Paieška
lt en

Pasvalyje lankėsi švietimo, mokslo ir sporto ministrė

Ketvirtadienį, rugsėjo 9 dieną, Pasvalyje lankėsi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė kartu su patarėja Agne Andriuškevičiene. Susitikimo metu buvo aplankyta Pasvalio Petro Vileišio gimnazija, Pasvalio „Riešuto“ mokykla, Pasvalio rajono savivaldybės administracijoje susitikta su rajono mokyklų vadovais, švietimo specialistais.

Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos direktorius Viktoras Rimša ministrę supažindino su mokyklos aktualijomis, svarbiausiais gimnazijos istorijos faktais. Direktorius sakė, kad kasmet mažėja gimnazistų, tačiau tai leidžia išvengti pedagogų stygiaus problemos. Šiuo metu mokykloje yra šešiolika klasių komplektų – iš viso 445 mokiniai, o prieš dešimtmetį jų buvo trimis šimtais daugiau. Susitikimo pabaigoje buvo aplankytas gimnazijos istorijos muziejus, kuriame mokytoja Regina Grubinskienė apžvelgė mokyklos istoriją, įvardijo garsius žmones, kurie mokėsi šioje mokykloje.

Lankant „Riešuto“ mokyklą, direktorė Gintė Januškevičienė pristatė atnaujintas ugdymo erdves ir patikino, jog kiekvienas daiktas, esantis mokykloje, yra naudojamas. Buvo supažindinta su ugdymo procesu, pasidžiaugta mokinių pasiekimais ir sugebėjimais. Ministrė turėjo progą pasisveikinti su mokiniais, užsukti į lavinamąją klasę, autizmo spektro sutrikimų turinčių mokinių patalpas, apžiūrėti mokyklos auklėtinių gyvenimo sąlygas.

Ministrei buvo pristatyta Pasvalio rajono švietimo būklė, aptarta COVID-19 pandemijos situacija Pasvalio rajono mokyklose, iššūkiai, su kuriais susiduria švietimo bendruomenė.

Pasvalio rajone iš daugiau nei 2 400 mokinių pasiskiepiję apie 200, apie 40 proc. savarankiškai atlieka greitųjų antigenų testus, o nuo šios savaitės mokyklose ir darželiuose planuojama pradėti paviršių testavimą.

Buvo apžvelgtas ir socialinės rizikos šeimose augančių vaikų ikimokyklinis ugdymas. Ministrė drauge su patarėja Savivaldybės vadovams ir švietimo srities atstovams pristatė „Tūkstantmečio mokyklų“ programą, kuri turėtų startuoti jau kitų metų sausio mėnesį ir atsakė į iškilusius klausimus.


Apsilankymas Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje 


Apsilankymas Pasvalio „Riešuto“ mokykloje 


Susitikimas su Pasvalio rajono mokyklų vadovais ir švietimo specialistais Pasvalio rajono savivaldybės administracijoje


Nuotraukų autorė – Gabrielė Baronienė
 Pasvalio rajono savivaldybės administracijos informacija

Dalintis Facebook