Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. 8 451 54 101
en

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Naujienos

Comenius projekto „Tarpdalykinis mokymas kultūros ir gamtos paveldo temomis“ finalas Pasvalio SVALIOS pagrindinėje mokykloje

2015-06-23

Pasvalio SVALIOS pagrindinė mokykla 2013–2015 metais įsijungė į „Comenius“ projektą pagal „Mokymosi visą gyvenimą“ programą. Šiame projekte dar dalyvavo dvi Kroatijos, po vieną Turkijos ir Rumunijos mokyklos.

Bendras projekto tikslas buvo skatinti mokymąsi visą gyvenimą, bendradarbiavimą tarp mokyklų, didinti tarpdalykinio mokymo(si) patrauklumą tyrinėjant tėvynės kultūros ir gamtos paveldą. Kiekviena projekto dalyvė siekė įtraukti savo bendruomenę į šią veiklą, atliko tyrimų kultūros ir gamtos paveldo srityse, organizavo net keturis susitikimus savosiose mokyklose, keitėsi gerąja patirtimi ir praktika, eksponavo mokinių darbus.

Projektą „Tarpdalykinis mokymas kultūros ir gamtos paveldo temomis“ dvejus metus koordinavo Pasvalio Svalios pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja Rima Vaitekūnienė ir jos pavaduotoja anglų kalbos mokytoja Danguolė Baliūnienė. Jos lankėsi Rumunijoje, Kroatijoje, o į Turkiją 2014-ųjų spalį vyko net septynių Svalios pagrindinės mokyklos mokytojų delegacija.

„Comenius“ programos daugiašalės mokyklų partnerystės projekto „Tarpdalykinis mokymas kultūros ir gamtos paveldo temomis“ narės trečiąjį susitikimą organizavo Lietuvoje, Pasvalio Svalios pagrindinėje mokykloje. Kiekvienos delegacijos pagrindinis siekis buvo pristatyti savo mokyklų veiklą, susijusią su projektine tema: šalies paveldu, kultūra ir gamta. Veiklų pristatymai rengti antrą susitikimo dieną, gegužės 12-ąją. Išklausius visų pristatymus, buvo siekiama aptarti galutinį projekto rezultatą – kompiuterinį mokinių darbų rinkinį.

Pirmąją viešnagės dieną svečiai iš Rumunijos, Ticleni gimnazijos atstovai: Istrate Mihai, Cretan Cristina, Istrate Oana Vasilica, Pučišcos pagrindinės mokyklos iš Kroatijos delegacija, kurią sudarė šie nairiai: Liucija Puljak, Daniel Šantic‘, Marijana Kličinovic‘, Maja Galetovic‘, Maja Capin, Siniša Lučic‘ Lavčevic‘, Fani Nižetic‘, Simona Širkovič Martinic. Splito pagrindinės mokyklos „Marjan“ iš Kroatijos, kurią sudarė šie nariai: Zdenka Barovic‘, Ivanka Todoric‘, Vesela Višic‘, Linda Perutovic‘, Branka Radetic‘ Čaljkušic‘ bei Turkijos Izmiro vidurinės mokyklos mokytojai: Ayşe GÜNEŞ, Emine KORKMAZ, Ahmet KARABIYIK, lankėsi Vilniaus senamiestyje.

Projekto dalyviai atvyko į Svalios mokyklą, kur buvo svetingai sutikti, klausėsi įspūdingo mokinių koncerto, mokyklos direktorės Aleksandros Tribulskienės, Pasvalio rajono savivaldybės mero Gintauto Gegužinsko ir Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Kazio Poleko sveikinimų, lankėsi pamokose, bendravo su mokiniais, po pietų pristatė savo veiklas. Pavakarę Pasvalio muziejuje mokėsi raukti nagines, o po vakarienės svečių namuose „Šilas“ bendravo su Svalios pagrindinės mokyklos mokytojų kolektyvu, smagiai šoko koncertuojant kolektyvui „Rags“

(vadovė   Daiva Adamkavičienė).

Trečiąją dieną Pasvalio Svalios pagrindinės mokyklos 8b klasės mokinės Viltė Tamulionytė ir Dominyka Vaitekūnaitė angliškai svečiams pristatė Lietuvą ir Pasvalį. Projekto dalyviai aptarė galutinį projektinį darbą, kuris bus patalpintas į bendrą tinklalapį. Tai bus didžiulis visų keturių mokyklų mokinių ir mokytojų darbų rinkinys. Taip pat trečią viešnagės dieną svečiai stebėjo integruotą pamoką „Miškas bunda“ su specialiųjų poreikių mokiniais, kuriems vadovavo Vilma Gegieckienė, Inga Ruželienė, Alma Žeimienė.

Vakare kroatai, turkai ir rumunai lankėsi Biržų pilyje, vakarieniavo Rinkuškių restorane ir dainavo savo tautines dainas.

Svečiams mokykla labai patiko mūsų miela ir labai jauki mokykla, o ypač juos nustebino šiltas mokinių ir mokytojų bendravimas.

Pasvalio Svalios pagrindinės mokyklos mokiniams ir mokytojams „Comenius“ projektas buvo labai naudingas. Pirmiausia visi domėjosi projektų narių – šalių geografija, istorija, papročiais, tradicijomis, kūrė stendus. Žinoma, ir mokytojai, ir mokiniai gilino anglų kalbos žinias, nes šia kalba ir buvo bendraujama net dvejus metus trukusių susitikimų, bendradarbiavimo, darbų organizavimo metu. Labai naudinga visiems buvo ir įvairių dalykų integracija, kuriant darbus apie medį ir vandenį, tautos paveldą.

Pasvalio Svalios pagrindinės mokytojai pažymėjo, kad projekto metu padidėjo mokinių mokymosi motyvacija, buvo sukurta nemažai vaikų kūrybinių darbų, sąmoningai ir sistemingai integruojant tarpdalykinę veiklą, siekiant įdomaus galutinio rezultato. Ir mokiniai, ir mokytojai patobulino anglų kalbos žinias ir bendravimo įgūdžius.

„Comenius“ projektą Pasvalio Svalios pagrindinėje mokykloje puikiai įvertino Pasvalio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Kazys Polekas, pastebėjęs, jog „mokyklos ugdymo kokybės ir ugdymo proceso organizavimo pridėtinė vertė žymiai ūgtelėjo“. Vedėjas išreiškė viltį, jog sėkmė šiame projekte „taps mokinių, pedagogų, tėvų bei mokyklos administracijos laimingos mokyklos generatoriumi“. Gražina Gailiūnienė, Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos direktorė, puikiai įvertindama „Comenius“ projektą mūsų mokykloje, akcentavo, jog išsamūs ir prasmingi 11 integruotų Pasvalio Svalios pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų darbų, kurie atskleidė kroatams, turkams ir rumunams mūsų tautos paveldą, gamtos grožį, tautines tradicijas ir papročius, leido gilinti anglų kalbos įgūdžius. Jurbarko rajono Girdžių pagrindinės mokyklos direktorė Janė Pocienė, puikiai vertindama Comenius projektą, pastebėjo, jog jis „yra nukreiptas į pedagogų profesinių kompetencijų ugdymą ir mokymo programų stiprinimą taikant veiksmingus mokymų modelius, o šios mokyklos mokytojos, pateikusios veiklų aprašus, pagrįstai gali dalintis įgyta patirtimi su šalies mokyklų mokytojais, gerinant ugdymo proceso kokybę ir efektyvumą“.

Džiaugiamės, kad tokie tęstiniai projektai padeda pažinti pasaulį, skatina tobulinti turimas įvairių dalykų žinias, įgyti naujų ir, žinoma, bendrauti su pasaulio bendraminčiais.

 

 

                                         Pasvalio Svalios pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja

                                         Vida Virbickienė    

                                        

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2021 m. vasario
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
 
 

Reklaminiai skydeliai / Partneriai

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2021 m. vasario
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28