Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. 8 451 54 101
en
Registruotis vakcinai

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Naujienos

Apie kalėdines dekoracijas ir jų saugumą

2010-12-15
Pirmoji kalėdinė eglutė minima 1419 metais. Tada Vokietijos pietuose Freiburgo kepykla papuošė eglę vaisiais, riešutais ir savo gaminiais, kuriuos, pasibaigus šventėms, vaikai galėjo nusiskinti. Taigi, paprotys puošti kalėdinę eglutę kilęs iš Vokietijos. Kai kurie istorikai kalėdinių eglučių tradiciją sieja tik su XVII amžiumi, kadangi tuomet medelius imta puošti ne tik saldumynais ir vaisiais, bet ir žvakutėmis, o vėliau ir stikliniais papuošalais bei girliandomis, kurios ant eglučių pirmą kartą uždegtos 1830 metais.

Advento dienoms baigiantis, daugelis mūsų pradėjo rūpintis kaip Kalėdoms šventiškai ir saugiai papuošti savo namus. Primename, kad pagal Žaislų saugos techninį reglamentą (Žin., 2004, Nr. 11-300) nuo 2004 m. sausio 22 d. eglučių žaisliukai, kaip buvome įpratę juos vadinti, dabar yra priskiriami ne žaislams, o Kalėdų papuošalams, t. y. – jie žaislais nelaikomi.

Pasvalio Visuomenės sveikatos biuras rūpindamasis gyventojų sveikatos išsaugojimu atkreipia gyventojų dėmesį į tai, kad kalėdinės dekoracijos gali netikėtai sudrumsti šventes, jei jos bus pasirinktos nekokybiškos. Trumpai aptarsime, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis kalėdines dekoracijas.

• Jeigu ieškosite šventėms ne tikros, o dirbtinės eglutės, atkreipkite dėmesį, ar yra pažymėta, jog ji atspari ugniai. Eglutės papuošalus patartina rinktis taip pat atsparius ugniai.

• Kita šventinė dekoracija – tai elektrinės girliandos, kurios kaip ir visi elektrotechnikos gaminiai turi atitikti jiems nustatytus reikalavimus. Saugios girliandos turi būti pažymėtos CE ženklu. Prieš kabindami girliandą ant eglutės, atidžiai perskaitykite naudojimo instrukciją, jei girlianda naudojama ne pirmus metus, būtina įsitikinti, ar nėra perdegusių lempučių. Negalima naudoti elektrinių girliandų ant metalizuotų medelių, elektros srovė iš pažeistos girliandos gali nutekėti ir sukelti elektros smūgio pavojų. Girliandų laidus patartina nutiesti palei sieną, kad netrukdytų vaikščioti, nekeltų pavojaus užkliūti ir susižeisti. Jei elektrinės girliandos bus naudojamos lauke, prieš tai įsitikinkite, ar iš tiesų jos tam skirtos. Netvirtinkite jų vinimis ar aštriais smeigtukais, girliandas nukabinant – negalima jų traukti. Einant miegoti ar išeinant iš namų, elektrines girliandas visada reikėtų išjungti, nes gali įvykti trumpasis jungimas, galintis sukelti gaisrą.

• Naujas dekoravimo akcentas – dirbtinis sniegas ar šerkšnas. Patariama, pirmiausiai perskaityti jų naudojimo instrukciją, dirbti su pirštinėmis, flakoną nukreipus nuo savęs, kad išvengtumėte odos ar kvėpavimo takų sudirginimo.

• Jei namuose yra mažų vaikų, reikėtų ypač pasirūpinti dekoracijų saugumu, eglutę puošti nedūžtančiais, neaštriais papuošalais, jei puošybai naudojamos smulkios detalės, jos turėtų būti pakabintos taip, kad jų nepasiektų mažieji, nes žaisdami jie gali užspringti. Elektrinės girliandos taip pat turėtų kabėti aukščiau nuo žemės.

• Norėdami šventes paįvairinti fejerverkais, prieš naudojimą atidžiai perskaitykite pirotechnikos gaminių naudojimo instrukcijas ir būtinai jų laikykitės.

• Karnavalinėse kaukėse turi būti pakankamas vėdinimo plotas, kad vaikui nepritrūktų oro. Karnavaliniai kostiumai neturi būti pagaminti iš lengvai užsidegančių medžiagų.

Savivaldybės gyventojams linkime artėjančias šventes pasitikti ne tik šventiškai nusiteikus, bet ir saugiai joms pasiruošus.


Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
Straipsnyje panaudota Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro informacija

Vakcina

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

 
 

Reklaminiai skydeliai / Partneriai

Vakcina

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai