Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. 8 451 54 101
en
Registruotis vakcinai

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Naujienos

Sukčiai apskrityje patiklių vis dar suranda

2013-02-27

Policija nuolat perspėja apskrities gyventojus dėl žmones apgaudinėjančių sukčių, tačiau lengvatikių vis dar pasitaiko.

 

Jei Jūs mobiliojo ryšio telefone pamatote žinutę, kad laimėjote loterijoje, akcijoje ar žaidime, Jūsų prašo į nurodytą sąskaitą pervesti pinigų sumą, papildyti mobiliojo ryšio telefono sąskaitą ar padiktuoti pildymo kortelių kodus, neskubėkite tenkinti prašymo, pagalvokite, ar tikrai dalyvavote akcijoje ar žaidime. Jokių loterijų, žaidimų rengėjai iš laimėtojų pinigų nereikalauja! Gavę tokią žinutę arba pasikalbėję su tokią naujieną Jums pranešusiu asmeniu, nedelsdami skambinkite policijai.

 

Jei Jums bet kuriuo paros metu paskambins nepažįstamas asmuo ir praneš, kad Jūsų giminaitis pateko į bėdą (avarijoje sužalojo žmogų, pastūmė vaiką ir sudaužė jo kompiuterį ar sužalojo patį vaiką), reikia atlyginti, neva, padarytą žalą ar sumokėti už vaistus, ar atlyginti nuostolius kad nebūtų keliama baudžiamoji byla, netikėkite. Pasinaudodami situacijos netikėtumu, Jūsų susijaudinimu, sukčiai prašo skubiai pervesti į nurodytą sąskaitą pinigus arba atiduoti juos žmogui, kuris pas Jus atvyks pasiimti pinigų. Jūs pirmiausiai paskambinkite giminaičiui ir įsitikinkite, ar tikrai jį ištiko nelaimė, nepervedinėkite pinigų, jokiam atėjusiam neduokite, nedelsdami skambinkite policijai telefonais 02, 112 (mobilusis).

 

Sukčiai sėkmingai pasinaudoja ir darbo ieškančiais asmenimis. Radę skelbimą, kad žmogus ieško darbo, jam paskambina, pasako, kad gyvena užsienyje, įdarbins, bet atsiskaitymui už darbą reikia žmogaus sąskaitos banke numerio, internetinės bankininkystės kodų, kitų duomenų. Žmogus patiki ir vėliau sužino, kad, pasinaudojus duomenimis, iš sąskaitos paimti pinigai, kreditai iš greitųjų kreditų bendrovių. Niekam ir niekada nepatikėkite savo elektroninės bankininkystės duomenų!

 

Dažnai sukčių aukomis tampa garbaus amžiaus žmonės. Nuolat priminkite jiems, kad pašto, banko darbuotojai neateina į namus surašinėti turimų pinigų numerių tikslu keisti juos į eurus, patarkite jiems nepažįstamų asmenų neįsileisti į namus, o jei nekviesti asmenys griežtai reikalauja įleisti, skambinti artimiesiems ar policijai.                                          

 

 Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Valdymo organizavimo skyriaus viešųjų ryšių grupės informacija

   

Vakcina

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

 
 

Reklaminiai skydeliai / Partneriai

Vakcina

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai