Paieška
lt en

Nedeginkim žolės

Nedeginkim žolės

Ugniagesiams kasmet tenka gesinti gaisrus atvirose teritorijose, kurių didžiąją dalį sudaro sausos žolės deginimas. Šįmet ne išimtis, ugniagesiai jau ne kartą važiavo gesinti sausos žolės ar be priežiūros paliktų augalinės kilmės atliekų deginimo ugniaviečių. Norint išvengti gaisrų atvirose teritorijose bei apsaugoti gyventojus ar iškylautojus nuo nelaimingų atsitikimų, prašome ūkininkų, žemės, miško savininkų, valstybinių miškų valdytojų, durpynus, geležinkelio ruožus prižiūrinčiu organizacijų atnaujinti priešgaisrines juostas ir ruožus, poilsiavietėse įrengti laužavietes, nedeginti žolės, nendrių, šiaudų bei kitų augalinės kilmės liekanų, pažeidžiant priešgaisrinės saugos reikalavimus. Primename, kad sausą žolę, nendres, nukritusius lapus, laukininkystės ir daržininkystės, augalinės kilmės liekanas lauko sąlygomis leidžiama deginti tik surinktas (sugrėbtas) į krūvas, kai nėra galimybių jų kompostuoti ar kitaip panaudoti, ne arčiau kaip 30 m. nuo statinių. Griežtai draudžiama deginti nenupjautą žolę, palikti be priežiūros deginamas augalinės kilmės liekanas ir besikūrenančius laužus. Smilkstančią ugniavietę privaloma užpilti vandeniu, smėliu ar žemėmis. Taip pat draudžiama surinktus (sugrėbtus) augalus bei kitas augalinės kilmės liekanas deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau arčiau kaip 50 metrų nuo miško, aukštapelkės, ar durpingos vietos, taip pat miestuose ir miesteliuose bei esant IV-V klasės miškų gaisringumui (šios sąlygos nustatomos Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos bei skelbiamos žiniasklaidos) ar pučiant stipriam vėjui.

Nesilaikantys šių reikalavimų asmenys baudžiami administracine tvarka.

Žinotina, kad degant sausai žolei, ražienoms, nesugrėbtiems šiaudams, nesiėmus priešgaisrinės apsaugos priemonių, žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams gresia administracinė bauda. Todėl žemės naudotojams, norintiems išvengti nemalonumų, patartina patiems rūpintis savo žemėmis bei imtis atitinkamų priemonių žolės gaisrams išvengti. Kaltininkams, padariusiems didelę žalą aplinkai bei žmonių turtui, gresia baudžiamoji atsakomybė.

Dėl neatsakingo elgesio deginant žolę bei kitas augalinės kilmės atliekas kiekvienais metais patiriama daug materialinių nuostolių, susižaloja ar net žūva žmonės, padaroma nepataisoma žala gamtai. Be to, ugniagesiams triūsiant laukuose, įvykus dideliam gaisrui nebe užtenka pajėgų kokybiškai atlikti darbą. Susidarius tokiai padėčiai dėl kai kurių piliečių neatsakingo elgesio arba tiesiog abejingumo gali nukentėti nekalti žmonės.

Todėl piliečius, pastebėjus darant tokio pobūdžio nusižengimus, ugniagesiai gelbėtojai prašo pranešti telefonu 34043. Anonimiškumas garantuojamas.

Panevėžio PGV Pasvalio PGT informacija

Dalintis Facebook