Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. 8 451 54 101
en
Registruotis vakcinai

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Naujienos

Įgyvendintas projektas „Jaunimas - žalia jėga"

2010-12-09
Kaip jau buvo rašyta ankstesniame straipsnyje, projekto „Jaunimas – žalia jėga“ metu buvo suorganizuota vienos dienos edukacinė – švietėjiška ekskursija į UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centrą (PRATC) ir į UAB ,,EMP recycling“ (EMP). Ekskursijos metu dalyviai susipažino su atliekų rūšiavimo ypatumais ir būtinybę įgijo daugiau žinių apie šiukšlių perdirbimą. Tai buvo tik pradžia visų projekte numatytų veiklų.

Po pirmosios veiklos įgyvendinimo sulaukta didelio jaunimo susidomėjimo ir iniciatyvos dalyvauti tolimesnėse projekto veiklose. Prie jaunimo iniciatyvinės grupės prisijungė būrys entuziastingai nusiteikusių moksleivių, iš kurių ypatingai pasižymėjo aštuntokės, Audinga Nakvosaitė, Deimantė Šivickaitė ir Samanta Morkevičiūtė. Taip susibūrė Grūžių mokyklos ir vaikų globos namų iniciatyviausias jaunimas, kuris aktyviai prisidėjo įgyvendinant šešių savaičių trukmės kampaniją „Būti ekologiškam – paprasta“, kurios metu inicijuotos švietėjiškos akcijos temomis: „Atliekos“, „Įkvėpkime naujam gyvenimui“, „Klimatas“, „Efektyvus energijos naudojimas“. Kampanijos metu, projekto iniciatyvinės grupės nariai kartu su moksleiviais, Grūžių kaimo vaikų globos namų auklėtiniams, Vaškų vidurinės mokyklos Grūžių skyriaus moksleiviams ir jų tėveliams rengė paskaitas, rodė trumpametražius filmukus ir organizavo įvairias užduotis, viktorinas, žaidimus, susijusius su atliekų rūšiavimu, klimato pokyčiais, efektyvaus energijos vartojimo skatinimu.

Jaunimas per dailės, darbų pamokas, popamokinės veiklos metu gamino plakatus, naujus originalius daiktus iš namuose susikaupusių, buityje nebenaudojamų daiktų. Fantazijai ribų nėra! Nereikalingi daiktai, dažniausiai išmetami kaip šiukšlės, virto robotais, lėktuvais, kompiuteriais, gražiais malūnėliais ir puikiausiomis pieštukinėmis. Ypač daug padirbėjo 5 klasės mokiniai, vadovaujami biologijos mokytojos Danutės Ratinskienės. Penktokė Monika Dauparaitė sukūrė žaislinį televizorių, kuriame „rodė“ filmą apie atliekų rūšiavimą. Moksleiviai piešė piešinius, gamino plakatus apie energijos taupymą atliekų rūšiavimą, klimato kaitą.

2010 m. lapkričio 20 d. Grūžių kaimo bendruomenės, globos namų ir mokyklos nariai rinkosi į Grūžių krašto kaimo bendruomenės namus, kuriuose įvyko projekto renginių uždarymo šventė „Aš – ekologiškas“. Renginio metu visą projekto darbą bei idėją Grūžių visuomenei pristatė ir apibendrino projekto koordinatorius Vytautas Urbikas. Apie pagrindinius ekologiškos gyvensenos principus priminė iniciatyvinės grupės narys Donatas Ratinskas. Giedrė Domarkaitė renginio dalyviams vedė linksmą viktoriną apie efektyvų energijos vartojimą. Visi dalyvavusieji gavo daugybę prizų: marškinėlių, atšvaitų su projekto atributika, lankstinukų apie atliekų rūšiavimą, energijos taupymą. Nuotaikingą programėlę renginio dalyviams parodė Grūžių mokyklos mokiniai. Jiems pasiruošti padėjo muzikos mokytoja Lina Rupštaitytė ir šokių mokytoja Alma Venslovaitė. Renginio metu veikė jaunųjų autorių kūrybinių darbų parodą. Pabaigoje apdovanoti kampanijos „Būti ekologiškam – paprasta“ aktyviausi, linksmiausi, išradingiausi dalyviai.
Grūžių krašto kaimo bendruomenės jaunimo iniciatyvinės grupės padėka.

Jauniesiems bendruomenės nariams šis įgyvendintas projektas ypatingai reikšmingas. Jo metu įgyta daug idėjų generavimo, organizacinės ir projekto valdymo patirties, kurią puikiai galės panaudoti siekiant įgyvendinti kitas iniciatyvas, rengiant naujus projektus. Tokie įgyti ir patobulinti įgūdžiai, kaip darbas komandoje, bendravimo, pagalbos vieni kitiems, gebėjimo pateikti savo idėjas neabejotinai pravers ir gyvenimiškose situacijose.
Šiuo projektu siekta pademonstruoti, kad kiekviena jaunimo grupė gali įgyvendinti savo iniciatyvas, prisidėti prie tvarios, saugios ir tolerantiškos visuomenės kūrimo.

Projekto iniciatyvinė grupė dėkoja visiems moksleiviams, mokytojams, bendruomenės nariams, kurie aktyviai dalyvavo renginiuose, dalinosi savo mintimis ir palaikė jaunimo iniciatyvą, įgyvendinant projektą.

Grūžių krašto kaimo bendruomenės jaunimo iniciatyvinė grupė

Vakcina

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2022 m. sausio
P A T K P Š S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
 
 

Reklaminiai skydeliai / Partneriai

Vakcina

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2022 m. sausio
P A T K P Š S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6