Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. 8 451 54 101
en
Registruotis vakcinai

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Naujienos

Savivaldybės mero labdaros vakaras

2015-12-15

Tradiciniame Savivaldybės mero Labdaros vakare buvo ne tik daug šypsenų, bet ir gerumo graudulio. Jo nepajėgė užgniaužti ir pats vakaro šeimininkas Gintautas Gegužinskas, matydamas, kiek daug žmonių atsiliepė į jo kvietimą aukoti sunkia liga – kraujo vėžiu – sergančiai penkiametei Augustei. Minutėlei nutilusi, ašaras braukė vakaro vedėja Asta Liukpetrienė, šio renginio vyksmą pavadinusi stebuklu, o stebukladariais – visus jame dalyvavusius žmones. Visą vakarą graudinosi, o po jo sunkiai padėkos žodžius rinko mažosios Augustės mama krinčinietė Gražina Mikuckytė.

– Šis vakaras iš tiesų stebuklingas, nesitikėjau, kad yra šitiek daug žmonių, palaikančių mūsų šeimą ir suprantančių mūsų skausmą. Širdingas ačiū visiems visiems, – dėkojo Augustės mama. Kadangi pačiai Augustei reikia labai saugotis net ir mažiausios infekcijos pavojaus, ji su tėčiu tą vakarą liko namuose. Mažosios Augustės gydymui norintys paaukoti žmonės šiemet buvo pakviesti į Labdaros koncertą. Jame savo dainomis džiugino unikalus Lietuvoje vyrų ansamblis „Quorum“, apie kurį sakoma: „Kai jie dainuoja, vieni šėlsta, kiti verkia“. Ansamblio vadovo Vitalijaus Neugasimovo žaismingai vedamame koncerte „Quorum“ vyrai pasvaliečiams dovanojo pačias įspūdingiausias savo dainas.


– Esame laimingi, galėdami būti tokio prasmingo renginio dalimi. Norime, kad mūsų dainos į jūsų širdis atneštų optimizmo, vilties, jog viskas bus gerai. O mes pažadame, kad su tokia gražia misija pas jus atvažiuosim tiek kartų, kiek reikės, – patikino „Quorum“ vadovas.

Per koncerto pertraukėlę surengta improvizuota loterija, kurioje vienas iš žiūrovų laimėjo kalėdinio Angelo skulptūrėlę. Laimingas bilietas pateko į Savivaldybės tarybos nario gydytojo Giedriaus Umanto rankas. Laimėtą skulptūrėlę jis čia pat įteikė Augustės mamai, linkėdamas, kad Angelas saugotų ir laimintų šią šeimą.


Nors įprastus Labdaros vakaro aukcionus šiemet pakeitė Labdaros koncertas, po jo irgi neapsieita be trumpo smagaus aukciono. Vakaro dalyviai varžėsi dėl žinomų šalies menininkų kūrinių: Šiaulių keramikės Irenos Šliuželienės „Angelų“ ir mūsų kraštiečio dailininko Vaidoto Kvašio paveikslų. Juos įsigijo Pasvalio kraštui atstovaujantis parlamentaras, vietos politikai, verslininkai, ūkininkai.


Dauguma – už trigubai ar keturgubai didesnę kainą negu pradinė, kuri visų kūrinių buvo vienoda – 50 eurų.

Pasvalio „Rotary“ klubo vardu jo narių surinktą auką įteikė klubo vadovas, „Pakelės namų“ savininkas Vytautas Mikelėnas.


Lietuvos teisininkų draugijos Pasvalio skyriaus pirmininkė, notarė Laima Jakeliūnienė, perdavusi šio skyriaus narių paaukotus pinigus, priminė seną kinų paprotį: kiekvienuose namuose turėti nefrito puodelį, kurio paskirtis – saugoti gerus žmonių darbus. Žmogus už kiekvieną gerą darbą save apdovanoja... vienu ryžio grūdu, kurį deda į nefrito puodelį. Jei nori, kad tavo puodelis užsipildytų greičiau, visada turi būti kilniaširdis.

– Nors mes – ne kinai, tegu šiandienė visų mūsų gerumo auka būna tas simbolinis ryžio grūdas, įdėtas į nefrito puodelį, – sakė Laima Jakeliūnienė.

Daujėnų seniūnas Vladas Vitkauskas atvežė paramos auką, kurią paprašė perduoti mūsų kraštietis, šiemet tapęs Pasvalio krašto Garbės piliečiu, dr. Pranas Kiznis. Savo lėšomis išleidęs retenybe jau tapusią knygą „Pasvalio krašto karžygiai“ (apie 1919–20 metų Nepriklausomybės kovų Vyties Kryžiaus kavalierius ir savanorius), šiuo leidiniu apdovanojęs rajono bibliotekas, kultūros įstaigas, visus pinigus, gautus už per Pasvalio miesto šventę parduotas knygas, dr. P. Kiznis paaukojo mažosios Augustės šeimai. Apie ją mūsų kraštietis perskaitė „Darbe“. O „Darbo“ laikraščio kolektyvas nedvejodamas nutarė, kad pinigus, kuriuos skaitytojai aukojo per redakcijoje surengtą Pyragų dieną pasivaišinę mūsų keptais pyragais, prasmingiausia yra skirti mažajai Augustei. Prieš Labdaros koncertą jo dalyviams buvo dalijami simboliniai „Gerumo vokai“, į kuriuos kiekvienas dar galėjo įdėti ir papildomą asmeninę auką. Ant Labdaros vakaro rengėjų stalo nemažai šių vokų grįžo su pinigais.


– Šiandien mano ir, manau, kiekvieno jūsų širdyse – šviesu ir gera. Žmonės turi įvairių troškimų. Vieni trokšta tapti pramogų pasaulio žvaigždėmis, kiti – pasiekti sporto aukštumų, treti – susikrauti turtų. Bet daugelis mūsų nori paprasčiausiai gyventi visavertį gyvenimą. Tarp jų yra ir mažoji Augustė. Ji, kaip ir kiti bendraamžiai, nori bėgioti ir žaisti, lankyti mokyklą, nori gyventi nekamuojama skausmų ir matyti giedrus, liūdesio netemdomus savo tėvelių veidus. Šiandien mes visi maža dalele prisidėjome prie Augustės troškimų išsipildymo. Visi linkime jai kuo greičiau pasveikti ir džiaugtis gražia, smagia vaikyste. Nuoširdus ačiū visiems, padėjusiems organizuoti Labdaros vakarą, dosniai atvėrusiems savo širdis ir pinigines. Tegu artėjančios šv. Kalėdos jums visiems būna gražios ir jaukios, – linkėjo Savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas.

Geros valios žmonės ne tik pirko bilietus į Labdaros koncertą, bet nešė savo aukas ir jo išvakarėse. Paaukotą sumą dar papildė per mažąjį labdaros aukcioną paaukoti pinigai. Iš viso šiemet surinkta ir šios savaitės pirmadienį mažosios Augustės šeimai įteikta 8 900 eurų. Tai rekordinė suma, lyginant su visais ankstesnių metų labdaros vakarais. Krinčiniečių šeimą pirmadienį aplankęs Savivaldybės meras Augustei taip pat perdavė didžiulį glėbį pačių nuoširdžiausių linkėjimų: kuo greičiau pasveikti ir niekada nebesirgti.


 

Parengta pagal laikraščio „Darbas“ informaciją

Vakcina

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2021 m. gruodžio
P A T K P Š S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
 
 

Reklaminiai skydeliai / Partneriai

Vakcina

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2021 m. gruodžio
P A T K P Š S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2