Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. (8 451) 54 101, faks. (8 451) 54 130
en

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Institucinės globos pertvarka

 

Institucinės globos pertvarka. Paskelbtas socialinių paslaugų tikslinių grupių asmenims viešojo pirkimo konkursas

 

    Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgyvendinant  projektą „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje“ lapkričio 28 d. Centrinės informacinės viešųjų pirkimų sistemos tinklapyje paskelbtas  Socialinių paslaugų tikslinių grupių asmenims viešojo pirkimo konkursas.  Pirkimo dokumentus ir sąlygas  galima rasti adresu: https://pirkimai.eviesiejipirkimai.lt/app/rfq/publicpurchase_frameset.asp?PID=315795&B=PPO&PS=1&PP=notices.asp ir interneto svetainėje www.pertvarka.lt  skyrelyje Veikla/Viešieji pirkimai.

    Šiuo pirkimu rengiamasi įsigyti naujų formų bendruomenines paslaugas – kompleksinę pagalbą besilaukiančioms ir vienišoms moterims su vaikais iki trejų metų amžiaus, apsaugoto būsto paslaugą asmenims, turintiems psichikos negalią,  „laikino atokvėpio“ paslaugą –  vaiko ar suaugusiojo, turinčio negalią, šeimai ar globėjams (rūpintojams). Tėvams, kurių vaikams negalia nustatyta pirmą kartą, numatyta nauja – atvejo vadybos – paslauga. Planuojama įsigyti ir daugiau paslaugų, tarp jų  ir socialinių globėjų paslaugas.

     Daugiau informacijos apie institucinės globos pertvarkos įgyvendinimą galite rasti tinklapyje www.pertvarka.lt

 

 


 INSTITUCINĖS GLOBOS PERTVARKA ĮSIBĖGĖJA – NUVEIKTI DARBAI, ARTIMIAUSI PLANAI

 

             Socialinės apsaugos ir darbo ministerija vykdo Institucinės globos pertvarką – perėjimą nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų žmonėms, turintiems negalią, ir likusiems be tėvų globos vaikams. Pertvarka siekiama, kad žmonės,  turintys proto ar (ar) psichikos  negalią,  gautų reikiamą pagalbą bendruomenėje, kad vaikai nebepatektų į globos namus, o gyventų šeimose ir šeimynose.
             Pirmajame institucinės pertvarkos proceso etape įgyvendinamas projektas „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje". Šis projektas orientuotas į tris tikslines pertvarkos grupes: vaikus likusius be tėvų globos ar patiriančius riziką bei jų šeimos narius, vaikus ir jaunimą, turinčius proto ar  (ir) psichikos negalią bei jų šeimos narius ir suaugusius, turinčius proto ir (ar) psichikos negalią bei jų šeimos narius.

             Įgyvendinant projektą, jau sukurta globos įstaigose dirbančių darbuotojų motyvacijos ir kompetencijos vertinimo metodika,  parengti metodiniai dokumentų paketai, skirti globos įstaigose gyvenančių be tėvų globos likusių vaikų, proto ir (ar) psichikos negalią turinčių vaikų ir suaugusiųjų individualių planų sudarymui. Šiuo metu vyksta pirkimų procedūros bendruomenėje teikiamoms septynioms pilotinėms paslaugoms,  iš kurių – trys, skirtos vaikams, netekusiems tėvų globos, ir vaikams, patiriantiems riziką bei jų šeimoms, keturios – vaikų ir suaugusiųjų, turinčių negalią, paslaugoms įsigyti.

             Jau įvyko globėjų bei įtėvių mokymo ir konsultavimo specialistų parengimas darbui su ketinančiais globoti artimaisiais giminaičiais – parengti 62 specialistai. Artimiausiu metu planuojama organizuoti institucinės globos pertvarkos srityje dirbančiųjų bei pertvarkoje dalyvaujančių regiono ir vietos lyderių kompetenciją didinančius mokymus.

             Vykdant pertvarką,  artimiausiu metu taip pat bus vertinami visų 26 pertvarkomų socialinės globos įstaigų gyventojų individualūs poreikiai ir sudaromi individualūs planai, vyks globos įstaigose dirbančių darbuotojų motyvacijos ir kompetencijos vertinimas. Panevėžio regione numatyta pertvarkyti Panevėžio A. Bandzos kūdikių ir vaikų globos namus, Obelių vaikų globos namus, Lavėnų socialinės globos namus. Taikant vertinimo metodiką, bus objektyviai įvertinta šiuo metu pertvarkai atrinktose bandomosiose socialinės globos įstaigose dirbančių darbuotojų motyvacija ir kompetencija, reikalinga naujų bendruomeninių paslaugų teikimui. Vertinimas taip pat leis išsiaiškinti veiklos sritis, kur darbuotojai po pertvarkos proceso norėtų dirbti, taip pat padės išaiškinti darbuotojų kompetencijas ir mokymosi poreikį.

