Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. 8 451 54 101
en

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Naujienos

Projektas „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas“

2013-11-29

„Olimpizmas – tai gyvenimo būdas, gyvenimo filosofija, žadanti ir jungianti į darnią visumą kūno, valios ir dvasios savybes. Todėl jis skirtas ne tik atletų elitui, bet kiekvienam, ne trumpam laikotarpiui, o visam gyvenimui, ne tik varžyboms ir pergalėms, bet ir tarpusavio bendravimo vertybėms, ne tik sportininkams, sportui, bet ir žmogaus asmenybei, jo sveikam gyvenimui.“ (Prof. Stanislovas Stonkus)

Pasvalio Lėvens pagrindinė mokykla jau keletą metų dalyvauja projekte „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas“. Per visus projekto vykdymo metus sukauptas nemenkas patirties bagažas, todėl šių metų lapkričio 28 dieną Pasvalio Lėvens pagrindinėje mokykloje vyko kvalifikacijos tobulinimo seminaras „Gerosios patirties sklaida įgyvendinant vaikų ir jaunimo olimpinio ugdymo programą“.

Pagrindinis seminaro tikslas – pasidalinti gerąja patirtimi, tarpdalykinės integracijos naujovėmis, olimpinių vertybių ugdymo metodais, įgyvendinant šį projektą. Seminaro svečiai: daugkartinis šiuolaikinės penkiakovės Europos ir Pasaulio čempionas, 2008 m. Pekino olimpinių žaidynių sidabro medalio laimėtojas Edvinas Krungolcas, Lietuvos olimpinės akademijos referentas olimpiniam švietimui Gintautas Igliukas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Indrė Rumbauskaitė, Pasvalio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas, Pasvalio rajono savivaldybės administracijos Švietimo  ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Bajoriūnaitė, Šiaulių universiteto docentė daktarė Laimutė Bobrova, o dalyviai – kūno kultūros ir kitų dalykų mokytojai, vaikų lopšelių-darželių atstovai iš visos Lietuvos.

Seminaro atidarymo metu svečius ir dalyvius pasveikino Lėvens pagrindinės mokyklos direktorė Lina Rauckienė, mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas, olimpietis Edvinas Krungolcas ir olimpinės akademijos referentas Gintautas Igliukas.

Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos pedagogės Vilija Mačėnienė, Aida Abukevičienė, Liudmila Gertienė, Diana Gribauskienė, Roma Jackūnienė skaitė pranešimus „Olimpinis judėjimas popamokinėje veikloje ir tarpdalykinėje integracijoje“.

Kauno Šv. Kazimiero pagrindinės mokyklos mokytoja Filomena Beleškevičienė pristatė mokinių stovyklą „Olimpinis kaimelis: iššūkiai ir realijos“.

Rokiškio rajono Pandėlio gimnazijos kūno kultūros mokytoja Rima Žėkienė supažindino su mokyklos Olimpinės dienos tradicijomis.

LSU studentas Šarūnas Stanionis, pagal mainų programą viešėjęs keliose užsienio šalyse, ten aktyviai dalyvavęs olimpiniame judėjime, pasidalino įspūdžiais apie olimpines vertybes, atrastas senovės Olimpijoje, jų naudą pedagoginėje veikloje.

Šiaulių universiteto doc. Laimutė Bobrova skaitė pranešimą „Ugdymo turinio ir mokytojo vaidmens kaita – naujos pedagoginės kultūros fenomenas“ – apie pedagogo asmenybę, jo vertybines nuostatas.

Seminaro pertraukėlės metu svečiai aplankė mokyklos muziejų, vaikų piešinių parodą tema „Olimpinės tradicijos“.

Tikimės, kad seminaras išties buvo naudingas, nes sulaukėme daug gražių, šiltų padėkos žodžių. Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ dalyvė dėkojo: „Didele diekou už nuoširdų ir šiltą priėmimą. Į Žemaitiją vešime gerąją Jūsų patirtį, mintis ir daug naudingos informacijos“.

O ypač džiaugiamės olimpiečio Edvino Krungolco mokyklos muziejaus knygoje parašytais žodžiais: „Šauniausia mokykla, šauniausi mokiniai ir šauniausi mokytojai!“

                  7a klasės mokinė M. Rastauskaitė dalyviams pristatė poemą-mįslę

                                                 Apdovanojimai

                 Biologijos mokytojos metodininkės R. Jackūnienės pranešimas

                         Kalbėjo Olimpinės akademijos referentas G. Igliukas

Kūno kultūros mokytoja metodininkė A. Antanaitienė pristatė stendą „Olimpinis judėjimas mūsų mokykloje“

 

 

Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos informacija

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2020 m. spalio
P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 
 

Pasaulio Pasvalys

NAUJIENŲ PRENUMERATA

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji

Reklaminiai skydeliai / Partneriai

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2020 m. spalio
P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 
 

Pasaulio Pasvalys

NAUJIENŲ PRENUMERATA

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji