Paieška
lt en

Pilietinė akcija „Pergalės šviesa“

Pilietinė akcija „Pergalės šviesa“
Šiandien ryte dešimčiai minučių languose degė vienybės, atminimo ir pergalės žvakutės.
Pilietine iniciatyva „Pergalės šviesa“ prisimename 1991 metų sausį, kai vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės Nepriklausomybę.
1991 metų Lietuvos piliečių pergalė prieš agresorių yra iškiliausias įvykis mūsų šalies naujausių laikų istorijoje – tai buvo esminis lūžio taškas Nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo kelyje, nulėmęs ne tik mūsų šalies ateitį, bet ir esminius tarptautinius geopolitinius procesus. Tomis dienomis iš esmės sprendėsi visos sovietinės imperijos pavergtų tautų ir valstybių likimai, sprendėsi Europos ateitis.
Mes galime didžiuotis šia pergale. Tai buvo Tautos pergalė. O Tauta – tai ne tik žmonės, gyvenę tuo istoriniu momentu, bet ir ankstesnės kartos, padėjusios laisvės siekio pamatus – Nepriklausomybės kovų savanoriai, pokario partizanai ir rezistentai – tai ir šiandieninė karta, užaugusi Nepriklausomoje Lietuvoje, tai ir jų vaikai, kurie gyvens ir kurs ateities Lietuvoje. 
 

Pasvalio rajono savivaldybės administracijos pastatas su Pergalės šviesos žvakutėmis languose
Pasvalio kultūros centro ervėje "Langas" degantys Pergalės šviesos žiburiai
Pasvalio kultūros centro parodų salytės Laisvės liepsnos instaliacija su skriejančiais paukščiais
 
Savivaldybės administracijos informacija
Nuotraukų autorė - Rūta Jaruševičienė
Dalintis Facebook