Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. 8 451 54 101
en

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Aktualijos

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ vykdė „IKEA Foundation“ remiamą projektą „Efektyvios alternatyvos vaikų institucinei globai“

2015-11-24

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ nuo 2011 metų penkiolikoje Lietuvos savivaldybių (Pasvalio rajone – nuo 2014 m.) vykdė „IKEA Foundation“ remiamą projektą „Efektyvios alternatyvos vaikų institucinei globai“, kurio pagrindinis tikslas – buriant vietos bendruomenes, suteikti reikalingą pagalbą socialinės rizikos šeimoms visoje Lietuvoje. Vietos bendruomenės skatinamos įgalinti šeimas gyventi taip, kad socialinės rizikos šeimų vaikai liktų su savo tėvais ir nepatektų į globos įstaigas, taip pat savivaldybėse sukurti kiek galima daugiau paslaugų šeimai.

Dar 2010-aisiais, besikonsultuodama su užsienio kolegomis, organizacija „Gelbėkit vaikus“ sukūrė socialinės rizikos šeimų stiprinimo modelį, į tokių šeimų stiprinimą siekiantį kuo labiau įtraukti vietos bendruomenes. Savivaldybėse buriamos aktyvių, įtakingų ir kompetentingų vietos bendruomenių narių grupės, kurių tikslas – identifikuoti pagrindines jų savivaldybėje egzistuojančias socialines problemas. Pirmiausia buvo atliktas tyrimas – apklausiami žmonės, analizuojami statistikos duomenys. Vėliau – identifikuojamos pagrindinės probleminės sritys, išrenkamos prioritetinės – jos išanalizuojamos dar detaliau ir kuriami bei siūlomi galimi šių probleminių sričių ilgalaikiai sprendimo būdai. Taip pat identifikuojamos konkrečios, skubiausiai spręstinos, problemos ir iš karto imamasi jų sprendimo. Pavyzdžiui, probleminėms sritims spręsti Utenoje buvo įkurtas Vyrų krizių centras, Pasvalyje – naujas organizacijos „Gelbėkit vaikus“ padalinys. Skubių problemų sprendimo būdų imamasi gavus informacijos apie sudėtingomis sąlygomis gyvenančias tvarkingas daugiavaikes šeimas.

Šių metų lapkričio 19 dieną Vilniaus miesto savivaldybėje vyko apibendrinamoji projekto konferencija, kurioje dalyvavo Pasvalio rajono savivaldybės delegacija. Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja Ramutė Ožalinskienė apžvelgė situaciją Pasvalio rajone, kalbėjo apie projekto naudą ir perspektyvas bendradarbiaujant su VO „Gelbėkit vaikus“, Pasvalio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas už nuoširdų bendradarbiavimą dėkojo organizacijos generalinei direktorei Rasai Dičpetrienei, projekto įgyvendinimo metu mūsų rajone dirbusiai psichologei Aurelijai Lingienei, socialiniams darbuotojams, vaiko teisių apsaugos specialistams.

Viena iš projekto veiklos sričių – mokymai vaikų globos namų auklėtiniams ir darbuotojams. Pasvalio rajono Grūžių vaikų globos namų ugdytiniai dalyvavo psichoedukacinių seminarų cikle „Jaunuolių pasirengimas savarankiškam gyvenimui“, juos lydėjusios darbuotojos buvo supažindintos su vaikų parengimo savarankiškam gyvenimui metodikomis. Buvo stebima mokymuose dalyvavusių vaikų supratimo ir požiūrio į savarankišką gyvenimą kaita prieš ir po 7 seminarų ciklo. Baigiamojoje projekto konferencijoje Grūžių vaikų globos namų direktorė Danutė Kazickienė kalbėjo apie projekto naudą globos namų vaikams, besiruošiantiems gyventi savarankiškai.

Per pastaruosius dvejus projekto įgyvendinimo metus organizacija „Gelbėkit vaikus“ padėjo sustiprinti 283 socialinės rizikos šeimas, kurioms suteikta prevencinė ir intervencinė pagalba. 378 vaikai, gyvenantys rizikos šeimose, sulaukė paramos ir buvo apsaugoti nuo patekimo į globos namus. Materialinę ir psichologinę pagalbą projekto metu ir pasibaigus projekto veikloms taip pat gauna ir kelios mūsų rajono šeimos.

Suaktyvėjus diskusijai apie mūsų šalyje veikiančių institucijų skaičiaus mažinimą ir jose teikiamų paslaugų kokybės gerinimą, Lietuvos Prezidento institucija bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo labai panašius į organizacijos „Gelbėkit vaikus“ prieš keletą metų Lietuvoje pritaikytus socialinės rizikos šeimų stiprinimo modelius.

 

 

VO „Gelbėkit vaikus“

Pasvalio struktūrinio padalinio pirmininkė,

projekto koordinatorė Gražina Sakalauskienė

(Parengta remiantis VO „Gelbėkit vaikus“ informacija)

 

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2020 m. lapkričio
P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
 
 

Pasaulio Pasvalys

NAUJIENŲ PRENUMERATA

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji

Reklaminiai skydeliai / Partneriai

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2020 m. lapkričio
P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
 
 

Pasaulio Pasvalys

NAUJIENŲ PRENUMERATA

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji