Paieška
lt en

Pasvalyje kuriamas ąžuolynas kasmet vis plečiasi

Pasvalyje kuriamas ąžuolynas kasmet vis plečiasi

2018 metais, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį,  Pasvalio kraštiečių bendrija nusprendė Pasvalio miestui ir jo žmonėms padovanoti išskirtinę dovaną – pasodinti 100 ąžuolų ir įkurti Pasvalio kraštiečių ąžuolyną. Bendrija suorganizavo ąžuoliukų sodinimą: sukvietė sodintojus ir kibo į darbą – per pusdienį ąžuolai jau buvo pasodinti. Pasvalio kraštiečių ąžuolyne ąžuoliukai puikiai auga iki šiol, juos prižiūri Pasvalio miesto seniūnijos darbuotojai, tad per 4 metus ąžuoliukai paūgėjo tiek į aukštį, tiek į plotį.

Tais pačiais, 2018 metais, Lietuvos kariuomenės šimtmečio proga Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės atstovai kartu su Pasvalio rajono savivaldybės meru Gintautu Gegužinsku taip pat ten pasodino ąžuoliuką.

2022 metų rudenį ąžuolyną papildė dar daugiau naujų sodinukų. Kadangi 2022-ieji  paskelbti Lietuvos ir Europos jaunimo metais, spalio 19 d. Pasvalyje šia proga buvo pasodintas iš Stelmužės ąžuolo gilės išaugintas ąžuoliukas. Nors ąžuoliukas dar mažutis, jo sodinimo akcijoje dalyvavo daugybė mokinių. Visi mokiniai surašė linkėjimus ant akmenukų, kurie aptūpė ką tik pasodintą ąžuolą.

Spalio pabaigoje Pasvalio Rotary klubas miestui padovanojo 30 ąžuolų! Jie visi gražiai susodinti šalia jau augančių medelių.

Šiuo metu ąžuolyne, žalioje zonoje tarp automagistralės Via Baltica ir Taikos gatvės, auga jau 132 ąžuolai. Tikimės, jog kasmet jų vis daugės, jie augs sveiki ir stiprūs, o ateities kartos galės didžiuotis ir grožėtis puikiu ąžuolynu.


Pasvalio rajono savivaldybės administracijos informacija

Dalintis Facebook