Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. 8 451 54 101
en

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Naujienos

Šventinių renginių organizatoriams ir dalyviams

2013-12-23

Turbūt daugelis iš mūsų artėjančias šventes paminėsime kalėdiniuose ar naujametiniuose karnavaluose, švęsime įmonių, įstaigų, organizacijų, bendruomenių ar draugų organizuojamuose šventiniuose renginiuose. Kaip ir kasmet daugeliui organizacijų teks didelė atsakomybė organizuojant šventinius renginius. Kad gražiausių metų švenčių renginiai praeitų be nelaimių, ugniagesiai primena jų organizatoriams, patalpų valdytojams bei dalyviams pagrindinius priešgaisrinės saugos reikalavimus, kurių laikymasis užkirs ar bent jau sumažins nelaimių riziką.

Primename, kad įmonės, įstaigos, organizacijos vadovas ar asmuo, atsakingas už renginio organizavimą, privalo kruopščiai patikrinti patalpų priešgaisrinę būklę: evakuacinius kelius, ryšio priemones, evakuacinį bei avarinį apšvietimą, gaisrinę automatiką, pirmines gaisro gesinimo priemones. Rekomenduojama patikrinti ir bendrą objekto priešgaisrinę būklę, atkreipiant dėmesį į šildymo, elektros įrenginių būklę, avarinių išėjimų vietas, evakuacijos kryptį nurodančius ženklus. Pastebėtus trūkumus būtina pašalinti iki renginio pradžios. Kultūros renginiuose turi budėti asmenys, supažindinti su priešgaisrinės saugos reikalavimais bei žmonių evakavimo kilus gaisrui tvarką. Vaikų šventėse turi būti budintis personalas, kuris privalo stebėti, kad renginio metu būtų laikomasi priešgaisrinės saugos reikalavimų. Patalpose, kuriose organizuojami masiniai renginiai, turi būti ne mažiau kaip du evakuaciniai išėjimai. Kultūros renginių patalpose kėdės turi būti sujungtos į eiles arba pritvirtintos prie grindų. Praėjimai, praeigos, išėjimai turi būti išdėstyti taip, kad nesikirstų žmonių srautai. Masinių renginių patalpose draudžiama: siaurinti takus tarp kėdžių eilių ir pristatyti papildomas kėdes, suolus, užrakinti duris ir uždaryti langines, naudoti degias dekoracijas, scenos užuolaidas, drapiruotes ir apipavidalinti sceną degiomis medžiagomis, įleisti į patalpas daugiau žmonių, negu numatyta technologinėje projekto dalyje, rūkyti, naudoti atvirą ugnį, fakelus, žvakes, bengališkas ugneles, žaislinius pistoletų pyškalus, scenos apšvietimo efektams naudoti pavojingas chemines medžiagas ir preparatus. Kalėdinė eglutė turi stovėti ant tvirto pagrindo, stovo ar statinės su smėliu, atokiai nuo durų ir netrukdyti išeiti iš patalpos. Jos šakos turi būti per metrą nuo lubų ir sienų. Eglutės iliuminacija turi būti tvarkinga, girliandų lemputės turi būti ne galingesnės kaip 25 W, laidai lankstūs, varinai. Pastebėjus bent mažiausią eglės apšvietimo sutrikimą, įkaitusius laidus, dažnai perdegančias lemputes, kibirkštis ir panašiai, apšvietimą būtina išjungti. Draudžiama eglę puošti degiomis medžiagomis, žvakutėmis ir bengališkomis ugnelėmis. Atminkite, kad pirotechnikos gaminiai naudojami tik lauke. Draudžiama juos naudoti renginių patalpose.

Ugniagesiai, pagal galimybes, prieš šventes ar masinių renginių metu tikrins patalpų priešgaisrinį saugumą, reikalaus, kad būtų užtikrintas griežtas priešgaisrinis režimas. Nustačius priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimus, keliančius tiesioginę gaisro kilimo grėsmę ir turinčius įtakos saugiai žmonių evakuacijai, pavyzdžiui, netvarkingus evakuacijos kelius, netvarkingus elektros, šildymo įrenginius ar atviros ugnies naudojimą, masinių renginių organizatoriai ar patalpų valdytojai bus baudžiami maksimaliomis baudomis. Bus baudžiami ir masinių renginių dalyviai, nesilaikantys organizatorių nustatyto priešgaisrinio režimo.

 

Ugniagesiai linki, kad neatsakingas požiūris į savo ir kitų saugumą nesugadintų gražiausių metų švenčių.


Panevėžio apskrities PGV Pasvalio PGT VPPP inspektorius Gotaras Vasilevičius

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2021 m. balandžio
P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
 
 

Reklaminiai skydeliai / Partneriai

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2021 m. balandžio
P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2