Paieška
lt en

Pirmąjį birželio savaitgalį – upių švarinimo iniciatyva

Pirmąjį birželio savaitgalį – upių švarinimo iniciatyva

Birželio 5 d. minėsime Pasaulinę aplinkos dieną. Ta proga birželio 6-ąją, šeštadienį, Žaliosios politikos institutas kviečia į tarptautinę upių ir vandens telkinių švarinimo iniciatyvą „River Cleanup“.

Raginame Lietuvos žmones kartu su visu pasauliu švarinti savo krašto upes ir kitus vandens telkinius. Vieni ar su šeima rinkime šiukšles prie artimiausio vandens telkinio, taip užkirsime  kelią atliekų patekimui į jūras bei vandenynus (net 80 % atliekų juos pasiekia būtent upėmis).  
Visos vietovės, kurias gyventojai ketina tvarkyti, registruojamos tarptautiniame žemėlapyje. Registruokitės ir savo tvarkymo tašką pažymėkite šiame žemėlapyje. Taip savo aktyvumą pademonstruosime tarptautiniu lygiu, nes tuo pačiu žemėlapiu naudosis visos šalys.
Registruotas tvarkomas vietas koordinatoriai derina taip, kad nesusidarytų didelės tvarkytojų grupės, pateikia saugumo instrukcijas ir ragina surinktomis atliekomis pasirūpinti nunešant į artimiausius konteinerius, esant galimybei – išrūšiuoti. Jau ruošiama atmintinė, ką daryti su rastomis atliekomis nuolat, ne tik akcijos dieną. 

Tvarkytis raginame mažomis grupėmis. Kviečiame prisijungti aktyvias bendruomenes, organizacijas, įmones ir piliečius. 

Organizatoriai neprisiima atsakomybės už atskirus tvarkymosi taškus. Už savo saugumą ir veiksmus, atliekų pridavimą atliekų tvarkytojams atsako dalyviai. Koordinatoriai savo ruožtu pataria ir dalijasi rekomendacinio pobūdžio turiniu. 

Šią dieną tvarkysis daug šalių, kartu pasiekime, kad Lietuva taptų viena iš aktyviausių! 

 

Daugiau informacijos http://www.zaliojipolitika.lt/pirmaji-birzelio-savaitgali-pasaulis-telksis-upiu-svarinimui/
Renginys Facebook https://www.facebook.com/events/1179531199059639/
Tarptautinis puslapis https://www.river-cleanup.org/lt/world

Pasvalio rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus informacija

Dalintis Facebook