliauja į tavo šalį – tapk vienas pirmųjų, į verslą ir socialinius pokyčius žvelgiančiu kitaip.

Socifaction beveik metų trukmės, jauniems žmonėms (1829 m.) skirta socialinių verslų pagreitinimo programa, kuri dalyviams suteiks:

2 tarptautinius mokymus verslo koncepto parengimo, investicijų pritraukimo ir marketingo temomis;

tarp mokymų ekspertines konsultacijas ir mentorių pagalbą, formuojant pasaulį drebinančias idėjas;

socialinį tinklą – kontaktus, reikalingus sėkmingam socialinio verslo vystymui, pažintį su geriausiais iš geriausių socialinio verslo ekspertų Fionn Dobbin ir Phil Tulba.

Pirmasis renginys jau sausio 2025 dienomis, Vilniuje. Registracija vyksta iki sausio 7 dienos. Su atrinktais dalyviais susisieksime sausio 9 dieną.

Daugiau informacijos: http://goo.gl/tGbHZL

Naujienas sekite: www.facebook.com/socifaction

Veikla strateginės partnerystės jaunimo reikalų srityje „Making good deeds profitabe“ dalis, finansuota programos Erasmus+.

 


Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuoja konkursą apie Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo projektų finansavimą 2015 metais ir kviečia teikti paraiškas iki 2015 m. sausio 31 d. 15.00 val. adresu Vilnius, Vivulskio g. 5.

Konkurso tikslas – paremti projektus, kurie įvairiais būdais ir metodais plėtoja Lietuvos ir Lenkijos jaunimo draugišką bendradarbiavimą bei ugdo jaunimo kompetencijas. Konkurse gali dalyvauti jaunimo ar su jaunimu dirbančios bei registruotos Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka ne pelno siekiančios švietimo, viešosios įstaigos ar nevyriausybinės organizacijos. Projekto dalyviai: 13–30 metų amžiaus.

Konkurso prioritetai:

1. tarpkultūrinio ir tarpetninio dialogo skatinimas;

2. mažiau galimybių turinčių jaunų žmonių įtraukimas;

3. jaunimo pilietiškumo ir Lietuvos ir Lenkijos draugystės, panaudojant šiuolaikines technologijas, skatinimas;

4. jaunimo domėjimosi vystomuoju bendradarbiavimu skatinimas.

Daugiau informacijos apie konkursą: http://www.jrd.lt/jrd-veiklos-naujienos/kvieciame-teikti-paraiskas-lietuvos-ir-lenkijos-jaunimo-mainu-fondo-projektu-finansavimo-2015-metais-konkursui

Daugiau informacijos apie Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo veiklą: http://www.ltpljaunimas.lt/

Išsamesnę informaciją teikia Milisenta Misevičiūtė, tel. (8 5) 24 61355, el. p. milisenta.miseviciute@jrd.lt ir Milda Petkevičiūtė, tel. (8 5) 24 97117, el. p. milda.petkeviciute@jrd.lt

 


Pirmą kartą atliktas tyrimas atskleidė, jog jaunimas Lietuvoje yra matomas kaip problema

 

Kaip Lietuvoje suprantama jaunimo politika? Kokią pridėtinę vertę kuria jaunimo organizacijos? Ar ir kaip jos gali prisidėti prie valstybės problemų sprendimo? Lietuvos jaunimo organizacijų taryba užsakė tyrimą apie veiksnius, kurie turi įtakos jaunimo organizacijų kuriamai socialinei vertei. Po pirmąkart Lietuvoje atlikto tyrimo paaiškėjo, kad visuomenėje jaunimas dažniau matomas kaip problema negu kaip visuomenės problemų sprendėjas.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad būtent požiūrio, kaip yra matomas jaunimas, pasirinkimas lemia valstybės atitinkamų priemonių taikymą ir jų efektyvumą, priimant sprendimus viešosios politikos formavimo ir įgyvendinimo procesuose.

„Atliktas tyrimas yra itin reikšmingas, nes jis dar kartą parodė, kad į jaunimą Lietuvoje žiūrima klaidingai. Valstybė neišnaudoja visų galimybių, kurias gali pasiūlyti jaunimo nevyriausybinės organizacijos“, − teigia Mantas Zakarka, LiJOT prezidentas.

Pagal M. Zakarką, šiandien jaunas žmogus yra aktyvus, pilietiškas, verslus ir atsakingas.

„Dauguma tokių žmonių yra jaunimo organizacijose, kurios ir galėtų teikti viešąsias paslaugas valstybei, taip naujais būdais spręsdamos visuomenėje įsivyravusias problemas, pavyzdžiui, tokias kaip jaunimo nedarbas ar pilietiškumo stoka“,− priduria LiJOT vadovas.

Ignoruojamos jaunimo problemos

Doc. dr. Mantas Bileišis, vienas iš tyrimo autorių, teigia, jog natūralu, kad politikai negali daug dėmesio skirti temoms, apie kurias jiems trūksta žinių. Dėmesys atkreipiamas į kokią nors politikos sritį, kuri nėra aktyviai plėtojama su pilietinės visuomenės dalyvavimu, yra tik tada, kai kyla problema, kurios ignoruoti nebegalima.

„Jaunimo srityje dažniausiai tai yra situacijos, kurios išskiria jaunimą iš kitų socialinių problemų: apsinuodijimai, priklausomybės, savižala, nusikaltimai, nedarbas. Tačiau šios problemos neatsiranda iš niekur – jos yra ilgalaikių socialinių procesų pasekmės“, − komentuoja dr. M. Bileišis.

Pasak jaunimo tyrėjo, žiūrėti į jaunimą kaip į problemą yra blogai dėl keleto priežasčių. Pirmiausia, taip daroma prielaida, kad jaunimas yra kažkas, ką reikia kontroliuoti, o ne siekti ugdyti.

„Yra daug duomenų, rodančių, kad jaunystė yra periodas, kai padedami pagrindai ateities karjeroje – neįgijus kompetencijų ir nesukūrus profesinio pažinčių tinklo laiku, galima nesvajoti apie proveržius vėliau. Žiūrėdami į jaunimą kaip į problemą paneigiame jaunų žmonių individualius poreikius ir potencialą“, − sako dr. M. Bileišis.

Taip pat jis priduria, kad, kai jaunų žmonių yra daug, požiūris į juos kaip į problemą nesukelia nepatogumų likusiai visuomenei. Kai jų mažai ir jie gali „balsuoti kojomis", t. y. emigruoti, tai persmelkia visą visuomenę.

Tačiau Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė nesutinka, kad valstybinės institucijos mato jauną žmogų kaip problemą.

„Manyčiau, kad tai jauno žmogaus maksimalistinis noras sulaukti absoliutaus dėmesio verčia jį taip manyti. Jei pažiūrėtume į valstybinių institucijų veiklas, susijusias jaunimo klausimais, visada pamatysime, kad yra bendradarbiaujama ir tariamasi su jaunimo atstovais“,− teigia ministrė.

Nepaisant to, A. Pabedinskienė pastebi, kad jaunimo organizacijos yra gėris ir vertybė – jų indėlis į valstybės gerovę ir ypač socialinės gerovės kūrimą bei augimą yra milžiniškas. Ministrė įsitikinusi, kad jaunimo organizacijos galėtų prisidėti prie valstybės problemų sprendimo savo aktyvumu ir konstruktyviais pasiūlymais.

Tiesioginė nauda jaunam žmogui

Visgi, atlikto tyrimo duomenimis, jaunimo organizacijos skatina jaunimo užimtumą, verslumą, profesinį veiklumą ir pasirengimą darbo rinkai. Taip pat jos susijusios su sąmoningos, pilietiškos, patriotiškos, brandžios, kultūringos ir kūrybingos asmenybės ugdymu, socialinės atskirties mažinimu, tautinių mažumų įtraukimu.

Menininkė Jolita Vaitkutė, išgarsėjusi originaliais piešiniais iš maisto, pritaria, kad jaunimo nevyriausybinės organizacijos ugdo visapusiškai.

„Vien tai, jog jauti, kad gali daryti sprendimus bei keisti yra didelis indėlis į jauno žmogaus augimą. Po to tai žmonės pritaiko ir savo gyvenimuose – būna veiklūs, nebijantys stresinių situacijų. Man tai davė ne tik didelį pažinčių ratą, bet ir suvokimą apie vykstančius procesus“,− įsitikinusi J. Vaitkutė.

Mergina priduria, kad, nors šiuo metu dažnai yra pristatoma kaip vizualaus meno kūrėja, tačiau jai svarbiausia mintis, idėja, kurią nori pasakyti. O būtent jaunimo organizacijos tam davė tvirtą moralinį pagrindą ir išmokė netylėti.

Tyrėjas dr. M. Bileišis įsitikinęs, kad į jaunimą Lietuvoje reiktų žiūrėti kaip į resursą, nes kiekvienas jaunas žmogus turi tai, ko vėliau gyvenime nebeturės.

„Tai, ką jaunas žmogus turi – jaunystė, sveikata, kūrybingumas – yra vertingiausias kapitalas šiuolaikinėje ekonomikoje. Jauni žmonės yra produktyvesni, kūrybingesni, gali keisti gyvenamą ir darbo vietą, juos gali motyvuoti ne tik alga. Mes Lietuvoje tai laikome kone trūkumu, tuo tarpu Vakarų šalys tai laiko privalumu ir naudojasi Lietuvos jaunimu“, − priduria tyrėjas.

Požiūris į jaunimą kaip į resursą yra susijęs su nauda valstybei − jaunimo įgalinimas mažintų socialinių programų naštą, leidimas jaunimui pačiam rūpintis kitu jaunimu kurtų pilietinio dalyvavimo, pasitikėjimo savo jėgomis jausmą. Galiausiai, žmonės, kurie žino, kad jų likimas yra jų rankose ir moka iš to gauti naudą yra geresni ir patriotiškesni piliečiai.

Tik formalus bendradarbiavimas

Tačiau Lietuvos nacionalinių strateginių dokumentų analizė parodė, kad pasitikėjimas nevyriausybiniu sektoriumi nėra įtvirtintas taip, jog pastarasis galėtų prisiimti atsakomybę už valstybei svarbių tikslų įgyvendinimą ir kurti socialinę vertę, teikiant viešąsias paslaugas – minėtuose dokumentuose deklaruojami siekiai įtraukti įvairias organizacijas, tačiau konkrečių priemonių tirtuose dokumentuose nustatyti nepavyko.

Remiantis tyrimo duomenimis, galima teigti, kad jaunimo organizacijų bendradarbiavimas su valdžios institucijomis yra formalus, dažniausiai susijęs tik su finansavimu.

Atsižvelgiant į tirtų jaunimo NVO potencialą, galima teigti, kad kryptinga parama, kuri nebūtų vien finansinė, jaunimo NVO sudarytų palankesnes sąlygas viešosios valdžios institucijoms pasiekti veiklos strateginiuose planuose numatytų rezultatų bei sutaupyti valstybės biudžeto lėšų.

 

Daugiau informacijos:

Rasa Aleškevičiūtė

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba ( LiJOT)

Tel. (8-5) 279 1014

El. p. informacija@lijot.lt


Skelbiamas jaunimo veiklos projektų konkursas

 

Įgyvendinant Pasvalio rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos programą skelbiamas jaunimo veiklos projektų konkursas, skatinantis jaunimo dalyvavimą vietinės bendruomenės gyvenime, jaunimo pilietiškumo ugdymą, laisvalaikio užimtumą ir jaunimo iniciatyvas.

