Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. 8 451 54 101
en

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Naujienos

„Saugus socialinis žiniatinklis“ primena: rūpinkimės vaikų saugumu internete

2013-01-30
Naujienos

Artėjanti saugaus interneto diena (2013 m. vasario 5 d.) vėl skatina atkreipti dėmesį į vaikų ir jaunimo saugumo internete problemą. Šiandien įvairiose šalyse yra įgyvendinama nemažai projektų bei sukurta įvairių priemonių, padedančių užtikrinti saugumą internete. Pati efektyviausia priemonė kovoje su nusikaltimais prieš nepilnamečius internete – nuolatinis visuomenės informavimas apie egzistuojančią problemą ir dėmesys tiems, kurie dažniausiai nukenčia nuo internetinių nusikaltėlių – vaikams iš socialiai pažeidžiamų visuomenės grupių. Tokie vaikai jaučiasi itin nesaugūs ne tik savo socialinėje aplinkoje, bet ir interneto socialiniuose tinkluose, į kuriuos jungiasi norėdami susirasti naujų draugų ir pabendrauti.

 

Lietuvoje yra įgyvendinamas projektas „Saugus socialinis žiniatinklis“, kurį vykdo asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ kartu su Pasvalio, Pakruojo, Varėnos, Radviliškio, Klaipėdos, Panevėžio, Šilutės, Plungės rajono savivaldybių bibliotekomis. Viešuosiuose interneto prieigos taškuose (toliau – VIPT), kurie įsteigti kaimo bibliotekose, vaikai yra pagrindiniai lankytojai ir naudojimasis internetu jų tarpe yra viena populiariausių paslaugų. Atlikto tyrimo duomenimis buvo nustatyta, kad daugiau nei 30 proc. besilankančių VIPT-uose vaikų yra iš socialiai pažeidžiamų šeimų. Kadangi VIPT darbuotojų t.y. bibliotekininkų kasdienis darbas yra tik sąlyginai susijęs su kompiuteriu ir internetu, šiems asmenims būtina suteikti daugiau žinių kovoje su neteisėtu bei žalingu turiniu internete, tam, kad jie įgytų reikalingą kompetenciją apsaugoti jaunimą ir vaikus nuo tykančių pavojų internetinėje erdvėje.

 

Tarptautinio projekto „Saugus socialinis žiniatinklis“ įgyvendintojai užsienio šalyse partnerėse atliko tyrimą, kurio metu buvo apklausti 200 žmonių, savo darbe susiduriančių su vaikais ir jaunimu iš socialiai pažeidžiamų grupių. Anketoje buvo užduodama klausimų, susijusių internetinių grėsmių bei pavojingo elgesio samprata. Respondentų teigimu, vaikai ar jaunimas, su kuriais jie dirba, turi arba potencialiai gali turėti neigiamos patirties naudodamiesi internetu. Anketos dalyviai nurodė, jog dažniausiai vaikai ar jaunimas užmezga kontaktus su nepažįstamais asmenimis (47 proc.), patiria problemų internete (46 proc.), susiduria su pornografija (41 proc.) ar įžeidžiančiomis bei nepadoriomis žinutėmis (41proc.). 

 

Apklausos rezultatai rodo, jog žmonėms savo darbe susiduriantiems su vaikais iš socialiai pažeidžiamų grupių trūksta žinių ir kompetencijos, kaip teisingai kovoti su internetinėmis grėsmėmis. Net 81 proc. nurodė, kad juos domina mokymai, susiję su socialinio žiniatinklio panaudojimu ir jo pritaikymu dirbant su vaikais ir jaunimu. Respondentai apytiksliai nurodė, kad daugiau nei 60 proc. pas juos besilankančių vaikų yra iš socialiai pažeidžiamų visuomenės grupių.

 

Statistiką galite rasti čia: http://socialweb-socialwork.eu/content/sections/index.cfm/secid.9/secid2.28

 

Tyrimo santrauką galima rasti čia: http://socialweb-socialwork.eu/content/activities/index.cfm/ndc.3149/ndcdc.2/key.63

 

Pirmojo projekto etapo apklausos rezultatai čia: http://socialweb-socialwork.eu/content/activities/index.cfm/ndc.3149/ndcdc.2/key.63

 

Apie projektą Saugus socialinis žiniatinklis

 

„Saugus socialinis žiniatinklis“ – tai žinių gilinimo projektas, finansuojamas Europos Saugaus Interneto Programos ir koordinuojamas vokiečių organizacijos Stiftung Digitale Chancen. Projekto partneriai yra Nobody’s Children Foundation (Lenkija), Fundación Esplai (Ispanija), Narodni centrum bezpecnejsiho internet (Čekija) ir Asociacija viešieji interneto prieigos taškai (Lietuva). Projekto trukmė – 24 mėnesiai: nuo 2012 m. gegužės iki 2014 m. gegužės mėnesio. Projekte svarbų vaidmenį atlieka ekspertai: John Carr, dr. Per Christiansen (Hans-Bredow-Institutas), dr. Renata Geležinienė, (Lietuvos Pedagogų asociacija), Loreta Križanauskienė (Asociacija Langas į ateitį), Andreas Link (jugendschutz.net), prof. Sonia Livingstone (Londono Ekonomikos mokykla), Tink Palmer (Marie Collins fondas), Ana Luiza Rotta Soares (PROTEGELES).

 

Daugiau informacijos rasite projekto svetainėje: www.socialweb-socialwork.eu arba galite kreiptis šiuo elektroniniu pašto adresu: cbretl@socialweb-socialwork.eu.

 

Apie asociaciją „Viešieji interneto prieigos taškai“


VIPT asociacija – tai nevyriausybinė organizacija, veiklą vykdanti jau daugiau nei šešerius metus. Asociacija skatina ir vykdo teigiamas iniciatyvas Lietuvos Respublikos kaimiškose vietovėse informacinių technologijų galimybių sklaidos, suaugusiųjų ir vaikų užimtumo bei švietimo srityse. Daugiau informacijos – svetainėje www.vipt.lt arba el.paštu ingaz@vipt.lt

 

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos informacija

 

 

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2021 m. balandžio
P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
 
 

Reklaminiai skydeliai / Partneriai

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2021 m. balandžio
P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2