Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. 8 451 54 101
en

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Aktualijos

Pasvalio lopšelio-darželio „Eglutė“ vaikai kviečia gyventi sveikai!

2014-04-11

Sveikatos stiprinimas ikimokyklinėse įstaigose tampa vis svarbesniu udymo(si) proceso elementu ir yra glaudžiai susijęs su sveikos gyvensenos įgūdžiu formavimu.

Vaikai – labiausiai pažeidžiama visuomenės dalis. Požiūris į sveikatą formuojasi vaikystėje, todėl ypač svarbu, kad sveikos gyvensenos įgūdžiai būtų diegiami nuo pat mažumės.


1996 m. lopšelis-darželis „Eglutė“ pasirinko sveikos gyvensenos ugdymo kryptį, yra respublikinės ikimokyklinių įstaigų pedagogų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ narys. Dalyvauja respublikiniuose projektuose: „Sveika mokykla“, „Sveikatiada“, „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas“.

2000 m. įstaiga buvo įtraukta į Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą. 20132017 m. patobulinta lopšelio-darželio „Eglutė“ sveikatos stiprinimo ir saugojimo programa „Aukime sveiki kartu“.

Už sveikatos stiprinimo idėjų plėtrą ir sveikesnės visuomenės kūrimą lopšelis-darželis apdovanotas sveikatos apsaugos viceministro padėkos raštu.

Daug dėmesio skiriame projektams, kurie pritraukia papildomas lėšas vaikų sveikatos stiprinimui. Įstaiga nuo 2009 m. dalyvauja Pasvalio rajono savivaldybės Bendruomenės sveikatos tarybos skelbiamuose projektuose, kurie finansuojami iš Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo programos, projektų konkurse. Įgyvendinant šiuos projektus, pedagogai siekia, kad vaikai pajustų judėjimo džiaugsmą, suvoktų atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, gebėtų pažinti sveikatą žalojančius veiksmus.

2013 m. sėkmingai įgyvendinome dar vieną sveikatinimo projektą „Judam – sveikai gyvenam“, kurio suma 3 300 Lt. Gautos lėšos buvo tikslingai panaudotos edukacinių erdvių kokybei kurti, sporto, pažintinei ir sveikatinimo veiklai. Įsigytomis priemonėmis vaikai galės turtinti savo patirtį, bus skatinamas vaikų iniciatyvumas, pažinimo džiaugsmas, nes gera vaikų sveikata priklauso nuo aplinkos, turiningo laisvalaikio, sveikos mitybos, aktyvaus judėjimo.

Projekto tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą, stiprinti sveikatą, įtraukiant į sveikatinimo veiklą darželio pedagogus, vaikus, tėvų bendruomenę.

Vaikų sveikatos ugdymas, sveikos ir saugios gyvensenos integravimas į kasdienę įvairiapusę vaikų veiklą yra labai svarbus, nes užtikrina siekiamą rezultatą. Įgyvendinant projektą lopšelio-darželio „Eglutė“ vaikams, tėvams, įstaigos bendruomenei buvo sudarytos sąlygos išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, skatino rinktis sveiką gyvenimo būdą.

Šeimos aktyviai dalyvavo rengiamuose konkursuose, sporto renginiuose. Lopšelyje-darželyje vyko Sveikatos stiprinimo savaitė, Netradicinis Šeimų krepšinis Tolerancijos dienai paminėti, „Sveikatiados“ Mankštiada“ „Pieno žvaigždžių“ arenoje. Didelio dėmesio sulaukė pramogos: „Sportuoju su visa šeima“, „Linksmosios estafetės“, „Snieguotas futbolas“.

Organizuotos pažintinės ekskursijos: į Anykščių „Duonutės kelią“, , kur mokėmės kepti ekologišką duonelę be priedų. Čia vaikai sužinojo, kad, norėdami būti sveiki ir stiprūs, turime tinkamai maitintis. Pasvalio „Aukštikalnių soduose“ mus svetingai priėmė agronomas B. Banelis, papasakodamas, kaip soduose žiemoja užauginti obuoliukai. Susipažinome su Sporto mokykla, kurioje kiekvieną trečiadienio rytą lankosi mūsų auklėtiniai: mankštinasi, sportuoja krepšinio salėje, lengvosios atletikos takeliuose, futbolo aikštelėje.

Su priešmokyklinukais lankėmės Pasvalio krašto muziejuje, dalyvavome įdomioje ir turiningoje edukacinėje pamokoje „Medaus kelias“, Migonių bityne stebėjome bitutės kelią.

Pas mus svečiavosi Visuomenės sveikatos biuro specialistė J. Mikaljūnienė, kuri vedė paskaitą-praktinį užsiėmimą „Mano draugai – šukos, muilas, rakšluostukas“.

Sveikos gyvensenos sklaida, kompleksinis žinių ir praktinių įgūdžių formavimas, specialistų konsultacijos, mokymai, plėtojant vykdomas projekte veiklas ir sprendžiant sveikatos problemas bus vykdoma ir toliau. 2014 m. numatoma projektą tęsti, o vaikų sveikata bus dar labiau saugoma ir gerinama visų mūsų bendruomenės darbu, siekiant, kad šeima ir lopšelio-darželio bendruomenės nariai taptų bendraminčiais ir veiklos partneriais.

 

                                                                                                      Lopšelio-darželio „Eglutė“

                                                                                                      auklėtoja metodininkė

                                                                                                      Gražina Dirsienė

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2021 m. sausio
P A T K P Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 
 

Reklaminiai skydeliai / Partneriai

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2021 m. sausio
P A T K P Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31