Konkurso nuostatai

 Daugiau nei 3 000 jaunuolių rinko mėgstamiausias jaunimo aktyvaus laisvalaikio vietas

 

Daugiau nei 3 000 jaunų žmonių iš visos Lietuvos beveik tris mėnesius balsavo rinkdami mėgstamiausias jaunimo vietas, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotoje informacinėje akcijoje „Rezervuota jaunimui“. Iš viso akcijoje užregistruota daugiau nei 480 vietų, kurios sulaukė 18 313 mygtuko „Man irgi patinka“ paspaudimų. Itin aktyvūs buvo jaunuoliai iš Mažeikių, Kauno bei Vilniaus savivaldybių, taip pat akcijoje itin noriai dalyvavo jaunuoliai iš mažesnių Lietuvos miestelių ir kaimų.

Visas akcijos metu rezervuotas vietas galite rasti „Rezervuota jaunimui“ interneto puslapyje: www.rezervuotajaunimui.lt

Šiandien skelbiama akcijos, kurios metu jaunuoliai specialiai sukurtame jaunimo mėgstamiausių erdvių žemėlapyje registravo vietas, kuriose mėgsta leisti savo laisvalaikį, pabaiga. „Po jaunimo balsavimo, kurios vietos yra mėgstamiausios aktyviam laisvalaikiui, turime jaunimo sprendimą ir aiškų šių vietų žemėlapį, tereikia pasistengti, kad jose netrūktų sąlygų ir galimybių jauniems žmonėms“, – kalbėdama apie akciją, jos rezultatus vertino socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Akcija „Rezervuota jaunimui“ atskleidė, kad jaunimas prie savo mėgstamų vietų priskiria atvirus jaunimo centrus ir atviras jaunimo erdves – beveik kiekvienoje savivaldybėje atviras jaunimo centras ir atvira jaunimo erdvė buvo įtraukta į jaunimo mėgstamiausių vietų sąrašą.

Ministrė A. Pabedinskienė pabrėžė, kad, norint prisitaikyti prie jaunų žmonių poreikių ir kurti palankią ir patrauklią infrastruktūrą, svarbu jaunuolius išgirsti bei nustatyti jų poreikius. Jaunų žmonių sudarytas mėgstamiausių ir dažniausiai lankomų vietų žemėlapis itin svarbus darbe su jaunimu, nes jaunuoliai patys nurodė jų poreikius geriausiai išpildančias erdves.

Kalbėdama apie akcijos rezultatus, Algimanta Pabedinskienė džiaugėsi, kad jaunimas itin teigiamai vertina jiems kuriamas erdves, kuriose jie gali jaustis saugūs, rasti veiklos, pabendrauti su bendraamžiais. Lietuvoje šiuo metu veikia 24 atvirieji jaunimo centrai ir 88 atvirosios jaunimo erdvės, o iki 2016 m. planuojama, kad tokių centrų ir erdvių skirtų jaunimui veiks apie 170.

Jaunimo reikalų departamento direktorius Mindaugas Kuliavas, apžvelgdamas vykusią akciją, teigė: „Labai svarbu inicijuoti ir skatinti tokias iniciatyvas, kurios būtų iš tiesų įdomios ir aktualios jauniems žmonėms. Tokiu būdu jie noriai prisideda prie problemų identifikavimo, tinkamų sprendimų paieškos. Ši akcija puikus pavyzdys, kad tinkamai parinktos formos įtraukia didelį skaičių jaunų žmonių ir skatina aktyviai išsakyti savo nuomonę. Akcijos rezultatai parodė, kad dabartinis jaunas žmogus mėgsta aktyviai leisti savo laisvalaikį, jam svarbi saugi ir jo poreikius atitinkanti aplinka“.

Su akcijos „Rezervuota jaunimui“ rezultatais galite susipažinti čia.

Visas akcijos metu rezervuota vietas galite rasti „Rezervuota jaunimui“ internetiniame puslapyje: www.rezervuotajaunimui.lt

 

JRD Informacija

 


Europos savanorių tarnybos asociacija SALTES (www.saltes.net) - savanorius vienijanti organizacija, vykdanti tarptautinius bei vietinius savanorystės projektus, o taip pat ir jaunimo iniciatyvas pradeda įgyvendinti projektą „Savanorystės tinklo stiprinimas Lietuvoje“, kurio tikslas Lietuvos savanorių ambasadorių tinklo vystymas.

Kas yra Savanorystės ambasadorių tinklas?

Savanorystės ambasadoriai visoje Lietuvoje sudarys tinklą, kuris bus palaikomas SALTES apskričių koordinatorių. Kartu planuosime tarptautinę savanorystės dieną, savanorių festivalį SAVAS festas, dalyvausime mokymuose, keisimės savo patirtimi ir teiksime informaciją žmonėms, kurie domisi savanoryste.

Ko tikimasi iš Savanorystės ambasadoriaus?

Savanorystės ambasadorius – tai žmogus, kuris tiki savanoryste, nori žinoti, kokios organizacijos veikia jo mieste ar miestelyje, gali skirti laiko besidomintiems savanoryste žmonėms, o taip pat nori tobulėti ir dalyvauti mokymuose ir susitikimuose, kuriuos organizuos SALTES visoje Lietuvoje.

Kodėl Savanorystės ambasadorių tinklas?

• Kad mes patys augtume ir tobulėtume iniciatyvių žmonių komandoje

• Kad būtų griaunami neteisingi mitai apie savanorystę

• Kad kuo daugiau žmonių įsitrauktų į savanoriškas veiklas

• Kad savanorystė taptų labiau žinoma Lietuvoje

• Kad savanoriška veikla būtų labiau vertinama

Kaip tapti ambasadoriumi?

Prašome užpildyti anketą ir laukti atrankos rezultatų.

Anketą rasite čia: https://docs.google.com/a/saltes.net/forms/d/1NFqOxCfbBuQLy2GPNop-

MzCE_mJtCYrWm2uSb5-QYY/viewform


Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas (toliau – Fondas) kviečia Jus dalyvauti tarptautiniuose kontaktų užmezgimo mokymuose – seminare „Develop2gether“.

Lietuvių ir lenkų jaunimo bendros veiklos per pastaruosius metus nuolat augo, atnešdamos prasmingą indėlį abiejų tautų tarpusavio santykiuose. Jaunimo reikalų departamentas ir toliau siekia remti įvairių jaunimo bei su jaunimu dirbančių organizacijų, institucijų (toliau – Organizacija) pastangas tarptautinio jaunimo bendradarbiavimo srityje, inicijuojant kontaktų užmezgimo renginius, skatinančius bendradarbiavimą bei kokybišką Lietuvos ir Lenkijos bendrų jaunimo projektų vykdymą

Pagrindiniai šių mokymų-seminaro tikslai:

• naujos partnerystės tarp jaunų žmonių, Organizacijų ir institucijų kūrimas;

• kokybiškų projektų inicijavimas, skatinant tarpkultūrinį mokymąsi, lygiavertę partnerystę, neformalų ugdymą, aktyvų jaunimo dalyvavimą, darbą tarptautinėje grupėje;

• skatinti kūrybiškumą ir novatoriškumą įgyvendinant projektus;

• projektų vadybos įgūdžių formavimas: projekto kūrimas, partnerių paieška, paraiškų pildymas, biudžeto planavimas;

• keitimasis patirtimi, organizuojant tarptautinius jaunimo projektus.

Šis seminaras skirtas:

• Organizacijų lyderiams ir/ar nariams (jaunimo ir socialiniams darbuotojams, mokytojams, nevyriausybinių organizacijų atstovams ir pan.);

• 18 ir daugiau metų amžiaus Lietuvos piliečiams, galintiems bendrauti anglų kalba;

• dar nedalyvavusiems jokiuose Fondo rengtuose mokymuose;

• ieškantiems partnerės Organizacijos Lenkijoje drauge įgyvendinti dvišalį jaunimo projektą.

Šio seminaro metu bus siekiama paskatinti Fondo veikloje nedalyvavusius žmones, organizacijas pateikti projektą Fondo organizuojamam konkursui, todėl šiame seminare negali dalyvauti organizacijos, kurių veikla (projektas) anksčiau buvo Fondo finansuota.

Dalyvauti tarptautiniuose kontaktų užmezgimo mokymuose-seminare „Develop2gether“ Lenkijoje yra kviečiama po 12 atstovų iš kiekvienos šalies. Kiekvienai Organizacijai gali atstovauti 1 asmuo (išimties tvarka 2 asmenys).

Seminaro kalba: anglų.

Data ir vieta: 2014 m. gruodžio 2–5 d., Vilnius.

Išlaidos: apgyvendinimo, maitinimo išlaidas finansuoja Fondo nacionalinės valdymo institucijos.

Atranka: reikia užpildyti dalyvio anglų kalba ir registruotis čia iki 2014 m. lapkričio 14 d.

Siųsti el. paštu: aurelija.kazlauskiene@jrd.lt

Atrinkti dalyviai bus informuojami iki 2014 m. lapkričio 21 d. (kartu bus atsiunčiama ir detali renginio programa). Informaciją apie renginį bei dalyvavimo sąlygas anglų kalba rasite čia.

Jei norėtumėte įgyvendinti tarptautinį jaunimo projektą, skirtą Lietuvos ir Lenkijos jaunimui, tačiau neturite partnerės Organizacijos Lenkijoje, neturite patirties ir pakankamai įgūdžių rengiant ir įgyvendinant tarptautinius projektus, šis seminaras skirtas būtent Jums!

Turite klausimų? Prašome kreiptis į Aureliją Kazlauskienę el. paštu aurelija.kazlauskiene@jrd.lt arba telefonu (8 5) 246 0086.


Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra kviečia tobulėti ir kelti kompetenciją dalyvaujant tarptautiniuose mokymuose

 

Kviečiame registruotis šiuos mokymo kursus:
* Mokymo kursai apie įmonių socialinę atsakomybę ir jos suderinamumą su programa Erasmus+. Kaip nevyriausybinis ir verslo sektorius gali bendradarbiauti? Ar įmonių socialinė atsakomybė yra naudinga abiem pusėms? Kaip? Atsakymai į šiuos ir dar daug kitų klausimų mokymo kursuose 2014 m. lapkričio 3-8 d. Budapešte, Vengrijoje. Plačiau: http://goo.gl/XZddyS
* Mokymo kursai apie projektų viešinimą ir rezultatų sklaidą. Nežinote, kaip tai daroma? Norite išmokti naujų kūrybiškų sprendimų? Sužinoti, kaip projektus viešina jaunimas iš kitų šalių? Tuomet mokymo kursai 2014 m. lapkričio 9-16 d. Ispanijoje kaip tik jums! Plačiau: http://goo.gl/L10T77

90 proc. kelionės išlaidų padengia Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra. Kviečiame registruotis patiems, rekomenduoti tiems, kuriems gali būti aktualu.

Jeigu nespėsite užsiregistruoti iki rugsėjo 28 dienos, iki spalio 1 dienos galite kreiptis į JTBA projektų koordinatorę Eglę Venckutę (egle@jtba.lt) ir sužinoti apie pavėluotos registracijos galimybes.

 


LiJOT: ar jaunimas Lietuvoje iš tiesų yra prioritetas?

 

Artėjant 2015 m. valstybės biudžeto skirstymui ir tvirtinimui, situacija jaunimo organizacijų finansavimo srityje nesikeičia. Pagal dabartinį skiriamą finansavimą vienam jaunimo organizacijos nariui per metus ugdyti tenka vidutiniškai 15-20 litų jo veiklos ir ugdymo išlaidoms padengti. Atsižvelgdama į tai, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) reiškia savo susirūpinimą ir ragina atkreipti valdžios dėmesį į jaunimo organizacijų finansinę padėtį ir jų išlikimą.

„Tokie sprendimai kaip valstybės biudžeto dalies mažinimas jaunimo organizacijoms kelia grėsmę ne tik kokybiškam jų veiklos įgyvendinimui ar net išlikimui, bet ir verčia susimąstyti, ar jaunimas tikrai yra vienas iš valstybės prioritetų, užtikrinantis pilietiškumo, lyderystės ugdymą bei mūsų visų ateitį“, − komentuoja Mantas Zakarka, LiJOT prezidentas.

Dar 2010 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino Nacionalinės jaunimo politikos 2011–2019 metais plėtros programą, kurios vienas iš pagrindinių tikslų – „sudaryti palankias sąlygas nuosekliai ir kokybiškai jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų veiklai, siekiant aktyvesnio jaunimo į(si)traukimo į organizuotą veiklą“.

Tačiau 2009-2014 m. suma, skiriama tiesiogiai jaunimo ar su jaunimu dirbančių organizacijų projektams ir programoms tesudaro 700 tūkst. litų. Finansavimas jaunimo organizacijoms buvo ženkliai sumažintas nuo 2008 m., tuomet jis sudarė net 2,5 mln. litų. Taigi, anksčiau minėta programa su visais savo tikslais ir uždaviniais realiai yra įgyvendinama tik pusiau, todėl nesukuria nei palankių sąlygų kokybiškai jaunimo organizacijų veiklai, nei judėjimo į priekį, vykdant naujas idėjas.

Dėl tokio finansavimo jaunimo organizacijoms karpymo, jos yra priverstos ieškoti papildomų finansavimo šaltinių atskiroms veikloms finansuoti ir negali įgyvendinti tikrųjų savo funkcijų, įtvirtintų Jaunimo politikos pagrindų įstatyme. Todėl, pasak M. Zakarkos, būtų naivu tikėtis, kad jaunimas Lietuvoje stiprės ir toliau kokybiškai vykdys savo veiklas, kai finansavimas šiai sričiai yra be galo mažas.

LiJOT vadovas pabrėžia, kad dažnai pamirštama, jog būtent jaunimo organizacijų nariai yra tie žmonės, kurie kuria pokytį visuomenėje ir gali padėti spręsti labai opias valstybės problemas, tokias kaip, pavyzdžiui, jaunimo nedarbas, pilietiškumo, tautiškumo stoka ar neformalaus ugdymo plėtra. Kasmet jaunimo organizacijos tampa vis originalesnės, jos sugeba pamatyti ir įvertinti esamas problemas bei pasiūlyti joms inovatyvius ir valstybei naudingus sprendimus.

„Sunku įsivaizduoti, kaip visus teigiamus pokyčius šiose srityse jaunas žmogus gali pasiekti už 15 litų per metus“, – priduria M. Zakarka.

Jau pavasarį, 36-ojoje LiJOT Asamblėjoje buvo priimta rezoliucija, kurioje jaunimo organizacijos išreiškė savo susirūpinimą esama situacija. Jos pabrėžia, kad supranta valstybės ekonominę situaciją, tačiau matydamos, jog kitoms sritims per visą šį laikotarpį finansavimas didinamas, o nevyriausybiniam jaunimo sektoriui, užsiimančiam jaunų žmonių ugdymu ir užimtumu, yra mažinamas, nesupranta tokio jaunimo organizacijų ignoravimo.

Jaunimo organizacijos siūlo, tvirtinant 2015 m. valstybės biudžetą, numatyti galimybę jaunimo organizacijų projektams bei programoms skirti papildomą finansavimą, kuris padės tinkamai įgyvendinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Nacionalinės jaunimo politikos plėtros programose įtvirtintus tikslus jaunimo politikos srityje bei sugrąžinti jaunimo nevyriausybinio sektoriaus finansavimą bent į 2005 m. lygį.

„Raginame valstybės institucijas atsakingai įvertinti ribą, kurią peržengus bus padaryta didžiulė žala jaunimo veiklai ir jaunų žmonių ugdymui. Visi suprantame, kad su tokiu finansavimu nieko nenuveiksi, tik imituosi veiklą ir žengsi didelį žingsnį atgal“, – teigia M. Zakarka.

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba yra didžiausia skėtinė nevyriausybinių jaunimo organizacijų sąjunga Lietuvoje, vienijanti 65 didžiausias nacionalines ir regionines jaunimo organizacijas bei organizacijų sąjungas. 

 

Daugiau informacijos:

Rasa Aleškevičiūtė

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba ( LiJOT)

Tel. (8-5) 279 1014

El. p. informacija@lijot.lt

 


Europos savanorių tarnybos asociacija SALTES (www.saltes.net) - savanorius vienijanti organizacija, vykdanti tarptautinius bei vietinius savanorystės projektus, o taip pat ir jaunimo iniciatyvas pradeda įgyvendinti projektą „Savanorystės tinklo stiprinimas Lietuvoje“, kurio tikslas Lietuvos savanorių ambasadorių tinklo vystymas.

 

 

Kas yra Savanorystės ambasadorių tinklas?

