Paieška
lt en

AB „Panevėžio energija“ rekonstruos šilumos  tiekimo tinklus

AB „Panevėžio energija“ rekonstruos šilumos  tiekimo tinklus

Siekdama gerinti šilumos tiekimo kokybę ir patikimumą vartotojams, centralizuotai šilumą tiekianti AB „Panevėžio energija“ tęsia nuoseklią šilumos tinklų rekonstrukciją ir 2024-aisiais planuoja atnaujinti 6,24 km įvairaus skersmens vamzdynų visame bendrovės eksploatuojamame regione. Bendra investicijų vertė sieks apie 4,2 mln. eurų.

Šilumos vamzdynų atnaujinimas siejamas ne tik su šilumos tiekimo patikimumu, bet ir su technologinių šilumos nuostolių bei oro taršos mažinimu. Skaičiuojama, kad nauji šiuolaikiniai vamzdynai leis sutaupyti apie 1570 MWh šilumos per metus, o tai prilygtų keturių daugiabučių namų (45 bt.) šilumos suvartojimui per metus. Ekologine prasme, į atmosferą pateks mažiau teršalų, nes mažiau šilumos reikės pagaminti,  mažiau bus sudeginama kuro.

Rekonstruos 6,24 km šilumos tinklų

Šiais metais šilumos tinklų rekonstrukcijos bus vykdomos Panevėžio, Kėdainių, Kupiškio Pasvalio, Rokiškio ir Zarasų  miestuose ir rajonuose.

Apie 4 km ilgio vamzdynų atskirose šilumos tinklų atkarpose numatyta rekonstruoti Panevėžio mieste. Darbai bus vykdomi Dariaus ir Girėno, Ukmergės, Parko, Nevėžio gatvių prieigose. Daugiau nei pusę kilometro ilgio šilumos tinklų bus pakeista Radvilų, J. Basanavičiaus, Tilto gatvių prieigose Kėdainiuose ir Tiskūnų gyvenvietėje. Nauji, pramoniniu būdu izoliuoti vamzdžiai pakeis senus 0,6 km ilgio  šilumos vamzdynus Kupiškio mieste, Krantinės, Vilniaus, Vytauto, Taikos gatvių atšakose. Susidėvėję, daugiau nei keturiasdešimt metų tarnavę 0,2 km šilumos tiekimo vamzdynai bus pakeisti naujos kartos vamzdžiais Pasvalyje, Atžalyno, Avižonio gatvių atšakose. Iki 0,3 km ilgio šilumos tinklų bus atnaujinta Zarasuose, Vytauto, Dariaus ir Girėno gatvėse, daugiau kaip 0,5 km – Rokiškyje, Respublikos skg., P. Širvio, Panevėžio gatvių prieigose.

Visi šilumos tiekimo vamzdynų rekonstrukcijų darbai yra susiję su laikinu šilumos tiekimo nutraukimu, todėl kai kuriems gyventojams bus laikinai nutraukiamas karšto vandens tiekimas. AB „Panevėžio energija“ dės pastangas, kad gyventojai patirtų kuo mažiau nepatogumų ir tikisi šilumos vartotojų supratingumo dėl atliekamų darbų, vykdant šilumos vamzdynų rekonstravimą. 

Šilumos tiekimo sistemų vamzdynų rekonstrukcijas planuojama atlikti iki naujo 2024–2025 metų šildymo sezono.

Didės patikimumas, mažės nuostoliai ir oro tarša

Kasmet atliekamos šilumos tinklų rekonstrukcijos leidžia didinti šilumos tiekimo patikimumą vartotojams, sumažinti šilumos nuostolius, patiriamus dėl vamzdynų išorinės ir vidinės korozijos, praradus vamzdynų izoliacines savybes. Atnaujinti vamzdynai turi geresnę šilumos izoliaciją, dėl to yra efektyvesni, reikalauja mažiau priežiūros, turi vamzdynų pažeidimų kontrolės sistemas, leidžiančias nustatyti vamzdžio pažeidimus ar atsiradusius defektus. Patikima kontrolė užkerta kelią didelio masto avarijoms vamzdynuose ir pailgina jų gyvavimo laiką, leidžia sumažinti technologinius šilumos nuostolius dėl termofikacinio vandens nutekėjimo. Sumažinus nuostolius, tam pačiam šilumos vartotojų poreikiui tenkinti sunaudojama mažiau kuro, kartu mažėja ir aplinkos tarša.

AB „Panevėžio energija“ eksploatuoja 264,6 km šilumos tinklų, iš jų – 160,1 km ilgio rekonstruoti šilumos vamzdynai, tai sudaro 60,5 proc. visų eksploatuojamų šilumos tiekimo tinklų visame regione.

 

AB „Panevėžio energija“ informacija

Dalintis Facebook