Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. 8 451 54 101
en
Registruotis vakcinai

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Naujienos

Švietimo pagalbos tarnybos Pedagoginio psichologinio skyriaus Užimtumo grupėje džiugi šventė

2013-02-05
Naujienos

Sausio 28 d. Švietimo pagalbos tarnybos Pedagoginio psichologinio skyriaus Užimtumo grupės vaikai ir mokytojos sulaukė garbių svečių. Į renovuotas Užimtumo grupės patalpas Vilniaus g. 7 atvyko Savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas, Administracijos direktorius Rimantas Užuotas bei Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Kazys Polekas.

 

 

Po trumpo, bet labai spalvingo mokinių koncerto, buvo prisiminta Užimtumo grupės veikla nuo 2006 m. Istoriją Tarnybos direktorei Andromedai Baršauskienei padėjo papasakoti Pedagoginio psichologinio skyriaus logopedė Ingrida Prakopienė, kuri buvo pirmoji 2006 m. pradėjusios veikti Ugdymo grupės specialioji pedagogė. Tais metais, vykdant projekto „Iškritusių iš mokyklos mokinių grąžinimas“ veiklą, buvo dvi grupės – Ugdymo ir Užimtumo. Dirbo 5 pedagogai, jų etatai buvo finansuojami iš projekto lėšų. Grupė buvo įsikūrusi senosios poliklinikos pastato II aukšte virš dabartinės Pasvalio kredito unijos. Gauta daug ir labai reikalingos medžiagos, inventoriaus, žaidimų, kompiuterinės technikos ir kt. priemonių, reikalingų mokinių užimtumui organizuoti. Pasibaigus projekto finansavimui ES lėšomis, Ugdymo ir Užimtumo grupės tarsi susiliejo į vieną ir persikėlė į patalpas Vilniaus g. 7, III aukšte. Liko 1 pedagogo etatas, kurį dalinasi specialioji ir socialinė pedagogės. Keitėsi vaikai ir prioritetai, tik veikla išliko ta pati: pirmiausia pamokų ruoša, tada jau turiningas laisvalaikis ir organizuotas užimtumas.

 

Savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas prisiminė, kad šiose patalpose prieš daugelį metų jis dirbo, kai buvo pirmą kartą išrinktas meru. Mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas linkėjo visiems vaikams būti ne tik išdykusiems, bet smalsiems ir išradingiems. Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Kazys Polekas padovanojo knygą ir keramikinę pelėdą, kaip išminties simbolį, kad „padėtų ruošti pamokas“.

 

 

 

Direktorė pasidžiaugė, kad gražių patalpų atvyko pasižiūrėti Pasvalio Lėvens bei Svalios pagrindinių mokyklų socialinės pedagogės. Šių mokyklų ugdytiniai taip pat lanko Užimtumo grupę. Jos pirmosios, kurios supranta ir informuoja Tarnybą, kad vienam ar kitam mokiniui reikia pagalbos po pamokų, reikia užtikrinti jo užimtumą ir siūlo lankyti Užimtumo grupę. Labai svarbu yra ta prevencinė veikla, kada problema dar nėra įsisenėjusi ir ją galima išspręsti glaudžiu bendradarbiavimu.

 

Pasvalio specialiosios mokyklos socialinė pedagogė Loreta Petrauskienė pasidžiaugė gražiu Užimtumo grupės ir mokyklos bendradarbiavimu įvairių renginių metu, bendrais projektais. Direktorė dėkojo, kad Užimtumo grupės vaikai turi galimybę kartą per savaitę Pasvalio specialiosios mokyklos sporto salėje pajudėti, pažaisti judriųjų žaidimų, stalo tenisą, o rudenį ir pavasarį važinėti dviračiais. Beje, dviračiais gali naudotis ir Specialiosios mokyklos mokiniai. Dviračiai buvo gauti 2006 m., bet jų Tarnyba neturi sąlygų laikyti, todėl bendru direktorių susitarimu transporto priemonės saugomos Pasvalio specialiojoje mokykloje, ir naudojasi jomis visi vaikai.

 

Panevėžio apygardos Probacijos tarnybos probacijos skyriaus Pasvalyje vyr. inspektorė Dalia Bartkevičienė, kurios darbo vieta yra šalia Užimtumo grupės patalpų, pasidžiaugė gražia kaimynyste – Užimtumo grupe. Vaikai čia šoka ir dainuoja, daro įvairius darbelius, yra užimti, nesišlaisto gatvėmis.

 

Visi svečiai pastebėjo ryškias sienų spalvas, kurias rinko patys vaikai, o UAB „Skirsta LT“ darbininkai ir jų vadovas Vygintas Bacevičius įgyvendino visus kitus sumanymus. Pagal Ugdymo plėtotės centro projektą „Pedagoginių psichologinių tarnybų infrastruktūros, švietimo įstaigose dirbančių specialiųjų pedagogų, socialinių pedagogų, psichologų, logopedų darbo aplinkos modernizavimas“ patalpos renovuotos už 84700,00 Lt. Projektas finansuojamas pagal 2007–2013m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 2 prioritetą „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“. Remonto metu pakeisti seni langai ir durys, sudėti nauji radiatoriai, todėl Užimtumo grupėje bus šilčiau. Jaukumą suteikia naujos grindys, lubos ir šviestuvai, sutvarkytas sanitarinis mazgas.

 

Visiems susirinkusiems kaip padėkos ženklas buvo įteikti vaikų daryti spalvoti drugeliai, palinkėta ilgai ir darniai gyvuoti šiuose nuostabiuose spalvotuose namuose.

 

Švietimo pagalbos tarnybos Pedagoginio psichologinio skyriaus informacija

Vakcina

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2021 m. gruodžio
P A T K P Š S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
 
 

Reklaminiai skydeliai / Partneriai

Vakcina

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2021 m. gruodžio
P A T K P Š S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2