Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. 8 451 54 101
en
Registruotis vakcinai

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Naujienos

Pasvalio lopšelyje-darželyje „Eglutė“ – didžiausias dėmesys vaiko sveikatai

2013-02-07
Naujienos

Lopšelis-darželis „Eglutė“ yra sukaupęs nemažą darbo patirtį vaikų sveikatos, higienos, aplinkosauginio ugdymo srityse. Priklausome respublikos sveikos gyvensenos asociacijai „Sveikatos želmenėliai“. Sukurta individuali sveikatos ugdymo programa „Saugios ir sveikos gyvensenos integravimas į visas ugdymo sritis“, kuria vadovaujasi įstaigos bendruomenė. Pedagogai, bendradarbiaudami su šeimomis, siekia, kad vaikai įgytų sveikatos saugojimo žinių, praktinių įgūdžių, įprastų stiprinti savo sveikatą jiems prieinamomis priemonėmis, išsiugdytų teigiamą nuostatą ir atitinkamą elgseną.

 

Lietuvos vaikų ikimokyklinio ugdymo sampratoje teigiama, kad žmogaus asmenybės ir sveikatos ištakos yra jo vaikystėje. Todėl svarbiausias uždavinys – saugoti ir stiprinti fizinę ir psichinę vaiko sveikatą, tenkinti pagrindinius jo poreikius – saugumo, aktyvumo, saviraiškos.

 

Mokomės rankyčių higienos

 

Sveikos ir saugios gyvensenos ugdymo pagrindai formuojasi jau ankstyvoje vaikystėje. Vaikas augdamas šeimoje, perima tėvų gyvenimo būdą, požiūrį, tradicijas. Tačiau ne kiekvienoje šeimoje vaikas gauna pakankamai žinių apie sveikatą, neišmoksta ją tausoti ir stiprinti. Todėl, vaikui pradėjus lankyti darželį, pedagogo pareiga ne tik tęsti šeimoje pradėtą darbą, bet ir siekti geresnių rodiklių. Palankūs sveikatai įpročiai neatsiranda savaime, tam reikia ne tik valios pastangų, tėvų ir pedagogų rūpesčio, bet ir kruopštaus, sistemingo ir nuoseklaus darbo. Šeima ir darželis – du partneriai, atsakingi už vaiko sveikatą ir visapusišką ugdymą. Darželio vaidmuo, ugdant vaiko sveikatą, užima labai reikšmingą vietą. Mūsų lopšelyje–darželyje „Eglutė“ sveikatos ugdymo procesas orientuotas į sveikatos vertybes, kurios vaikui augant plečiasi, tobulėja, tampa įpročiu, o vėliau – socialine norma.

 

Pas akių gydytoją R. Bimbienę

 

Žingsnis po žingsnio, diena po dienos vaikai įgyja vis daugiau žinių, praktinės veiklos apie asmens higieną, sveiką mitybą, fizinį aktyvumą, išmoksta saugoti sveikatą, supranta sveikatą silpninančių veiksnių žalą, suvokia, kaip teisingai elgtis.

 

Pasvalio medelyne su agronomu Bronislovu

 

Nuo 2005 m., jau 8 metus iš eilės, lopšelio-darželio „Eglutė“ pedagogės pateikia Pasvalio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos tarybai vaikų sveikatos stiprinimo projektus, kurie kasmet laimi finansavimą.

 

Spaudžiame vaisių sultis grupėje

 

Gautos lėšos tikslingai naudojamos edukacinei aplinkai kurti. Vaikai ypač domisi knygomis, enciklopedijomis. Domisi pažintinėmis priemonėmis, naudoja jas kūrybinėje veikloje, eksperimentuojant, tyrinėjant. Nemažai sukaupta ir metodinių priemonių, literatūros sveikatos stiprinimo, grūdinimo, dantukų priežiūros, asmens higienos klausimais. Vaikai domisi naujomis knygelėmis, dažnai rengiame arbatos gėrimo, sporto, sveiko maisto popietes, vaikai su malonumu patys gamina ir ragauja įvairių sveikuoliškų patiekalų. Pažintinės išvykos, paskaitos-praktiniai susitikimai su sveikatos stiprinimo specialistais pagilina žinias, kaip prižiūrėti dantukus, kaip rūpintis akytėmis, koks maistas yra sveikas, o kokio reikėtų vengti, kaip reikia mankštintis. Įgytos žinios apie sveiką mitybą, vitaminus, dantukų priežiūrą taikomos praktiškai. Vaikai mokosi sveikai gyventi, stiprinama ugdytinių sveikata. Daug džiaugsmo vaikams suteikia sportinės pramogos gamtoje, baseine, parke. Ugdytinių tėvai domisi vaikų sveikata, pagilina turimas žinias, įgyja naujos patirties vaikų sveikatos stiprinimo srityje, aktyviau dalyvauja renginiuose. Bendru rūpesčiu auginame sveikus, stiprius, savimi pasitikinčius vaikus.

 

Šypsenos diena

 

Pasvalio lopšelio-darželio „Eglutė“ pedagogės

auklėtojos metodininkės: Kristina Garšvaitė, Ramunė Šileikienė, vyresnioji auklėtoja Milda Čekanauskienė

Vakcina

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2021 m. gruodžio
P A T K P Š S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
 
 

Reklaminiai skydeliai / Partneriai

Vakcina

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2021 m. gruodžio
P A T K P Š S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2