Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. 8 451 54 101
en

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Naujienos

Miesto biblioteka kurs erdvę jaunimui

2015-05-20

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka (toliau – Biblioteka) pradeda įgyvendinti naują projektą – įrengs jaunimo laisvalaikiui ir bendravimui skirtą erdvę „Mono arba stereo“. Būsimą jaunimo erdvę numatyta aprūpinti įvairialype interneto įranga bei interaktyviu bendravimo tinklu, kuris jungs miesto biblioteką su šešiais bibliotekos padaliniais Joniškėlyje, Krinčine, Pumpėnuose, Pušalote, Saločiuose ir Vaškuose. „Mono arba stereo“ erdvėje jaunuoliai galės ne tik naršyti internete, bet ir tiesiogiai bendrauti su savo bendraamžiais iš šešių rajono padalinių bei naudotis kūrybine laboratorija, kurioje bus galima fotografuoti, filmuoti, kurti ir kelti vaizdo ir garso įrašus į internetinius tinklus, gaminti nedidelius modelius erdviniu 3D spausdintuvu. Antro aukšto skaitykloje veiksiančią erdvę žadama atskirti pertvara, kad čia susibūrę jaunuoliai galėtų netrukdomi mokytis ar nevaržomi diskutuoti jiems rūpimomis temomis, organizuoti užklasinius užsiėmimus, savanorišką visuomeninę veiklą.

Bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė sako, kad bibliotekininkai jau kuris laikas mąstė, kaip pritraukti jaunimą į biblioteką. Šių metų pavasarį, įteikdama apdovanojimus geriausiems Pasvalio rajono bibliotekų skaitytojams, direktorė apgailestavo, kad tarp apdovanotų skaitytojų nėra jaunosios kartos skaitytojų – 1519 metų jaunuolių. Susidūrę su jaunimo nelankomumo problema, bibliotekininkai kreipėsi į Pasvalio rajono Mokinių parlamentą patarimo. Į klausimą, ko jaunimui reikėtų, mokiniai nesvarstydami atsakė: „Mums reikia savos erdvės“. Mokinių parlamento atstovai būsimai erdvei padėjo išrinkti pavadinimą: „Mono arba stereo“. Taip vadinasi viena populiari dainininko Andriaus Mamontovo daina. Bibliotekininkai tikisi, kad įkurta erdvė pateisins savo pavadinimą: čia jaunuoliai galės netrukdomi mokytis ir kurti vieni (mono) arba susitikti su draugais pabendrauti (stereo), pasidalinti idėjomis, įgyvendinti bendrus sumanymus.

Jaunimo erdvės įrengimą remia nacionalinis projektas „Bibliotekos pažangai 2“, finansuojantis Lietuvos bibliotekas iš JAV verslininkų Bilo ir Melindos Geitsų fondo. Jie idėjos įgyvendinimui skiria 22 600 Eur. Lėšų skiria ir Biblioteka 8 350 Eur. Bibliotekos partneriais, kuriant erdvę, sutiko tapti Pasvalio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir Sporto skyrius, Pasvalio kultūros centras, Teritorinės darbo biržos Pasvalio skyrius, Pasvalio verslininkų asociacija, Pasvalio rajono vietos veiklos grupė, Pasvalio rajono jaunimo organizacijų sąjunga Apskritas stalas, AB

Swedbankas Pasvalio klientų aptarnavimo skyrius. Partneriai žada prisidėti prie jaunimo erdvės veiklos – informuoti jaunuolius apie profesinio parengimo, darbo ir verslo galimybes Pasvalio rajone.

Erdvę bibliotekininkai žada įrengti atsižvelgdami į jaunimo pageidavimus. Bus surengtas idėjų konkursas Pasvalio rajono jaunuoliams dėl „Mono arba stereo“ erdvės interjero ir logotipo. Daugiau apie erdvės idėją, jos įrengimo planus, numatomą veiklą jaunimui ir tikėtiną naudą visai vietos bendruomenei bus paskelbta birželio 9 d. (antradienį) 14 val. Bibliotekos renginyje, skirtame plačiai visuomenei – į jį kviečiami visi, besidomintys kultūros ir švietimo naujovėmis Pasvalio krašte. Renginys baigsis vasariška iškyla į Svalios paupio parkelį, kur bus iškilmingai pasodinta obelaitė – „Bibliotekos pažangai 2 rėmėjų dovana. Gal šis vaisius brandinantis medelis taps būsimos jaunimo erdvės sėkmės simboliu?

Parašas po pav.: Būsima jaunimo erdvė aptariama Pasvalio rajono Moksleivių parlamente (iš dešinės: Moksleivių parlamento prezidentas Simonas Petkevičius, bibliotekininkė Vaida Gabrienė ir Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Stokienė)

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2021 m. vasario
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
 
 

Reklaminiai skydeliai / Partneriai

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2021 m. vasario
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28