             Daugiau informacijos apie pertvarkos įgyvendinimą galite rasti tinklapyje www.pertvarka.lt


Laikino atokvėpio paslauga Pasvalio rajono sutrikusio intelekto žmonių užimtumo centre „Viltis“

 

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos su partneriu- Neįgaliųjų reikalų departamentu prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

įgyvendina valstybinį projektą „Tvaraus parėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimo Lietuvoje“, skirtą Perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems ir likusiems be tėvų globos vaikams 2014-2020 m. veiksmų plano įgyvendinimui. Viena iš projekte numatomų teikti paslaugų – Laikino atokvėpio paslaugos įstaigoje namų aplinką atitinkančioje aplinkoje.

Pasvalio rajono sutrikusio intelekto žmonių užimtumo centras „Viltis“ dalyvavo projektų atrankos konkurse ir buvo atrinktas teikti Laikino atokvėpio paslaugas įstaigoje namų aplinką atitinkančioje aplinkoje Panevėžio regione. Paslauga bus teikiama Nepriklausomybės g. 41, Pasvalyje.

Siūlome teikti laikino atokvėpio paslaugas 10 proto ar (ir) psichikos negalią turinčių suaugusių asmenų, jų šeimų nariams, tėvams ar globėjams. Paslauga bus teikiama tuo atveju, jeigu: bent vienas iš paslaugos gavėjų tėvų ar globėjų serga, paslaugos gavėjo šeimoje yra mažamečių vaikų, gavėją globoja ar prižiūri vienas iš tėvų, paslaugos gavėjo šeimoje yra kiti sergantys ar neįgalūs šeimos nariai,  paslaugos gavėją globojantiems bent vienam iš tėvų ar globėjų skubiai tenka vykti į darbo komandiruotę, paslaugos gavėjo tėvų ar globėjų darbo grafikas perkeliamas į savaitgalius, gili krizė paslaugos gavėjo šeimoje, gavėjo būklė buvimo namuose sukelia konfliktines situacijas, paslaugos gavėjo tėvai ar globėjai išvyksta atostogauti, jiems reikia lydėti kitą šeimos narį- vaiką ar suaugusį į kelionę, paslaugos gavėjo šeimai reikia pailsėti, paslaugos gavėjo šeimai iškyla būtinybė atlikti ūkio darbus ar žemės priežiūros darbus ir kt. 

Paslauga bus teikiama 252 val. vienam asmeniui su proto ar (ir) psichikos negalia (arba šio asmens šeimos nariams, tėvams ar globėjams) per visą paslaugos teikimo laikotarpį (10 mėnesių). Paslauga bus teikiama savaitgaliais nuo penktadienio 17 val. iki pirmadienio 8 val., atsižvelgiant į paslaugos gavėjo ( jo šeimos, tėvų ar globėjų) poreikį.

Paslaugos gavėjas, jo šeimos nariai, tėvai ar globėjai apmoka specialaus (pavyzdžiui ketoninės dietos) maisto (jei būtina), asmens higienos, sauskelnių, sveikatos priežiūros ir kitas paslaugos gavėjo poreikių tenkinimo priemonių įsigijimo išlaidas arba suteikia tiekėjui visas priemones, specialų maistą, medikamentus ir pan. kurie yra būtini ir/ar reikalingi paslaugų gavėjui.

Pageidaujančius pasinaudoti Laikino atokvėpio paslauga kviečiame skambinti telefonais 8 451 34384, 8 686 08338 arba atvykti adresu Nepriklausomybės g. 41, Pasvalyje.                                                                     

Sutrikusio intelekto žmonių užimtumo centro „Viltis“ direktorė Marija Kunskienė

 

Artimiausi renginiai

2018 m. birželio
P A T K P Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
 

NAUJIENŲ PRENUMERATA

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji

Reklaminiai skydeliai

Artimiausi renginiai

2018 m. birželio
P A T K P Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
 

NAUJIENŲ PRENUMERATA

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji