Paieška
lt en

Lapkritį mažesnė AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina lėmė mažesnes sąskaitas nei pernai

Lapkritį mažesnė AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina lėmė mažesnes sąskaitas nei pernai

 

 

 

 

Pasvalio daugiabučių namų gyventojai už lapkričio mėnesio būsto šildymą vidutiniškai mokės 7,4 proc. mažiau nei už tą patį laikotarpį pernai. Tam įtakos turėjo sumažėjusi AB „Panevėžio energija“ centralizuotai tiekiamos šilumos kaina dėl įvykdytų investicijų į šilumos gamybą, didinant biokuro panaudojimą.


Nors šilumos kaina visiems vienoda, šilumos suvartojimai kiekviename name skiriasi
Šį lapkritį vidutinė lauko oro temperatūra Pasvalyje sudarė 5,1 laipsnio šilumos, o 2019 metų lapkričio mėnesį buvo šiek tiek žemesnė – 4,9 laipsnio šilumos. Vidutinės lauko oro temperatūros požiūriu, suvartotos šilumos kiekis visuose gyvenamuosiuose namuose toks pat kaip ir praėjusių metų lapkritį.
Kiekvieno daugiabučio namo šilumos suvartojimas skyrėsi priklausomai nuo namo būklės (naujas, senas ar renovuotas), jo energetinės kokybės. Šilumos suvartojimui įtaką darė ir namo šilumos punkto automatizavimo lygis, vidaus šildymo ir karšto vandens tiekimo sistemos subalansavimas, papildomai prijungti šildymo prietaisai, gyventojų šilumos komforto lygis bei namo šilumos ūkį prižiūrinčios įmonės ar asmens kvalifikacija bei pastangos.
Mažiausiai mokės renovuotų namų gyventojai
Mažiausiai už šildymą mokės renovuotų daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojai, kuriems vieno kv. metro šildymas vidutiniškai kainuos 34 ct. Šį lapkritį renovuotuose namuose 50 kv. metrų ploto buto šildymui vidutiniškai reikėjo 365 kWh (7,3 kWh/vienam kv. m). Sąskaita už šildymą tokio dydžio būstui vidutiniškai sudaro 17 eurų. Praėjusių metų lapkritį už 50 kv. metrų buto šildymą gyventojai vidutiniškai  mokėjo apie 18 eurų.
Didžiausių sąskaitų sulauks gyventojai, kurių namuose 50 kv. metrų ploto buto šildymui vidutiniškai suvartojo apie 710 kWh šilumos (14,2 kWh/vienam kv. m.). Šį lapkritį neapšiltintuose, nerenovuotuose daugiabučiuose namuose vieno kv. metro ploto šildymas tokiuose namuose vidutiniškai kainuoja 67 ct, o už 50 kv. metrų buto šildymą gyventojai turės vidutiniškai sumokėti apie 34 eurus. Pernai mokėta apie 44 eurus.
Informacija gyventojams
Kiekvieno konkretaus namo faktiniai mokėjimai yra skirtingi. Juos pamatyti ir palyginti galite AB „Panevėžio energija“ interneto svetainėje www.pe.lt, skyrelyje „Namo informacija“.
AB „Panevėžio energija“ vartotojai, prisijungę prie Klientų savitarnos portalo bendrovės interneto svetainėje www.pe.lt, gali peržiūrėti jiems pateiktas sąskaitas už suvartotą šilumą ir sunaudotą karštą vandenį, jas atsispausdinti, apmokėti elektroniniu būdu bei deklaruoti karšto vandens skaitiklių rodmenis.

AB „Panevėžio energija“ informacija

Dalintis Facebook