Paieška
lt en

Projekto „Lyderių laikas 3“ baigiamasis renginys

Projekto „Lyderių laikas 3“ baigiamasis renginys

Ir linksma, ir kartu graudu... Baigiamasis renginys projekto „Lyderių laikas 3“... Projektas prasidėjo 2019 m. ir įveikęs negandas, ir nesklandumus (karantino, pandemijos), priartėjo prie pabaigos. Visus susirinkusius pasveikino Lyderių laikas 3 vadovė Rasa Šnipienė. Eglė Pranskūnienė –Mokyklų tobulinimo centro steigėja – tarė padrąsinimo žodį. Skaidrutė Kriukienė – mūsų Lyderių laiko 3 KK (Lyderių laiko 3 kūrybinės komandos) kuratorė pasidžiaugė nuveiktais darbais. Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas palinkėjo, kad būtume aktyvūs, kad priimtume iššūkius, pasidžiaugė, kad rajono mokyklos tapo draugiškesnės, susivienijo. Pasveikino ir Savivaldybės mero pavaduotojas Stanislovas Kiudis. Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas dr. Gvidas Vilys dėkojo mokytojams, nes jie yra pagrindiniai sraigteliai ugdymo procese. Renginio programą pristatė Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, Pasvalio rajono LL3 kūrybinės komandos vadovė Virginija Bajoriūnaitė.
8 rajono mokyklos pristatė pokyčio projekto „Atsakomybės mokyti(s) ugdymas“ įgyvendinimą savo įstaigose. Pirmieji prisistatė Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazija su smagiu filmuku „Mokausi – Išbandau – Pasidalinu (MIP)“
(https://www.youtube.com/watch?v=UgDNJuX1gco).
Pumpėnų gimnazija pristatė pranešimą „Laiko planavimas: laiku ir tinkamai atliktos užduotys“
(https://www.pumpenu.pasvalys.lm.lt/
https://www.pumpenu.pasvalys.lm.lt/images/21/04/Pumpenu_%20g_LL3_baigiamasis.pdf).
Krinčino Antano Vienažindžio pagrindinė mokykla viską sudėjo į pasisakymą „Atrastos patirtys“. Pasvalio Lėvens pagrindinė mokykla kalbėjo apie savivaldumo paieškas pamokoje (http://www.levuopasvalys.lt/images/Projektai2021/LL3_2021/SAVIVALDUMO-PAIE%C5%A0KOS-PAMOKOJE.pdf).

Išklausius keturių mokyklų pristatymus, vyko diskusijos grupėse „Kokias patirtis verta tęsti?“
Grupių moderatoriais buvo LL3 KK nariai Gitana Kruopienė, Alvydas Matuzevičius, Eglė Lavickienė, Rasa Balčiauskienė, Dalia Remeikienė. Jie ir apibendrino grupių darbą. Apibendrintos mintys pateiktos čia – https://ppt.pasvalys.lt/wp-content/uploads/2021/05/Mintys.pdf.

Po pietų pertraukos išklausėme Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos LL3 komandos ieškojimus ir atradimus

(http://gimnazija.pasvalys.lt/index_htm_files/llr33.mov).

Vaškų gimnazija pasakojo, kaip sekėsi įgyvendinti teksto skaitymo suvokimo strategijas ir pasidžiaugė, kad jų komanda nuo kelių entuziastų išsiplėtė iki 11 narių (https://vaskai.pasvalys.lt/wp-content/uploads/2021/05/Vasku-gimnazijos-LL3-komandos-patirtys.pdf). Taip pat savo patirtis pristatė Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos komanda. Pasvalio Svalios progimnazija spalvingai pateikė pranešimą „Atsakingi ir savivaldūs Svaliukų žingsniai“ (https://www.svalia.pasvalys.lm.lt/index.php/ll3/baigiamasis-renginys).

Po darbo grupėse buvo pateikti pokyčio projekto įgyvendinime dalyvavusių mokytojų, mokinių nuomonės apklausos rezultatai. Juos pristatė LL3 KK narės Vilma Gegieckienė, Kristina Prakopienė, Sandra Ranonienė, Inga Ruželienė.
Kaip vyšnia ant torto pabaigai buvo paskaita „Socialinių ryšių kūrimas ir bendradarbiavimo skatinimas savivaldžiam mokymui(si)“. Ją vedė lektorius Mindaugas Vidugiris, krizių valdymo ir asmeninio tobulėjimo specialistas, unikalių iniciatyvų, kaip „Masters of Calm“ festivalio ir „Whatansu“ stovyklų organizatorius bei patirtinių mokymų ekspertas.

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams. 

Andromeda Baršauskienė, Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarnybos direktorė, Pasvalio LL3 KK narė

Dalintis Facebook