Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. 8 451 54 101
en
Registruotis vakcinai

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Naujienos

Koncertų ciklas „Gaudžia istoriniai vargonai" Pasvalio rajone

2008-08-28
Lietuvos bažnyčiose tęsiasi „Naujojo vargonų forumo“ ir Kultūros paveldo centro organizuojamas V-asis koncertų ciklas „Gaudžia istoriniai vargonai“. Šiemet ciklas skirtas žymaus Lietuvos vargonų meistro Martyno Masalskio 150-osioms gimimo metinėms pažymėti.

Martynas Masalskis (1858-1954) pastatė apie 50 vargonų bei 550 fisharmonijų Lietuvoje ir Baltarusijoje, tačiau iki mūsų dienų išliko tik nedidelė šių instrumentų dalis. Vieni vertingiausių M.Masalskio darbų – Pumpėnų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės, Kražių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo, Vaškų Šv. Juozapo, Ylakių Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai, Skirsnemunės Šv. Jurgio bažnyčių vargonai. Deja, didžiosios dalies šių vargonų būklė yra labai bloga ir net avarinė.

Rugsėjo 7 dieną Daujėnų Švč. Jėzaus Vardo ir Pumpėnų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčiose koncertuos įsimintinas duetas, dažni kūrybiniai partneriai, tarptautinių konkursų laureatai – talentingas jaunosios kartos fleitininkas Giedrius Gelgotas ir vargonų virtuozas Balys Vaitkus. Jie atliks Baroko epochos autorių J.S.Bacho, M.A.Charpentier, T.A.Vitali ir vokiečių romantiko J.Brahmso kūrinius fleitai ir vargonams.

Koncerto pradžia Daujėnuose – 11 val., Pumpėnuose – 13 val.


Koncertų ciklas „Gaudžia istoriniai vargonai“ vyksta nuo 2004 metų visoje Lietuvoje, bažnyčiose, kuriose yra išlikusi vertingiausia XVIII - XX amžiaus pradžios vargonų paveldo dalis. Koncertų organizatoriai siekia, kad klausytojai išgirstų profesionalų vargonavimą ir pajustų pasididžiavimą unikaliais savų bažnyčių vargonais, o vargonininkai susidomėtų istoriniais instrumentais, pažintų savitą mūsų krašto vargonų kultūrą ir pasidalintų savo kūryba su kuo platesne auditorija.


NVF informacija

Vakcina

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

 
 

Reklaminiai skydeliai / Partneriai

Vakcina

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai