Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys
Tel. (8 451) 54 101, faks. (8 451) 54 130, el. p. rastine@pasvalys.lt
 
 
 

Renginių kalendorius

bck
spalis 2014
fow
 
P
A
T
K
P
Š
S
29
30
1
2
4
5
6
7
9
11
12
13
14
15
16
17
20
21
24
25
26
27
28
31
1
2
 
 
Kultūros renginiai
Posėdžiai
Parodos
Sporto renginiai
Seminarai
Visos kategorijos
 
 
 

Socialiniai tinklai

 
 
 

Naujienos

Spausdinti
 
 

Kreipimasis į Pasvalio rajono gyventojus

Kiekvieną pavasarį ir rudenį, deginant laukuose pernykštę žolę, gaisrų pašvaistės pasirodo visos Lietuvos padangėje. Nejaučia atsakomybės už savo poelgius gamtoje ir kiti gamtos niokotojai - numeta nuorūkas, degtukus arba tyčia padeginėja žolę. Dirvožemyje žūva daugybė naudingų mikroorganizmų, vabzdžių ir paukščių buveinių.
Artinasi Žemės diena. Padėkime prikelti gamtą naujam gyvenimui, ją apginkime ir saugokime, sutvarkykime aplinką, sumažinkime taršą.
LSA ir Lietuvai pagražinti draugija kreipiasi į rajono gyventojus prašydamos panaudoti visas visuomenės švietimo ir prevencijos priemones pernykštės žolės deginimui sustabdyti ir tikisi, kad gyventojai nebus abejingi ir pritars šiai kilniai akcijai, kurią galima pavadinti „Mažuoju referendumu" gamtos vertybių priežiūrai ir apsaugai gerinti.
Kviečiame visus Pasvalio rajono gyventojus, ypač jaunimą ir moksleiviją, į taikią kovą gražiai Lietuvos gamtai išsaugoti.

 

2007-03-19

Paskelbtas Tarybos narių sąrašas

Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija paskelbė rinkimų, vykusių 2007 m. vasario 25 d. į savivaldybių tarybas, Pasvalio rajono savivaldybės tarybos narių sąrašą.

2007-03-13

Pagerbtas agrarinių mokslų daktaras

2007 m. kovo 7 d. Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas 85-ojo gimtadienio proga pasveikino ir įteikė padėką agrarinių mokslų daktarui, 1936-1940 metų jaunajam ūkininkui, buvusiam Joniškėlio bandymų stoties direktoriui Juozui Zabarauskui už jaunųjų ūkininkų idėjų propagavimą, jaunatvišką veržlumą ir iniciatyvumą ugdant jaunimą.


2007-03-08

Nacionalinis konkursas „Nerūkanti klasė 2006-2007 m."

Baigėsi  rajone vykęs I etapas konkurso „Nerūkanti klasė 2006-2007“, kuriame dalyvavo 5 rajono mokyklų 8 klasės: Vaškų vidurinės mokyklos 8 kl., Saločių Antano Poškos vidurinės mokyklos 8b kl., Pasvalio Svalios pagrindinės mokyklos 8c kl., Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos 8c kl. ir Kriklinių pagrindinės mokyklos 8 kl. Savivaldybių etapas  vyko iš trijų užduočių – žinių konkursas, sporto konkursas, kūrybinių užduočių konkursas. Klasei atstovavo komanda iš 10 narių. Mokiniai labai atsakingai ruošėsi konkursams ir laikėsi duoto pasižadėjimo nerūkyti, nes tikrinant specialiu aparatu dėl rūkymo, pažeidėjų nerasta. Visus konkursus vertino 5 komisijos nariai.  Paskutinis kūrybinių užduočių etapas vyko kovo  7 d. Lėvens pagrindinėje mokykloje. Susumavus visų konkursų rezultatus:I vietą laimėjo Pasvalio Svalios pagrindinės mokyklos 8c klasė surinkusi 550, 20 balųII vietą laimėjo Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos 8 c klasė surinkusi 461,80 balųIII vietą laimėjo Kriklinių pagrindinės mokyklos 8 klasė surinkusi 453,25 balųIV vietą laimėjo Saločių Antano Poškos vidurinė s mokyklos 8 b klasė surinkusi 441, 75 balųV vietą laimėjo Vaškų vidurinės mokyklos 8 klasė surinkusi 437,80 balų.Kūrybinių užduočių  konkursą stebėjo Bendruomenės sveikatos  tarybos pirmininkas Vilius Povilionis ir klasei nugalėtojai įteikė Pasvalio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro įsteigtą prizą – liemenes su atšvaitais. Savivaldybės vardu klasių vadovams ir klasėms buvo įteiktos atminimo dovanėlės ir padėkos raštai už dalyvavimą konkurse. Klasė nugalėtoja – Svalios pagrindinė mokykla- kovo 21 d. dalyvaus II  apskrities etape Panevėžyje.Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyr. specialistė D.Brazdžionienė

