PASVALIO RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Pasvalio rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Įmonės kodas 188753657
Statistika rodo, kad Lietuvos ūkininkai augina reikšmingą kiekį gyvulių: virš 600 tūkst. galvijų, apie 480 tūkst. kiaulių, 160 tūkst. avių, ožkų, arklių ir daugiau nei 12 milijonų vištų, neskaičiuojant kitų paukščių (kalakutų, putpelių ir pan.). Iš viso – daugiau nei 13 mln. gyvūnų, jautrių užkrečiamosioms ligoms. Toks mastas reiškia, kad net ir viena klaida biosaugoje gali turėti rimtų padarinių. Todėl biosauga turi būti ne papildomas pasirinkimas, o prioritetas – tiek mažam šeimos ūkiui, tiek stambiam komerciniam kompleksui. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kviečia visus gyvulių laikytojus, nepriklausomai nuo ūkio dydžio, skirti daugiau dėmesio biosaugai ir prisijungti prie nuotolinių mokymų „Biosauga – tavo ūkio skydas“.
„Balandį lankėmės Lietuvos regionuose, organizavome kontaktinius susitikimus su ūkininkais, dalinomės informacija apie biologinio saugumo svarbą ir atsakėme į daugybę klausimų. Suprasdami, kad apie 50 tūkst. registruotų ūkininkų augina gyvulius, o visų gyvai pasiekti nepavyks, ėmėmės organizuoti nuotolinius mokymus. Nuotoliniai mokymai leis patogiai gauti naujausią informaciją neišeinant iš namų ar ūkio, taupant laiką ir kelionės išlaidas. Mokymų metu dalyviai sužinos, kaip tinkamai organizuoti biologinio saugumo priemones ūkyje, kaip greitai atpažinti pirmuosius mėlynojo liežuvio, snukio ir nagų ligos bei afrikinio kiaulių maro ligų požymius ir laiku imtis veiksmų.
Kviečiame visus ūkinių gyvūnų savininkus, prisijungti prie VMVT mokymų, kuriuos organizuojame patogiu metu, vakare, po dienos darbų ūkyje”, – VMVT Gyvūnų sveikatingumo skyriaus vedėjas Egidijus Mecelis.
VMVT nuotoliniai mokymai ūkinių gyvūnų laikytojams vyks gegužės 8 dieną, 20:00 val. VMVT kviečia registruotis į mokymus bei atsiųsti išankstinius klausimus lektoriams. Tai galite padaryti čia.
„Snukio ir nagų ligos ar mėlynojo liežuvio patekimas į Lietuvą gali turėti labai rimtų padarinių visai žemės ūkio sistemai: būtų stabdomas gyvūnų judėjimas, eksporto srautai, o užkrėstuose ūkiuose – naikinami gyvuliai. Per pastaruosius keturis mėnesius Vidurio Europoje šis užkratas buvo patvirtintas 12 ūkių, dėl ko teko išskersti daugiau nei 26 tūkstančius gyvulių. Todėl biosaugos laikymasis yra pagrindinis ūkininko skydas“, – sako VMVT vadovė Audronė Mikalauskienė.
„Mokymų metu bus galima užduoti klausimus VMVT ekspertams bei įsivertinti, ar ūkis atitinka biosaugos reikalavimus. Raginame tai padaryti dabar – nelaukite, kol bus per vėlu ir teks likviduoti ligos padarinius“, – pabrėžia Egidijus Mecelis.
Mokymų programa apims:
Mokymų metu bus pristatoma informacija apie:
Šiandien mūsų visų – tiek ūkininkų, tiek institucijų, tiek visuomenės – misija yra viena: apsaugoti Lietuvos ūkius nuo užkrečiamųjų ligų.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija