Paieška
lt en

Savivaldybės taryba pritarė dalyvavimui projektuose

Savivaldybės taryba pritarė dalyvavimui projektuose

Pasvalio rajono savivaldybės taryba 2023 m. vasario 1 d. sprendimu Nr. T1-25 ir 2023 m. vasario 27 d. sprendimu Nr. T1-47 pritarė savivaldybės dalyvavimui tarptautiniuose projektuose.

1. Pirmuoju sprendimu pritarta dalyvavimui tarptautiniame pasienio regiono turizmo projekte „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje“ 2023 metais. Projekto įgyvendinimui bus skirta 1 500 eurų iš Infrastruktūros objektų priežiūros ir plėtros programos Daugiatikslių plėtros projektų priemonės. Bendras projekto biudžetas – 12 000 eurų.

Šis projektas vyksta jau nuo 2017 metų, kiekvienais metais 8 savivaldybės (4 iš Lietuvos, 4 iš Latvijos) kartu organizuoja turizmo skatinimo akciją. 2022 m. vasaros sezonu metu iš viso buvo gautos 133 dalyvių anketos, kurios atitiko projekto sąlygas ir dalyvavo pagrindinių prizų loterijoje. Turistinis maršrutas ir toliau jungs 4 Lietuvos ir 4 Latvijos Žiemgalos kraštus: Pasvalio, Biržų, Pakruojo, Joniškio, Bauskės, Iecavos, Rundalės bei Vecumniekų. Keliautojai privalės aplankyti nustatytą skaičių turistinių objektų ar vietovių abiejose šalyse, atlikti tam tikras užduotis ir atsižymėti anketoje. Aktyviausi dalyviai turės galimybę laimėti prizus: 8 dviračius, taip pat papildomų paskatinimo prizų. Akcija vyks nuo gegužės 1 d. iki rugpjūčio 30 d. Darbo grupės nutarimu, šiais metais į privalomų aplankyti vietų sąrašą kiekvienas regionas įtraukė po du lankytinus objektus: Pasvalio rajone tai bus Žadeikių miško bunkeris ir Raubonių vandens malūnas-karšykla-verpykla.

2. Antruoju sprendimu Savivaldybės taryba pritarė dalyvavimui 2021–2027 m. Interreg VI-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo programos projekte „Pažink parką tamsoje“ (toliau – Projektas) kartu su Projekto teikėju (vadovaujančiu partneriu) Jekabpilio rajono savivaldybės administracija (Latvijos Respublika). Projektas leis užbaigti vieno didžiausių Lietuvoje Joniškėlio dvaro parko sutvarkymo ir įveiklinimo idėją bei paskatins turizmo plėtrą mūsų regione. Projektą planuojama įgyvendinti per 24 mėnesius (2024–2025 m. laikotarpiu). Šiuo metu ruošiama projekto paraiška finansavimui gauti iš Interreg VI-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo programos.

Projektu siekiama tobulinti jau esamus ir sukurti naujus turizmo ir laisvalaikio produktus dviejose Žiemgalos istorinio regiono savivaldybėse – Pasvalio ir Jekabpilio. Projekto metu bus aktualizuojamas Joniškėlio dvaro sodybos parkas ir Krustpilio pilies parkas. Įgyvendinant įvairias veiklas, Joniškėlio dvaro parke bus pastatytas pėsčiųjų tiltas per Mažupės upę, kuris sujungs dvi istorinio parko dalis – prancūziškąją ir angliškąją. Taip pat bus įrengtas pėsčiųjų takų apšvietimas, dekoratyvus dvaro rūmų pastato, parko erdvių, ypatingų medžių, parterio rožyno apšvietimas. Bus akcentuojamos edukacinės veiklos parke tamsiuoju paros metu, išplėsta jau esanti pasiūla ir sukurta naujų priemonių. Naudojant modernias informacines technologijas, bus sukurta virtualios realybės produktų, vaizdo ir garso instaliacijų, kurios padarys dvaro parką dar patrauklesniu turizmo objektu. Įgyvendinus projektą Joniškėlio dvaro parko erdvės bus pritaikytos lankymui ne tik šviesiu, bet ir tamsiu paros metu. Pastačius tiltą atsiras galimybė patogiai lankytis abiejose parko dalyse, esančiose skirtinguose Mažupės krantuose.

Bendra projekto „Pažink parką tamsoje“ vertė 750 000,00 Eur, planuojama Pasvalio rajono savivaldybės administracijos dalies projekto vertė – iki 375 000,00 Eur. Projektui įgyvendinti bus panaudotos Europos regioninės plėtros fondo (300 000,00 Eur) ir Pasvalio rajono savivaldybės biudžeto lėšos (iki 75 000,00 Eur).

Pasvalio rajono savivaldybės administracijos informacija

Dalintis Facebook