2007-03-07

Lietuvos mokslo premija - kraštietėms

Lietuvos mokslų akademija paskelbė šių metų Lietuvos mokslo premijos laureatus. Iš viso premijuoti nuspręsta 13 mokslo darbų humanitarinių ir socialinių, fizinių, biomedicinos bei technologijos mokslų srityse.
Lietuvos mokslo premijų komiteto sprendimu premija paskirta ir vienam taikomosios mokslinės veiklos darbui: Loretos Vilkienės, Virginijos Stumbrienės ir iš Pasvalio krašto kilusių Meilutės Ramonienės ir Joanos Pribušauskaitės ciklui "Lietuvių kalbos kaip svetimosios mokymas: situacijos tyrimas, metodika ir jos taikymas".

2007-02-28

Informacija apie nacionalinį diktantą

Nacionalinio diktanto organizatoriai paskelbė raštingiausius Pasvalio rajono gyventojus. Tai Evaldas Martišius (jis buvo pakviestas į antrąjį Nacionalinio diktanto turą), Vida Stokienė, Lolita Morkūnienė, Irena Kairienė, Janina Kaminskienė.

Visi dalyviai gali sužinoti savo klaidas paskambinę į politikos savaitraščio „Atgimimas“ redakciją telefonu (8 5) 231 34 24.

2007-02-28

Rinkimų rezultatai rajone

2007 m. vasario 25 d. vykusiuose savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvavo 12227 rinkėjai. Už Tėvynės sąjungą balsavo 4966 rinkėjai ir gavo 11 vietų savivaldybės taryboje. Krikščionys demokratai gavo 5 mandatus, už juos balsavo 2013 rinkėjų. Socialdemokratai, surinkę 1943 balsus, gavo 4 mandatus. Valstiečių liaudininkų sąjunga sulaukusi 1210 rinkėjų palankumo, turės 3 vietas, o Naujoji Sąjunga - 2 vietas. Savivaldybės taryboje mandatų negavo trys partijos: Liberalų sąjūdis, Liberalų ir centro sąjunga bei Pilietinės demokratijos partija.

