Paieška
lt en

Informacija garažų savininkams

Informacija garažų savininkams

Ugniagesiai neapsieina be anoniminių pranešimų apie garažų bendrijų garažuose rūkstančius dūmtraukius. Taip garažų savininkai išreiškia susirūpinimą dėl neteisėtai įrengtų ir eksploatuojamų kieto kuro krosnių, baimindamiesi galimo gaisro, kurio metu gali nukentėti keli ar net keliolika garažų. Siekdami spręsti šią opią „buržuikių“ problemą, Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pasvalio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai vykdo patikrinimus garažų bendrijose. Patikrinimų tikslas – užkirsti kelią  gaisrams, kurie gali kilti dėl gaisrinės saugos taisyklių pažeidimų. Patikrinimu metu pareigūnai garažų savininkams įvardina gaisrinės saugos pažeidimus, paaiškina jų keliamas grėsmes bei galimas pasekmes, pareikalauja nedelsiant šalinti pažeidimus, keliančius tiesioginį gaisro pavojų.

Garažų savininkams žinotina, kad garažų paskirties patalpas šildyti atviro tipo šildymo prietaisais draudžiama, liaudiškai kalbant, „buržuikių“ garažuose negali būti. Individualiame garaže galima laikyti ne daugiau kaip 40 l automobilių kuro ir ne daugiau kaip 10 l tepalų. Transporto priemones su netvarkingomis kuro ir elektros sistemomis garažuose laikyti draudžiama. Draudžiama garažuose įkrauti akumuliatorius. Panaudoti akumuliatoriai turi būti laikomi uždarose rūgštims ir korozijai atspariuose induose. Draudžiama garažuose sandėliuoti degias medžiagas ir degių dujų balionus. Draudžiama atliekant remonto ir kitus darbus pasišviesti atvirais ugnies šaltiniais, šildyti variklius atvira ugnimi. Garažuose, kuriuose yra apžiūrų nevėdinamos duobės ar rūsiai, draudžiama laikyti automobilius su dujime įranga. Garažai turi būti naudojami pagal paskirtį. Draudžiama savavališkai ardyti pastato konstrukcijas sujungiant atskirus garažus. Draudžiama garažuose dirbti terminio apdirbimo, kalvystės, suvirinimo, dažymo, medienos apdirbimo darbus, taip pat plauti detales ypač degias, labai degiais skysčiais. Garažų elektros instaliacija turi būti saugi gaisro ir sprogimo atžvilgiu. Ugniagesiai pataria, kad negalima vadovautis klaidinga logika, kad „gaisras nekilo iki šiol, nekils ir ateityje“.              

Ugniagesiai įspėja, kad nesilaikant elementariausių gaisrinės saugos taisyklių reikalavimų, gali įvykti ypač skaudžios nelaimės. Atminkite, kad įsiplieskęs gaisras garažų bendrijos Jūsų garaže gali sunaikinti ne tik Jūsų turtą, bet ir kaimyninius gražus, todėl nuostoliai gali būti labai dideli, o juos atlyginti privalės garažo, kuriame įsiplieskė gaisras, savininkas. Kiekvieno garažo savininko, nuomininko, valdytojo pareiga pačiam rūpintis savo turtu, ir geriausia tai daryti iš anksto, nes laikantis elementarių reikalavimų ir protingai elgiantis su ugnimi, galima išvengti skaudžių nelaimių.

Asmenys, kurie nevykdo ugniagesių teisėtų reikalavimų, gali būti traukiami administracinėn atsakomybėn.

Panevėžio PGV Pasvalio PGT vyresnysis specialistas Gotaras Vasilevičius

Dalintis Facebook