Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. (8 451) 54 101, faks. (8 451) 54 130
en

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Naujienos

Diskusija darželius lankančių vaikų tėveliams rūpimais klausimais apie vaikų maitinimą, darželių renovaciją

2013-03-28

Kovo 26 dieną Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biure vyko diskusija su ikimokyklines įstaigas lankančių vaikų tėveliais jiems aktualiais klausimais. Į tėvų kvietimą dalyvauti diskusijoje atsiliepė Savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas, Savivaldybės tarybos narė Jurgita Vaitiekūnienė, Lietuvos Respublikos Seimo nario Antano Matulo padėjėja Skaistė Mockūnienė, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Astra Kanišauskienė, Švietimo ir sporto skyriaus atstovai Rimantas Savickas ir Eugenija Grigalionienė, Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyr. specialistė (Savivaldybės gydytoja) Dalia Vasiliūnienė, Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoja Alma Baliūnienė, Panevėžio visuomenės sveikatos centro vyr. specialistai Viktoras Grincevičius ir Vilda Bajorūnienė bei šio centro Pasvalio skyriaus vedėja Violeta Juozapavičienė, Pasvalio ir Joniškėlio miestų, Narteikių darželių, Mikoliškio skyriaus vadovai, jų pavaduotojai bei specialistai, atsakingi už vaikų sveikatos priežiūrą.

 


Vienas aktualiausių diskusijos klausimų buvo vaikų maitinimas, valgiaraščių sudarymas. Diskusiją pradėjęs Panevėžio visuomenės sveikatos centro vyr. specialistas Viktoras Grincevičius priminė tinkamos mitybos reikšmę tiek vaiko, tiek suaugusiojo gyvenime. Lektorius pastebėjo, kad šiandien mityba yra labai aktuali tema, straipsnių susijusių su mityba pilna spaudoje, dažnai kalbama televizijoje, ir daugelis mūsų tas žinias pritaiko sau. Tačiau įstaigose, maitinančiose vaikus, gaunama informacija manipuliuoti negalima, nes vaikų mityba turi atitikti higienos normas, energetines vertes, turi būti racionaliai paskirstomas maistas. Jis pripažino, kad sudaryti valgiaraščius nėra paprasta, bet reikia stengtis, kad patiekalai juose būtų kuo priimtinesni vaikų skoniui bei patarė ieškoti būdų gaminti patiekalus, kad jais būtų patenkinti ir vaikai, ir jų tėvai. Buvo aptartas dalyvavimas vaisių ir daržovių programose, teikiamų produktų mitybinė vertė, vandens atsigėrimo grupėse galimybių sudarymas.

 

Į diskusiją atvykęs Savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Gytis Vitkus susirinkusiems tėveliams pristatė, kokie parengti investiciniai projektai dėl Pasvalio miesto darželių renovacijos. Jų metu bus renovuojamos vidaus patalpos, atnaujinami baldai bei metodinė medžiaga. Jo teigimu, labai realu, jog renovacijos darbai Pasvalio miesto darželiuose bus pradėti jau šiais metais.

 

Diskusijoje kartu spręstos neformalaus ugdymo problemos, diskutuota apie darželių veiklą vaikų saviraiškai, tartasi dėl vidaus tvarkų papildymo nustatant laiką vandens atsigėrimui, gimtadienių šventimą grupėse.

 

Pasak tėvelių, viena skaudžiausių problemų – sergantys vaikai darželiuose. Gydytoja Alma Baliūnienė pažadėjo pasikalbėti su Pasvalio rajono pediatrais, kad neskubėtų išrašyti pažymų kai vaikas nėra visiškai pasveikęs.

 

Savivaldybės tarybos narė, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Jurgita Vaitiekūnienė pasidžiaugė pradėta diskusija, ji mano, kad dialogas tarp tėvų ir specialistų buvo reikalingas. Tačiau atkreipė dėmesį, kad daugelį problemų galima išspręsti bendradarbiaujant tėvams, auklėtojams ir vadovams.

 

Savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas pasiūlė galimybę, kaip alternatyvą esamiems darželiams, steigti pirmąjį privatų darželį Pasvalyje, tačiau priminė, jog vaikas laimingiausias yra namuose kartu su savo šeima.

                     

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

R. Nevulytės nuotraukos

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2020 m. balandžio
P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
 
 

NAUJIENŲ PRENUMERATA

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji

Reklaminiai skydeliai

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2020 m. balandžio
P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
 
 

NAUJIENŲ PRENUMERATA

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji