PASVALIO RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Pasvalio rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Įmonės kodas 188753657
Brangstant energetiniams ištekliams, svarbu taupyti šilumą. Kiek mokėsime už patalpų šildymą atėjus šildymo sezonui, priklausys ne tik nuo šilumos kainos, lauko oro temperatūros, bet ir nuo šilumos suvartojimo pastate. Artėjantį šildymo sezoną mažiausiai rūpesčių dėl brangstančių energijos išteklių turės renovuotų namų gyventojai, nes atnaujinti namai ne tik gerina jo energinį efektyvumą, suteikia galimybes efektyviai vartoti šilumą ir gauti mažesnes sąskaitas, bet ir gerina gyventojų gyvenimo kokybę bei prisideda prie klimato kaitos mažinimo.
Kompleksinė namo renovacija – ne tik mažesnis šilumos suvartojimas
Atlikta kompleksinė daugiabučio namo renovacija – atnaujintos šildymo ir karšto vandens sistemos, įrengtas automatizuotas šilumos punktas, pakeistos langų ir lauko durys, įstiklinti balkonai, apšiltintas stogas, fasadinės sienos, rūsio perdanga, cokolis, balkonų lubos ir grindys leidžia pasiekti didžiausią energetinį efektyvumą ir sumažinti šildymo išlaidas. Šilumos suvartojimas pastate sumažėja apie 50 proc.
Pakeitus seną elevatorinį šilumos punktą automatizuotu, įrengus balansinius ventilius, izoliavus šilumos ir karšto vandens sistemos vamzdynus, renovuotame name šiluma vartojama racionaliau – namo šildymo sistemoje automatiškai palaikoma vartotojo pasirinkta norima temperatūra, namo patalpas pasiekia vienodas šilumos kiekis, šiluma pasiskirsto tolygiai.
Be šilumos sutaupymų gyventojai patiria ir daugiau komforto. Namo bute prie radiatorių įrengus termostatinius ventilius, temperatūrą bute galima reguliuoti pagal individualius poreikius (pavyzdžiui, nustatyti žemesnę temperatūrą naktimis), o įrengus šilumos daliklių sistemą – apskaityti suvartotą šilumą.
Gyventojams atsiranda galimybė patiems priimti sprendimą dėl savo pastatų šildymo pradžios ir pabaigos, nes esant automatizuotam šilumos punktui, pereinamuoju laikotarpiu patalpos neperšildomos – automatiškai palaikoma norima temperatūra.
Atnaujinto daugiabučio gyventojai džiaugiasi pagerėjusia gyvenimo kokybe – gražėja gyvenamoji aplinka, pasikeičia daugiabučio namo estetinė išvaizda, o kartu ir prailgėja pastato ilgaamžiškumas ir išvengiama netikėtų išlaidų įvykus avarijoms ar vykdant remonto darbus. Tokio namo šilumos ūkio priežiūra vykdoma efektyviau ir, suprantama, padidėja nekilnojamojo turto (daugiabučio buto) vertė.
Svarbu ir tai, kad renovuotas namas prisideda prie gamtos tausojimo – mažesnės taršos, naudojant mažesnį kuro kiekį šilumai gaminti.
Parama daugiabučių šilumos punktų bei šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui
Taigi, jei namas vis dar nėra pilnai renovuotas, pirmiausia, gyventojai turėtų priimti sprendimą dėl šilumos punkto modernizavimo – seną elevatorinį mazgą pakeisti automatizuotu. Juolab kad nuo šių metų liepos Aplinkos projektų valdymo agentūra (toliau – APVA) priima paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui. Šiai priemonei finansuoti iš Klimato kaitos programos lėšų skirta 4 mln. eurų, todėl gyventojai, siekiantys gauti valstybės paramą, turėtų suskubti priimti sprendimus dėl elevatorinio šilumos punkto pakeitimo į naują automatizuotą šilumos punktą ar seno susidėvėjusio šilumos punkto atnaujinimo, kuris automatiškai nepalaiko užduotos karšto vandens temperatūros pastato vidaus karšto vandens tiekimo sistemoje. Parama gyventojai galės pasinaudoti ir balansavimo įrangos įrengimui bei tokioms priemonėms kaip radiatorių keitimas, termostatinių ventilių įrengimas, vamzdynų keitimas, individualių šilumos apskaitos prietaisų ar šilumos daliklių sistemos įrengimas, išmaniosios apskaitos, įgalinančios vienalaikį rodmenų nuskaitymą iš daliklių ir karšto vandens skaitiklių butuose, diegimas ir kt.
Modernizuoto šilumos punkto nauda
Modernizuotas arba atnaujintas šilumos punktas, atskirus jo komponentus pakeitus į automatizuotus, įrengus valdymo automatiką, gali nustatyti į butus teikiamos šilumos grafikus: šildymo ir karšto vandens temperatūrą nakties, darbo dienų ar savaitgalio režimus. Taip butai šildomi tik tiek, kiek reikia pagal lauko oro temperatūrą, o šilumos energija vartojama efektyviai. Įrengta šilumos sistemų balansavimo įranga suteikia galimybę tolygiai reguliuoti namo vidaus sistemos srautus, cirkuliuojančius šildymo sistemoje, ir užtikrina, kad visas namo patalpas pasiekia vienodas šilumos kiekis. Tai leidžia išvengti problemos, kai vienoje pastato dalyje radiatoriai būna perkaitinami, o kitoje nepakankamai šyla.
Šilumos tiekėjo atsakomybė yra užtikrinti efektyvų šilumos tiekimą iki pastato, o pastato vidaus sistemų priežiūrą vykdo namus administruojančios įmonės ir vidaus sistemų prižiūrėtojai, todėl efektyviai veikiantis ir tinkamai prižiūrimas šilumos punktas pastate gali padėti sutaupyti apie 15 proc. šilumos.
Šilumos taupymas individualiai
Kiekvienas norime gyventi jaukiuose ir šilumą taupančiuose namuose, todėl nelaukiant šildymo sezono pradžios, gyventojai gali patys pasirūpinti ir įdiegti paprastas, mažai kainuojančias priemones, kurios padės taupyti šilumą. Racionaliau naudodami šilumą, jos suvartojimą galima sumažinti iki 10 proc.:
AB „Panevėžio energija“ informacija