Savanorystės ambasadoriai visoje Lietuvoje sudarys tinklą, kuris bus palaikomas SALTES apskričių koordinatorių. Kartu planuosime tarptautinę savanorystės dieną, savanorių festivalį SAVAS festas, dalyvausime mokymuose, keisimės savo patirtimi ir teiksime informaciją žmonėms, kurie domisi savanoryste.

 

Ko tikimasi iš Savanorystės ambasadoriaus?

Savanorystės ambasadorius – tai žmogus, kuris tiki savanoryste, nori žinoti, kokios organizacijos veikia jo mieste ar miestelyje, gali skirti laiko besidomintiems savanoryste žmonėms, o taip pat nori tobulėti ir dalyvauti mokymuose ir susitikimuose, kuriuos organizuos SALTES visoje Lietuvoje. 

 

Kodėl Savanorystės ambasadorių tinklas?

  • Kad mes patys augtume ir tobulėtume iniciatyvių žmonių komandoje

  • Kad būtų griaunami neteisingi mitai apie savanorystę

  • Kad kuo daugiau žmonių įsitrauktų į savanoriškas veiklas

  • Kad savanorystė taptų labiau žinoma Lietuvoje

  • Kad savanoriška veikla būtų labiau vertinama


Kaip tapti ambasadoriumi?

Prašome užpildyti anketą  ir laukti atrankos rezultatų J  

Anketą rasite čia: https://docs.google.com/a/saltes.net/forms/d/1N-FqOxCfbBuQLy2GPNop-MzCE_mJtCYrWm2uSb5-QYY/viewform  

 

 
Nori išbandyti save naujoje srityje? Nori savanoriauti, bet nerandi kaip ir kur?

Jaunimo savanoriška tarnyba laukia tavęs!

Jei esi 16-29 m. jaunuolis, šiuo metu nedirbi ir nesimokai, turime Tau puikų pasiūlymą, kaip naudingai praleisti savo laisvalaikį, įgyti daug naujų gebėjimų ir patirties! Kviečiame dalyvauti naujame projekte „Jaunimo savanoriška tarnyba", kuris siekia prisidėti prie jaunų žmonių aktyvesnio įsitraukimo į darbo rinką. Kokybiškos savanoriškos veiklos metu jauni žmonės bus įtraukiami į jų poreikius ir gebėjimus atitinkančias savanoriškas veiklas, kurių metu įgis asmeninių, socialinių, profesinių kompetencijų.

Jei susidomėjai, Tavęs laukia „Jaunimo savanoriška tarnyba“!

Savanoriauk visoje Lietuvoje!

Jaunimo savanoriška tarnyba kviečia Tave savanoriauti daugiau nei 240 organizacijų visuose Lietuvos miestuose. Projektas siūlo galimybę savanoriauti savo ar kitame mieste, kur rasi mėgstamą ir įdomią veiklą.

Išsirink norimą veiklą!

Savanoriauti galėsi jaunimo ir su jaunimu dirbančiose organizacijose, turizmo, kultūros centruose, regioniniuose parkuose, policijoje, miestų teatruose, socialinėse, sveikatingumo įstaigose, gyvūnų globos namuose, botanikos soduose, muziejuose, bibliotekose, menų mokyklose, darželiuose ar kitose Tau patinkančiose vietose.

Tobulėk ir kaupk žinių bagažą!

Savanoriaudamas įveik iškilusius iššūkius ir sužinok daug naujo. Čia galėsi tobulinti savo įgūdžius, išmokti veiklų, kurios padėtų susirasti darbą ir atrasti sau patinkančią sritį. Dalyvauk savęs pažinimo, asmeninio tobulėjimo mokymuose. Savanoriavimo metu Tau pagelbės draugiškas mentorius, kuris padės drauge išspręsti visas iškilusias problemas.

Savanoriauk be rūpesčių!

Savanorystės metu poreikiui esant Tau bus padengtos kelionių, privalomojo sveikatos draudimo, maitinimo ir apgyvendinimo išlaidos.

Kas gali dalyvauti Jaunimo savanoriškoje tarnyboje?

Jei esi 16-29 m. jaunas žmogus ir šiuo metu niekur nedirbi bei nesimokai, mes laukiam Tavęs!

Kiek truks savanorystė?

Suteikiame galimybę savanoriauti 3 arba 6 mėnesius, 20 valandų per savaitę.

Kaip tapti programos JST savanoriu?

Užsiregistruoti ir užpildyti savanorio anketą gali ČIA.

Daugiau informacijos:

Rasa Aleškevičiūtė

LiJOT ryšių su visuomene koordinatorė

El. paštas – informacija@lijot.lt

Tel. nr. – 8 659 55 153


Dėl konkurso „Aš matomas tamsoje“

Siekdamas skatinti moksleivius gatvėse ir keliuose elgtis saugiai ir atsakingai, formuoti moksleivių pozityvų požiūrį į vertybes, plėtoti bendrojo lavinimo mokyklų bendruomenės ir policijos pareigūnų bendradarbiavimą, populiarinti saugų elgesį gatvėse ir keliuose, sudaryti sąlygas moksleiviams dalyvauti Kelių eismo taisyklių pažeidimų prevencijoje, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuras organizuoja Panevėžio apskrities pradinių (2–4) klasių moksleivių atšvaitų gaminimo konkursą „Aš matomas tamsoje“ (toliau – konkursas).

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuras kviečia moksleivių kolektyvus dalyvauti konkurse. Konkurso nuostatai paskelbti www.panevezys.policija.lt, nuoroda „Vaikams“.

 

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 


Kviečiame dalyvauti tarptautiniame vaikų ir jaunimo meninės kūrybos darbų konkurse „Kelionė laiku – atgimusi valdovų rūmų istorija“. Konkurso sąlygas rasite čia.

 

Taip pat informuojame, kad Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre savo veiklą spalio 9 d. pradeda Neakivaizdinė jaunųjų aktorių mokykla (NJAM). NJAM programa, dalyvio anketa. Kvietimas mokytis neakivaizdinėje jaunųjų aktorių mokykloje.


Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra siūlo įvairias tobulėjimo galimybes ir kviečia jaunus žmones bei su jais dirbančius dalyvauti Agentūros bei kitų ES programos „Veiklus jaunimas“ agentūrų organizuojamuose tarptautiniuose bei vietiniuose mokymo ir bendradarbiavimo renginiuose. Renginių sąrašą galite rasti čia.

 


Rugpjūčio 28 d. startavo Jaunimo reikalų departamento prie SADM organizuojama akcija „Rezervuota jaunimui“, kuria siekiama atskleisti kuo gyvena jaunas žmogus, kokie jo pomėgiai ir poreikiai.

Pagrindinis akcijos tikslas – ne tik skatinti pačius jaunus žmones aktyviai prisidėti prie akcijos, reikšti savo nuomonę ir išrinkti savo mėgstamiausias lankyti vietas visoje Lietuvoje, bet ir identifikuoti, kokiose vietose ir erdvėse dažniausiai lankosi skirtingų amžiaus grupių jauni žmonės.

Daugiau apie akciją, jos įgyvendinimo etapus, galite rasti JRD pranešime: http://www.jrd.lt/jrd-veiklos-naujienos/jaunuoliai-kvieciami-rinkti-savo-megstamiausias-vietas


Eurodesk Lietuva naujienlaiškis nr. 1460, 2014-08-27


Savanoriauti galima net policijoje

Šiandieniniam jaunimui, kuris ieško veiklos, įdomų ir prasmingą laiko praleidimo būdą siūlo projektas „Savanoriai – žmogaus saugumui“. Savanorystė itin sparčiai populiarėja jaunimo tarpe, kadangi savanoriaujant galima išbandyti skirtingas veiklas, įsitraukti į įvairias organizacijas.

Pirmą kartą savanorius kviečia ir Lietuvos policija. Daugiau kaip 200 aktyvių savanorių jau įsijungė į veiklas, kurias siūlo policijos pareigūnai, tapę projekto mentoriais. Savanoriai gali savanoriauti bet kuriame Lietuvos policijos komisariate.

Pirmaisiais įspūdžiais apie savanorišką veiklą dalijasi Utenos miesto savanoriai. Edvinas Jančys, Utenos miesto savanoris, sako, kad savanorystė policijoje – įsimintina patirtis: „Kadangi visa veikla vykdoma savanoriškai ir baigus studijas vasarą yra pakankamai daug laisvo laiko, nusprendžiau, kad būtų neprošal pasidomėti policijos vykdoma veikla užtikrinant viešąją tvarką bei iš arti pamatyti kasdienį pareigūnų gyvenimą darbinėje aplinkoje. Nekalbant apie tai, kad susipažinau su pareigūnų darbo metodais bei specifika, supratau, kad daugelis dalykų, kuriuos anksčiau galvojau apie policijos pareigūnus, yra mitai, o patirtis ir žinios išliks visam gyvenimui“.

Kiekvienas norintis turi galimybę sudalyvauti trijų dienų mokymuose apie savanorystę, lavinti bendravimo įgūdžius bei susipažinti su komandinio darbo subtilybėmis. Tendencingai daugiausiai mokymuose dalyvauja vaikinai, bet aktyviai savanoriauti policijoje įsitraukia ir merginos. Dvi draugės – Dovilė Guobytė ir Virga Knyvaitė – nusprendė, kad vasaros atostogas praleis prasmingai – savanoriaudamos Utenos policijos komisariate. Dovilė Guobytė sakė: „Susipažinau su policininkų veikla, supratau, kad darbas reikalauja didelio emocinio pasiruošimo ir kantrybės. Nei viena savanorystės diena nepraėjo be daugelio įspūdžių“. Draugės savanoriauti pradėjo kartu, tačiau savanorystės metu dalyvavo skirtingose veiklose. Virgai Knyvaitei didžiausią įspūdį paliko patrulių darbas: „Savanoriavimas policijoje yra labi įdomi veikla, kurios metu daug ką sužinai apie policininkų darbą bei susirandi bendraminčių, su kuriais gali pažvelgti į pasaulį kitomis perspektyvomis ir išbandyti save naujose situacijose bei ugdyti savo pilietiškumą.“

Projektas „Savanoriai – žmogaus saugumui“ kviečia visus, norinčius įsitraukti į savanorišką veiklą policijoje. Savanoriais gali tapti jaunimas nuo 18 iki 29 metų, kuris šiuo metu niekur nedirba ir nesimoko. Projektas yra iš dalies finansuojamas ES Socialinio fondo lėšų, projekto kodas VP1-2.2-ŠMM-10-V-04-003. Projektą įgyvendina VšĮ „Raidos kryptys“, Policijos departamentas prie VRM ir Policijos mokykla. Projektas bus įgyvendinamas iki 2015 m. birželio 3 d. visoje Lietuvoje. Projekto tikslas – savanoriškos jaunimo veiklos visuomenės saugumo užtikrinimo srityje organizavimas ir socializacijos bei pilietiškumo ugdymas neformaliojo švietimo pagalba. Daugiau informacijos ir pirmieji savanorių įspūdžiai videoreportaže: https://www.youtube.com/watch?v=LWuJoz_lVToEurodesk Lietuva naujienlaiškis nr. 143, 2014-08-06


Eurodesk Lietuva naujienlaiškis nr. 139, 2014-07-09


Investicija į jaunimo darbuotojus – nauda jaunimui

Šiandienos visuomenėje, itin sparčiai besikeičiant jauno žmogaus lūkesčiams ir poreikiams, didėja ir darbo su jaunimu aprėptis, dėlto itin svarbu, kad jauno žmogaus aplinkoje atsirastų kompetentingi asmenys, gebantys domėtis naujovėmis bei „palydėti“ jaunuolį atrasti, naudoti ir plėtoti pamatines vertybes, prasmingai realizuoti jau įgytas kompetencijas bei siekti naujų - būtent tokią misiją ir atlieka profesionalus jaunimo darbuotojas.

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (JRD), įgyvendindamas projektą „Integruotos jaunimo politikos plėtra“ (Projektas) siekia ugdyti kompetentingus, motyvuotus jaunimo darbuotojus, naudodamas Lietuvoje jau pasiteisinusią Jaunimo darbuotojų sertifikavimo sistemą. Ši sistema padeda užtikrinti, kad su jaunimu tiesiogiai dirbantys žmonės, nepriklausomai nuo jų pagrindinės profesijos, turėtų reikiamus įgūdžius kokybiškai dirbti ir suprasti kiekvieną jauną žmogų. Daugelis jaunimo darbuotojų pastebi, kad Jaunimo darbuotojų sertifikavimo sistema padeda pažinti save, suprasti asmenines nuostatas, vertybes, atrasti priėjimą prie jauno žmogaus, išmanyti ir mokėti pritaikyti individualius ir grupinius metodus, skirtingas darbo formas. Naudą, be abejonės, jaučia ne tik jaunimas bei jaunimo politikos veikėjai, bet ir visa visuomenė.

Jaunimo darbuotojas nėra nauja specialybė. Įgyvendinant šią sistemą nebuvo kuriami nauji etatai. Keliant trūkstamas kompetencijas, buvo siekiama įgalinti su jaunimu dirbančius asmenis dirbti efektyviau, kompetentingiau bei lanksčiau, atliepiant sparčiai besikeičiančius jaunų žmonių poreikius.

“Specialistai iš skirtingų sričių, dirbantys su jaunimu, parodė didžiulę motyvaciją ir užsispyrimą dalyvauti jaunimo darbuotojų sertifikavimo sistemoje - vykti į mokymus, atlikti praktiką bei pakartotinai įsivertinti naujai įgytas ar atnaujintas kompetencijas, dažnu atveju, savo atostogų sąskaita, - džiaugėsi JRD direktoriaus pavaduotojas Juozas Meldžiukas. Manome, kad būtent sąmoningas noras tobulėti ne tik skatina pačio asmens tobulėjimą, bet verčia “pasitempti” ir visą aplinką.”

Viso Projekto metu net 182 su jaunimu dirbantiems asmenims buvo įteikti jaunimo darbuotojų sertifikatai, pagrindžiantys jų kompetencijas kokybiškai dirbti su jaunimu. Pastebima, jog tapti sertifikuotu jaunimo darbuotoju nekliudė nei amžius, nei veiklos sritis - reprezentuojama plati veiklos specializacijų įvairovė nuo atvirų jaunimo centrų bei erdvių iki organizacijų, dirbančių jaunimo verslumo srityje, darbuotojų, aktyvių kultūros, jaunimo, darbo centrų, sporto centrų, bibliotekų darbuotojų.

 

JRD informacija


Eurodesk Lietuva naujienlaiškis nr. 137, 2014-06-25


Jaunųjų ūkininkų ir kadetų šventė Saločiuose

http://www.valstietis.lt/Pradzia/Naujienos/Zemes-ukis/Jaunuju-ukininku-ir-kadetu-svente-Salociuose


2014 m. lapkričio 13 d. VšĮ Šiaulių universiteto gimnazija jau trečią kartą organizuoja tarptautinį moksleivių ir studentų muzikos ir audiovizualinio meno festivalį-konkursą „Daina.LT 2014“, skirtą liaudies dainos vizualizacijai.   

Festivalio-konkurso tikslas – skatinti moksleivių ir studentų domėjimąsi liaudies dainomis (archajinėmis ir modernizuotomis jų raiškos formomis), inovatyvia jų raiška ir sklaida, ugdyti kūrybiškumą bei estetinį skonį, kuriant audiovizualinius darbus – menines dainų vizualizacijas.  

Finalinis konkurso renginys vyks FORUM CINEMAS salėje (AKROPOLIS, Šiauliai). 

Kviečiame moksleivius bei mokytojus, studentus bei dėstytojus, aktyviai dalyvauti šiame, šiandieną ir tradicijas apjungiančiame kūrybiniame projekte, kartu sukuriant gražias ir inovatyvias, etnomuzikines tradicijas įprasminančias raiškos bei pateikimo formas. 

Registruokitės, kurkite darbus, kad kartu galėtume pasidžiaugti jūsų išradingumu, kūrybiniu polėkiu, gilumu išgirsti ir suvokti liaudies dainos įmantrybes ir minties kodus.  

Laukiame Jūsų - dalyvių registracija jau prasidėjo.

Daugiau informacijos apie festivalį-konkursą rasite šiuo adresu: http://dainalt.sugimnazija.lt/index.php/lt/

Daina.LT 2014 nuostatai


Pasvalio rajono savivaldybės tarybos 2012 m. gruodžio 27 d. sprendimas Nr. T1-258 ir priedas

   
 

 Free via Skype
You'll need Skype CreditFree via Skype
Informacija atnaujinta: 2015-01-23 15:20

Kaip mus rasti?

Norėdami pamatyti detalų žemėlapį paspauskite ant paveikslėlio

Rekvizitai

Pasvalio rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys
Tel. (8 451) 54 101, faks. (8 451) 54 130, el.p. rastine@pasvalys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188753657

Darbo laikas

Pirmadieniais–ketvirtadieniais 8.00–17.00 val. Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00–12.45 val.
@ 2011 Pasvalio rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sena svetainė       Sprendimas: Fresh Media. Naudojama EasyWeb 3.2 sistema