Paieška
lt en

Nacionalinis diktantas Pasvalio rajono savivaldybėje

Nacionalinis diktantas  Pasvalio rajono savivaldybėje

Nacionalinis diktantas – suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. 2019-aisiais Nacionalinis diktantas organizuojamas jau 12-ąjį kartą. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. 2019 m. Nacionaliniame diktante buvo diktuojamas Dovilės Filmanavičiūtės tekstas „Odė moterystei“. Dovilė – buvusi Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos mokinė.

Nacionalinį diktantą Pasvalio rajono savivaldybėje rašė 521: 25 suaugusieji ir 496 mokiniai.  Pasvalio rajono savivaldybės administracijoje – 6 suaugę, Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje – 3, Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos Deglėnų daugiafunkciame centre – 6. Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje diktantą rašė 159 mokiniai, Pasvalio Svalios progimnazijoje – 110, Pumpėnų gimnazijoje, 54, Krinčino Antano Vienažindžio pagrindinėje  mokykloje – 40, Saločių Antano Poškos pagrindinėje mokykloje – 29, Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių skyriuje – 25, Daujėnų pagrindinėje mokykloje – 21, Pasvalio Lėvens pagrindinėje mokykloje – 18, Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Vakalėlių skyriuje – 16, Vaškų – 10 mokinių ir 2 suaugę, Pajiešmenių pagrindinėje mokykloje – 7 mokiniai ir 8 suaugę, Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijoje – 7.

Praėjusiais metais Pasvalio rajone aktyvumas buvo kiek mažesnis – diktantą rašė 464 asmenys. Džiugu, kad šiemet norinčių patikrinti savo lietuvių kalbos rašybos žinias buvo daugiau!

Dėkojame visiems dalyviams už tai, kad atėjo ir įnešė į kasdienybę šventinę nuotaiką. Juk tai ir yra svarbiausia! Diktanto tekstas netrukus bus skelbiamas http://www.diktantas.lt . Šiemet į finalą atrenkami tik geriausi darbai – mokytojų komisija darbus tikrins tik iki 5–6 klaidos. Antrasis (finalinis) turas vyks Vilniuje, balandžio 13 d.

Nuotraukos autorė Rūta Grušaitė
Pasvalio rajono savivaldybės administracijos informacija

Dalintis Facebook