Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. (8 451) 54 101, faks. (8 451) 54 130
en

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Pasvalio rajono kaimų viešosios infrastruktūros kompleksinis atnaujinimas, II etapas

Pasvalio rajono kaimų viešosios infrastruktūros kompleksinis atnaujinimas II etapas

Projektas įgyvendintas 2011-2015 metais.

Prašoma lėšų suma:
810 393,12 €
Skirtas finansavimas
796 259,62 €
Iš jo ES dalis:
731 698,02 €

Pasvalio rajono kaimiškosiose teritorijose - Pajiešmenių kaime, Vaškų, Pumpėnų ir Pušaloto miesteliuose buvo nepakankamai išplėtota viešoji, laisvalaikio ir sporto infrastruktūra. Šiose teritorijose trūko modernių sporto ir vaikų žaidimų aikštelių, privažiuojamųjų kelių, automobilių stovėjimo aikštelių, dalis viešųjų pastatų nebuvo pritaikyti bendruomenės poreikiams. Visa tai lėmė, kad šiose kaimiškosiose vietovėse nebuvo užtikrinama gera gyvenimo kokybė, dėl išvystytos infrastruktūros stokos nebuvo sudarytos sąlygos organizuoti įvairius renginius, puoselėti tradicijas, skatinti bendruomeniškumą, verslumą, svečių pritraukimą, nebuvo sudaromos patrauklios sąlygos investavimui, galimybės gyventojų veiklos diversifikavimui, užtikrintas eismo saugumas. Todėl projektu „Pasvalio rajono kaimų viešosios infrastruktūros kompleksinis atnaujinimas II etapas“ buvo siekta sukurti trūkstamą viešąją ir bendruomeninę infrastruktūrą, kuri patenkintų bendruomenės poreikius.
Projekto tikslas – prisidėti prie prielaidų diversifikuoti gyventojų ūkinę veiklą Pajiešmenių kaime, Vaškų, Pumpėnų ir Pušaloto miesteliuose sudarymo, uždavinys – modernizuoti viešosios paskirties objektų infrastruktūrą, ją pritaikant Pajiešmenių, Vaškų, Pumpėnų ir Pušaloto gyventojų poreikiams, veikla - Pajiešmenių kaimo, Vaškų, Pumpėnų ir Pušaloto miestelių viešų erdvių, pastatų, sporto ir poilsio infrastruktūros sutvarkymas. Projekto metu buvo numatyta rekonstruoti viešuosius pastatus, įrengti daugiafunkcines sporto, vaikų žaidimo aikšteles, privažiuojamuosius kelius, automobilių stovėjimo aikšteles, apšvietimą. Projekto tikslinė grupė - Pajiešmenių, Vaškų, Pumpėnų ir Pušaloto gyventojai. Projektu buvo siekta kompleksiškai spręsti šių kaimiškųjų teritorijų problemas, plėtojant bendruomenės infrastuktūrą, mažinti socialinę, ekonominę gyventojų atskirtį, skirtumus tarp miesto ir kaimo.
Įgyvendinto projekto tikslas buvo didinti sanglaudą tarp miesto ir kaimo, kompleksiškai plėtojant Pajiešmenių gyvenvietės, Vaškų ir Pumpėnų miestelių bendruomeninę infrastruktūrą. Nurodytam tikslui pasiekti Pasvalio rajono kaimų viešosios infrastruktūros kompleksinio atnaujinimo, II etapo įgyvendinimo metu:

  • Pajiešmenių gyvenvietėje buvo suremontuotas Kultūros namų ir bibliotekos pastatas, įrengtos daugiafunkcė sporto, vaikų žaidimų ir automobilių stovėjimo aikštelės, sutvarkytas apšvietimas ir šaligatviai.

  • Pumpėnų miestelyje sutvarkytas ir bendruomenės poreikiui pritaikytas tvenkinys, įrengtos daugiafunkcė sporto ir vaikų žaidimų aikštelės, įrengtas pėsčiųjų-dviračių takas ir privažiavimas prie tvenkinio su automobilių stovėjimo aikštele, sutvarkytas stadionas.

  • Vaškų mietelyje išvalytas tvenkinys ir sutvarkyta jo aplinka, įrengtos daugiafunkcė sporto, vaikų žaidimų ir automobilių stovėjimo aikštelės, rekonstruota lauko estrada.

Projekto įgyvendinimo metu sukurti rezultatai reikšmingi urbanistinės plėtros, viešųjų gėrybių prieinamumo didinimo, bendruomeninės veiklos skatinimo, aktyvaus poilsio ir sporto vystymo prasme, todėl jų reikšmė vertintina ne tik atskiro kaimo, bet ir regiono plėtros kontekste.
Įgyvendinus projektą, minėtuose miesteliuose bei gyvenvietėse, šių gyvenamųjų bei aplinkinių vietovių gyventojams buvo sudarytos tinkamos sąlygos tenkinti bendruomeninės veiklos ir laisvalaikio poreikius bei plėsti šios veiklos įvairovę.

www.esparama.lt ir Pasvalio rajono savivaldybės administracijos informacija

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2020 m. birželio
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
 
 

NAUJIENŲ PRENUMERATA

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji

Reklaminiai skydeliai

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2020 m. birželio
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
 
 

NAUJIENŲ PRENUMERATA

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji