Paieška
lt en

Pasvalyje už šildymą mokėsime 40 proc. mažiau nei pernai

Pasvalyje už šildymą mokėsime 40 proc. mažiau nei pernai

Dėl šiltesnių orų ir mažesnės AB „Panevėžio energija“ šilumos kainos, gyventojai už šių metų sausį šildymui suvartotą šilumą preliminariais skaičiavimais vidutiniškai mokės 40 proc. mažiau nei prieš metus.
Šį sausį vidutinė lauko oro temperatūra Pasvalyje siekė +2,6oC šilumos. Prieš metus ji buvo apie 4,5 oC laipsnio šalčio. Dėl šiltesnių orų (skirtumas 7,1 oC laipsnio) šį sausį  Pasvalio daugiabučiuose šildymui buvo suvartota apie 32 proc. mažiau šilumos nei 2019-ųjų sausį.
Šių metų sausį AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina buvo 13,4 proc. mažesnė nei pernai. Šiemet sausį šiluma kainavo 5,04 ct/kWh be PVM, praėjusių metų sausį – 5,82 ct/kWh be PVM.
Vidutiniai mokėjimai už šildymui suvartotą šilumą (neskaitant šilumos karštam vandeniui paruošti ir jo temperatūrai palaikyti) 50 kv. metrų ploto buto gyventojams šių metų sausio mėnesį yra apie 36 eurus su PVM. Prieš metus dėl vėsesnių orų ir didesnės šilumos kainos vidutinės sąskaitos už šildymui suvartotą šilumą sudarė apie 60 eurų su PVM.
Mažiausiai energijos naudojančiuose renovuotuose daugiabučiuose už 50 kv. metrų ploto butų šildymą šių metų sausį gyventojai vidutiniškai mokės apie 24 eurus su PVM (pernai – apie 42 eurus su PVM). 
Skaičiuojant mokesčio už šilumą dydį, tiek šilumos kaina, tiek lauko temperatūra visiems yra vienoda, todėl didžiausią įtaką turi suvartotos šilumos kiekis, kurį lemia namo būklė (naujas namas, senas ar renovuotas). Priklausomai nuo to, kiekvieno namo šilumos suvartojimas pastatams šildyti yra skirtingas. Šilumos suvartojimui įtakos gali turėti ir vidaus vamzdynų sistemos subalansavimas, papildomai prijungti šildymo prietaisai, šilumos punkto automatizavimo lygis, gyventojų šilumos komforto lygis bei namo šilumos ūko priežiūra, už kurią atsakingi daugiabučių administratoriai ir šildymo bei karšto vandens sistemų prižiūrėtojai. 
AB „Panevėžio energija“ gamina, tiekia šilumą ir atsako už nenutrūkstamą šilumos tiekimą vartotojams iki pastato įvadinio šilumos skaitiklio.

AB „Panevėžio energija" informacija

Dalintis Facebook