Paieška
lt en

Atliekų tvarkymo iššūkiai žiemos metu

Atliekų tvarkymo iššūkiai žiemos metu

Žiemiškas šaltis sustingdo ir atliekas konteineriuose. Ledu pasidengusios atliekos kelia nemažai iššūkių atliekų tvarkytojams – prišalusias atliekas sudėtinga iš konteinerių iškratyti, todėl jie daug greičiau prisipildo. Sudėtingiausia situacija su bendro naudojimo augalinės kilmės maisto atliekų konteineriais. Išsipylę ir prišalę skysčiai bei maisto likučiai kelia daug nepatogumų – tiesiai, be maišų, iškratytos atliekos prišąla, skysčiai užlieja ir į ledo luitą sustingdo visas konteineryje esančias augalinės kilmės maisto atliekas. Dėl šios priežasties kai kurie konteineriai lieka neištuštinti arba yra ištuštinami tik dalinai.

Augalinės kilmės maisto atliekas į bendro ir individualaus naudojimo konteinerius rekomenduojame mesti surinktas į maišelius. Tam geriausiai tinka kompostuojami biologiškai suyrantys maišeliai, tačiau galima naudoti ir įprastus plastikinius maišelius.

Jei atliekos prišalo individualaus naudojimo konteineryje, reikėtų konteinerį palaikyti patalpoje (garaže ar sandėliuke) kol atšils ir tik tada pašalinti atliekas. Prišalusių atliekų nereikėtų bandyti nudaužyti, kadangi yra tikimybė konteinerį sulaužyti.

Bendro naudojimo konteinerių su prišalusiomis augalinės kilmės maisto atliekomis pagal viešai paskelbtą grafiką gali būti neaptarnauti – konteineriai bus ištuštinti iškart, kai tik bus galimybė.

Primename, kad į augalinės kilmės maisto atliekų konteinerius negalima mesti stiklainių ar kitokių pakuočių (išskyrus popierinę arba bio-plastikinę kompostuojamą maisto pakuotę). Maisto likučius mesti į maisto atliekoms skirtus konteinerius, o stiklainius ir kitą pakuotę į šioms pakuočių atliekoms skirtus konteinerius.

UAB „Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras“ informacija

Dalintis Facebook