Pradžia

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143 Pasvalys. Tel. 8 451 54 101
en
Registruotis vakcinai

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pradžia
en

Naujienos

Užfiksavai piktavalį šiukšlintoją? Parodyk visiems!

2013-11-12

Gamtos apsaugai neabejingi žmonės kviečiami prisidėti prie socialinės akcijos „Saugau gamtą ir save“, skirtos drausminti piktavalius šiukšlintojus. Akcijos metu kviečiame filmuoti, fotografuoti aplinką teršiančius asmenis ar nelegalius sąvartynus bei dalintis nuotraukomis ir vaizdo įrašais Delfi.lt rubrikoje „Nutverk šiukšlintoją“, siunčiant medžiagą el. paštu siukslintojai@grynas.lt.

 

Akciją įgyvendina Elektronikos platintojų asociacija (EPA), VšĮ „Ekošviesa“, UAB „EMP recycling“, VšĮ „Žaliasis taškas“, VšĮ „Padangų importuotojų organizacija“, Lietuvos savivaldybių asociacija bei Delfi.lt. Akcijos globėja – Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija.

 

„Situacija šalyje dėl atliekų rūšiavimo gerėja vis daugiau žmonių, suprantančių atliekų tvarkymo būtinybę bei sąmoningai prie to prisidedančių. Vis dėlto visuomenėje dar yra nemažai ir tokių gyventojų, kurie nenori gyventi pagal bendrai priimtas normas, dažnai lieka nenubausti, o besimėtančios aplink mus atliekos tikrai akies nedžiugina, sako aplinkos viceministras Almantas Petkus. – Tad tokios akcijos ne tik laibai reikalingos, tačiau kartu yra ir puiki motyvacija tiems žmonėms, kurie iš tikrųjų tvarkosi, neteršia aplinkos ir žino, jog šiukšlintojas vis dėlto gali būti nubaustas“.

 

Socialinės akcijos metu visi, norintys gyventi sveikoje ir saugioje aplinkoje, kviečiami taip pat dalintis išsamia informacija bei vaizdo medžiaga, kurioje užfiksuoti nelegalūs sąvartynai, ypač esantys nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, gamtos rezervatuose ar kitose saugomose teritorijose. Kiekvieną savaitę bus renkamas „gėdingiausias“ šiukšlintojas, o mėnesio pabaigoje – ir „gėdingiausia“ prišiukšlinta teritorija. Akcijai pasibaigus, aktyviausiems ar didžiausius šiukšlinimo atvejus padėjusiems nustatyti piliečiams aplinkos ministras Valentinas Mazuronis įteiks specialias padėkas, o baigiamojo renginio metu jie taip pat turės progą su ministru padiskutuoti apie aplinkosaugą, kylančias problemas bei galimus jų sprendimo būdus.

 

Akcijos partneriai savomis lėšomis finansuos 10-ies nelegalių sąvartynų sutvarkymą kiekvienoje apskrityje. Bendradarbiaujant su savivaldybėmis, taip pat bus siekiama sutvarkyti ir visus kitus, aktyvių piliečių nurodytus nelegalius šiukšlynus.

 

Surinkta išsami skaitytojų atsiųsta informacija apie piktavalius šiukšlintojus ne tik bus skelbiama viešai, tačiau ir perduota Aplinkos apsaugos agentūrai. Nustačius pažeidėjus, jiems bus skiriamos baudos. Tam, kad regioniniams aplinkos apsaugos departamentams būtų lengviau nustatyti pažeidėjus, siunčiamoje informacijoje būtina pateikti kuo daugiau detalių: įvardinti objektą, pažeidimą, tikslią jo vietą arba koordinates, taip pat, esant galimybei, identifikuoti ir patį pažeidėją.

 

Akcija vyks iki gruodžio 25 d.

                            

RsV agentūra „Ad verum“

Tel.+ 370 5 233 6561

El. paštas adverum@adverum.lt

                                                                                              

Vakcina

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai

 
 

Reklaminiai skydeliai / Partneriai

Vakcina

Informacija dėl koronaviruso

Artimiausi renginiai