2007-02-27

Pasvaliečiai Vilniaus knygų mugėje


2007 m. vasario 22–25 dienomis Lietuvos parodų centre LITEXPO vyko aštuntoji Vilniaus knygų mugė. Tiek kas treji metai Lietuvoje rengiama Baltijos, tiek kasmetinė Vilniaus knygų mugė – vienas ryškiausių Lietuvos kultūros įvykių. Knygų mugė – tai  gausybė kultūrinių renginių, seminarų, susitikimų su autoriais vieta. Į šių metų Vilniaus knygų mugę važiavo ne tik rajono bibliotekininkai, bet ir geriausi bibliotekų skaitytojai.
Bibliotekininkai susipažino su knygų naujienomis, atsirinko vertingiausius leidinius bibliotekoms, užmezgė kontaktus su leidyklomis. Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka įstojo į leidyklos „Versus aureus“ įkurtą Skaitytojų klubą. Pasak klubo kūrėjų, skaitytojus vienijantis klubas „tai erdvė skaitymą vertinančių žmonių ir autorių bendravimui, diskusijos literatūros temomis, literatūros analizei. Suteikdamas galimybę ne tik skaityti, bet ir suvokti tai, kas skaitoma, „Versus aureus“ Skaitytojų klubas juda link pagrindinio tikslo – vieningos skaitančiųjų visuomenės kūrimo“. Tapusi SKAITYTOJŲ KLUBO nare, biblioteka   turės išskirtinę galimybę organizuoti susitikimus  su autoriais, literatūros kritikais,  diskusijas apie Lietuvoje leidžiamą literatūrą, šalies skaitymo kultūrą, įsigyti vertingų leidyklos „Versus aureus“ leidinių su specialia nuolaida.
Visi knygų mugės dalyviai turėjo progą išgirsti prof. Leonido Donskio pamąstymus apie lėtą skaitymą. Savo pranešime „Alternatyva: lėto skaitymo atgimimas“ prof. pabrėžė, kad svarbiausias dalykas dar siejantis šiuolaikinį žmogų su klasikine literatūra yra lėtas skaitymas. Mes viską darome greitai. Greiti dalykai dažnai esti menkaverčiai. Kaip greitas maistas, taip ir greitas skaitymas, – kalbėjo profesorius.
Mugės rengėjai šiemet ypatingą dėmesį skyrė jaunimui ir vaikams. Jų diena buvo pavadinta „Knygų virusas“. Moksleiviai aplankė atskiroje salėje įsikūrusį vaikų literatūros knygyną, pristatantį naujausias knygas, susitiko ir bendravo su vaikų rašytojais ir knygų herojais. Specialią kultūrinę programą, skirtą žymios švedų rašytojos A. Lindgren jubiliejui, parengė Švedijos ambasada. Ten vaikus linksmino ir vaišino saldainiais knygos herojus Karlsonas.
Kultūrinė programa buvo numatyta ir suaugusiems skaitytojams. Vieni pasvaliečiai dalyvavo rašytojo ir poeto Vytauto Ažušilio prozos ir poezijos pristatyme, kiti bendravo su naujo romano „Įvykių horizontas“ autoriumi Juozu Šikšneliu, treti – knygos meno konkurso laureatų apdovanojimo ceremonijoje ir t.t. Kiekvienas mugės dalyvis renginį rinkosi  pagal savo  interesus.
46 pasvaliečių  grupė, puikios nuotaikos ir pilnais krepšiais naujų knygų  vakare grįžo namo.
Kelionę finansavo Pasvalio rajono savivaldybės administracija.
Zita Baltrušiūnienė, nuotraukos Vido Dulkės.2007-02-27

Vasario 16-osios minėjimas

2007 m. vasario 15 d. Pasvalio miesto centre vyko konkursinė moksleivių eisena ir prisistatymai tema „VASARIO 16-OSIOS DVASIA“.

Renginyje dalyvavo Pasvalio rajono mokyklų moksleiviai. Buvo vertinamas moksleivių išradingumas, pasigaminta atributika, apranga, personažai, scenografija, trumpi prisistatymai, atspindintys Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės dvasią, patriotines nuotaikas.

Originaliausiai Vasario 16-osios dvasią atspindėjo Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės vidurinės mokyklos moksleiviai, išradingiausiai Vasario 16-osios dvasią atskleidė Saločių Antano Poškos vidurinės mokyklos moksleiviai, prasmingiausiai atspindėjusi Vasario 16-osios dvasią buvo Lėvens pagrindinės mokyklos 9-10 klasių mokinių grupė „Jungtinės pajėgos“.

 Po renginio moksleiviams koncertavo Linas ir Simona, koncertą dovanojo renginio rėmėjai.

2007-02-21

Iškilmingai atidengtas atminimo kryžius

2007 m. vasario 17 d. Pasvalio centre, Vytauto Didžiojo aikštėje, buvo iškilmingai atidengtas atminimo kryžius Lietuvos laisvės gynėjams. Iškilmėse dalyvavo Lietuvos Atkuriamojo Seimo Pirmininkas, Europos Parlamento narys profesorius Vytautas Landsbergis, laisvės kovų dalyviai, jų artimieji. Po Šv. Mišių kryžių pašventino Pasvalio dekanas Algis Neverauskas. Savanoriai trimis salvėmis pagerbė Lietuvą, Pasvalį ir partizanus.


2007-02-21
Archyvas (1749)Prenumerata el. paštuRSS prenumerata
Informacija atnaujinta: 2011-03-30 11:44

Kaip mus rasti?

Norėdami pamatyti detalų žemėlapį paspauskite ant paveikslėlio

Rekvizitai

Pasvalio rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys
Tel. (8 451) 54 101, faks. (8 451) 54 130, el.p. rastine@pasvalys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 188753657

Darbo laikas

Pirmadieniais–ketvirtadieniais 8.00–17.00 val. Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00–12.45 val.
@ 2011 Pasvalio rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sena svetainė       Sprendimas: Fresh Media. Naudojama EasyWeb 3.2 sistema