Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. 8 451 54 101
en

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Aktualijos

Geras knygas dovanojantiems pasvaliečiams – nuoširdi bibliotekininkų padėka

2020-01-27
Aktualijos

Pasvalio rajone šiuo metu yra 6935 registruotų bibliotekose skaitančių žmonių, 2026 iš jų skaito Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekoje. Dauguma jų sako, kad bibliotekoje skaito dėl to, kad knygas pirkti per brangu. Užsukę į biblioteką pasiimti knygos, neretai išgirsite atsakymą, kad prie jos laukia skaitytojų eilė. Pasvalio bibliotekoje Ilgiausios eilės šiuo metu stovi prie Kristinos Sabaliauskaitės istorinio romano „Petro imperatorė“,  turkų rašytojos Elif Shafak  „Trys Ievos dukterys“, Heather Morris „Aušvico tatuiruotojas“, amerikiečių Karen Swan ir Sandros Brown romanų.  Gauti papildomą trūkstamos knygos egzempliorių bibliotekai yra puiki dovana.

Pasvaliečiai dar nėra įpratę perskaitytą naują knygą padovanoti bibliotekai. Daugiausiai reikalingų naujų skaitinių Pasvalio rajono bibliotekos sulaukia per tradicinę labdaros akciją „Knygų kalėdos“, kuri Lietuvoje metų sandūroje rengiama jau devynis metus iš eilės. Akcija Pasvalio rajone baigėsi sausio 15 d. Per ją bibliotekų lentynos pasipildė 549 knygomis, dovanų sulaukė 26 rajono bibliotekos. Aktyviausiai akcijoje dalyvavo Joniškėlio žmonės. Jie savo bibliotekai padovanojo pusantro šimto naujų ir senesnių geros kokybės knygų. Knygas dovanojo 24 žmonės. Daugiausiai – 67 knygas padovanojo Laura ir Vilmantas Visockiai.  26 knygas dovanojo jau nebe pirmus metus „Knygų kalėdose“ dalyvaujanti joniškėlietė Vilma Mosteikienė.

Pasvalio miesto bibliotekai daugiausiai knygų padovanojo taip pat joniškėlietė – Pasvalyje dirbanti ir miesto bibliotekoje skaitanti Dangerūta Piežienė. Jos dovanotos 26 naujos knygos ypač patiks maginės fantastikos mėgėjams. Šio žanro knygas perka ir skaito ne pati Dangerūta, bet jos dukra, kuri ir paprašė mamos, kad perskaitytas knygas geriau ne namų lentynoje padėtų, bet padovanotų bibliotekos skaitytojams.

Bibliotekininkai taip pat dėkoja Saločių žmonėms, dosniai dovanojusiems savo bibliotekai 74 knygas, ustukiečiams, padovanojusiems 65 knygas, Grūžių gyventojams – už 31 knygą, Švobiškio gyventojams – už 26 knygas, Seimo nariui Antanui Matului, kuris savo ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos vardu dovanojo 29 knygas.

Nuoširdi padėka skiriama visiems, kas dovanojo bibliotekoms kad ir po vieną knygą – tačiau iš visos širdies. Savo mėgstamiausių knygų septintuką tiesiai iš Pasvalio knygyno į miesto biblioteką atnešė vilnietė Gabrielė Demenienė, atvykusi į Pasvalį paviešėti pas savo vyro tėvus. Ji knygas bibliotekai dovanojo visos Demenių šeimos vardu. Pušaloto bibliotekininkė dėkoja ilgaamžei bibliotekos skaitytojai Genovaitei Badauskienei, kuri pirmoji atsiliepė į kvietimą dovanoti knygų ir atnešė 4 naujus jai patikusius jausmų romanus. O štai Švobiškio kaimo šviesuolė Genovaitė Janonienė savo kaimo bibliotekai per „Knygų kalėdas“ dovanojo 5 naujas knygas. Į septintą dešimti įžengusi šviesuolė mėgsta skaityti. Sunkiau vaikštančiai skaitytojai knygų į namus atneša Švobiškio bibliotekininkė, nuperka vaikai. Genovaitė taip pat visada bibliotekai atiduoda naujus perskaitytus žurnalo „Beatos virtuvė“  numerius. Pati būdama puiki šeimininkė, ji nori Beatos receptais pasidalinti su bibliotekos skaitytojais.

„Noriu pasidžiaugti ir padėkoti, kad žmonės vertina knygas, moka dalintis skaitymo džiaugsmu. Kviečiu dovanoti naujas perskaitytas knygas bibliotekoms ištisus metus. Jei knyga ar žurnalas namų lentynoje užsiguli ilgiau nei porą mėnesių – atneškite juos į savo bendruomenės biblioteką. Jūsų dovana padės sutrumpinti laukiančių eiles. Galbūt ir Jūs kada nors pasinaudosite kito dovanota knyga. Jei turite senų leidinių – juos taip pat kviečiame nešti į Knygų namelius prie bibliotekos ir Pasvalio muzikos mokyklos. Galite dovanoti ir mainytis stalo žaidimais, dėlionėmis Pasvalio bibliotekos 4 aukšte esančioje Žaislotekoje ir Atvirame jaunimo centre. Dalinkimės, o ne kaupkime – tegul tai tampa gražia bendruomeniška tradicija. Tam pasitarnaus Jūsų biblioteka.“, – kviečia bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė.


Pušalotietė Genovaitė Badauskienė bibliotekos skaitytojams dovanojo savo mėgstamų romanų


Nuolatinė „Knygų kalėdų“ akcijos dalyvė – joniškėlietė Vilma Mosteikienė

Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekos nuotraukos ir informacija

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2020 m. spalio
P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 
 

Pasaulio Pasvalys

NAUJIENŲ PRENUMERATA

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji

Reklaminiai skydeliai / Partneriai

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2020 m. spalio
P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 
 

Pasaulio Pasvalys

NAUJIENŲ PRENUMERATA

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji