Paieška
lt en

Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2023“ renginys Krinčino Antano Vienažindžio progimnazijoje

Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2023“ renginys Krinčino Antano Vienažindžio progimnazijoje

Per devyniolika metų Mokslo festivalis tapo didžiausiu mokslo populiarinimo renginiu Lietuvoje. Dvidešimtojo, jubiliejinio festivalio renginiai 2023 metais vyks neįprastu laiku, birželio 1–9 dienomis jau dvidešimtyje miestų ir rajonų. Pirmą kartą festivalio lektoriai svečiuosis Lenkijoje bei Latvijoje. Renginių skaičius vėl viršija tris šimtus penkiasdešimt. Kuriant Mokslo festivalio programą dalyvauja šimtai mokslininkų, doktorantų, studentų ir net gimnazistų. Užsimezgė glaudūs ryšiai su keliomis dešimtimis mokyklų ir gimnazijų, su universitetais, kolegijomis, aukštųjų technologijų įmonėmis, muziejais. Turinio įvairovė, kuo platesnis įvairių mokslo sričių, taip pat meno atspindėjimas ir interaktyvumas – toks dabar yra pagrindinis programos sudarytojų siekis. Norime, kad ypač jaunieji lankytojai ne tik sužinotų apie naujausias mokslo ir technologijų tendencijas, bet ir patys galėtų tas technologijas išbandyti. Kad suvoktų plataus, tarpdisciplininio išsilavinimo, kūrybiškumo reikšmę ir pasiruoštų nenuspėjamai ateičiai.

Festivalis 2023 m. birželio 7 d. atkeliauja į Pasvalio r. Krinčino Antano Vienažindžio progimnaziją!

11 val. kelionė po nuklidų pasaulį (KTU dėstytojai G. Adlys ir P. Macevičius mokiniams)
Šiuo metu yra žinoma per šimtą cheminių elementų. Cheminio elemento atomų branduoliai turi vienodą protonų, tačiau įvairų neutronų skaičių. Tokių skirtingų branduolių, dar vadinamų nuklidais, skaičius artėja prie dviejų tūkstančių. Vaizdžiausiai nuklidai išdėstyti nuklidų diagramoje. Su ja ir susipažinsime. Pagilinsime fizikos ir chemijos žinias. Rekomenduojama jaunesnių ir vyresnių klasių moksleiviams.

13 val. paskaita-kelionė Krinčinui 470 ir mokyklai 412 (lektorius A. Krinčius)
Seniausia Pasvalio krašto mokykla. Miestelio, mokyklos, bažnyčios istorija, žymūs žmonės ir įvykiai. Versmių, rašytojų, poezijos renginių kraštas. Technologinis paveldas. Pažintinė kultūrinė kelionė po Krinčiną.

Platesnė informacija ČIA.

Viešosios įstaigos „Mokslas ir inovacijos visuomenei“ informacija

Dalintis Facebook