Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. 8 451 54 101
en

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Naujienos

Susitikimas su Pumpėnų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės parapijos klebonu Domingu Avellaneda Cabanillas

2013-12-23

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biure gruodžio viduryje vyko susitikimas su Argentinos vienuoliu, Pumpėnų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės parapijos klebonu Domingo Avellaneda Cabanillas. Pokalbio tema „Kaip atrasti gyvenimo džiaugsmą ?“ Pasak kunigo, verta apie tai kalbėti, nes dauguma iš mūsų gyvename tarsi su akiniais nuo saulės juos nusiėmę pamatytume, kad pasaulis pilnas spalvų. Mes esame viena maža dalelė grandinės, kuri sukasi pasaulyje ir galime prisidėti ta maža dalele, kad pasaulis būtų ryškesnis ir spalvingesnis. Bet taip pat mes galime iškristi iš tos grandinės ir pasirinkti juodą ar pilką spalvas. Kaip mes nusiteiksime, taip ir bus. Mes pripildome sielą nereikalingų dalykų, blizgučių ir šie daiktai neteikia mums ramybės. Kas iš to, kad, turėdamas karjerą ir pinigų, žmogus neturi gyvenimo džiaugsmo? Dažnai mes ieškome vienkartinio džiaugsmo, jį greitai randame, o taip pat greitai ir prarandame. Mums reikia tiek nedaug atrasti vidinę ramybę. Kunigas ragino kiekvieną pažvelgti į savo gyvenimą. Jeigu viskas atrodo tik blogai, tai ar negali būti dar blogiau? Štai vienuolė Teresė iš Kalkutos visada viešumoje atrodydavo patenkinta, nors jai buvo labai sunku, bet ji neparodydavo savo būsenos. 30 metų vienuolė gyveno neturėdama nei vienos dienos paguodos (Motina Teresė apie tai rašė savo dienoraštyje), bet ji šypsojosi ir pasauliui rodė, kokia ji laiminga ir tą džiaugsmą perteikė kitiems. Šis pavyzdys rodo, kad visi sunkumai, kuriuos patiriame gyvenime, tampa džiaugsmu, sakė kunigas Domingo.

„Atvykę į Lietuvą ir pravėrę Pumpėnų vienuolyno duris, radome tik tuščius šaltus kambarius, pasakojo kunigas Domingo. Bet mes tikėjome ir džiaugėmės gyvenimu ir netgi tokios gyvenimo sąlygos mums buvo gerai. Susidūrėme su sunkumais nebuvo nei malkų, nei baldų, nei būtiniausių buitinių daiktų, o ir kalbos nemokėjome. Visą vakarą mokiausi, kaip padėkoti moteriškei už parūpintas malkas ir indus, bet taip jau gavosi, kad pasakiau „Ačiū už tiek mažai“, nors norėjau pasakyti už tiek daug“, linksmus nuotykius prisiminė kunigas.

Šiuolaikinį jaunimą vilioja vienkartiniai džiaugsmai. Jiems labai rūpi alkoholis, triukšmingi vakarėliai, o vėliau jau ir narkotikai. Kunigo manymu, čia jiems turi padėti šeima. Tėvai turi pagalvoti, ne tik kaip maitinti, rengti savo vaiką, bet ir kaip jį dvasiškai tobulinti, kaip su juo atrasti bendrą kalbą. Tai tikrai nėra lengva, bet reikia bandyti vieną, antrą, o gal penkiasdešimtą ar net šimtąjį kartą, kol jis supras.

Kunigas džiaugėsi, kad su jaunimu jam sekasi atrasti bendrą kalbą. „Norint sumažinti alkoholio poreikį jaunimui, reikia kantrybės, išklausymo, investicijų, ir su laiku jaunimas tampa draugais. Tada jie padeda visose gyvenimo situacijose. Kai reikia, padeda ir rožančių pakalbėti. Juk draugui padėti reikia, jei versčiau per prievartą kalbėti rožančių ir į mane žiūrėti, kaip į kunigą, tokių šiltų santykių su jaunimu nesukurčiau. Jėzus mus išsirinko, kad būtume jo draugai, ne mes jį. Todėl turime džiaugtis ir gyventi laimingai. Būtent todėl esame šioje vietoje, šiuo laiku ir su šiais žmonėmis. Turime būti laimingi ir džiaugtis gyvenimu. Aš tikiu, kad jaunimas atras vidinę ramybę, sukurs geras šeimas ir visi sunkumai, kuriuos jie patirs gyvenime, taps džiaugsmu,“ gyvenimiška patirtimi dalinosi kunigas Domingo Avellaneda Cabanillas.

Baigdamas susitikimą, kunigas palinkėjo, kad šv. Kalėdų džiaugsmas ir šiluma apglėbtų mūsų šeimas ir atneštų palaimą bei ramybę namams, prie Kūčių stalo pasikviesti gimusį kūdikėlį Jėzų, kad jis mūsų visų sielose rastų kuo daugiau vietos ir ilgam pasiliktų jose. 

 

„Tėvai turi galvoti ne tik apie tai, kaip kaip maitinti, rengti savo vaiką, bet ir kaip jį dvasiškai tobulinti, kaip su juo atrasti bendrą kalbą. Tai tikrai nėra lengva, bet reikia bandyti vieną, antrą, o gal penkiasdešimtą ar net šimtąjį kartą, kol jis supras“, sako kunigas Domingo Avellaneda Cabanillas

 

 

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2021 m. balandžio
P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
 
 

Reklaminiai skydeliai / Partneriai

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2021 m. balandžio
P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2