Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. (8 451) 54 101, faks. (8 451) 54 130
en

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Naujienos

Pasidalinta įspūdžiais iš Verslo stovyklos

2013-10-10

                                                  

Pasvalio rajono savivaldybėje susirinko Pasvalio rajono gimnazijų ir vidurinių mokyklų ekonomikos mokytojai ir moksleiviai, dalyvavę VERSLO IDĖJOS KONKURSE „WITHOUT BORDERS” . 2013 m. liepos 1419 d.  10 mokinių iš Pasvalio Petro Vileišio, Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijų ir Pumpėnų vidurinės mokyklos dalyvavo Verslo stovykloje kartu su Biržų, Pakruojo, Latvijos Bauskės ir Rundalės rajonų jaunimu.

Apie projekto idėją kalbėjo jo iniciatorė Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė. Ji sakė:

Projekto „Tarpvalstybinio verslui palankių bibliotekų tinklo kūrimas“ (Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo per sieną 20072013 m. programa) vienas iš tikslų skatinti jaunų žmonių verslumą. Jauni žmonės turi ne tik galvoti apie verslą, bet ir nebijoti įgyvendinti savo idėjas. Pagrindinėmis kliūtimis jaunimo verslui įvardijamos žinių ir kompetencijų bei finansinių išteklių trūkumas. Norint padėti spręsti šias problemas, 2013 metų pavasarį buvo suorganizuotas verslo idėjos konkursas, kuriame dalyvavo 3 Pasvalio rajono mokyklų mokiniai: Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos, Pumpėnų vidurinės mokyklos, Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos. Pateiktos 6 idėjos, dalyvavo 12 moksleivių. 10 geriausių mokinių dalyvavo Vasaros stovykloje Verslo akademijoje Biržų r. Stovyklos tikslas ugdyti mokinių kūrybiškumą ir inovatyvumą, skatinti kurti ir įvairiomis priemonėmis realizuoti verslo idėjas. Stovykla buvo naudinga visiems.

Danguolė Abazoriuvienė sakė norinti, kad bendradarbiavimas tęstųsi ir toliau: projekto veikloje galėtų dalyvauti ir daugiau mokyklų, nes šio projekto dėka Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje bus įkurta mokymų klasė (vyks įvairios verslo žinių pamokos), įvairiems renginiams pritaikyta konferencijų salė, sukurta inerneto svetainė, kurioje bus:

1. Pateikiama informacija apie savivaldybės, privačių asmenų, verslininkų išnomuojamą, privatizuojamą nekilnojamąjį turtą (taip sudaryta galimybė patiems vartotojams įkelti informaciją).

2. Sudarytas Pasvalio rajono verslo įmonių katalogas.

3. Sukurtas interaktyvus investicinis gidas-žemėlapis „Verslo aplinka Pasvalio rajone“.

4. Pateikiama informacija apie verslui skirtus renginius.

5. Pateikiama informacija apie bibliotekoje naujai gautus leidinius verslo tema ir sudaryta galimybė informaciją prenumeruoti.

 

Mokiniai pasidalino įspūdžiais, patirtais Verslo stovykloje.

Savo mintimis dalinosi Laura ir Monika iš Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos. Joms svarbiausia buvo tai, kad išmoko bendrauti angliškai.

Titas ir Elvyra iš Pumpėnų vidurinės mokyklos pristatė projektą Žudikai": tai prekyba priemonėmis nuo uodų.

Justina, Banga ir Indrė (Petro Vileišio gimnazija) pristatė projektus Lauko viešbutis" ir Misija", o Gintarė ir Martyna iš Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos pasidžiaugė, kad susipažino su veikliu jaunimu, pagilino anglų kalbos žinias,  išmoko dirbti grupėje.

Mokytojai Linas Kruopis (Petro Vileišio gimnazija), Lilijana Ališauskienė (Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazija), Asta Jatulevičiūtė (Pumpėnų vidurinė mokykla) labai palankiai įvertino idėją dalyvauti projekte. Jie sakė, kad mokiniai daug išmoko, pagilino užsienio kalbos žinias, tačiau pasigedo rajono verslininkų geranoriško bendravimo su mokiniais, bendradrabiavimo.

Joniškėlyje jau prieš dvejus metus pradėtos kurti moksleiviškos verslo bendrovės Tribitė " ir Metų malkos". Tačiau, negavusios paramos ir verslininkų palaikymo, užgeso. Vis dėlto idėjos kurti tokias bendroves gyvos ir jau spalio mėnesį planuojamas susitikimas su  asociacija Verslo žiedas". Gerosios patirties žadama vykti pasisemti į Garliavą.

Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos Užsienio kalbų, socialinių mokslų ir technologijų skyriaus vedėja Gitana Kruopienė, apibendrindama projektą, skatino jaunus žmones drąsiai teikti savo idėjas, tęsti projektinę veiklą. Mokykloms linkėjo sudaryti sąlygas tokias bendroves kurti.

Vaškų vidurinės mokyklos pavaduotoja Birutė Ladygienė pasidalino mokyklos patirtimi dalyvaujant A. Adamkienės fondo organizuojamose Verslumo mokyklose.

 

 

Pasvalio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus informacija

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2020 m. balandžio
P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
 
 

NAUJIENŲ PRENUMERATA

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji

Reklaminiai skydeliai

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2020 m. balandžio
P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
 
 

NAUJIENŲ PRENUMERATA

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji