Paieška
lt en

Pasvalio rajono savivaldybė pradeda vykdyti vaikų priežiūros paslaugas ikimokyklinio ugdymo įstaigose

Pasvalio rajono savivaldybė pradeda vykdyti vaikų priežiūros paslaugas ikimokyklinio ugdymo...

Pasvalio rajono savivaldybė, atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos sveikatos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m.  balandžio 23 d. sprendimą Nr V-977 ,,Dėl COVID -19 ligos ( koronoviruso infekcijos) valdymo vaikų priežiūros organizavimui įstaigose”, pradeda vykdyti vaikų priežiūros paslaugas ikimokyklinio ugdymo įstaigose.
Ši paslauga bus teikiama šeimoms, kurių abu tėvai, įtėviai, globėjai, rūpintojai negali dirbti nuotoliniu būdu, t. y. privalo eiti į darbą, atlikti būtinąsias funkcijas (darbus) ir neturi galimybės palikti vaiko namuose, pasitelkiant kitų asmenų pagalbą.
Tėvai, įtėviai, globėjai, rūpintojai privalo įvertinti visas įmanomas vaiko (-ų) priežiūros namuose galimybes ir, jei tokių galimybių nėra, el. paštu: svietimas@pasvalys.lt teikia prašymą Pasvalio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriui dėl vaikų priežiūros paslaugų.
Prašyme būtina nurodyti asmens, kuris kreipiasi vardą, pavardę, gyvenamosios vietos adresą, kontaktinį telefono numerį, el. pašto adresą, datą, nuo kada reikalinga vaiko priežiūros paslauga, vaiko vardą, pavardę, gimimo datą, įstaigą, kurią lanko. Kartu su prašymu būtina pateikti abiejų tėvų, įtėvių, globėjų, rūpintojų darbdavių pažymas, kuriose nurodoma, kad asmuo privalo būtinąsias funkcijas (darbus) atlikti darbo vietoje ir negali jam pavestų funkcijų (darbų) atlikti nuotoliniu būdu.
Vaikų, sergančių lėtinėmis ligomis, nurodytomis sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. V-483 „Dėl Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąrašo patvirtinimo" (toliau – įsakymas Nr. V 483) bei gyvenančių kartu su asmenimis, priskirtinais rizikos grupėms (vyresnio nei 60 m. amžiaus asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis, nurodytomis įsakyme Nr. V-483: žmogaus imunodeficito viruso liga; piktybiniai navikai (jei liga diagnozuota ar buvo paūmėjimas ir jei po taikyto gydymo pabaigos nepraėjo 2 metai); cukrinis diabetas; širdies ir kraujagyslių ligos su lėtiniu širdies nepakankamumu 2-4 laipsnio; lėtinės kvėpavimo organų ligos su kvėpavimo nepakankamumu; lėtinės inkstų ligos su inkstų nepakankamumu; būklė po autologinės kaulų čiulpų ir organų transplantacijos; ligos, kurios šiuo metu gydomos bendra ar selektyvia chemoterapijas ar radioterapija ir ligos, po kurių gydymo šiais metodais pabaigos nepraėjo 2 metai; ligos, kurios šiuo metu gydomos imunosupresija atitinkančia metilprednizolono 10 mg/kg per dieną ir ligos, nuo kurių gydymo šiuo būdu pabaigos nepraėjo 6 mėnesiai; įgimtas imunodeficitas; kitos sunkios lėtinės ligos, kai taikomas imunosupresinis gydymas), priežiūra privalo pasirūpinti tėvai, įtėviai, globėjai.
Taip pat primename, kad siekiant kuo didesnio saugumo asmenys, atlydintys vaikus, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones – veido kaukes, respiratorius ar kita.
Be to, kiekvieną dieną priimant vaikus, bus vertinama visų priimamų į grupę vaikų sveikatos būklė. Vaikai, kuriems pasireikš karščiavimas ar kurie turės ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz. sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas, bėrimai ir pan.), nebus priimami dalyvauti grupės veikloje.

Tikimės, kad vaikus į darželius atves tik tie tėveliai, kuriems ši paslauga yra tikrai būtina. Turime suprasti, kad vis dar saugiausias būdas išvengti pavojingos užkrečiamos ligos – likti namuose.
Prašymus dėl vaikų priežiūros paslaugos galima teikti el. p.: svietimas@pasvalys.lt.

Pasvalio rajono savivaldybės vaikų priežiūros karantino metu tvarkos aprašas

Pasvalio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus informacija

Dalintis Facebook