Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. 8 451 54 101
en

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Aktualijos

NEFORMALAUS VERSLUMO UGDYMO PROGRAMŲ SUKŪRIMAS IR ĮGYVENDINIMAS PASVALIO RAJONO IR BAUSKĖS SAVIVALDYBĖSE

2017-12-13
Aktualijos

Pasvalio rajono savivaldybės administracija (Lietuva) ir Bauskės savivaldybės administracija (Latvija) įgyvendina Europos Sąjungos finansuojamą projektą (LLI-155 „Modernaus tarpvalstybinio vaikų ir jaunimo verslumo kompetencijų ugdymo tinklo bibliotekose kūrimas“ „Business bag“), kurio viena iš veiklų – neformalaus verslumo ugdymo programų sukūrimas  6–19 metų amžiaus vaikams ir jaunimui, norinčiam lavinti verslumo įgūdžius bei jų įgyvendinimas.

Neformalaus verslumo ugdymo programos skiriamos 3 amžiaus grupėms: 6-10, 11-15 bei 16-19 m. vaikams ir jaunimui. Programos orientuotos į konkrečių verslumo ugdymo gebėjimų bei kompetencijų ugdymą, todėl tikimasi paskatinti vaikus bei jaunimą domėtis verslo kūrimo galimybėmis, o taip pat tobulinti bibliotekų infrastruktūrą ir darbuotojų gebėjimų ugdymą, siekiant sukurti novatorišką verslo paramos centro aplinką, teikiant kokybiškas verslo paramos paslaugas bibliotekose.

6-10 m. amžiaus vaikams skirta programa „Kas yra verslas“ nagrinėja tokius aktualius klausimus kaip namų ūkio pažinimas, asmeninių finansų valdymas, pradžiamokslis apie įmonę, verslą, pajamų uždirbimą, mokesčius bei taupymą.

11-15 metų amžiaus vaikams ir jaunimui skirtoje programoje „Aš noriu būti verslininku“ analizuojama verslo esmė bei reikšmė, lyderystė ir jos galia versle, verslo idėjų generavimo būdai, įmonės įkūrimo klausimai, finansų valdymo pradžiamokslis bei verslo galimybės tarptautinėse rinkose.

16-19 m. jaunimui skirta programa „Mano verslo idėja ir kaip aš galiu tapti verslininku“ tikimasi pritraukti labai konkrečių žinių ieškančius jaunuolius, kurie, tikėtina, jau yra išklausę programą „Aš noriu būti verslininku“. Todėl dalyvaudami šioje programoje, klausytojai turės galimybę gilinti žinias tokiose srityse kaip verslo plano rengimas, naujo verslo finansavimo galimybės, rinkodara, ŽI valdymas, reklamos galia parduodant ir kt.

Siekiant įgyvendinti projekto tikslus, programose (kurios parengtos lietuvių ir latvių kalbomis) ne mažiau kaip 40 proc. laiko naudojami aktyvūs mokymo metodai (praktinės užduotys, atvejų aptarimas, vaizdinės medžiagos demonstravimas ir kt.). Kartu su programomis parengtos ir mokomosios bei metodinės medžiagos, kurių tikslas – padėti mokytojams bei bibliotekų darbuotojams ateityje dirbti pagal minėtas programas.

Šių metų lapkričio 28–30 dienomis Pasvalyje, Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje organizuoti 3 dienų mokymai (lietuvių ir latvių kalbomis), apmokant 20 bibliotekų darbuotojų ir mokytojų iš Pasvalio (Lietuva) ir Bauskės (Latvija) savivaldybių, kaip dirbti pagal parengtas verslumo ugdymo programas.

Mokymų „Kaip dirbti su neformalaus verslumo ugdymo programomis, skirtomis vaikams ir jaunimui?“ tikslas – supažindinti būsimus vaikų ir jaunimo verslumo ugdytojus su neformalaus ugdymo programomis bei suteikti praktinių įgūdžių taikyti mokomojoje medžiagoje naudojamus mokymo metodus ir užduotis.

Mokymų lektorės: Birutė Vilčiauskaitė, UAB „Ateities personalas“ direktorė, Vilniaus universiteto ekonomikos fakulteto bei verslo mokyklos dėstytoja bei Iveta Cirulė, RISEBA aukštosios mokyklos verslo inkubatoriaus vadovė, Latvijos studentų verslo inkubatorių iniciatorė ir aktyvi dalyvė, SIA BIORGANIK5 steigėja, bendrovės Project Net valdybos narė.

Dalyviams suteikta teorinių žinių apie verslumo ugdymo nuostatas, tikslus ir uždavinius, verslumą ugdantiems mokytojams būtinas profesines ir psichologines savybes, mokytojų ir mokinių bendravimo ypatumus bei šiuolaikinių Z ir alfa kartų elgesį, įpročius bei įgūdžius.

Susipažinę su parengtomis neformalaus verslumo ugdymo programomis mokymų dalyviai parengė ir pristatė mini-pamokėles skirtingų amžiaus grupių vaikams ir jaunimui, iš kitų dalyvių bei lektorių gavo vertingų pastabų, pasiūlymų ir rekomendacijų, kaip jas tobulinti.

Pristatytos papildomos praktinės užduotys, kuriomis galima paįvairinti vaikų ir jaunimo verslumo ugdymo programas, atsižvelgiant į grupės poreikius, motyvaciją ir pasirengimą.

Mokymų metu daug diskutuota, dalintasi patirtimi ir ieškota sprendimų, kaip sudominti ir ugdyti būsimus Lietuvos ir Latvijos verslininkus.

Nuo 2018 m. sausio mėn. bandomosios neformalaus verslumo ugdymo programos bus pradėtos taikyti dalyje Pasvalio (Lietuva) ir Bauskės (Latvija) savivaldybių mokyklų.

Projekto „Modernaus tarpvalstybinio vaikų ir jaunimo verslumo kompetencijų ugdymo tinklo bibliotekose kūrimas“ įgyvendinimo pabaiga – 2019 m. vasario mėnuo.

Daugiau informacijos apie projektą galite rasti Pasvalio rajono savivaldybės interneto svetainėje, projekto puslapyje „Facebook“/LLI-155 „Business bag“ arba el. paštu k.ulskyte@pasvalys.lt, v.gaspariunaite@pasvalys.lt

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Pasvalio rajono savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Pasvalio rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus informacija

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2020 m. gruodžio
P A T K P Š S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
 
 

NAUJIENŲ PRENUMERATA

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji

Reklaminiai skydeliai / Partneriai

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2020 m. gruodžio
P A T K P Š S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
 
 

NAUJIENŲ PRENUMERATA

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji