Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. 8 451 54 101
en

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Naujienos

Kino Busas ir vėl kelyje

2010-10-28
Jauniausiems žiūrovams bus parodytas danų pilnametražis animacinis filmas „Bjaurusis ančiukas ir aš“. Tai šiuolaikiška ir išradinga klasikinės Hanso Christiano Anderseno pasakos apie bjaurųjį ančiuką, pavirstantį nuostabia gulbe, adaptacija. Šįkart pagrindinis istorijos veikėjas – apsukrus miesto graužikas, kuris, vos išvydęs išsiritusį bjaurios išvaizdos ančiuką, nusprendžia tapti jo tėčiu ir iš jo užsidirbti nemenką pinigų sumelę. Sukurpiamas įspūdingas planas, tačiau... net ir kruopščiausiai apgalvotiems planams ne visada lemta išsipildyti. Prasideda neįtikėtini žiurkės ir ančiuko nuotykiai, kupini pavojų, juoko ir svarbių gyvenimiškų pamokų. Filmas skirtas vaikams nuo 6 metų ir visai šeimai.

Jaunimui skirtą programą sudarys naujausi lietuviški trumpametražiai filmai. Tai trijų jaunų režisierių Dovilės Šarutytės, Linos Lužytės ir Marat Sargsyan darbai, ypač palankiai įvertinti kritikų ir žiūrovų bei apdovanoti jau ne viename tarptautiniame kino festivalyje. Jaunųjų režisierių sukurti filmai bus įdomūs ne tik vyresnių klasių moksleiviams, bet ir kitiems kinu besidomintiems žiūrovams.

Dovilės Šarutytės filmo „Aš tave žinau“ centre – paauglės išgyvenimai, padedantys atsakyti į svarbius klausimus šiame gyvenimo etape.
Pagrindinė veikėja Uršulė – penkiolikmetė mergina, kuriai darosi ankšta savo kambaryje, savo kieme, savo mokykloje, savyje. Ji įsimyli, nusivilia, praregi. Kaip reikia gyventi, kaip elgtis vienoj ar kitoj situacijoj, kas yra teisinga? Koks svarbus yra tas pirmas patyrimas, kai nežinai kas tie santykiai ir kaip jie turi prasidėti, kai atrodo, kad gyvenimas turėtų būti kažkoks kitoks, kitaip turėtų klostytis, bet nesupranti kas negerai, kai sekioji iš paskos vedamas smalsumo, nes nežinai kaip gali būti kitaip, nes nežinai, kaip turi būti.
Pagrindinį vaidmenį filme atlieka penkiolikmetė Julija Steponaitytė. Pasak D. Šarutytės, filmas prisiliečia prie jaunimo problemų – tai ir karšti nesumeluoti jausmai, ir aštrios reakcijos, ir nenugludinti kampai. Dovilės Šarutytės filmas „Aš tave žinau” buvo pripažintas geriausiu lietuvišku trumpametražiu filmu 2010 metais ir gavo Sidabrinės Gervės apdovanojimą.
Lietuvoje gyvenantis armėnas Marat Sargsyan filme „Lernavan“ pasakoja apie tėvynės, kurios, tokios, kokią kadaise pažinojai, jau nebėra, paieškas. Šio filmo centre – tėvas su sūnumi, ieškantys tėvo gimtinės „Lernavan“. „Tokios vietos nėra“ - skamba negailestingas atsakymas, tačiau autobusas, kuriuo keliauja tik jie, nuveža į keistą vietą, kur nėra nei namų, nei žmonių, nei gamtos, nei žemės... stovi tik balti - kaip baltas, dar neprirašytas lapas - kalnai. Filmas, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka aktorius Vytautas Šapranauskas, buvo pripažintas geriausiu „Vilniaus kino šortų“ vaidybiniu filmu 2009 metais.

Paskutinis programos jaunimui filmas „Jau puiku, tik dar šiek tiek...“. Tai filmas kupinas tragikomiškų situacijų. Režisierė Lina Lužytė sako, kad savo filmu bandė su ironija pažvelgti ir į save pačią, ir į lietuvius, išsilaisvinusius iš Sovietų Sąjungos glėbio ir iškart puolusius į kitą – Vakarų – glėbį. ,,Nors filmas vaizduoja senesnius laikus (1992 m.), iš tiesų jis kalba apie šią dieną“, – sako L. Lužytė.

Filmo istorija prasideda vienoje iš Vilniaus gamyklų, kurios darbuotojai traukia burtus. Laimėtojas galės įsigyti importinį šaldytuvą. Šaldytuvo nori visi, bet labiausiai – Danguolė. Šaldytuvo Danguolė, aišku, nelaimi, dar skaudžiau – jis atitenka jos kaimynei. Visgi filmo herojė nelieka tuščiomis. Ji ištraukia „paslaptingąjį“ prizą. Taip staiga ir netikėtai gamyklos darbuotoja Danguolė tampa savotiška Lietuvos ambasadore... Filme vaidina Gabija Ryškuvienė, Rimantė Valiukaitė, Andrius Paulavičius.
„Šie filmai pasakoja apie ieškojimus ir bandymą ištrūkti iš savotiško užburto rato gyvenime. Tai jautrūs, juokingi, saviironiški pasakojimai apie paprastus žmones bei jų jausmus. Tai kinas, kalbantis apie tai, kas svarbu kiekvienam“, - apibendrina projekto vadovas A. Surgailis.


Kontaktai pasiteiravimui
VŠĮ „Kultūrinių projektų centras“
CUMA projects

Antanas Surgailis, Projekto vadovas
Mob. 8 670 14137, e.p. kinobusas@yahoo.com


Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2020 m. gruodžio
P A T K P Š S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
 
 

NAUJIENŲ PRENUMERATA

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji

Reklaminiai skydeliai / Partneriai

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2020 m. gruodžio
P A T K P Š S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
 
 

NAUJIENŲ PRENUMERATA

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji