Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. 8 451 54 101
en
Registruotis vakcinai

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Naujienos / Aktualijos

Pasvalio krašto muziejaus projektas „Interaktyvi skulptūra – senojo tilto muzikantas Antanėlis“ išrinkta geriausiu projektu!

2018-11-16
Naujienos / Aktualijos

Pasvalio miesto šventės metu Pasvalio krašto muziejus minėjo savo 20-metį. Ant senojo tilto šalia bažnyčios buvo atidengta interaktyvi skulptūra. Skulptūroje iš naujo atgijo Pasvalio miesto legenda tapęs Antanėlis – keistuolis Lėvens tilto muzikantas, tarpukariu savo smuiko garsais virpinęs praeivių širdis.
Per dvidešimt muziejaus gyvavimo metų, žmonės su muziejumi dalijosi ne tik eksponatais, bet ir savo istorijomis, todėl nusprendus visiems padėkoti, muziejaus darbuotojai sugalvojo, kad reikia vieną tų istorijų atgaivinti, sumoderninti ir padovanoti Pasvaliui. Taip ir gimė Antanėlio idėja.  
Antanėlio skulptūros kūrimas buvo patikėtas jaunam, tačiau jau spėjusiam pagarsėti menininkui iš Birštono – skulptoriui Martynui Gaubui. Antanėlio interaktyvumu pasirūpino kompanija „Gluk Media“.
Skulptūra – tai ne tik forma, bet ir turinys. Jos turinį sukūrė kraštiečiai – aktorė Olita Dautartaitė, televizijos ir radijo laidų vedėjas Jonas Nainys ir poetas bei Pasvalio krašto garbės pilietis Vladas Braziūnas.
Šių asmenybių įrašytais tekstais prabyla Antanėlis, palietus dešinę plaštaką, Jonas pasakoja apie gražiausias Pasvalio vietas. Kairėje plaštakoje „apsigyvenusi“ Olita primena Antanėlio legendą. O pridėjus delną prie sagos, pasigirsta poetas Vladas Braziūnas – pasvalietiška tarme jis skaito savo eilėraštį apie senąjį Lėvens tiltą.
Kūrybiniame procese dalyvavo ir garsi mūsų kraštietė, muzikantė Rima Tamo (Tamošiūnaitė). Vos įžengus ant medinės senojo tilto dalies, pasigirsta muzikantės įgrotos smuiko melodijos.
Taip konkursui „Šimtmečio pamokos“ buvo pristatyta interaktyvi skulptūra – senojo tilto muzikantas Antanėlis.
Džiugiai pranešame, jog Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos, 2018 metų suaugusiųjų mokymosi savaitės programoje paskelbto konkurso vertinimo komisija geriausiu projektu išrinko būtent Pasvalio krašto muziejaus įvykdytą veiklą „Interaktyvi skulptūra – senojo tilto muzikantas Antanėlis“ – už sukurtą gyventojų traukos vietą, skatinančią apmąstymus, prisiminimus, leidžiančią pajusti pozityvą ir išgyventi tarsi savo paties sėkmės istoriją.

Nuotraukos autorius Paulius Ramanauskas
Pasvalio krašto muziejaus informacija

Reklaminiai skydeliai / Partneriai

Vakcina

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2021 m. gruodžio
P A T K P Š S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2