Paieška
lt en

Pasvalyje aptartas pasiruošimas koronaviruso protrūkiui

Pasvalyje aptartas pasiruošimas koronaviruso protrūkiui

Vasario 26 d. Pasvalio rajono savivaldybės administracijoje buvo susirinkęs gausus būrys už rajono gyventojų sveikatą atsakingų asmenų: VšĮ Pasvalio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro, VšĮ Pasvalio ligoninės, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento Pasvalio skyriaus atstovai, keli Pasvalio rajono savivaldybės tarybos nariai, Pasvalio rajono savivaldybės meras ir jo pavaduotojas, Pasvalio rajono savivaldybės administracijos direktorius ir jo pavaduotojas, Pasvalio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė (savivaldybės gydytoja) ir Bendrojo skyriaus vyriausiasis specialistas (civilinė sauga).
Susirinkusieji pirmiausia aptarė prevenciją prieš koronavirusą, kalbėjo apie tai, ką reikėtų daryti, jei Pasvalio rajone būtų užfiksuotas šio viruso protrūkis,ikėtų daryti su žmonėmis, kurie būtų įtariami apsikrėtę.
Pasvalio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė (savivaldybės gydytoja) Dalia Vasiliūnienė supažindino su Sveikatos apsaugos ministerijos raštu, kuriame nurodoma rekomenduoti mokykloms, jog vaikai, grįžę iš Šiaurės Italijos ar Kinijos, liktų namuose 14 dienų ir stebėtų savo sveikatą, o mokyklų vadovų prašoma suteikti galimybę tokiems mokiniams organizuoti ugdymą nuotoliniu būdu. Suaugusiems, grįžusiems iš Šiaurės Italijos ar Kinijos, rekomenduojama dirbti iš namų, o nesant tokiai galimybei – kreiptis į Nacionalinio visuomenės sveikatos centrą, kuris suorganizuos nedarbingumo išdavimą. Kreiptis galima visą parą telefonu 8 618 79 984. Taip pat buvo gautas raštas dėl galimybės karantinuojamus žmones apgyvendinti Savivaldybės paskirtose vietose, jei šie atsisakytų likti namuose.
VšĮ Pasvalio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Vilius Povilionis informavo, jog grįžę iš rizikos zonų ar kontaktavę su grįžusiais, pirmiausia turėtų kuo mažiau kontaktuoti su kitais asmenimis – likti namuose, o pajutus į gripą panašius simptomus, informuoti pagalbos tarnybas telefonu 112.  Jis apžvelgė ir visą Lietuvos bei Europos dabartinę situaciją. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento Pasvalio skyriaus vedėja Aiva Ajauskaitė informavo, jog svarbiausia – nepanikuoti. Lietuvoje šiuo metu užfiksuotų koronaviruso atvejų nenustatyta, o pagrindinė apsauga – plauti rankas. Ji taip pat informavo, jog rajono mokyklos gavo rekomendacijas dėl dezinfekcijos ir papildomų saugumo priemonių. VšĮ Pasvalio ligoninės vyriausiasis gydytojas Rolandas Rastauskas informavo, jog ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrius yra pasiruošęs priimti užsikrėtusį koronavirusu: darbuotojai turi visas priemones, reikalingas apsaugai. Tačiau ligoninėje tokį ligonį laikyti patalpos nėra numatytos – jis būtų siunčiamas į šiai situacijai valdyti paskirtus centrus (Lietuvoje jų yra penki, arčiausiai – Panevėžyje).
Po pasisakymų vyko diskusija dėl galimai karantinuojamų žmonių apgyvendinimo. Buvo apsvarstytos kelios apgyvendinimo vietos, tačiau galutinio sprendimo nebuvo prieita.
Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas priminė, jog pirmiausia žmonės turi laikytis asmens higienos normų ir galbūt  kuriam laikui nustoti besisveikinant spausti vienas kitam rankas.

Nuotraukos autorė - Rūta Jaruševičienė
Pasvalio rajono savivaldybės administracijos ir Sveikatos apsaugos ministerijos informacija

Dalintis Facebook