Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. 8 451 54 101
en
Registruotis vakcinai

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Naujienos

Ustukių pagrindinėje mokykloje atrankinis konkurso „Blaivi klasė" etapas

2010-12-15
Atvykusias komandas į Ustukius sveikino Pasvalio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas. Jis džiaugėsi, kad komandos nepabūgo ekstremalių oro sąlygų ir visos sugebėjo atvykti į atrankinį konkurso etapą. Vicemeras negailėjo pagyrų aštuntokams už jų norą gyventi sveikiau, už siekį parodyti save ir pamatyti kitus. Jis dėkojo komandų koordinatoriams, jų auklėtojams už postūmį ir mokinių palaikymą atliekant jiems svarbius darbus, vykdant nelengvą prevencinį darbą.

Savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė V. Stokienė pasveikinusi renginio dalyvius, paskelbė atrankinio etapo pradžią ir pakvietė komandas pristatyti nuveiktus darbus.

Pagal nustatytus užduočių vertinimo kriterijus komandas vertino komisija: Savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė D. Vasiliūnienė, Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė P. Filmanavičienė, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio Viešosios tvarkos skyriaus specialistė Aušra Beltienė, VšĮ Pasvalio PASPC sveikatos mokymo organizatorė V. Zabelienė.

Nors visos 6 komandos aktyviai vykdė prevencinę veiklą mokyklos bendruomenėse, skirtą prieš rūkymą, tačiau pristatymai buvo skirtingi.
Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos 8a klasės komanda pristatė prevencinės veiklos veiksmų planą, kuriame atsispindėjo nuveikti darbai: dalyvauta tėvų susirinkime, kreiptasi į visuomenę per spaudą su prašymu atkreipti dėmesį į prekybininkus, kad šie nepilnamečiams neparduotų cigarečių, dalyvavo „Sniego gniūžtės“ renginyje, daug sportavo. Į komisiją ši komanda kreipėsi šūkiu „Lietuvos vaikai – nori gyventi sveikai“.

Ustukiečiai savo veiklą perteikė interviu metodu: surengtos akcijos „Paskutinis pakelis“, „Iškeisk cigaretę į obuolį“, dalyvauta „Sniego gniūžtės“ renginyje, mokyklos bendruomenės susirinkime, dalinti lankstinukai apie rūkymą. Šios komandos tikslas „Gyvenimas be rūkalų – jėga“.

Su trenksmu, ryžtingai nusiteikusi savo prisistatymą pradėjo Lėvens pagrindinės mokyklos 8d klasės komanda. Tokiu būdu stipri, drąsi komanda paskelbė karą rūkaliams. Tai komanda kviečianti gyventojus gyventi blaiviai. Per rūkymo prevencijai skirtą laiką ši komanda parengė ir išplatino lankstinukus apie rūkymo žalą sveikatai, organizavo Nerūkymo dienos paminėjimą, surengė ekologiškų vaisių puotą, kurios metu ne tik patys vaišinosi, bet ir kitus vaišino, dalyvavo šventėje „Išprotėjęs ruduo“. Ši komanda išsiskyrė didžiulio stendo parengimu apie rūkymą.

Pasak pumpėniečių aštuntokų, jie dalyvauja šiame konkurse, nes nori parodyti savo išradingumą bei veiklumą. Komanda vaizdžiai, su muzikiniais intarpais, linksmai pristatė nuveiktus darbus: žiūrėjo prevencinį filmą „Tavo pasirinkimas“ bei diskutavo apie pasirinkimo svarbą gyvenime, kartu su mokyklos mokytojais, „gaudydami“ mokyklos rūkalius paminėjo Tarptautinę Nerūkymo dieną, vykdė akcijas akcijos „Paskutinis pakelis“, „Nerūkymo pertrauka“, dalyvavo šventėje „Išprotėjęs ruduo“. Mokyklos leidžiamame laikraštyje „Bumsas“ nuolat skleidė informaciją apie nuveiktą prevencinę veiklą. Komandos dalyvių teigimu, jie cigaretes iškeitė į sportą.

Saločių Antano Poškos vidurinės 8 klasės Optimistų komanda savo nuveiktus darbus „sudėjo“ į pačių sukurtą himną, nuveiktų darbų apimtimi nenusileisdami kitoms komandoms.

Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės–Bitės gimnazijos aštuntokai trumpai, glaustai pristatė savo veiklą, kurią nufilmavo ir sukūrė filmukus. Jaunųjų joniškėliečių šūkis „Joniškėlis mes jėga, nes nerūkom, nevartojam ir nesiūlome kitiems“.

Po prevencinių veiklų pristatymo, visos komandos varžėsi sporto ir jėgos varžybose. Renginio dalyviai rungėsi 5 sportinėse estafetėse bei baudų mėtymo į krepšį rungtyje.

Susumavus prevencinės veiklos ir visų sportinių užduočių rezultatus, Visuomenės sveikatos biuro direktorė R. Nevulytė nugalėtojais paskelbė Pumpėnų vidurinės mokyklos 8 klasės komandą, antrą vietą užėmė Saločių A. Poškos vidurinės mokyklos 8 klasės komanda, tretieji liko – Ustukių pagrindinės mokyklos aštuntokai. Šios 3 komandos ir pateko į kitą konkurso etapą. Komandos nugalėtojos buvo apdovanotos sportiniais prizais. Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos ir Lėvens pagrindinių mokyklų aštuntokų komandos surinkusios mažiau balų, nebepateko į sekantį etapą, tačiau žalingų įpročių prevencinę veiklą galės ir toliau vykdyti mokyklos bendruomenėse. Renginio organizatoriai įteikė atminimo dovanėles.
Nacionalinis Konkursas „Blaivi klasė“ yra neformaliojo mokinių švietimo ir žalingų įpročių prevencijos programa, skirta jaunimo sveikatai išsaugoti ir gerinti. Konkursas organizuojamas vykdant veiklas šiomis prevencinės veiklos kryptimis: tabako, alkoholio ir nelegalių narkotinių medžiagų prevencija.
Konkursu siekiama pagerinti mokinių, jų tėvų, specialistų ir visos bendruomenės žinias apie legalių ir nelegalių narkotinių medžiagų poveikį sveikatai, formuoti sveikos gyvensenos nuostatas, skatinat nepradėti vartoti svaigalų.

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija
Nuotraukos R. Nevulytės


Komandos patekusios į kitą konkurso „Blaivi klasė“ etapą
Vakcina

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2022 m. sausio
P A T K P Š S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
 
 

Reklaminiai skydeliai / Partneriai

Vakcina

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

2022 m. sausio
P A T K P Š S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6