Paieška
lt en

Naktis darželyje

Naktis darželyje

Vienas esminių ugdymą teikiančio darželio bruožų – glaudus tėvų ir pedagogų bendradarbiavimas. Darželio pedagogai ir tėvai visada turėtų siekti vieno bendro tikslo – sėkmingai užauginti vaiką kaip atsakingą asmenybę. Geras bendravimas ir tarpusavio ryšys yra esminis tikros partnerystės bruožas. Mes, pedagogai, suvokdami šeimos svarbą ugdant vaikus, tikime, kad dirbant su tėvais galima daug pasiekti ir sukurti tikrą partnerystę. Maži vaikai, stebėdami, kaip pagarbiai ir nuoširdžiai bendrauja jų šeima ir pedagogai, mato, kad abu jų pasauliai – namai ir ikimokyklinė ugdymo įstaiga – yra susiję.

Mintis suburti „Bitučių“ grupės tėvelius kilo Pasvalio lopšelio-darželio „Liepaitė“ mokytojoms R. Milašienei, M. Parlamis, A. Valiukaitei ir G. Grigalionienei. Vaikų noras dar pabūti darželyje ne ugdymo metu, pamatyti, kaip iš tikrųjų atrodo darželis naktį, jau seniai kėlė vaikų susidomėjimą. Vaikų pasiūlyta „Naktis darželyje“ praūžė akimirksniu. Susirinkęs toks gausus būrys naktinėtojų laiko veltui neleido. Vos įžengusius į grupę tėvelius vaikai pakvietė  bendrai veiklai – piešimui ant stiklinių molbertų, kurį organizavo dailės mokytoja A. Valiukaitė. Savo meninius gebėjimus tėveliai kartu su vaikais įamžino piešinyje „Dovana Lietuvai“, skirtame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Sportinių varžybų metu daug emocijų ir juoko suteikė linksmosios estafetės su tėvų pagamintais akiniais iš vienkartinių stiklinių, krepšinio varžybos su bokso pirštinėmis ir mažasis futboliukas. Kamuoliukų rungtyje aktyviausios buvo mamytės, kurios rinko juos iš baseino, o vaikai rūšiavo pagal trispalvės vėliavos spalvas.

Pasitelkus prožektorių šviesas, darželio skirtingose patalpose paslėptos staigmenos leido vaikams pasijusti tikrais lobio ieškotojais. Sporto salėje rastas žemėlapis nuvedė vaikus į muzikos salę, kurioje vaikų laukė saldumynai, o po jų – diskoteka su įspūdingais šviesos efektais. „Gyvojo kampelio“ erdvėje, kaip ir tikroms bitutėms, paslėptas medaus statinaites saugojo papūgos, amadinai, gyvalazdės, jūrų kiaulytės, sraigės, žuvytės ir žiurkėnai. O grupėje laukė kosminio dydžio tortas, kurį išbandyti norėjo visi vaikų piršteliai. Už jį visi buvo labai dėkingi mokytojai R. Milašienei.

Mažųjų naktinėtojų tėveliai taip pat paruošė staigmeną – picomis pakvipo visa grupė. Po jų laukė kino filmo seansas su spragėsiais ir sultimis. Išvykdami iš darželio tėvai su vaikučiais turėjo galimybę įsiamžinti prie fotosienelės „Aš naktyje“.

Mūsų, pedagogų, tikslas – kad tėvai suvoktų, jog įstaigoje jie yra visada laukiami, kad jų nuomonė yra svarbi, kad jie gali aktyviai bendrauti ir bendradarbiauti, siekiant kokybiškesnio vaiko ugdymo(si), kad ikimokyklinėje įstaigoje jie gali pasidalyti pedagogine patirtimi, dalyvauti priimant bendrus sprendimus. Džiaugiamės, kad vis dažniau tėvai įsijungia į ugdomąsias veiklas ne kaip stebėtojai, o kaip dalyviai.

Pasvalio lopšelio-darželio „Liepaitė“ mokytoja Monika Parlamis

Dalintis Facebook