Paieška
lt en

Kur dėti naudoti netinkamas padangas?

Kur dėti naudoti netinkamas padangas?

Pasvalio rajono savivaldybės teritorijoje veikia 2 didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės, į kurias gyventojai gali atvežti per metus ne daugiau kaip 5 automobilių netinkamas naudoti padangas, kurių diametras nedidesnis kaip 1,18 m, ir nemokamai jas čia palikti.
Aikštelė Pasvalio mieste: atliekų priėmėjas Audrius Juškevičius, adresas: Mūšos g. 12B, Pasvalys, tel. 8 682 30 177, el. p. pasvaliosa@pratc.lt.
Aikštelė Joniškėlio mieste: atliekų priėmėjas Virginijus Puodžiūnas, adresas: Vytauto g. 52A, Joniškėlis, tel. 8 672 25 943, el. p. joniskelissa@pratc.lt.
Abiejų aikštelių darbo laikas: antradieniais–penktadieniais 9.30–18.30, šeštadienį 9.00–15.30, pietų pertrauka 13.00–13.30, sekmadienis ir pirmadienis yra nedarbo dienos.
Gyventojai, kurie keičia automobilių netinkamas naudoti padangas automobilių serviso įmonėse, privalo reikalauti, kad netinkamos padangos šiose įmonėse iš jų būtų paimtos. Autoservisams draudžiama dėvėtas padangas atiduoti transporto priemonės savininkui. Kitas būdas – dėvėtas padangas atiduoti prekybininkams, jei pas juos perkame to paties tipo transporto priemonei tinkamas padangas. Prekybininkai taip pat privalo iš kliento nemokamai priimti nenaudojamas padangas, jei jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jų atiduodama tiek, kiek perkama.
Ūkininkas, įsigydamas žemės ūkio technikos padangas, turi teisę nemokamai pardavėjui palikti naudotas padangas, skirtas tam pačiam transporto priemonės tipui. Pardavėjas privalo priimti tiek senų padangų, kiek klientas nuperka naujų. Padangų platintojas padangų pirkėją privalo informuoti apie pirminį importuotoją, pateikusį į rinką pirkėjo įsigyjamas padangas, šio importuotojo finansuojamas padangų atliekų surinkimo sistemas, t. y. servisus, atliekų surinkimo aikšteles.
Nemokamai priimti senas padangas privalo visi padangų platintojai, tarp jų ir prekybos centrai.
Perkant naują padangą asmuo turi būti informuojamas apie tai, kur jis ją galės utilizuoti. Įmonė turi informuoti asmenį apie vietas, kur šias padangas surenka. Padangų pardavėjai yra atsakingi už padangų surinkimą ir jie tą informaciją turi pateikti pirkėjui, o pirkėjas tokios informacijos reikalauti.
Jeigu padangos įsigyjamos kitokiais legaliais ar nelegaliais būdais arba asmenys yra sukaupę netinkamų padangų iš ankstesnių laikų, tai už tokių padangų utilizavimą reikės susimokėti. Už atitinkamą mokestį galima pasinaudoti UAB „Antrinio perdirbimo grupėׅ“, adresas: Draugystės g. 13A, Kauno m., Kauno m. sav., LT-51225, m. t. 8 699 87 800, UAB „Ekobazė“, adresas: Stoties g. 65, Vievio m., Elektrėnų sav., LT-21366, tel. (8 5) 28 54 001, UAB „Žalvaris“, adresas: Palemono g. 1, LT-52159 Kaunas, tel. (8 37) 490 260, paslaugomis. Šios bendrovės iš padangų savininkų padangas gali išvežti ir savo transportu. Orientacinė kaina padangų iki 1,18 m skersmens 50-100 Eut/t su PVM, didelių gabaritų, t. y. padangų, kurių skersmuo didesnis kaip 1,18 m arba plotis didesnis kaip 0,39 m (traktorių, kombainų) – 100–200 Eur/t su PVM. Primename, kad bauda už netinkamų naudoti padangų išmetimą į aplinką yra 140 Eur, o padangas vis tiek teks susirinkti.

Pasvalio rajono savivaldybės administracijos informacija

Dalintis Facebook