Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. 8 451 54 101
en

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Naujienos

Lietuvos delegacija dalyvauja Europos Tarybos Vietos ir regionų valdžių kongreso sesijoje

2013-03-22
Naujienos

„Europa krizėje – iššūkiai vietos ir regionų valdžioms" – su tokiu devizu 2013 m. kovo 19 d. Strasbūre prasidėjo 24-oji Europos Tarybos Vietos ir regionų valdžių kongreso (ET VRVK) plenarinė sesija. Kongreso darbotvarkėje – beveik keturios dešimtys klausimų, susijusių ne tik su didžiosios Europos vietos ir regionų valdžių veikla kovojant su krizės pasekmėmis, tačiau ir atkuriant piliečių pasitikėjimą pačiu politikos procesu. Sesijos metu numatytos diskusijos aktyvaus pilietiškumo skatinimo, kovos su socialine atskirtimi, politinės etikos skatinimo ir kovos su korupcija vietos ir regionų valdžių lygmenyje temomis.

 

Sesijoje jau aptarti ir kiti vietos bei regionų demokratijos Europoje klausimai: Kongreso surengtų vietos savivaldos rinkimų Armėnijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje išvados; ataskaitos apie vietos ir regionų demokratijos būklę Gruzijoje bei Italijoje; pranešimai apie aktyvaus pilietiškumo ir demokratijos stiprinimo priemones visoje Europoje; politinių kalinių, tarp kurių yra ir Kongreso narių, padėtis Turkijoje; korupcijos mažinimo ir prevencijos iniciatyvos. Taip pat ET VRVK plenarinės sesijos metu buvo surengti vieši debatai dėl regionalizacijos būklės Europoje, socialinės atskirties mažinimo. ET VRVK Regionų rūmų posėdyje savo patirtį informacinių technologijų srityje plėtojant vietos demokratiją pristatė Tartu miesto (Estija) mero pavaduotojas R. Tammas (R. Tamm). Kongrese itin aktyviai veikiančios, vienos didžiausių – Rusijos delegacijos iniciatyva, šioje sesijoje pranešimą apie demokratijos ir gerovės kūrimą skaitė Federacijos Tarybos (aukštųjų parlamento rūmų) pirmininkė V. Matvijenko, o priėmimą surengė pasaulinių universitetų studentų žaidynių – Universiados 2013 miestu esanti Kazanė.

 

  

 

Europos Taryba šiuo metu yra sudėtingoje finansinėje situacijoje. Daugelis valstybių narių, nukentėjusių nuo finansinės krizės ir ekonomikos nuosmukio pageidauja mažinti savo nario įmokas, siekiama jau nebe nulinio organizacijos biudžeto augimo, o jo faktinio mažinimo. Dėl šios priežasties, vieni aktyviausių debatų vyko ET VRVK biudžeto klausimais.

 

Sesijos metu taip pat buvo aptartos ir naujos Kongreso veiklos tobulinimo iniciatyvos, visų pirma – dėl po Chartijos įgyvendinimo monitoringo vizitų pateiktų rekomendacijų įgyvendinimo priežiūros mechanizmų sukūrimo, oficialiai pradėta nauja Kongreso iniciatyva – „Europos miestų ir regionų aljansas už čigonų (romų) įtrauktį". Kongreso plenarinėje sesijoje taip pat buvo svarstomos neseniai atlikto Europos vietos savivaldos chartijos įgyvendinimo Gruzijoje monitoringo išvados. Gana kritišką Kongreso ataskaitą (pilną tekstą anglų k. galite rasti čia), komentavęs Gruzijos Regionų plėtros ir infrastruktūros viceministras T. Sergelašvilis (T. Shergelashvili) labai atsargiai atsakinėjo į gausius Kongreso narių klausimus apie naujosios šalies vyriausybės pastangas apriboti savivaldybių savarankiškumą. Jis taip pat išsisuko nuo tiesaus atsakymo į Lietuvos delegacijos vadovo Gintauto Gegužinsko sesijos metu užduotą klausimą dėl to, kaip Gruzijos valdžia ketina laikytis Europos vietos savivaldos chartijos 5 straipsnio nuostatų dėl privalomų vyriausybės konsultacijų su vietos savivalda priimant sprendimus dėl savivaldybių ribų keitimo.

 

Kongreso plenarinėje sesijoje dalyvaujančią Lietuvos vietos savivaldos delegaciją sudaro Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas (delegacijos vadovas), Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Visagino savivaldybės merė Dalia Štraupaitė, Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas.

 

Lietuvos savivaldybių asociacijos informacija

Transliacija

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2020 m. spalio
P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 
 

Pasaulio Pasvalys

NAUJIENŲ PRENUMERATA

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji

Reklaminiai skydeliai / Partneriai

Transliacija

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2020 m. spalio
P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 
 

Pasaulio Pasvalys

NAUJIENŲ PRENUMERATA

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji