Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. 8 451 54 101
en
Registruotis vakcinai

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Naujienos

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono policijos komisariatas informuoja

2013-11-14

Policijos pareigūnai gauna nemažai pranešimų apie bute ar iš automobilio garsiai grojančią trankią muziką, apie gatvėje, kiemuose ar kitose susibūrimo vietose triukšmaujančius jaunuolius, kokią nors šventę švenčiančią ir girtaujančią kompaniją, apie vakaro ir nakties metu šaudomas petardas ir pan. Šiais metais dėl viešosios rimties trikdymo Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono policijos komisariate surašyti 34 administracinių teisės pažeidimų protokolai. Daugeliu atvejų pranešimai apie šiuos pažeidimus yra anoniminiai, telefonu paskambinę žmonės atsisako prisistatyti ir skundą išdėstyti raštu, todėl sprendimai priimami remiantis į įvykius sureagavusių pareigūnų parodymais. Būna taip, kad pamatę atvažiavusius policijos pareigūnus pažeidėjai išjungia triukšmo šaltinį, pvz., garsiai grojančią muziką, kaimynai liudyti atsisako, kas pranešė apie įvykį, neaišku ir pažeidimo nustatyti nepavyksta. Jei dėl viešosios rimties trikdymo skambinantys asmenys prisistatytų, jie būtų raštu informuojami apie priimtus sprendimus.

Policijos pareigūnai primena, kad pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 183 straipsnį šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais bei kitokiais garsiniais aparatais ar kiti panašūs veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte bei kitose viešosiose vietose, o vakaro ir nakties metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, jeigu tai trikdo viešąją rimtį, užtraukia įspėjimą arba baudą iki trijų šimtų litų. Jei už tą patį pažeidimą asmuo baudžiamas nebe pirmą kartą, jam gresia bauda iki vieno tūkstančio litų. Triukšmo valdymo įstatyme numatyta, kad vakaro metas yra nuo 18 iki 22 val., nakties – nuo 22 iki 6 val., taigi jau nuo 18 val. gyventojai gali kviesti policiją dėl keliamo triukšmo ir trikdomos ramybės.

Artėja didžiosios metų šventės, greitai bus pradedama prekiauti pirotechnikos gaminiais. Jų šaudymas vakaro ir nakties metu taip pat yra viešosios rimties trikdymas ir už tai gresia administracinė atsakomybė. Prašytume gerbti kitų žmonių poilsį, netrikdyti ramybės vakaro ir nakties metu, netriukšmauti po langais, o jei jau žinote, kad švęsite kažkokią šventę – iš anksto susitarkite su kaimynais.

 

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono policijos komisariato informacija

 

Vakcina

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

 
 

Reklaminiai skydeliai / Partneriai

Vakcina

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai