Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. 8 451 54 101
en
Registruotis vakcinai

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Aktualijos

Panevėžio apskrities VTAS vedėja: „Susitikimų su švietimo darbuotojais ir tėvais tikslas - saugus ir laimingas vaikas“

2019-10-11

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) specialistai pradėjo susitikimų ciklą su apskrities švietimo įstaigų socialiniais pedagogais, vaiko gerovės komisijų pirmininkais bei mokyklų ir darželių vadovais, ir ragina juos sutelkti jėgas bendram darbui, kad būtų užtikrinta patyčių prevencija, o specialistai pastebėtų net menkiausius ženklus apie vaiko patiriamą bet kokį smurtą.

„Netoleruotina jokia smurto forma prieš vaikus, - tai ir norime akcentuoti švietimo darbuotojams. Būtent jie yra tie žmonės, kurie yra arčiausiai vaiko ir geriausiai pažįsta ne tik jį, bet ir jo aplinką. Todėl kviečiame visus, dirbančius su vaikais, būti neabejingais ir pastebėti bent krislelį nerimo vaiko akyse. Bet koks pakitęs vaiko elgesys gali signalizuoti apie jam kylančią grėsmę ar smurtą bei patyčias jo atžvilgiu“, - jau vykusiuose susitikimuose kalbėjo Panevėžio apskrities VTAS vedėja Ž. Ginaitė ir paragino nuogąstavimais dalintis ir su vaiko teisių gynėjais.
Anot apskrities vedėjos, jau vykę susitikimai su socialiniais pedagogais Panevėžyje, Pasvalyje bei Rokiškyje parodė, kad ugdymo įstaigų bendruomenei trūksta žinių apie galiojantį vaiko teisių apsaugos įstatymą bei kaip jis veikia praktiškai, o tai sėja kai kurias bereikalingas baimes ir užkerta kelią bendradarbiavimui vaikų gerovės labui. Be to, paaiškėjo, kad kai kurios šiais mokslo metais įsigaliojusios naujovės įnešė nemažai sumaišties į socialinių pedagogų darbo kasdienybę. Bene daugiausia klausimų ir diskusijų kyla dėl ugdymo įstaigų lankomumo, kai neliko gydytojų pažymų. Mokyklų darbuotojai baiminasi, kad tai netaptų lengvai prieinamu pasiteisinimu nesilankyti mokykloje. „Turime išmokti pasitikėti vieni kitais. Tėvai turi likti sąmoningi ir užtikrinti vaiko teisę į ugdymą bei mokslą, o vaikai – suprasti pareigą mokytis ir nepiktnaudžiauti pažymų nebuvimu“, - sakė Ž. Ginaitė ir pabrėžė, kad mokyklos ir tėvai atsakingi už vaikų lankomumą ir jų teisės į mokslą užtikrinimą. 
Socialinius pedagogus ir mokyklų bei darželių vadovus su vaiko teisių apsaugos tarnybos darbo ypatumais supažindina ne tik apskrities vedėja, bet ir patarėjai, o mobilios komandos specialistės pasakoja apie darbą su šeimomis. „Tiek vaiko teisių specialistai, tiek pedagogai – visi dirbame vaikams ir siekiame, kad jie augtų ir būtų ugdomi saugioje ir rūpestingoje aplinkoje. Šis susitikimų ciklas skirtas įtvirtinti institucijų bendradarbiavimą bei pasidalinti darbo  patirtimi, iškylančiais rūpesčiais, aptarti sudėtingesnes situacijas“, - sakė Panevėžio apskrities VTAS vedėja Žaneta Ginaitė.
Tai ne vieninteliai susitikimai su švietimo bendruomene. Panevėžio apskrities VTAS specialistai lankosi ir mokyklų bei darželių tėvų susirinkimuose, diskutuoja ne tik apie vaikų teises, pareigas, bet ir atsako į tėvams kylančius klausimus. 

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

Vakcina

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

 
 

Reklaminiai skydeliai / Partneriai

Vakcina

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai